کاهش وزن سریع با مصرف مکمل بدنسازی

چاقی و داشتن تناسب اندام امروزه یکی از دغدغه‌های مردم جهان است. برای ورزشکاران و بدنسازان این نکته از جهات بیشتری حائز اهمیت است. به همین دلیل کاهش وزن سریع با مصرف مکمل بدنسازی امکان پذیر است و بسیاری از بدنسازان از مکمل‌هایی برای لاغری و چربی سوزی نیز استفاده می‌کنند.

معمولاً بدنسازان تا رسیدن به نتیجه دلخواه مصرف را متوقف نمی‌کنند. افزایش انرژی به همراه کاهش وزن، عضله سازی و چربی سوزی از آرمان‌های ورزشکاران برای خرید و انتخاب مکمل است. در این مقاله سعی داریم تا شما را با بهترین مکمل‌های بدنسازی برای کاهش وزن آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

کاهش وزن سریع با مصرف مکمل بدنسازی چگونه رخ می‌دهد؟

برای داشتن سطح مناسبی از سوخت و ساز، بدن انسان سالم چربی سوز تولید می‌کند. روشن است اگر چربی سوز‌ها بیشتر در بدن تولید و فعال شوند لاغر خواهیم شد. مکمل‌های چربی سوز و انرژی‌زا در صنایع داروسازی به همین دلیل ساخته و روانه بازار شده‌اند. کارکرد چربی سوزها در بدن شامل‌:

 • بالابردن سوخت و ساز
 • ترکیبات آلی فعال برای لاغری
 • آنابولیک‌ها برای افزایش تسترون
 • افزایش چربی‌های سودمند مانند HDL
 • جلوگیری از جذب چربی‌ها با دفع کنندگان و بلوکه کنندگان
 • ترموژنیک‌ها برای تأثیر‌گذاری بر تیروئید و نیز ساختار اعصاب سمپاتیک می‌شود.

همه این موارد تنها یک پیامد دارند و آن افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش چربی‌هاست. در ادامه به معرفی چند مکمل بدنسازی در این زمینه ‌‌می‌پردازیم.

تأثیرات مکمل بدنسازی برای لاغری

تأثیرات مکمل بدنسازی برای لاغری

مکمل‌های بدنسازی جهت کاهش وزن اثرات و کارکردهای زیر را دارا ‌‌می‌باشند:

 • ایجاد کاهش اشتها
 • نداشتن عارضه ملین
 • کمک به حذف چربی‌های اشباع
 • مخل بافت عضلانی و ماهیچه‌ای نباشد.
 • جلوگیری از هوس‌های پی در پی غذایی
 • از بین بردن اثرات مخرب کربوهیدرات‌ها
 • نداشتن عناصر غیر طبیعی، زیان آور و آسیب‌رسان

مکمل ال کارنیتین

مکمل ال کارنیتین

 این مکمل که از محبوب‌ترین مکمل‌ها میان بدنسازان و ورزشکاران است سبب لاغری نیز ‌‌می‌شود. اگر به لحاظ داشتن انرژی، سطح پایینی دارید و یا احساس ضعف جسمانی ‌‌می‌کنید این قرص برای شما یکی از بهترین داروهاست. ال کارنیتین بر بافت مولکول‌های درشت تأثیری مستقیم گذارده و آن‌ها را تجزیه ‌‌می‌کند. به همین دلیل نقشی اساسی در کاتابولسم بدنی ایفا ‌‌می‌کند. به همین روی، غذا با سرعت بیشتری بدل به انرژی ‌‌می‌شود. میزان و دوز مصرف در افراد عادی و بدنسازان متفاوت است.

ورزشکاران زیبایی اندام ‌‌می‌توانند با هر وعده غذایی یک یا دو عدد قرص ال کارنیتین مصرف کنند. ولی بهتر است مانند افراد عادی، پیش از مصرف از پزشک یا مشاور تغذیه راهنمایی بگیرند.

مکمل پروتئین وی

پروتئین وی غنی از آمینواسیدهای ضروری، BCAA و لوسینرال سیستئین است. همچنین دارای بیست درصد پروتئین شیر خوراکی است و به همین دلیل سرعت جذب بالایی دارد. یکی از مهمترین دلایل جذب سریع این پروتئین به شیوه مصرف آن مربوط است که در آب حل ‌‌می‌شود. این مکمل غنی با جذب بالا و افزودن بر حجم ماهیچه و عضلات سبب چربی سوزی شده و برای تمرینات قدرتی و استقامتی عالی است. همچنین با داشتن منابع سرشار از لوسین به نوعی محرک خوب آنابولیک هستند و کالری پایینی دارند.

از دیگر خواص این مکمل خصلت آنتی‌اکسیدانی آن است که به تقویت سیستم ایمنی بدن ‌‌می‌انجامد. جلوی گرسنگی بیهوده را گرفته و سبب کاهش وزن ‌‌می‌شود. برای کسانی که در رژیم غذایی یا تمرینات سخت و فشرده هستند بهترین شیوه استفاده، مصرف ده تا سی گرم نزدیک به سی دقیقه پیش از تمرین و یا پس از تمرین است.

مکمل کازئین

این مکمل بدنسازی سرشار از تیروزین و پرولین است. در شیر گاو به فراوانی یافت ‌‌می‌شود. این مکمل دارای تمامی آمینواسیدهای ضروری برای بدن است. سرعت جذب این پروتئین به دلیل تشکیل توده‌های مولکولی در پی اچ پایین معده پایین است.

البته به دلیل تأثیرات درازدامنه آنابولیک، استفاده از کازئین برای وعده‌ای که حذف ‌‌می‌شود و یا هنگامی که نمی‌توان پیوسته جذب پروتئین کرد بسیار مناسب است. مصرف پیش از خواب این پروتئین توصیه ‌‌می‌‌شود چون سبب آزاد شدن آمینو‌اسید می‌شود.

این مکمل جایگزین غذایی بسیار خوب و پروتئینی طولانی مدت است. پس اگر در روز دو وعده غذایی برنامه شماست مصرف این مکمل برای شما ایده‌آل است. بهترین زمان و دوز مصرفی میزان ده تا سی گرم یک ساعت پیش از تمرین است. با این همه، از مشورت کردن با پزشک یا مربی مجرب غافل نباشید.

مکمل کراتین

کراتین امروزه از محبوب‌ترین و کارآمدترین مکمل‌های ورزشی است. افزایش توان و شدت تمرینی به اضافه افزودن به بافت عضلانی و ماهیچه‌ای بدن از ویژگی‌های این مکمل عالی است. فارغ از اینکه استفاده از کراتین سبب بهبود و کارایی بیشتر تمرینات ورزشی ‌‌می‌شود، این مکمل از راه بهبود ظرفیت آدنوزین تری فسفات در بدن به بهبود روند تمرینات پر فشار کمک شایانی می‌کند.

به باور بسیاری قدرت عضله سازی کراتین در چربی سوزی و کاهش وزن نیز مؤثر است. بهترین زمان و دوز مصرف در این مکمل بهتر است با توجه به وضعیت فرد با نظر پزشک یا مربی متخصص تعیین شود.

مکمل بتا آلانین

مکمل بتا آلانین

این مکمل جالب توجه، بیشتر به سبب افزایش حجم ماهیچه‌ای و عضلانی، چربی سوزی زیاد، و بهبود بازیابی پس از ورزش استفاده می‌گردد. در تمرینات سخت و پرفشار نیز مصرف این مکمل سبب بهبود کارکردهای ورزشی بدن می‌شود. بتاآلانین را نباید در دوزهای بالا استفاده کرد چون عوارض ناخوشایندی مانند خارش در صورت و مشکلات پوستی ایجاد می‌کند. توصیه شده بهترین زمان و میزان مصرف بتا آلانین یک پیمانه، نیم ساعت پیش از تمرینات ورزشی است.

با این همه توصیه می‌کنیم بتاآلانین بدون مشورت با پزشک و یا مربی ورزشی مصرف نشود.

برای تهیه مکمل‌های لاغری چگونه اقدام کنیم؟

امروزه با گسترش استفاده از اینترنت نیازی به مراجعه حضوری برای خرید دارو، محصولات بهداشتی و انواع مکمل‌ها و تجهیزات پزشکی ندارید. داروخانه آنلاین داروبیار به شما امکان مشاهده و مقایسه داروها و مکمل‌های گوناگون ورزشی و دارویی مورد نیازتان را می‌دهد. شما می‌توانید بدون نیاز به خروج از منزل، تنها با استفاده از یک گوشی هوشمند یا رایانه، اطلاعات مندرج بر روی بسته‌‌بندی محصولات مورد نیاز خود را مشاهده و با آگاهی، لیست کاملی از آن‌ها را از داروخانه آنلاین معتبر تهیه کنید.

داروخانه آنلاین داروبیار امکان خرید دارو با قیمت رقابتی و تضمین اصالت کالا را برای کاربران خود فراهم نموده است. شما می‌توانید با مقایسه قیمت و مشخصات محصولات، اقدام به خرید اینترنتی دارو، انواع محصولات بهداشتی و آرایشی، مکمل‌های دارویی و بدنسازی، تجهیزات پزشکی و ارتوپدی نمایید.

داروبیار یک داروخانه اینترنتی بزرگ با ارسال رایگان است که در آن مشاورین مجرب و متخصص، شما را برای خریدی راحت و مطمئن کمک می‌کنند و همچنین می‌توانید قسمت دیدگاه سوالاتتان را بپرسید تا اسرع وقت توسط مشاوران داروبیار پاسخ داده شود.

در این مقاله از به بررسی چندین مکمل خوب بدنسازی برای کاهش وزن سریع، چربی سوزی و لاغری پرداختیم. امروزه با برنامه ورزشی منظم، رژیم غذایی مطلوب و استفاده از مکمل‌های کاهش وزن می‌توان به اندام دلخواه و مناسب دست یافت. با این همه برای زمان، تداخل دارویی و یا دوز مصرف بهتر است با پزشک متخصص و یا مربی کارآزموده بدنسازی مشورت‌های لازم را انجام دهید.

 البته شما می توانید در بخش سوالات و نظرات پرسش های خود را با ما در میان بگذارید یا مستقیما با تیم پشتیبانی و فروش تخصصی مجموعه دارو بیار تماس حاصل نمایید.