جست و جو در نتایج

نمایش 1 - 1 کالا از 1

از یکسال به بالا

شیر خشک کودکان از ۱ سال به بالا

سایت ما در این مقاله قصد دارد به معرفی شیر خشک کودکان از ۱ سال به بالا  و بررسی تمام ابعاد مختلف   شیر خشک کودکان از ۱ سال به بالا  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   شیر خشک کودکان از ۱ سال به بالا  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

ما می ‌دانیم که تغذیه ی انحصاری با شیر مادر در شش ماه اول زندگی بهترین روشی می باشد که می ‌توانید به کودک خود شیر دهید، با این حال همه ی مادران نمی ‌توانند با شیر مادر تغذیه کنند و برخی از آن ها این امکان را ندارند. در چنین شرایطی، شیر خشک‌ های شیرخوار در دسترس می باشند، اما می ‌توانند مانند میدان مینی باشند که والدین سعی می ‌کنند بفهمند کدام یک برای کودک شما بهترین است.

هدف این مقاله کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه در مورد انتخاب شیر خشک مناسب برای کودک با تفسیر علم شیر خشک نوزاد است. علیرغم بیش از 100 سال تحقیق، دانشمندان هنوز نتوانسته اند تمام اجزای موجود در شیر مادر را شناسایی کنند، بنابراین، شرکت های شیر خشک نوزادان نمی ‌توانند خواص شیر مادر را دقیقا تکرار کنند. هیچ شیر خشکی برای نوزاد وجود ندارد که نزدیک ترین خواص را به شیر مادر نسبت به سایرین داشته باشد، علاوه بر این شیر مادر از نظر تغذیه ای منحصر به فرد با کودک تطابق دارد و حاوی دفاع های مفید سیستم ایمنی به نام آنتی بادی است که بین مادر و فرزندش هماهنگ است.

تمام شیر خشک نوزادان از تعادل پروتئین، چربی، کربوهیدرات، ویتامین و مواد معدنی تشکیل شده است. قوانین سختگیرانه ای وجود دارد که باید توسط تمام تولیدکنندگان شیر خشک رعایت شود تا اطمینان حاصل شود که مشخصات تغذیه ای شیر های نوزاد مشابه و مطابق با استاندارد های خاصی است. تقریباً همه شیر خشک‌ های شیرخوار بر پایه ی پروتئین شیر گاو هستند، شیر بز و پروتئین سویا نیز گاهی اوقات استفاده می ‌شوند.

شیر خشک رشد (شیر کودک نوپا)

شیر های بزرگسالان و کودکان نوپا به عنوان جایگزینی برای شیر کامل گاو برای کودکان نوپا و کودکان بالای 1 سال به بازار عرضه می ‌شوند. شواهدی وجود ندارد که نشان دهد این محصولات مزایای تغذیه ای اضافی برای کودکان خردسال دارند.

شیر گاو کامل یک انتخاب مناسب به عنوان نوشیدنی اصلی برای کودک شما از 1 سالگی است. شیر گاو نیمه ی بدون چربی یک نوشیدنی اصلی مناسب برای کودکان بالای 2 سال است که رژیم غذایی متعادلی دارند. توصیه می ‌شود همه ی کودکان ۶ ماهه تا ۵ ساله هر روز قطره ی ویتامین حاوی ویتامین های A، C و D مصرف کنند.

محصولات شیر ​​رشد (GUM) که برای کودکان 1 تا 3 ساله در نظر گرفته شده است به طور فزاینده ای در رژیم غذایی کودکان خردسال معرفی می ‌شود. اگر چه برای تغذیه ی کافی آن گروه سنی ضروری نیستند، اما می ‌توانند کمبود های تغذیه ای را که ممکن است در مرحله ی انتقال تغذیه ی نوزاد به غذای خانواده رخ دهد، جبران کنند، به ویژه زمانی که الگو های غذایی بد در خانواده حاکم باشد.

برای این منظور، شیر خشک رشد باید برای کاهش مصرف کلی پروتئین که بیش تر از مقادیر مرجع برای آن سن باشد، تشکیل شود. این را می ‌توان با رقیق کردن شیر گاو کم چربی تا سطح پروتئین قابل مقایسه با شیر خشک‌ های شیرخوار و با جایگزینی جزئی چربی شیر گاو با روغن‌ های گیاهی مناسب برای افزایش محتوای اسید های چرب ضروری و احتمالاً با افزودن چند غیر اشباع با زنجیره ی بلند به دست آورد. اسید های چرب، دوکوزاهگزانوئیک و اسید های آراشیدونیک محتوای برخی از مواد معدنی (مانند کلسیم و فسفر) و ویتامین ها (B2 و B12) را به خوبی در شیر گاو حفظ می ‌کنند. محتوای آهن، ید، روی و ویتامین های A و D باید مانند شیر خشک باشد. بر اساس شواهد موجود، شیر خشک رشد نباید به عنوان یک ضرورت در تغذیه ی کودکان خردسال ترویج شود.

شیر خشک کودکان از ۱ سال به بالا

اهمیت شیر خشک رشد

شیر خشک رشد کیفیت و کمیت مناسبی از مواد مغذی را در طول دوره ی رشد شدید کودک شما فراهم می ‌کند:

  • برای تامین نیاز های خاص کودکان نوپا با ویتامین ها و مواد معدنی (ویتامین C، ویتامین D، آهن، ید، روی) غنی شده است.
  • این شیر خشک حاوی ترکیبی منحصر به فرد از پری بیوتیک ها برای حمایت از سیستم ایمنی است. علاوه بر این J فیبر های پری بیوتیک احتمال یبوست را کاهش می ‌دهند.
  • حاوی LCPs است، نوعی چربی سالم که برای رشد مغز و بینایی ضروری است.

شیر خشک رشد طیف وسیعی از فواید را برای قرار دادن در یک رژیم غذایی سالم ارائه می ‌دهد، بر خلاف شیر بزرگسالان که برای کودک کم تر از 6 سال توصیه نمی ‌شود چرا که حاوی سطوح بالاتر سدیم و پروتئین، سطوح پایین تر برخی از مواد معدنی و ویتامین ها است. علاوه بر این، فاقد اسید های چرب ضروری است که برای رشد سالم مغز ضروری هستند.

اهمیت شیر رشد در رژیم غذایی کودکان نوپا

شیر خشک های رشد برای تناسب در یک رژیم غذایی سالم و ارائه ی مواد مغذی که به پر کردن شکاف های تغذیه ای در رژیم کمک می ‌کند، فرموله شده اند. گاهی اوقات، برخی از مواد مغذی در رژیم غذایی کافی نیستند و شیر های رشد می ‌توانند به شما کمک کنند. برای کمک به تامین نیاز های مواد مغذی کودکان نوپا، شیر خشک رشد به طور ویژه با مواد مغذی موجود در شیر گاو فرموله شده است، بنابراین یک رژیم غذایی متعادل را به کودکان شما ارائه می ‌دهد.

در حالی که شیر گاو سرشار از پروتئین و سایر ویتامین ها و مواد معدنی کم است، شیر خشک رشد دارای سطح پایین تری از پروتئین و سدیم است تا تغذیه ی متعادل تری را برای کودک نوپا فراهم کند. شیر خشک رشد نیز نیاز های خاص کودک نوپا را از طریق محتوای غنی شده مانند ویتامین C، ویتامین D، آهن و روی تامین می ‌کند.

تاثیر شیر رشد بر سیستم ایمنی

در حالی که غنی سازی برای پر کردن شکاف‌ های غذایی مفید است، داشتن مزایایی فراتر از تامین غذا بسیار عالی است. شیر خشک رشد نه تنها حاوی مواد مغذی است که به رشد بدن در حال رشد کمک می ‌کند، بلکه حاوی موادی است که از رشد سیستم ایمنی کودک شما حمایت می ‌کند. از آن جایی که حفظ سلامت روده برای کودکان نوپا بسیار مهم است، شیر خشک رشد حاوی فیبر های خاصی به نام پری بیوتیک است که ثابت شده است که باکتری های خوب روده ی ما را تغذیه می ‌کند.

علاوه بر این در Growing Up Milk چربی های سالمی به نام LCP وجود دارد. در یک مطالعه بزرگ چند کشوری در مورد شیر رشد، داده‌ ها نشان داد که کودکان نوپا در مهد کودک‌ ها که از شیر رشد حاوی این فیبر های پری بیوتیک ویژه و چربی‌ های سالم تغذیه می ‌کردند، خطر ابتلا به عفونت را کاهش می ‌دهند. بنابراین، سیستم ایمنی کودک نوپا در حال رشد می ‌تواند از طریق مداخله ی غذایی با شیر رشد مخصوص تغذیه شود.

شیر خشک کودکان از ۱ سال به بالا

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی شیر خشک کودکان از ۱ سال به بالا

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی   شیر خشک کودکان از ۱ سال به بالا  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد   شیر خشک کودکان از ۱ سال به بالا  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که باشیر های بزرگسالان و کودکان نوپا به عنوان جایگزینی برای شیر کامل گاو برای کودکان نوپا و کودکان بالای 1 سال به بازار عرضه می ‌شوند. شواهدی وجود ندارد که نشان دهد این محصولات مزایای تغذیه ای اضافی برای کودکان خردسال دارند.

شیر گاو کامل یک انتخاب مناسب به عنوان نوشیدنی اصلی برای کودک شما از 1 سالگی می باشد. شیر گاو نیمه ی بدون چربی یک نوشیدنی اصلی مناسب برای کودکان بالای 2 سال می باشد که رژیم غذایی متعادلی دارند. توصیه می ‌شود همه ی کودکان ۶ ماهه تا ۵ ساله هر روز قطره ی ویتامین حاوی ویتامین های A، C و D مصرف کنند.

محصولات شیر ​​رشد (GUM) که برای کودکان 1 تا 3 ساله در نظر گرفته شده است به طور فزاینده ای در رژیم غذایی کودکان خردسال معرفی می ‌شود. اگر چه برای تغذیه ی کافی آن گروه سنی ضروری نیستند، اما می ‌توانند کمبود های تغذیه ای را که ممکن است در مرحله ی انتقال تغذیه ی نوزاد به غذای خانواده رخ دهد، جبران کنند، به ویژه زمانی که الگو های غذایی بد در خانواده حاکم باشد.

شیر خشک کودکان از ۱ سال به بالا

برای این منظور، شیر خشک رشد باید برای کاهش مصرف کلی پروتئین که بیش تر از مقادیر مرجع برای آن سن باشد، تشکیل شود. این را می ‌توان با رقیق کردن شیر گاو کم چربی تا سطح پروتئین قابل مقایسه با شیر خشک‌ های شیر خوار و با جایگزینی جزئی چربی شیر گاو با روغن‌ های گیاهی مناسب برای افزایش محتوای اسید های چرب ضروری و به احتمال زیاد با اضافه کردن چند غیر اشباع با زنجیره ی بلند به دست آورد. اسید های چرب، دوکوزاهگزانوئیک و اسید های آراشیدونیک محتوای برخی از مواد معدنی (مانند کلسیم و فسفر) و ویتامین ها (B2 و B12) را به خوبی در شیر گاو حفظ می ‌کنند. محتوای آهن، ید، روی و ویتامین های A و D باید مانند شیر خشک باشد. بر اساس شواهد موجود، شیر خشک رشد نباید به عنوان یک ضرورت در تغذیه ی کودکان خردسال ترویج شود

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت داروبیار همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی  شیر خشک کودکان از ۱ سال به بالا  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.