چه دارویی برای نفخ شکم نوزاد خوب است؟
چه دارویی برای نفخ شکم نوزاد خوب است؟

آیا نوزاد شما هم به طور مداوم گریه می کند و تمام این گریه ها به خاطر نفخ شکم و یا همان باد شکم او است؟ اصلا نگران نباشید نفخ شکم نوزاد یک چیز کاملا عادی و رایج است بنابراین می توان به راحتی آن را درمان نمود و کودک را از درد های پیاپی که در شکمش می پیچد و او را آزار می ‌دهد رها کرد. قطعاً والدین نوزاد هم می ‌خواهند که فرزندشان آرام بگیرد و بدون هیچ گونه درد راحت بخوابد اما این در صورتی ممکن است که نفخ شکم نوزاد کاهش یابد. عوامل مختلف و بسیار زیادی وجود دارند که باعث ایجاد باد در شکم نوزاد می شود. بنابراین نمی توان از همه این عوامل جلوگیری کرده و مانع ایجاد نفخ در شکم نوزاد شد اما چه دارویی برای نفخ شکم نوزاد خوب است؟ در این مطلب سعی داریم به همه آن بپردازیم با داروخانه آنلاین داروبیار همراه باشید.

انواع داروبرای نفخ نوزاد

هر نوزادی در هر شرایطی ممکن است دچار نفخ و باد شکم شود از این رو می توان از نشانه هایی که در او ایجاد می شود مثل گریه و کش و قوس‌ های فراوان فهمید که نوزاد بی قرار است و به خاطر باد شکم نمی تواند آرام بگیرد بنابراین دارو های بسیار زیادی برای چنین شرایطی ساخته شده که به راحتی می توان چند لحظه پس از مصرف تاثیر مثبت آن را بر نوزاد دید. در واقع هر یک از این دارو ها دارای کربنات سدیم هستند که باعث کاهش و از بین رفتن گاز های درون معده و شکم نوزاد خواهد شد. دارو های درمان نفخ شکم نوزاد به شرح زیر می باشند:

  • از جمله داروهای کاهش دهنده باد شکم نوزاد گریپ واتر است.
  • یکی دیگر از داروهایی که برای کاهش نفخ شکم نوزاد مورد استفاده قرار می گیرد گریپ میکسچر می باشد.
  • کولیکز از دیگر داروهایی است که به راحتی نفخ شکم نوزاد را از بین می برد.
  • برای درمان نفخ شکم نوزاد می توان پدی لاکت و کاراوی میکسچر را نام برد.

پیشنهاد خرید:

نحوه مصرف داروهای نفخ شکم نوزاد

هر یک از دارو هایی که خدمتتان نام بردیم از ترکیبات مختلفی تشکیل شده اند که می توانند برای از بین بردن نفخ و باد شکم نوزاد بسیار عالی عمل کنند در واقع مقداری آب و کربنات سدیم و دیگر داروهای گیاهی در هر یک از این دارو ها به کار برده شده که بلافاصله اثر نموده و باعث آرام شدن نوزاد خواهد شد اما توجه داشته باشید که این دارو ها به شکل شربت و قطره مورد استفاده قرار می ‌گیرند که نحوه مصرف و دوره و دوز آن ها به نظر پزشک و بستگی دارد و کسی نمی ‌تواند به صورت خودسرانه به نوزاد خود از این دارو ها بخوراند. این که نوزاد شما چه مقدار داروی ضد نفخ استفاده کند بستگی به سن و شدت دردهای دارد هر چه نفخ شکم نوزاد شما بیش تر باشد و سن بالا تری داشته باشد به همان میزان قطره یا شربتی که استفاده می کند بیش تر خواهد بود و برعکس.

خرید داروهای نفخ شکم نوزاد

خرید داروهای نفخ شکم نوزاد

همه دارو هایی که برای نفخ شکم نوزاد تاثیر گذار هستند در داروخانه قابل تهیه می باشند بنابراین هر زمان که بخواهید می توانید به داروخانه مراجعه نموده و داروی مورد نظر خود را خریداری کنید حتی در صورت لزوم می توانید برای خرید این نوع دارو ها به صورت آنلاین هم مراجعه کنید. اما توجه داشته باشید که در برخی موارد استفاده از این دارو ها تنها منوط بر نسخه پزشک است. بنابراین تا زمانی که نسخه پزشک را به متصدی داروخانه نشان ندهید داروی ضد نفخ را به شما نخواهد داد. زیرا به نظر می رسد که عدم استفاده صحیح از داروهای کاهش دهنده نفخ شکم نوزاد باعث ایجاد صدمات و آسیب های جبران ناپذیر شده بنابراین نسخه پزشک با میزان دوز مصرفی در داروخانه مشخص می کند که شما چقدر از آن را برای نوزاد استفاده کنید.

از بین بردن نفخ شکم نوزاد

از بین بردن نفخ شکم نوزاد

روش های مختلفی برای کاهش نفخ شکم نوزاد وجود دارد از جمله گرفتن آروغ بعد از شیر دادن به نوزاد می تواند از ایجاد گاز و باد اضافه در معده جلوگیری به عمل آورد. اما توجه داشته باشید که در برخی موارد نمی توان به هیچ عنوان از ایجاد نفخ در شکم نوزاد جلوگیری کرد به همین خاطر تنها می ‌توان آن را کنترل و در صورت امکان از بین برد و آن هم تنها به روش استفاده از دارو های نفخ شکم نوزاد می باشد. بنابراین در چنین شرایطی بهتر است در کوتاه ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنید و شرایط را برای و توضیح دهید تا پزشک بر اساس تخصص خود داروی مناسب نفخ شکم نوزاد را تجویز نماید.