جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)

نمایش ۱ - ۱۲ کالا از ۲۸

مکمل گلوتامین

مکمل گلوتامین چیست و چه فوایدی برای بدن دارد؟

مکمل گلوتامین یک مکمل ضروری و مهم برای تمام افراد و به خصوص ورزشکاران و بدنسازان است. گلوتامین یکی از اسید آمینه های مهم بدن است و نقش مهمی در تامین انرژی دارد. این اسید آمینه به طور طبیعی توسط بدن ساخته می شود، اما با مصرف برخی از مواد غذایی و نیز مکمل گلوتامین می توان میزان این اسید آمینه را در بدن افزایش داد.

در واقع گلوتامین جزء اسید آمینه های غیر ضروری می باشد، اما در مواقعی مانند ورزش کردن توسط ورزشکاران باید استفاده شود تا از فواید این اسید آمینه بهره مند شوند. از جمله فواید مکمل گلوتامین برای بدن می توان به بالا بردن سیستم ایمنی اشاره کرد. با مصرف این اسید آمینه بدن توان لازم برای مقابله با خطرات احتمالی را دارد.

از طرفی مصرف این اسید آمینه به بهبود و ترمیم زخم ها و آسیب دیدگی ها کمک بسیاری می کند، زیرا مکمل گلوتامین سرشار از گلوتامات و آمونیاک است که هر کدام از آنها در زمان آسیب دیدگی در بهبود زخم ها نقش مهمی دارند.

یکی دیگر از فواید مصرف مکمل گلوتامین برای بدن بهبود سیستم گوارشی است. بسیاری از بیماری های روده و نیز مشکلات مربوط به معده مانند زخم معده با مصرف این مکمل بهبود می یابند و همچنین این مکمل باعث پیشگیری از بروز بیماری های التهابی می شود.

این مکمل بدنسازی می تواند به عنوان یک سوخت طبیعی برای سلول های بدن باشد که باعث می شود سلول ها عملکرد طبیعی خود را داشته باشند. این اسید آمینه و مکمل آن همچنین به تولید برخی دیگر از مواد شیمیایی مورد نیاز بدن نیز کمک می کنند.

کپسول گلوتامین

یکی از مشکلاتی که افراد با بالا رفتن سن با آن روبرو هستند، ریزش مو می باشد. این امر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از علت های آن کاهش تولید گلوتامین با بالا رفتن سن است. بنابراین در سنین بالا مصرف کپسول گلوتامین لازم است و به کاهش ریزش مو کمک می کند. از طرفی در صورت استفاده بیش از اندازه، این مکمل می تواند اثر معکوس داشته و باعث ریزش بیش از حد موها شود.

ضرورت و اهمیت گلوتامین در بدنسازی

گلوتامین برای همه افراد مفید است، اما مصرف آن برای بدنسازان و ورزشکاران بسیار اهمیت دارد و باید در رژیم غذایی آنها وجود داشته باشد. این اسید آمینه نقش مهمی در سوخت و ساز پروتئین دارد و باعث افزایش حجم عضلات می شود.

در واقع گلوتامین در عضلات ساخته می شود و سپس به قسمت های دیگر بدن انتقال پیدا می کند. این اسید آمینه در سوخت و ساز چربی های موجود در بدن نیز نقش مهمی دارد و از چاقی مزمن در بدنسازان جلوگیری می کند. از طرفی سوخت و ساز چربی ها باعث جذب بهتر مواد مفید در بدن می شود.

در بدنسازی و هنگام تمرینات بدنسازی وجود گلوتامین در بدن به تامین انرژی مورد نیاز بدنسازان کمک می کند و بدون وجود این اسید آمینه، بدن قادر به انجام تمرینات سنگین بدنسازی نمی باشد. در حین تمرینات ورزشی و نیز در زمان هایی که بدن استرس بسیاری را تحمل می کند، تولید این اسید آمینه در بدن افزایش پیدا می کند و از تحلیل و از بین رفتن عضلات جلوگیری می کند، زیرا استرس می تواند عامل مهمی در تحلیل عضلات باشد.

در صورت استفاده بسیار بدن از گلوتامین موجود در عضلات مخصوصا در زمان های استرس، حجم عضلات به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد که این امر برای ورزشکاران و بدنسازان خوشایند و مطلوب نیست. به همین دلیل علاوه بر مصرف مواد غذایی سرشار از گلوتامین، باید از مکمل گلوتامین بدنسازی موجود نیز استفاده شود.

نکات مهم هنگام استفاده از مکمل گلوتامین

با توجه به تمام مزایا و فوایدی که گلوتامین و مکمل آن برای بدن دارد، اما مصرف آن برای برخی از افراد توصیه نمی شود. مصرف این مکمل برای افراد زیر 18 سال باید بسیار کمتر از ورزشکاران و افراد بزرگسال باشد. از طرفی به دلیل نا معلوم بودن اثر این مکمل برای مادران شیرده و نیز زنان باردار بهتر است که این افراد از مصرف این مکمل اجتناب کنند.

از آنجا که مکمل گلوتامین در افزایش ترشح هورمون رشد بسیار موثر است؛ بنابراین توصیه می شود که قبل از خواب این مکمل (مخصوصا توسط افرادی که در سنین رشد هستند) استفاده شود. تاثیر این مکمل در هورمون رشد برای افراد با سنین بالاتر نیز در افزایش حجم استخوان ها می باشد. مصرف مقدار مناسب این مکمل برای سنین مختلف باید توسط پزشک تعیین شود.

از طرفی از آنجا که پس از خواب بدن برای چندین ساعت هیچگونه ماده مغذی دریافت نمی کند مصرف گلوتامین در این زمان می تواند بسیار مفید باشد. یکی دیگر از بهترین زمان ها برای مصرف مکمل گلوتامین برای ورزشکاران و بدنسازان حدود نیم تا یک ساعت بعد از انجام تمرینات است.

گلوتامین در صورتی که با نوشیدنی های سرد استفاده شود بسیار اثر بخش تر خواهد بود، زیرا اگر با نوشیدنی و غذای گرم استفاده شود اثرات آن از بین خواهد رفت و خوردن آن هیچگونه فایده ای نخواهد داشت. به طور کلی برای مصرف گلوتامین بهتر است قدم به قدم پیش رفت و ابتدا با دز های پایین شروع کرد و سپس مقدار آن را افزایش داد.

 قیمت گلوتامین

مکمل گلوتامین به صورت کپسول و نیز پودر آن موجود است و قیمت آن با توجه به حجم و نوع آن متغیر می باشد. از طرفی برند این مکمل می تواند در تعیین قیمت آن موثر باشد و برند های معتبر نسبت به کیفیت محصول، قیمت به نسبت بالاتری دارند. برای مشاهده قیمت مکمل گلوتامین محصولات این صفحه را مشاهده کنید.

خرید گلوتامین

مکمل های گلوتامین را باید از دروخانه های آنلاین معتبر خریداری کرد، زیرا امروزه مکمل های تقلبی با قیمت ارزان تر نیز وارد بازار شده اند که مصرف آن باعث مشکلاتی در افراد می شود. بنابراین هنگام خرید گلوتامین، حتما باید از تقلبی نبودن مکمل اطمینان حاصل کرد. داشتن بوی نامطبوع و نداشتن هولوگرام از جمله ویژگی های مکمل های تقلبی است که در صورت عدم تشخیص آن باعث افزایش وزن غیر طبیعی و ناگهانی در مصرف کننده می شود.

بنابراین شما می توانید با خیال راحت از اصالت محصول، در داروخانه آنلاین داروبیار اقدام به خرید گلوتامین کنید.

بهترین مارک گلوتامین

بهترین مارک گلوتامین در داروخانه داروبیار عبارت انداز:

گلوتامین دوبیس
گلوتامین ژن استار
گلوتامین رانتک
گلوتامین آلامو
گلوتامین ویتاپی
گلوتالوکس
گلوتامین ساپلند
گلوتامین ویثر
گلوتامین پگاه
گلوتامین فانتوم

مقایسه ( 0 مورد )