جست و جو در نتایج

از ۶ ماهگی تا یکسال

شیر خشک کودکان از ۶ ماهگی تا یک سال

سایت ما در این مقاله قصد دارد به معرفی شیر خشک کودکان از ۶ ماهگی تا یک سال  و بررسی تمام ابعاد مختلف   شیر خشک کودکان از ۶ ماهگی تا یک سال  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   شیر خشک کودکان از ۶ ماهگی تا یک سال  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

شیر فرمولا که به نام شیر خشک یا شیر خشک نوزاد نیز شناخته می ‌شود، معمولاً از شیر گاو هایی تهیه می ‌شود که برای مناسب تر کردن آن برای نوزادان تغییر داده شده است. طیف گسترده ای از مارک ها و انواع شیر خشک در داروخانه ها و مغازه ها موجود می باشد. همیشه برچسب ها را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که شیر مناسبی برای کودک خود می ‌خرید.

شیر خشک به 2 شکل مختلف عرضه می ‌شود؛ پودر خشکی که با آب درست می ‌کنید، یا شیر خشک مایع آماده برای تغذیه. در حالی که شیر خشک مایع آماده برای تغذیه می ‎تواند راحت باشد، اما گران تر می باشد و پس از باز شدن، باید سریع تر استفاده شود. شیر خشک مواد مغذی لازم را برای رشد و نمو نوزادان فراهم می ‌کند. با این حال، فواید سلامتی مشابه ی شیر مادر برای شما و کودکتان ندارد؛ به عنوان مثال، نمی ‌تواند از کودک شما در برابر عفونت محافظت کند. در ادامه به معرفی شیر خشک هایی می ‌پردازیم که برای نوزادان بالای 6 ماه مناسب می باشند.

شیر خشک Follow-on

شیر خشک Follow-on هرگز نباید به نوزادان زیر 6 ماه داده شود. تحقیقات نشان می ‌دهد که تغییر به شیر خشک در 6 ماهگی هیچ فایده ای برای کودک شما ندارد. کودک شما می ‌تواند تا یک سالگی به خوردن شیر خشک برای اولین بار به عنوان نوشیدنی اصلی خود ادامه دهد. برچسب‌ های روی شیر خشک Follow-on می ‌تواند بسیار شبیه به برچسب‌ های روی شیر خشک اول باشد. برچسب را با دقت بخوانید تا اشتباه نکنید.

شیر خشک Good night

برخی از شیر خشک ها حاوی غلات می باشند و به عنوان شیر خشک مخصوص نوزادان در هنگام خواب فروخته می ‌شود. این نوع شیر خشک مورد نیاز نیست و هیچ مدرکی مبنی بر این که نوزادان پس از مصرف آن بهتر می ‌خوابند یا بیش تر می ‌خوابند وجود ندارد. شیر خشک Good night هرگز نباید به نوزادان زیر 6 ماه داده شود.

شیر خشک کودکان از ۶ ماهگی تا یک سال

شیر خشک سویا

شیر خشک سویا از دانه های سویا تهیه می ‌شود نه از شیر گاو. گاهی اوقات به عنوان جایگزینی برای شیر خشک گاو برای نوزادانی که به شیر گاو حساسیت دارند استفاده می ‌شود. نگرانی هایی در مورد این واقعیت وجود دارد که سویا حاوی فیتواستروژن است؛ این ها به طور طبیعی در برخی گیاهان یافت می ‌شوند.

ساختار شیمیایی فیتواستروژن ها مشابه ی هورمون زنانه ی استروژن است. به همین دلیل، نگرانی‌ هایی وجود دارد که می ‌توانند بر رشد تولید مثلی کودک تأثیر بگذارند، به ویژه در نوزادانی که فقط شیر خشک مبتنی بر سویا می ‌نوشند.

وزن کم بدن نوزادان به این معنی است که نسبت به کودکان بزرگ تر یا بزرگسالانی که محصولات سویا را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متنوع و متعادل می ‌خورند، مقادیر بسیار بیش تری فیتواستروژن دریافت می ‌کنند. علاوه بر این، از آن جایی که شیر خشک سویا حاوی گلوکز است، بنابراین احتمال آسیب رساندن به دندان های کودک بیش تر است. فقط در صورتی از شیر خشک سویا استفاده کنید که توسط پزشک یا پزشک عمومی توصیه یا تجویز شده باشد.

چگونه بفهمیم کودک شما گرسنه است؟

تشخیص این که چه زمانی کودک گرسنه است یا چیز دیگری باعث ایجاد سر و صدا در او می ‌شود، می ‌تواند سخت باشد. گاهی اوقات تا زمانی که یک بطری به آن ها پیشنهاد نشود، مطمئناً متوجه نمی ‌شوید که گرسنه هستند. اکثر نوزادان معمولا وقتی گرسنه هستند گریه می ‌کنند. گذاشتن سر پستانک بطری در دهان آن ها را آرام می ‌کند و شروع به مکیدن می ‌کنند.

سعی کنید کودک خود را در آغوش خود قرار دهید، همان طور که چنان چه شیر می ‌دادید. آن ها را نزدیک نگه دارید، به چشمان آن ها نگاه کنید و به نشانه ها یا سیگنال های آن ها حساس باشید. آن ها به طور هماهنگ می ‌مکند و قورت می ‌دهند. آن ها ممکن است طوری به نظر برسند که گویی روی تغذیه تمرکز کرده اند، دست هایشان گره کرده است و تمام بدنشان به نظر می ‌رسد که روی مکیدن متمرکز شده است. وقتی سیر می ‌‌شوند، دست هایشان شل می ‌شود و بدنشان آرام تر می ‌شود.

نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می ‌شوند، میزان مصرف شیر خود را تنظیم می ‌کنند. وقتی گرسنه هستند می ‌مکند و وقتی سیر می ‌شوند دیگر مکیدن را متوقف می ‌کنند. در مقایسه، نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می ‌شوند کنترل چندانی بر میزان شیری که می ‌نوشند ندارند، این توسط شخصی که شیشه شیر را ارائه می ‌دهد مدیریت می ‌شود.

وقتی کودک شما به اندازه ی کافی سیر شد، معمولاً از سر پستانک کنار می ‌آید تا به شما اطلاع دهد که سیر شده است. گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که مکیدن آن ها کند می ‌شود و مکث های طولانی تری بین مکیدن دارند. راه های دیگری که کودک شما ممکن است به شما نشان دهد که به اندازه ی کافی غذا خورده است می ‌تواند این باشد که شیر در دهانش جمع شود یا ممکن است استفراغ کند یا مقداری شیر بریزد. برخی از نوزادان ممکن است پس از خوردن غذا ناراحت شوند یا ممکن است بخوابند.

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی شیر خشک کودکان از ۶ ماهگی تا یک سال

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی   شیر خشک کودکان از ۶ ماهگی تا یک سال  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد   شیر خشک کودکان از ۶ ماهگی تا یک سال  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که با شیر فرمولا که به نام شیر خشک یا شیر خشک نوزاد نیز شناخته می ‌شود، معمولاً از شیر گاو هایی تهیه می ‌شود که برای مناسب تر کردن آن برای نوزادان تغییر داده شده است. طیف گسترده ای از مارک ها و انواع شیر خشک در داروخانه ها و مغازه ها موجود است. همیشه برچسب ها را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که شیر مناسبی برای کودک خود می ‌خرید.

شیر خشک کودکان از ۶ ماهگی تا یک سال

شیر خشک به 2 شکل مختلف عرضه می ‌شود؛ پودر خشکی که با آب درست می ‌کنید، یا شیر خشک مایع آماده برای تغذیه. در حالی که شیر خشک مایع آماده برای تغذیه می ‎تواند راحت باشد، اما گران تر است و پس از باز شدن، باید سریع تر استفاده شود. شیر خشک مواد مغذی لازم را برای رشد و نمو نوزادان فراهم می ‌کند. با این حال، فواید سلامتی مشابه ی شیر مادر برای شما و کودکتان ندارد؛ به عنوان مثال، نمی ‌تواند از کودک شما در برابر عفونت محافظت کند.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی   شیر خشک کودکان از ۶ ماهگی تا یک سال  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست