چه کسانی به دریافت زینک یا همان روی نیاز دارند؟

“چه کسانی به دریافت زینک یا همان روی نیاز دارند؟” سایت داروبیار در این مقاله می‌خواهد درباره این که “چه کسانی به دریافت زینک یا همان روی نیاز دارند؟” به شما مخاطبان عزیز توضیحات لازم را بدهد.

سایت داروبیار در مقاله “چه کسانی به دریافت زینک یا همان روی نیاز دارند؟” در ابتدا روی و ویژگی‌هایش را تعریف می‌کند و سپس نقش آن و دلایل اهمیتش را بررسی می‌کند و در پایان به این سوال این که “چه کسانی به دریافت زینک یا همان روی نیاز دارند؟” جواب خواهد داد.

 روی یک ماده مفید در بدن ما است. بدن ما روی تولید نمیکند پس باید آن را با خوردن  غذا یا مکمل ها به دست بیاورد. مقاله‌ی “چه کسانی به دریافت زینک یا همان روی نیاز دارند؟” همه چیزهایی را که باید در مورد روی بدانید، از جمله تعریف روی، نقش‌های آن، دلایل اهمیت آن و در نهایت درباره‌ی پاسخ سوال اصلی این مقاله را توضیح می‌دهد.

 روی چیست؟

روی برای بدن شما مفید و ضروری است. بدن شما روی تولید نمیکند. به همین دلیل، شما باید رژیم غذایی بگیرید. روی برای کارهای زیادی مورد نیاز ما است مانند: الف. بیان ژن واکنشهای آنزیمی، ب. عملکرد ایمنی سنتز، ج. پروتئین سنتز DNA، د. التیام زخم ، و.رشد و تکامل بدن

 روی در غذا های گیاهی و حیوانی پیدا میشود. غذاهایی که روی ندارند ، شامل اف ،غلات صبحانه ب، میان وعده ها و آرد شیرینی پزی هستند. لازم به ذکر است که روی به برخی از اسپری های بینی، قرص ها و سایر درمان های طبیعی سرماخوردگی اضافه می شود. به طور کلی  روی یک ماده ضروری است که بدن ما ان را تولید  نمی کند. از آن طرف هم  به رشد، سنتز دی ان ای، و سیستم ایمنی کمک زیادی میرساند.

بیشتر بخوانید:  فواید شربت ایمنوس ویتابیوتکس

روی هم یک فلز و هم یک ماده معدنی ضروری است که به طور طبیعی در خاک، گیاهان و آب وجود دارد. اگر چه شما می توانید روی را در سازهای برنجی و سکه های روم باستان پیدا کنید، بدن شما نیز برای فرآیندهای فوق العاده مهمی که بدن شما را گرم نگه می دارد، به روی نیاز دارد. روی نه تنها به زنده ماندن و عملکرد شما کمک می کند، بلکه حتی برای حس چشایی و بویایی خود به آن نیاز دارید. خوشبختانه، دریافت روی کافی در رژیم غذایی شما بسیار ساده است، بنابراین نیازی به مصرف بیش از حد روی آن ندارید. انتخاب‌های غذایی از صدف گرفته تا آجیل می‌تواند به افزایش مصرف شما کمک کند، بنابراین بیشتر مردم نیازی به نگرانی در مورد کمبود روی ندارند، مگر اینکه مشکلات سلامتی  خاصی داشته باشید.

 

خلاصه‌ای از روی  در بدن

 

 روی به عنوان یک ماده مغذی برای بدن ما وجودش واجب است و ما خیلی از آن استفاده میکنیم. در واقع، روی دومین ماده معدنی کمیاب در بدن شما است – بعد از آهن – و در هر سلولی وجود دارد. روی برای فعالیت بیش از 300 آنزیم ضروری است چرا که این ماده‌ی مغذی به متابولیسم، هضم، عملکرد اعصاب و بسیاری از فرآیندهای دیگر کمک می کنند.  همچنین برای رشد و عملکرد سلول های ایمنی به آن نیاز زیادی وجود دارد. این ماده معدنی همچنین برای سلامت پوست، سنتز DNA و تولید پروتئین ضروری است. علاوه بر این، رشد و نمو بدن به دلیل نقش اساسی و مهم این ماده مغذی در رشد و تقسیم سلولی به روی متکی است.  حس چشایی و بویایی ما نیز حتی به روی بستگی دارد. خلاصه این که  روی برای رشد و تقسیم سلولی، عملکرد سیستم ایمنی، واکنش های آنزیمی، سنتز DNA و تولید پروتئین ضروری است. فواید این ماده مهم بر اساس تحقیقات نشان می دهد که روی دارای مزایای سلامتی بی شماری است.

بیشتر بخوانید:  درمان های خانگی برای سیاتیک

 

دلایل اهمیت روی ( توضیح کامل نقش روی در بدن)

 

ما در ادامه دلایل اهمیت این ماده مغذی را بررسی می کنیم. روی برای بدن چه می کند؟ روی یک عنصر معدنی کمیاب است که بدن شما نمی تواند آن را ذخیره یا تولید کند. با این حال، در چشم ها، مغز، کلیه ها، کبد، لوزالمعده و غدد فوق کلیوی ظاهر می شود. حتی به تبادل دی اکسید کربن بین ریه ها و جریان خون کمک می کند. شما همچنین برای ساخت پروتئین و دی ان ای (ماده ژنتیکی خود) به روی نیاز دارید. شما می توانید روی را در هسته سلول های خود پیدا کنید که به طور کامل از ساختار کروموزوم ها و دی ای ان حمایت و آن‌ها را تثبیت می کند. این ماده مغذی به تکثیر سلول‌های شما کمک می‌کند، به همین دلیل است که روی برای رشد، تکامل و جلوگیری از ناهنجاری‌های مادرزادی ضروری است. هزاران آنزیم در بدن شما برای عملکرد و انجام واکنش های شیمیایی نیاز به روی دارند. بیش از 300 مورد از این کاتالیزورهای پروتئینی برای حمایت از متابولیسم، دفع سموم، کمک به سلول‌های عصبی برای گفتگو با یکدیگر، هضم غذا و بسیاری از فرآیندهای دیگر به روی نیاز هستند. به طور عجیبی، روی به حس چشایی و بویایی شما کمک می کند. یکی از آنزیم هایی که برای این حواس نیاز دارید بر روی زینک است. بنابراین خوردن صدف برای جذب روی مفید است و وجود روی کافی در بدن کمک می‌کند طعم صدف را حس کنید.  روی همچنین نقش مهمی در سنتز، ذخیره و ترشح انسولین دارد. اگر انسولین شما از کار بیفتد، قند خون شما پایین می آید و همراه با استفاده از روی قند خون نیز بالا می رود. روی در لوزالمعده شما به شش مولکول انسولین متصل می شود و محلی مناسب برای ذخیره سازی ایجاد می کند. در اصل، روی دالی پارتون بدن شما است.

بیشتر بخوانید:  فاویسم چیست؟ چه باید کرد؟

 

اما “چه کسانی به دریافت زینک یا همان روی نیاز دارند؟”

 

با توجه ویژگی‌ها و نقش روی در بدن انسان آیا کاری هست که روی نتواند انجام دهد؟   در واقع می‌توان گفت آن چنان روی قدرتمند و مفید است که همه‌ی انسان‌ها برای ادامه‌ی زندگی خود و انجام فعالیت‌های روزانه‌شان به آن نیاز دارند. پس می‌توان گفت در نیاز به مصرف روی، هیچ انسانی مصون نیست و همه‌ی انسان‌ها به آن در اندازه‌های مختلف نیاز دارند.

 

نتیجه گیری نهایی درباره‌ی  “چه کسانی به دریافت زینک یا همان روی نیاز دارند؟”

 

سایت داروبیار در این مقاله به بررسی پرسش “چه کسانی به دریافت زینک یا همان روی نیاز دارند؟” پرداخت و گفت که روی ماده‌ای بسیار مغذی است که برای انجام فعالیت‌های روزانه  و ادامه‌ی حیات بخش‌های مختلف،  بدن ما به آن نیاز دارد. پس در نتیجه همه‌ی افراد به دریافت میزان مختلفی روی (با توجه به نیاز بدنشان)نیاز  دارند. سایت داروبیار از این که شما عزیزان تا پایان مقاله‌ی “چه کسانی به دریافت زینک یا همان روی نیاز دارند؟” همراه ما بودید، از شما عزیزان سپاسگزار است. سایت داروبیار امیدوار است که مقاله‌ی “چه کسانی به دریافت زینک یا همان روی نیاز دارند؟” برای شما مخاطبان عزیز مفید واقع بوده باشد.