چه مکمل هایی را می توان با پروتئین وی مصرف کرد؟
چه مکمل هایی را می توان با پروتئین وی مصرف کرد؟

امروزه مصرف پروتئین ها و مکمل ها بیش از پیش رایج شده است چرا که متاسفانه رژیم غذایی به گونه ای است که تمام مواد مورد نیاز بدن را تامین نمی کند و افراد برای جبران این کمبود از پروتئین ها ومکمل های استفاده می کنند. در این میان ورزشکاران و بدن سازان به خاطر فعالیت بدنی زیادی که دارند و انرژی که از دست می دهند ممکن است بیش از دیگران به انواع مکمل ها و پروتئین ها نیاز داشته باشند. پروتئین ها در ساختن انواع تاندون ها، پوست، هورمون ها، آنزیم ها، انتقال دهنده های عصبی، و مولکول های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.پروتئین وی یکی از انواع پروتئین ها است که افراد به طور معمول از پروتئین وی در کنار ورزش مقاومتی در جهت بهبود سنتز پروتئین و رشد بدن استفاده می کنند.این نوع پروتئین، پروتئین کاملی است چرا همه ی 9 آمنه اسید ضروری بدن را در خود دارد و از بهترین مکمل ها برای افزایش توده ی عضلانی است لذا امروزه بیشتر بدنسازان برای افزایش حجم عضلات خود  از پروتییئ وی استفاده می کنند. اگر می خواهید  درمورد پروتئین وی را با چه مکملی مصرف کنیم، بیشتر بدانید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از پروتئین وی چیست؟

خوب است قبل از مصرف پروتئین وی بدانید که مزیت استفاده از این پروتئین چیست؟ در ادامه به مزایای پروتئین وی اشاره می شود:

  • افزایش حجم عضلات
  • کاهش وزن بدن
  • تقویت سیستم بدنی
بیشتر بخوانید:  بهترین زمان مصرف گلوتامین برای حجم

پروتئین وی را با چه مکملی مصرف کنیم

پروتئین وی را با چه مکملی مصرف کنیم؟

پروتئین ها و مکمل ها با انواع مکمل ها و پروتئین های دیگر مورد استفاده قرار میگیرند، اینکه پروتئین وی را با چه مکملی استفاده کنیم بسیار اهمیت دارد؛ چرا که ممکن مصرف پروتئین وی با سایر مکمل ها اثرات مفید و و فوائد آن را خنثی کند. علاوه براین مصرف برخی از مکمل ها می تواند اثرات مخربی بر روی بدن داشته باشد. لذا حتما دقت کنید که پروتئین وی را با چه چیزی مصرف می کنید. در ادامه به مکمل هایی که با پروتئین وی مصرف می شوند ذکر می شود.

 مصرف پروتئین وی با کراتین

درمورد اینکه پروتئین وی را با چه مکملی مصرف کنید، حتما با مربی خود مشورت کنید زیرا ایشان با تجربه ی کاری خود و علم و تخصصی خود شما را راهنمایی می کند. یکی از مکمل هایی که با پروتئین وی مصرف می شود کراتین است. شما با مصرف این دو مکمل می توانید توده ی عضلانی خود را چندین برابر می کند. خوب است بدانید که کراتین در غذاهایی که روزانه مصرف می کنید وجود دارد اما این مقدار در حدی نیست که بتواند همه ی نیاز بدن را به ویژه برای بدنسازان که قصد افزایش حجم عضلات خود را دارند. لذااگر قصد افزایش توده ی عضلات خود را دارید بهتر است با مشورت مربی خود ازمکمل کراتین در کنار پروتئین وی استفاده کنید تا در زمان تمرین به اندازه ی کافی انرژی داشته باشید.

مکمل وی را با چه مکملی مصرف کنیم

مصرف پروتئین وی با گینر

مکمیل گینر کربوهیدرات فراوانی دارد که برای افزایش عضله بسیار مهم است. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که این مکمل می تواند مزایای زیادی برای بدن داشته باشد. نکته ی مهم این است که حتما مکمل گینر را با مشورت مربی خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  طریقه مصرف گینر برای بدنسازی

مصرف روتئین وی با مکمل BCAA

آمینو اسید ها در بدن سازی نقش مهمی دارند و برای رشد و سلامت بدن بسیار ضروری است. بعضی از ورزشکاران اعتقاد دارند که اگر این دو مکمل را با هم استفاده کنند نتیجه ی بهتری خواهند گرفت.

چه مکمل هایی را می توان با پروتئین وی مصرف کرد؟

پروتئین وی را چه مکملی مصرف نکنیم؟

همانطور که مهم است پروتئین وی را با چه مکملی مصرف کنیم، بسیار مهم است که پروتئین وی را با چه مکمل هایی مصرف نکنیم. پروتئین وی را نباید با مکمل هایی که حاوی زینک و منیزیم هستند استفاده کنیم. توصیه می شود که بین مصرف پروتئین وی و مکمل های حاوی منیزیم فاصله قرار دهید.