ال ‌آرژنین را با چه مکملی مصرف کنیم؟

ال ‌آرژنین را با چه مکملی مصرف کنیم؟ سوال اکثر بدنسازان و وزنه‌برداران که در ادامه قصد داریم ابتدا توضیحاتی درباره این مکمل و سپس به این پرسش پاسخگو باشیم.

امروزه سرعت بخشیدن به فرآیندهایی مانند چربی‌سوزی و عضله‌سازی از طریق مصرف همزمان مکمل‌های بدنسازی در میان بدنسازان و وزنه‌برداران بسیار مرسوم است. یکی از این مکمل‌های محبوب ال آرژنین است که هم در بدن ساخته می‌شود و هم در غذاهای پروتئینی به مقدار فراوان وجود دارد.

ال آرژنین نوعی آمینو‌اسید است که استفاده از آن در جهت عضله‌سازی، بهبود کارکردهای ورزشی، بالابردن انرژی، افزایش هورمون رشد، کاهش وزن، و بهبود اختلال نعوظ مردان، بسیار مفید است. ما در این مقاله سعی می‌کنیم نخست شما را با این اسید‌آمینه آشنا کرده و سپس مصرف آن را با سایر مکمل‌ها بررسی نماییم. پس با ما همراه باشید.

ال آرژنین چیست و چه فوایدی دارد؟

اسید‌آمینه‌هایی هستند که به بدن در ساخت پروتئین کمک شایانی می‌کنند. یکی از این آمینو‌اسیدها ال آرژنین است. این اسید‌آمینه مفید در بعضی از مواد غذایی مانند پروتئین‌های حیوانی مثل لبنیات، شیر، مرغ، ماهی و گوشت، به مقدار فراوان یافت می‌شود. همچنین آجیل‌ها و پروتئین‌های گیاهی نیز سرشار از این ماده‌اند.

همچنین امروزه مکمل‌های ورزشی ال آرژنین نیز قابل تهیه هستند و به دفع آمونیاک از جسم کمک رسانده و سبب تحریک ترشح انسولین می‌گردند. افزون بر تمامی این موارد برای بهبود فرآیند گردش خون در بدن، نیاز به ساخت اکسید نیتریک است که ال آرژنین در بدن این کارکرد مثبت را بر عهده ‌می‌‌گیرد.

برخی از فواید مصرف ال آرژنین به ترتیب زیر است:

  • به افزایش و رشد قد و عضلات کودکان و نوجوانان منجر می‌شود.
  • تا حد زیادی اختلال نعوظ را بهبود می‌بخشد.
  • و در کاهش دردهای قلبی و عروقی مؤثر است.

خوب است بدانیم این مکمل برای ورزشکاران نیز مزایای بسیاری دارد. از جمله:

  • حجم عضلات را افزایش می‌دهد.
  • کاهش وزن و چربی‌سوزی را سرعت می‌بخشد.
  • به روند ریکاوری پس از ورزش کمک شایانی می‌کند.
  • افزایش انرژی در بدن ورزشکار می‌شود.

محبوب ترین ال آرژنین های داروبیار را اینجا ببینید: خرید و قیمت مکمل ال آرژنین

مصرف همزمان مکمل گینر و ال آرژنین

مصرف همزمان مکمل گینر و ال آرژنین

مصرف این دو مکمل در کنار هم برای بدنسازان و ورزشکاران بسیار مفید است. هر دو به گونه‌ای کار همدیگر را در بدن تکمیل می‌کنند. گینرها سبب افزایش وزن و حجم عضله می‌شوند. ولی ال آرژنین، نقش فعالی در سنتز پروتئین ایفا می‌کند و سبب باز شدن رگ‌ها می‌شود. از همین رو سبب کارکرد بهتر سلولی و رشد حجم عضلات می‌شود.

با این همه، پیش از مصرف آن باید از وضعیت سلامتی خود مطمئن شوید. چون مکمل ال آرژنین با بعضی از قرص‌ها و داروها، تداخل دارد. از این نکته مهم غافل نباشید. همچنین اگر سابقه بیماری‌های کبدی و یا کلیوی دارید از مصرف ال آرژنین خودداری کنید. باید بدانیم مصرف این مکمل در صورت نارسایی کلیه و کبد، خود سبب تشدید این بیماری‌هاست.

اسهال یکی دیگر از عوارض جانبی مصرف ال آرژنین است. اگر اسهال ادامه یافت از مصرف مکمل اجتناب کنید. از آنجا که مصرف این مکمل ممکن است در بعضی از افراد موجب التهاب مجاری تنفسی و بروز نشانه‌های آسم شود؛ پیش از مصرف بهتر است از راهنمایی پزشک متخصص بهره ببرید.

استفاده ازمکمل ال آرژنین و ویتامین c به صورت همزمان

پژوهش‌ها نشان می‌دهند ویتامین C و مکمل آرژنین، زمانی که با یکدیگر می‌آمیزند، سبب افزایش نیتریک‌اسید می‌گردند. با توجه به این نکته مهم که این ویتامین سبب خنثی سازی رادیکال‌های آزاد مخرب می‌شود، سبب تجزیه نیتریک‌اسید و افزایش آن در بدن می‌شود.

مصرف همزمان این دو مکمل سبب افزایش استقامت بدنی برای ورزشکاران و رشد حجم عضلات بدن می‌شود. بنابراین مصرف این دو ماده با یکدیگر مانعی ندارد.

مصرف همزمان مکمل ال آرژنین و ال کارنیتین

مصرف همزمان مکمل ال آرژنین و ال کارنیتین

ال کارنیتین اسید‌آمینه‌ای است که مزیت بزرگش برای بدن در چربی سوزی نهفته است. همچنین می‌دانیم یکی از کارکردهای ال آرژنین کمک به کاهش وزن و چربی‌سوزی است. مصرف همزمان این دو مکمل بنابراین افزون بر افزایش و بهبود کارکردهای ورزشی، سبب رشد بیشتر سوخت و ساز چربی‌ها و نیز تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

در مورد این دو مکمل طریقه مصرف مهم است. اگر با دوزهای کم آغاز کنید و سپس مصرف را افزایش دهید، نتیجه بهتری خواهد داشت. معمولاً پزشکان پیشنهاد می‌کنند برای اجتناب از عوارض منفی استفاده از مکمل ال آرژنین، از مصرف بیش از نه گرم در روز آن خودداری کنید.

استفاده همزمان ال آرژنین و مکمل کراتین

 طبق تحقیقات پژوهشگران، کراتین در ترکیب با اسید‌آمینه‌های دیگر از جمله آرژنین سبب بهبود کارکردهای ورزشی می‌شود. بنابراین فواید همزمان این فرآورده با دیگر مکمل‌ها بسیار بیشتر است. می‌توان فهرست‌وار فوایدی چون رشد عضلات، چربی‌سوزی، کاستن از صدمات ورزشی، افزایش انرژی و بازیابی پس از تمرینات دشوار ورزشی، در مصرف همزمان کراتین و ال آرژنین را برشمرد. با این وجود، برای بهترین دوز مصرف، مشاوره با مربی مجرب توصیه می‌شود.

مزیت ترکیب ال آرژنین با پروتئین وی

امروزه کمتر بدنسازی است که از اهمیت مکمل پروتئینی وی آگاه نباشد. این پروتئین که به آب پنیر نیز شهره است در افزایش و رشد حجم عضلات و ماهیچه‌ها محبوب ورزشکاران است. استفاده همزمان از پروتئین وی و مکمل ال آرژنین در ساخت عضلاتی شکیل‌تر و بهبود کارایی ورزشی بی‌تردید بسیار مؤثر بوده و همچنین سبب افزایش سنتز پروتئین می‌شود.

با این همه، در مصرف همزمان این دو مکمل باید جانب احتیاط را رعایت کرد. و بی هیچ شک و شبهه‌ای باید با مربی کارآزموده و یا پزشک مجرب مشورت کرد. تنها به این دلیل ساده که در مکمل‌های پروتئین وی موجود در بازار، آمینو‌اسید ال آرژنین وجود دارد. پس امکان دارد سطح این ماده در بدن بالاتر از میزان معمول رفته و عوارض جانبی ناخوشایندی را ایجاد کند.

مزیت استفاده همزمان از مکمل‌های ال آرژنین و امگا ۳

تحقیقات نشان داده است اثرات ضد التهابی ترکیب این دو مکمل بسیار بالا بوده و احتمال عفونی شدن زخم‌ها پس از عمل جراحی، به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد. همچنین استفاده از ترکیب این دو مکمل، نسبت به مصرف امگا 3 یا ال آرژنین به تنهایی، از بروز عفونت به طور مؤثری پیشگیری می‌کند. با این همه، در اینجا نیز توصیه می‌کنیم از مصرف خودسرانه این دو مکمل بدون تجویز و یا مشورت پزشک بپرهیزید.

مکمل ال آرژنین و سایر مکمل‌ها را ‌می‌توانید با خاطری آسوده از داروخانه آنلاین داروبیار تهیه بفرمایید. داروبیار یک داروخانه اینترنتی بزرگ با ارسال رایگان است که در آن مشاورین مجرب و متخصص، شما را برای خریدی راحت و مطمئن کمک می‌کنند. همچنین برای شما، امکان مقایسه قیمت، مشخصات محصولات و خرید اینترنتی دارو، انواع محصولات بهداشتی و آرایشی، مکمل‌های دارویی و بدنسازی، تجهیزات پزشکی و ارتوپدی فراهم است.

کلام پایانی ال ‌آرژنین را با چه مکملی مصرف کنیم؟

ال آرژنین مکمل فوق‌العاده‌ای از جهت رشد عضله‌سازی و چربی‌سوزی در ورزش بدنسازی است. ‌می‌توان این اسید‌آمینه را همراه با مکمل‌های دیگری مصرف کرد. امروزه مصرف همزمان آن با مکمل‌های دیگر بدنسازی به سبب افزایش سرعت روند عضله‌سازی و رسیدن به اهداف ورزشی، توصیه می‌شود. ولی با این وجود، بهتر است به همگی نکات مصرف آن دقت شود. یک رژیم غنی غذایی می‌تواند تا حدی باعث بی‌نیازی شما از مصرف مکمل‌ها شود. اما اگر به هر دلیلی خواستار مصرف همزمان ال آرژنین با مکمل‌های دیگر هستید بهتر است با پزشک یا مربی خود مشورت کنید.