در حال بارگزاری ...
افزودن به علاقه مندی
مقایسه

کالمرز اس دی اِی 30 عددی SDA Calmerz 30 Tablets

شناسه محصول:
شناسه محصول:
تولید کننده: simorgh darou attar
فروشنده: داروبیار
29,800 تومان تخفیف
تعداد
امتیاز محصول
نقد و بررسی اجمالی
بیشتر

قرص کالمرز سیمرغ دارو عطار به تامین کلسیم، منیزیم، روی و ویتامین D مورد نیاز بدن به خصوص در دوران بارداری و شیردهی کمک می‌کند. این محصول در پیشگیری و درمان پوکی استخوان و کاهش فشار خون ناشی از بارداری، حفظ سلامتی بدن، رفع گرفتگی عضلات، تقویت ناخنها و...

تحويل سريع تحويل سريع
پشتيباني 24 ساعته پشتيباني 24 ساعته
پرداخت در محل پرداخت در محل
روز ضمانت بازگشت 7 روز ضمانت بازگشت
ضمانت اصالت كال ضمانت اصالت كالا

محصولات مرتبط

  • نقد و بررسی
  • نظرات کاربران
نقد و بررسی اجمالی
کالمرز اس دی اِی 30 عددی SDA Calmerz 30 Tablets
نقد و بررسی

قرص کالمرز سیمرغ دارو عطار به تامین کلسیم، منیزیم، روی و ویتامین D مورد نیاز بدن به خصوص در دوران بارداری و شیردهی کمک می‌کند. این محصول در پیشگیری و درمان پوکی استخوان و کاهش فشار خون ناشی از بارداری، حفظ سلامتی بدن، رفع گرفتگی عضلات، تقویت ناخنها و تقویت سیستم ایمنی موثر است.

ادامه مطلب
نقد و بررسی تخصصی

قرص کالمرز

کلسیم

کلسیم یکی از املاحی است که به میزان زیاد در بدن وجود دارد و برای استخوان ها و دندان ها ضروری است. کمبود این ماده غذایی در افرادی که کمتر از لبنیات استفاده می کنند دیده می شود و در سنین بالاتر به پوکی استخوان ختم می شود. همه افراد در همه سنین باید به میزان کافی کلسیم دریافت کنند تا دچار استئوپورز نشوند.

منیزیم

منیزیم یكی از املاح مورد نیاز هر سلول از بدن شماست. نیمی از ذخایر منیزیم بدن شما درون سلول های بافت ها و اندام های بدن و نیمی از آن به صورت تركیب با كلسیم و فسفر در استخوان وجود دارد. تنها 1% از منیزیم بدن شما در خون یافت می شود. بدن شما برای حفظ میزان ثابت منیزیم خون، خیلی سخت فعالیت می كند. بیش از 300 واكنش در بدن برای فعالیت خود به منیزیم نیاز دارند چرا كه منیزیم باعث حفظ فعالیت نرمال ماهیچه و عصب، ضربان منظم قلب و استحكام استخوان ها و رفع گرفتگی عضلات می شود. همچنین منیزیم در متابولیسم انرژی و سنتز پروتئین نقش دارد.

زینک

زینک یا روی یکی از املاح معدنی در بدن است که پس از آهن فراوان ترین ریز مغذی است. این ماده مهم در ساخت و ساز سلول ها و ترمیم بافت ها نقش دارد و به همین دلیل یکی از نقش های اصلی آن تقویت سیستم ایمنی است. علاوه بر آن روی در ترمیم بافت های پوستی نیز دخیل است و استفاده از آن موجب شادابی پوست می شود. کمبود روی بر ریزش مو اثر گذاشته و آن را بیشتر می کند بنابرای باید برای درمان ریزش مو میزان روی در بدن را به حد متعادل رساند. علاوه بر این روی در افزایش اشتها نیز موثر است و برای کودکانی که تمایلی به خوردن غذا ندارند می توان از مکمل آن استفاده کرد. یکی دیگر از اثرات روی افزایش قد در سنین رشد است.

موارد مصرف:

کمک به تامین کلسیم ، منیزیم روی و ویتامین د مورد نیاز بدن بویژه در دوران بارداری و شیردهی . کمک به پیشگیری و درمان پوکی استخوان و کاهش فشار خون ناشی از بارداری

اجزاء فرآورده در هر 1 میلی گرم:

کلسیم کربنات (معادل 400 میلی گرم کلسیم المنتال) 1000 میلی گرم، منیزیم هیدروکساید (معادل 150 میلی گرم منیزیم المنتال) 360 میلی گرم، زینک سولفات (معادل 5 میلی گرم زینک المنتال) 7/13 میلی گرم، ویتامین د 400 واحد بین المللی

مکانیسم اثر:

سرخارگل برای عفونت دستگاه تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی معمولی و عفونت های مربوط به آنفلوانزا استفاده می شود زیرا اثرات ضد ویروسی دارد و موجب تحریک سیستم ایمنی بدن می شود. چند ترکیبات از سرخارگل به نظر می رسد که در تحریک پاسخ ایمنی غیر اختصاصی نقش داشته باشد. برخی از این ترکیبات شامل پلی ساکاریدهایی با وزن مولکولی بالا، مانند هتروکسیلان و آرابینوگالاکتان و ترکیبات با وزن مولکولی کمتر، از جمله آلکیل آمید ، چیکوریک اسید و اکیناکوزید می باشد. ترکیبات پلی استیلنیک موجود در سرخارگل، از جمله کتو آلکن و کتو آلکین فعالیت ضد قارچی دارند. اقطی سیاه دارای فلاونوئیدهای آنتوسیانین سیانیدین 3-گلوکوزید و سیانیدین است که اثرات ضد ویروسی دارند و به افزایش سیستم ایمنی بدن کمک می کنند. بره موم حاوی فلاونوئیدهایی از جمله پینوکمبرین، گالانجین، پینوبانکسین و پینوبانکسین-3-استات است، که تصور می شود در تأثیرات ضد ویروسی، ضد باکتریایی، ضد قارچی نقش دارد. ویتامین ث نقش مهمی در چندین عملکرد فیزیولوژیکی دارد . همچنین در انواع فرآیند های متابولیکی از جمله واکنش های اکسیداسیون و احیا ، تنفس سلولی و... نقش دارد. ویتامین ث به عنوان یک عامل اکسیداسیون شناخته شده است. به دلیل نقش ویتامین ث در حفظ عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن ، بسیاری از مردم برای درمان و پیشگیری از سرماخوردگی از آن استفاده می کنند. همچنین شواهد نشان می دهد که ویتامین ث طول دوره سرماخوردگی را کاهش می دهد. روی در چندین عملکرد بیولوژیکی و سنتز پروتئین موثر است و نقش مهمی در عملکرد سیستم ایمنی بدن ایفا می کند. اغلب مطالعات کاهش قابل توجهی در طول دوره سرماخوردگی با مصرف زینک نشان داده است.

image
عوارض جانبی

تاکنون عارضه جانبی خاصی به دنبال مصرف این فرآورده در دوز درمانی مشاهده نشده است.

تداخلات اثر:

سایر فرآورده های حاوی کلسیم ، منیزیم ، زینک و ویتامین D مکمل آهن (فقط سیترات کلسیم با مکمل آهن تداخلی ندارد.) بین مصرف کربنات کلسیم و مکمل آهن، حداقل باید 2 ساعت فاصله باشد. مصرف همزمان کلسیم با تتراسیکلین ها و کینولون ها، باعث کم شدن جذب این آنتی بیوتیک ها می شود. بین مصرف کلسیم و این داروها، حداقل باید 3 ساعت فاصله باشد. مصرف همزمان کلسیم با هورمون های تیروئیدی مثل لووتیروکسین باعث کم شدن جذب لووتیروکسین می شود. بین مصرف کلسیم و این داروها، حداقل باید 4 ساعت فاصله باشد. مصرف همزمان کلسیم با گلیکوزیدهای قلبی مثل دیگوکسین، باعث افزایش احتمال مسمومیت با این داروها می شود. مصرف همزمان کلسیم با دیورتیک های تیازیدی باعث افزایش ریسک هایپرکلسمی می شود. مصرف همزمان کلسیم و آنتی اسیدها، باعث کم شدن جذب کلسیم می شود. بین مصرف کلسیم و آنتی اسیدها، حداقل 2 ساعت فاصله باشد.

هشدارها و منع مصرف:

این فرآورده جهت تشخیص، پیشگیری و یا درمان بیماری نمی باشد. در صورت مصرف هرگونه دارو یا مکمل دیگر ، قبل از مصرف این فرآورده با پزشک خود مشورت کنید. از مصرف بیش از مقدار توصیه شده توسط پزشک خودداری نمایید. برای اثر بهتر فرآورده ، یک ساعت قبل غذا یا دو ساعت بعد غذا با معده ی خالی مصرف شود و در صورت ایجاد ناراحتی گوارشی ، میتوان دارو را همراه غذا مصرف کرد. بین زمان مصرف این فرآورده و سایر داروهای خوراکی 1 تا 2 ساعت فاصله بیندازید. شرایط نگهداری: دور از نور و رطوبت و در دمای زیر 30 درجه سانتیگراد نگهداری شود . فرآورده را از دسترس اطفال دور نگه دارید.

ترکیبات قرص کلسیم کالمرز سیمرغ دارو - SDA Calmerz

 

400mg

Calcium (as calcium carbonate)

160mg

Magnesium (as Magnesium hydroxide)

5mg

Zink (as zink sulfate)

100IU

Vitamin D3 (cholecaliferol)

 

 

 

 

 

 

 

 


اطلاع به من در زمان : موجود شدن
0 سبد
بیشتر
دسته ها
جستجو
پروفایل
تماس
دسته بندی ها
مکمل ‌دارویی
مکمل های بدنسازی
مادر و کودک
تجهیزات حفاظت فردی
تجهیزات پزشکی
آرایشی
بهداشتی
محصولات زناشویی
پکیج ها