گینر چند کیلو وزن می‌دهد

گینر ها محبوب و پرفروش هستند. آنها تنها مکمل در کل بازار مکمل‌ها هستند که به طور خاص برای افراد لاغری که سعی در افزایش وزن دارند طراحی شده است.

ماده اصلی در گینرها، پودر کربوهیدرات نشاسته‌ای، مانند مالتودکسترین، واکسیمایز، یا جو پودری است. این دلیلی است که حدود 80 درصد کالری از آنجا می‌آید. این پودرها با مقداری پودر پروتئین، ویتامین‌ها، مواد معدنی، شیرین‌کننده‌ها و طعم‌دهنده‌ها بسته‌بندی می‌شوند. برندهای مختلف گینرها و مدل‌های آن اندازه‌های سرو متفاوتی دارند، اما دریافت چیزی در حدود 250 گرم کربوهیدرات، 50 گرم پروتئین، 5 گرم چربی و شاید 1250 کالری به‌طورکلی معمول روزانه و یک روتین متداول است. ویتامین‌ها و مواد معدنی شبیه به آنچه در مولتی‌ویتامین دریافت می‌کنید، ممکن است بسته به شرایط بدن شما کم و یاد زیاد جذب شوند.

ایده این است که شما باید یک رژیم غذایی خوب بخورید، سپس آن را با این شیک‌های افزایش‌دهنده حجم تکمیل کنید و از آنها برای افزایش کالری مازاد استفاده کنید. به‌طورکلی می‌توان گفت که این افزایش وزن حتی در طول یک هفته می‌تواند تا 900 گرم باشد که البته نرخ زیادی است. پیشنهاد می‌کنیم که حتماً آن را کنترل کنید و حجم متعادل‌تری را مصرف کنید. به سراغ گینرهای بدون لاکتوز بروید. بخصوص اگر مشکل در هضم و همین‌طور سندروم روده دارید. بدن شما نسبت به دریافت موادی که در آن‌ها لاکتوز وجود دارد حساس است.

در داروبیار با ما همراه باشید تا میزان وزن دهی گینرها را بررسی کنیم.

آیا گینرها باعث افزایش چربی می‌شوند؟

آیا گینرها باعث افزایش چربی می‌شوند؟

انبوه‌سازها یا همان گینرها در واقع عملکرد بسیار خوبی در پروسه افزایش وزن دارند. به نظر می‌رسد آنها در تقویت رشد ماهیچه‌ها بدون ایجاد مقدار زیادی چربی، حداقل زمانی که در حد اعتدال استفاده می‌شوند، بسیار خوب هستند.

بیشتر بخوانید:  شش مکمل عضله سازی محبوب و برتر

به‌عنوان‌مثال، در این مطالعه، شرکت‌کنندگانی که به آنها گینر داده شد، تقریباً دوبرابر بیشتر از گروه کنترل عضله به دست آوردند، و واقعاً هیچ چربی اضافی به دست نیاوردند. افزایش اندکی در افزایش چربی ناشی از استفاده از گینر وجود دارد، اما از نظر آماری معنی‌دار نیست، بنابراین می‌تواند به دلیل شانس تصادفی باشد. به‌احتمال زیاد، این به دلیل دریافت کالری بسیار بالاتر است و درهرصورت، این مقدار کمی از افزایش چربی است. این بدان معنا نیست که گینرها کامل هستند. آنها همیشه برای شرایط بدنی انسان‌ها عالی نیستند. به دلیل این که در مدت‌زمان کم با حجم کم وارد بدن می‌شوند. ممکن است کلیه را درگیر کنند … چه خوب و چه بد، آنها یکی از مؤثرترین مکمل‌های حجیم در بازار هستند، دقیقاً با کراتین، کافئین و پودر پروتئین نیز در بازار رقابت می‌کنند و انتخاب اصلی ورزشکاران نیز محسوب می‌شوند.

چرا گینرها برخی از افراد را (بیش از حد) چاق می‌کنند؟

چرا گینرها برخی از افراد را چاق می‌کنند؟

اگر به مطالعه بخش قبل نگاه کنید، خواهید دید که افزایش‌دهنده‌های حجم لزوماً باعث افزایش چربی اضافی نمی‌شوند. درست است که برخی از افراد با استفاده از گینرها چاق می‌شوند، اما این تقصیر گینر نیست، به این دلیل است که آنها خیلی عمیق به سمت دریافت حجم وسیعی از کالری مازاد حرکت می‌کنند. گینرها اندازه‌های سروینگ بزرگی دارند. اگر مراقب نباشید، افزایش وزن خیلی سریع، آسان است و باعث افزایش نامتناسب چربی می‌شود.

اگر هر روز یک شیک گینر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، 1250 کالری اضافه می‌شود که برای افزایش وزن بیش از 0.9 کیلوگرم در هفته کافی است و اضافه‌کردن 0.9 کیلوگرم در هفته را توصیه نمی‌کنم. این بیش از حد سریع است و می‌تواند شرایط متابولیسمی بدن شما را دستخوش مشکلاتی کند. به‌خصوص در هفته‌های اول حجیم کردن شما خیلی زود متوجه تغییرات می‌شوید. اگر می‌خواهید از افزایش چربی جلوگیری کنید، اضافه‌کردن 0.5 تا 1 پوند در هفته یک شرط مطمئن‌تر است. این یک مازاد کالری روزانه فقط 250 تا 500 کالری است که به‌هرحال در بخشی از بدن شما مورداستفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:  مکمل های بدنسازی برای افراد زیر 18 سال

کالری اضافی خود را از غذای واقعی دریافت کنید. فیبر، ویتامین‌ها، مواد معدنی، پروبیوتیک‌ها و مواد مغذی گیاهی بیشتری را در سبد غذایی خود قرار دهید و سعی کنید که خیلی سالم زندگی کنید. گینرها نیز در نهایت یک وسیله برای کسانی هستند که نمی‌توانند به‌خودی‌خود وزنشان را افزایش دهند و به دنبال راهی برای کم‌تر کردن ریسک هستند.

مشکل عموم با گینرها

مس گینرها برای عضله‌سازی خوب هستند. آنها لزوماً شما را نیز چاق نمی‌کنند. یک مکمل حجیم بسیار خوب هستند. مشکل اصلی این است که آنها در نهایت یک محصول فراوری شده‌اند. حتی با وجود ویتامین‌ها و مواد معدنی اضافی که به آن اضافه شده است، از مزایای خوردن غذاهای کامل بهره‌مند نمی‌شوید. شما فیتونوترینت‌ها، فیبر، پروبیوتیک‌ها و همه چیزهایی که غذای واقعی را بسیار مغذی می‌کند دریافت نمی‌کنید. این موضوع باعث می‌شود که در نهایت با یک ماده مصنوعی مواجه باشیم. اگر از گینرها برای مدت‌زمان کوتاهی استفاده می‌کنید، اگر از آنها در مقادیر نسبتاً کم استفاده می‌کنید، یا اگر آنها را به رژیمی اضافه می‌کنید که در حال حاضر بسیار خوب است، احتمالاً با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد.

اما اگر بتوانید آن را مدیریت کنید، احتمالاً با مخلوط کردن جو دوسر، آجیل، انواع توت‌ها، موز، ماست، اسفناج و شیر (شیر سویا) در یک اسموتی، در بدن شما بهتر عمل خواهند کرد. شما همان فواید عضله‌سازی را خواهید داشت که با یک افزایش‌دهنده حجم دریافت می‌کنید، در کنار این موضوع، اما از مزایای خوردن یک وعده غذایی کاملاً مغذی و متعادل نیز بهره‌مند خواهید شد. اسموتی‌ها نیز مانند گینر به‌راحتی قابل مصرف هستند و طعم بهتری دارند.

بیشتر بخوانید:  مکمل های مناسب تیپ بدنی اندومورف

گینرهای محبوب بازار

خلاصه

بعدازاین که به حجم مدنظر رسیدید، میزان مصرف را کم کنید. حداقل 80 درصد غذاهای کامل را هدف قرار دهید. به‌این‌ترتیب رژیم غذایی طولانی‌مدت شما برای سلامت طولانی‌مدت شما مفید است. پس از این که از گینرهای استاندارد استفاده کنید بدن شما در مقابل تحمل حجم بالای مواد غذایی واکنش مناسب‌تری نشان می‌دهد و سیستم گوارش شما نیز تقویت می‌شود. در نهایت می‌توانید هر چیزی که لازم است را تغذیه کنید. فراموش نکنید که سلامتی جسمانی شما بسیار مهم‌تر از افزایش وزنی است که درگیر آن خواهید شد.

گینرها  مکمل‌های حجیم کننده مؤثری هستند. آنها برای تقویت رشد عضلات خوب هستند. آنها همچنین شما را چاق نمی‌کنند، به شرطی که در کل کالری زیادی مصرف نکنید. بهترین گینر تهیه شده از غذاهای کامل مانند جو، آجیل، توت‌های یخ‌زده، اسفناج، ماست و شیر (شیر سویا) است. به‌این‌ترتیب می‌توانید یک وعده غذایی متعادل که سرشار از کالری‌های مغذی است، بخورید. اگر می‌خواهید گینر خریداری کنید ما در فروشگاه اینترنتی داروبیار می‌توانیم به شما در این مورد کمک کنیم. مشاوره‌های ما تخصصی و دقیق است و شرایط جسمانی شما را می‌سنجیم. اگر در مورد این موضوع سوالی دارید می‌توانید در بخش نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید. ما در کم‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهیم بود.