گلوتامین را با چه مقدار آب باید مصرف کرد
گلوتامین را با چقدر آب بخوریم؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا در هنگام مصرف گلوتامین و یا سایر مکمل‌ های پروتئینی باید به مقدار کافی آب بنوشید؟ و این مقدار کافی چقدر آب است؟

برای رفع این ابهامات و همچنین برای این که بدانید گلوتامین را با چه مقدار آب باید مصرف کرد، بهتر است با این مقاله همراه باشید. از سردرگمی‌ هایی که ممکن است برای افراد به خصوص ورزشکاران وجود داشته باشد، نحوه ی صحیح استفاده از مکمل پروتیینی گلوتامین و اثر آن بر روی سطح آب رسانی بدن است. این که گلوتامین را با چقدر آب بخوریم، در تأثیر گذاری این مکمل بسیار مهم است.  برای درک بهتر از اهمیت نوشیدن آب در هیدراته ماندن بدن افراد، باید بگوییم که گلوتامین در بدن چگونه عمل می ‌کند و چرا ما باید آب به مقدار کافی بنوشیم و طریقه مصرف گلوتامین با آب چگونه است. با داروخانه آنلاین داروبیار همراه باشید.

گلوتامین را با چه مقدار آب باید مصرف کرد

چرا باید با گلوتامین آب بخوریم؟

هر نوع از فعالیت‌ های ورزشی را که انجام دهید، مسلما بدن شما نیاز به آب مصرفی بیشتری پیدا می کند، در صورتی که ورزشکار هستید، چنان چه در روز های استراحت باشید و چنان چه در روزی که تمرین ورزشی خود را انجام می دهید باشید، بدن شما به آب کافی نیاز دارد. حتی افراد معمولی که ورزش سنگین نمی کنند چنان چه به صورت کافی و منظم آب مصرف نکنند دچار بیماری‌ های زیادی خواهند شد که در نتیجه ی کم آبی در بدن ایجاد می ‌شود. گلوتامین یک مکمل خوب و کاربردی می باشد که وقتی با تمرینات مناسب ورزشی همراه با وزنه زدن ترکیب شود، به رشد عضلات و افزایش قدرت بدنی کمک شایانی می کند.

یکی از تأثیرات مهم مصرف مکمل گلوتامین افزایش خون رسانی و همچنین آب رسانی به سلول‌ های عضله است، پس چنان چه به مقدار کافی و مورد نیاز بدن آب بنوشید، مکمل گلوتامین باعث افزایش آب رسانی در اثر خون رسانی به عضلات بدن شما خواهد شد.

نکته ی حائز اهمیت این است که شما تا حد ممکن باید به بی آبی بدن و به علاوه واکنش‌ هایی که بدن شما به بی آبی و کم آبی از خود نشان می دهد اهمیت بدهید. لازم است بدانید که اهمیت دادن به کم آبی در بدن بسیار مهم می باشد، چرا که کم آبی در بدن موجب فشار زیاد به کلیه‌ ها‌ی فرد می شود. افراد در هر شکلی از تمرین و فعالیت‌ های ورزشی که مشغولیت دارند از صبح، پس از بیدار شدن از خواب تا قبل از خواب شبانه باید حداقل هر دو ساعت یک بار به میزان ۲۰۰ تا ۳۰۰ سی سی آب را حتما بنوشند. شما به عنوان یک ورزشکار باید بدانید که با هر وعده از انواع مکمل‌ هایی که در روز مصرف می کنید باید حداقل ۲۰۰ سی سی آب بنوشید. مصرف روزانه ی آب در بدترین حالت برای بدن شما باید حتما بین ۳ تا ۵ لیتر در شبانه روز باشد، میزان مصرف کم تر آب از مقدار ذکر شده می ‌تواند برای بدن مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

لیست محصولات مکمل بدنسازی در داروخانه آنلاین داروبیار

گلوتامین را با چه مقدار آب باید مصرف کرد

طریقه مصرف گلوتامین با آب

اگر از قرص گلوتامین استفاده می کنید، بهتر است آن را با معده خالی و 1 تا 2 ساعت بعد از غذا مصرف کنید. همچنین اگر از پودر گلوتامین استفاده می کنید، آن را با حداقل 250 میلی لیتر آب مخلوط کنید. اگر طعم این محصول را با شیر دوست دارید، می توانید به جای آب از آن استفاده کنید اما دقت کنید شیر یا آب آنقدر داغ نباشد که در جذب گلوتامین اختلال ایجاد کند. همچنین می توانید از آب میوه استفاده کنید یا پودر گلوتامین را به هر غذای دیگری مانند ماست یا پودینگ اضافه کنید.

یک فرمول کلی برای دریافت آب کافی بدن، این است که وزنتان را در عدد شش ضرب کنید. بنابراین چنان چه بدن شما ۱۰۰ کیلوگرم وزن دارد، هنگامی که مکمل گلوتامین مصرف نمی کنید، باید ۶ لیتر آب در روز بنوشید. این مقدار مناسب‌ ترین حالت ممکن برای بدن است. چنان چه از گلوتامین استفاده می کنید، به ازای هر پنج گرم گلوتامین که در روز مصرف خواهید کرد، حداقل دویست و پنجاه سی سی آب بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید. بیشتر مردم جهان بین، ۵ تا ۱۰ گرم گلوتامین در روز با مواد غذایی مصرف می کنند، به همین جهت برای اطمینان از هیدراته ماندن بدن، یک لیتر آب بیشتر به مصرف روزانه ی خود اضافه کنید.

اثرات رایج و مهم کم آبی بدن

از اثرات رایج و مهم کم آبی بدن عبارتند از:

  • سرگیجه‌ های مداوم و یا به عبارتی دیگر سبکی سر
  • داشتن سر ‌درد‌ های مکرر و به اصطلاح سیاهی رفتن چشم
  • داشتن دو بینی در چشم‌ ها و ایجاد تاری دید
  • خستگی‌ های مداوم و دل درد
  • داشتن خشکی دهان، لب و خشکی چشم‌ ها

گلوتامین را با چه مقدار آب باید مصرف کرد

مسلما شما نیز مایل نیستید به عوارضی که در بالا ذکر شد مبتلا شوید، در این صورت باید بیشتر از مقداری که در یک روز عادی آب مصرف می کردید، آب بنوشید. در جامعه بخش زیادی از مردم از کم آبی‌ های مزمن رنج می ‌برند. به همین جهت قبل از در نظر گرفتن میزان آبی که شما در هنگام مصرف گلوتامین نیاز دارید، دریافت آب بیشتر برای بدنتان باید یک الویت برای شما باشد.