چه افرادی در معرض خطر کمبود ویتامین ث هستند؟

چه افرادی در معرض خطر کمبود ویتامین ث هستند؟ با دارو بیار همراه باشید با توجه به این که ویتامین c یکی از نیاز های ضروری بدن برای ادامه زندگی و تقویت ایمنی و عدم مبتلا به اکثر بیماری ها است باز هم ممکن است افرادی دچار کمبود این ویتامین شوند. از این رو ابتدا می‌ خواهیم افرادی که ممکن است دچار کمبود ویتامین ث شوند را معرفی کرده و برای رفع این مشکل می ‌خواهیم پیشنهادی ارائه دهیم تا این افراد بتوانند به طور کامل ویتامین ث را دریافت کنند. البته که در اکثر مواد خوراکی مثل غذا و میوه و سبزی ها ویتامین ث وجود دارد اما همه افراد به طور روزانه نمی ‌توانند مواد غذایی مفید دارای ویتامین ث را به بدن خود برسانند که این ناشی از عدم تغذیه صحیح است. با توجه به چنین مسائلی ممکن است افراد فقیر و یا تنگدست نتوانند و مواد غذایی را خریداری و ویتامین های مختلف را به بدن برساند.

 

برای جبران کمبود ویتامین ث چه باید کرد؟

 

 

قبل از هر چیز باید بدانید که کمبود ویتامین ث در بدن ممکن است خطرناک باشد زیرا وظیفه اصلی این ویتامین تقویت سیستم ایمنی است. حال اگر این ویتامین در بدن کم باشد، باعث می شود که سیستم ایمنی بدن در برابر انواع بیماری ها مقاومت نکند و به راحتی ویروس ها و میکروب ها را وارد بدن کند، قطعا در این صورت خطرناک خواهد بود. بنابر این با مصرف ویتامین ث می توان خطوط دفاعی بدن را قوی نمود. به همین خاطر توصیه می ‌کنیم برای جبران کمبود ویتامین ث در بدن مواد زیر را مصرف نمایید:

بیشتر بخوانید:  ۴ مزیت خمیازه برای سلامتی که متعجب‌تان خواهد کرد

 

  •         بهتر است اکثر میوه های قرمز و نارنجی رنگ را مصرف کنید.
  •         سبزیجات نیز دارای ویتامین ث هستند
  •         از مواد غذایی سالم و تازه استفاده کنید
  •         از سالاد ها و روغن زیتون این که دارای ویتامین ث هستند حتماً استفاده کنید

تاثیر گذاری ویتامین c در بدن

 

اگر شما شروع به خوردن قرص های ویتامین ث کنید و یا این که میوه ها سبزیجات و مواد غذایی حاوی ویتامین ث را میل کنید، این طور نیست که پس از چند ساعت تاثیر گذاری آن شروع شود. در واقع ساعاتی پس از مصرف چنین مواد و قرص ‌هایی ویتامین ث از طریق معده جذب می شود و کم کم تاثیرات خود را نشان می دهد. یعنی به مرور زمان سیستم ایمنی بدن شما قوی خواهد شد و هم چنین تاثیر ویتامین ث بر پوست خود را نیز مشاهده خواهید کرد. بنابراین باید صبور باشید و پس از دوره معین شاهد تاثیرگذاری و نتیجه آن باشید. هر چند که مقدار مصرف و هم چنین دوره و دوز مصرف نیز بر تاثیر گذاری و جذب این ویتامین تاثیرگذار است به همین خاطر در این صورت نیز باید کنترل شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه و یا زمان مصرف ویتامین ث بند بعد را مورد مطالعه قرار دهید.

 

زمان مصرف ویتامین ث

 

زمان مصرف ویتامین ث هم حائز اهمیت است زیرا اگر در زمان مشخصی میل شود تاثیر بهتری خواهد گذاشت و بدن طی زمان مشخصی ویتامین ث را دریافت و جذب می کند. البته چنین چیزی در مورد مواد خوراکی صحبت نمی کند زیرا شما روزانه معلوم نیست در چه ساعاتی میوه و سبزیجات را مصرف کنید اما بهتر است اگر قرص ویتامین ث استفاده می کنید در ساعات مشخص مثلاً در زمان عصر استفاده کنید. همچنین دوره و دوز مصرف این ویتامین مهم است بنابراین شما می توانید برای مشورت با پزشک مراجعه نموده و از پزشک خود در مورد دوز و دوره مصرف سوالاتی بپرسید. البته که هیچ کس به اندازه یک پزشک نمی ‌تواند در مورد مصرف دارو برای بیمار نظر دهد و اگر شما در شرایط خاصی باشید قطعاً دوره و دوز مصرف این ویتامین بیش تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  نحوه مصرف مولتی ویتامین، خواص و عوارض مولتی ویتامین ها

 

تهیه قرص ویتامین ث

 

برای خرید و تهیه قرص ویتامین ث می توانید به صورت حضوری و یا آنلاین اقدام کنید خوشبختانه در داروخانه های سراسر کشور انواع قرص های ویتامین ث وجود دارند. حتی شما می توانید ویتامین ث را به صورت آمپول هم خریداری نموده و در سرم تزریق کنید. برای جذب ویتامین ث از مواد خوراکی توصیه می کنیم میوه ها و سبزیجات تازه و خوش رنگ را خریداری کنید زیرا ویتامین ث آن ها بیش تر می باشد. با این ویتامین می توانید زندگی سالم تری داشته باشید.