چه دارویی برای کیست تخمدان خوبه
چه دارویی برای کیست تخمدان خوبه

همان طور که می ‌دانید خانم ها به شدت به بیماری کیست تخمدان دچار می‌ شوند البته که این موضوع یک عارضه بسیار رایج در میان خانم هاست که به شکل کیسه های آب در تخمدان یا بر روی آن تشکیل می شود. کیست تخمدان می تواند علائم بسیار زیادی در پی داشته باشد که مهم ترین آن درد در ناحیه زیر شکم و لگن است که بی توجهی به آن و عدم درمانش می ‌تواند آسیب های بسیار زیادی به بدن برساند البته که برخی از آن ها نیز خوش خیم هستند و با دارو و چند ماه پریود شدن از بین می روند. برخی کیست های تخمدان هم هستند که به راحتی از بین می روند و احتیاج به عمل و جراحی های مختلف دارند.
امروز می خواهیم به روش های مختلف جهت پیشگیری از کیست تخمدان و درمان آن بپردازیم پس با داروخانه آنلاین داروبیار همراه باشید.

 

انواع داروهای کیست تخمدان

اگر بخواهیم مثال درستی برای درمان کیست تخمدان برای شما عزیزان بزنیم در واقع باید بگوییم که داروهای بسیار زیادی در جهت درمان این موضوع وجود دارند که به دو دسته تقسیم می شوند داروهای شیمیایی و دارو های گیاهی که در این میان تاثیرات دارو های گیاهی برای پیشگیری و کنترل کیست تخمدان بیش تر بوده و استفاده از دارو های شیمیایی به جهت از بین بردن کیست های بزرگ و بدخیم است. مواردی که در زیر می بینید از جمله دارو های از بین برنده کیست تخمدان می باشد:

  • یکی از مهمترین داروهای شیمیایی که برای درمان کیست تخمدان مورد استفاده قرار می گیرد مدروفم است.
  • دوفاستون از جمله قرص هایی است که جهت از بین بردن کیست تخمدان و کنترل هورمون ها مصرف می شود.
  • از میان داروهای گیاهی میتوان به زنجبیل و تخم کتان هم اشاره نمود.
  • رازیانه و چای بابونه تاثیر بسزایی در از بین بردن کیست تخمدان دارند.
بیشتر بخوانید:  بهترین زمان مصرف قرص آهن در زمان پریودی

نحوه استفاده از داروهای درمانی کیست تخمدان

نحوه استفاده از داروهای درمانی کیست تخمدان

دارویی که خدمتتان عرض نمودیم همگی دارای تاثیرات بسزایی در از بین بردن کیست تخمدان می باشند هر یک از این دارو ها باید در زمان و شرایط مخصوصی استفاده شوند تا تاثیر مثبت آن ها به طور کامل دیده شود. طبیعی است که شما عزیزان پس از مصرف داروهای درمانی کیست تخمدان انتظار از بین بردن آن ها را داشته باشید اما این داروها بلافاصله عمل نمی ‌کنند بلکه در دراز مدت تاثیر خود را می گذارند نحوه استفاده از دارو های شیمیایی تنها توسط پزشک تجویز می‌ شود و نمی توان برای همه یک تجویز را داشت زیرا پزشک متخصص بر اساس آزمایشات و سونوگرافی و اندازه کیست تخمدان دارو های شیمیایی مختلف با دوره و دوز معین تجویز می کند. اما مصرف داروهای گیاهی می تواند به صورت هفتگی و چند روز درمیان صورت گیرد.

تاثیرگذاری داروهای گیاهی در درمان کیست تخمدان

در واقع مصرف داروهای گیاهی باعث میشود که هورمون ها ترشحات کنترل شده داشته باشند بنابراین مانع از ایجاد ترشح بیش از اندازه یا کم تر از اندازه می شود چنین مواردی می تواند در دراز مدت باعث ایجاد کیست در تخمدان شود اما اگر شما به صورت مرتب داروهای گیاهی را مورد استفاده قرار دهید متوجه تاثیرات مثبت آن ها خواهید شد. بهتر است سعی کنید پس از پایان هر بار پریودی به صورت هر هفته یک فنجان زیره و رازیانه دم کرده را میل کنید هم چنین در زمان پریودی حتماً زنجبیل را با چای نبات و دارچین میل کنید تا از درد های شما بکاهد و هورمون های شما را تنظیم کند. مصرف تخم کتان به صورت سه روز درمیان می تواند کیست تخمدان را ضعیف کرده و در نهایت آن را از بین ببرد.

بیشتر بخوانید:  مکمل بی سی ای ای برای خانم ها مفید است یا مضر

خرید داروهای کیست تخمدان

توجه داشته باشید که خرید برخی دارو ها آن هم دوره های شیمیایی که در داروخانه به فروش می رسند بدون نسخه کاملاً خلاف قوانین است بنابراین طبیعی است که اگر شما بدون نسخه پزشک برای خرید قرص های درمانی کیست تخمدان به داروخانه مراجعه کنید دست خالی برگردید زیرا متصدیان داروخانه ای یکی از این دارو ها را بدون نسخه می فروشند. علاوه بر این موضوع برای خرید دارو های گیاهی می ‌توانید به راحتی به عطاری ‌ها مراجعه نموده و هر مقدار که بخواهید را خریداری نمایید. توجه داشته باشید که مصرف هیچ یک از دارو های شیمیایی و گیاهی درمان کیست تخمدان نباید به صورت خودسرانه یا بیش از اندازه باشد بلکه باید در صورت اعتدال و زیر نظر پزشک متخصص و طب سنتی آن ها را مصرف کنید در این صورت دیگر آسیب به بخش‌ های دیگر بدن نخواهد رسید.