نمایش 1 - 12 کالا از 22

ال آرژنین

یکی از انواع مکمل های غذایی که به عنوان یک آمینو اسید شناخته می شود و در تولید پروتئین به بدن کمک می کند، مکمل آرژنین می باشد. این مکمل به صورت طبیعی در برخی از پروتئین های حیوانی و گیاهی مانند گوشت، مرغ، ماهی، انواع مغزها، محصولات لبنی و… وجود دارد. در این صفحه بیشتر در مورد قیمت مکمل آرژنین صحبت می کنیم.

مکمل بدنسازی l-arginine یک آمینو اسید نیمه ضروری برای بدن بوده و در بسیاری از موارد با استفاده از رژیم غذایی دریافت می شود. این مکمل در بین ورزشکاران طرفداران زیادی دارد و به عملکردهای بدن در موارد مختلف کمک می کند. برخی از مواردی که آرژنین می تواند به بدن کمک کند شامل التیام زخم ها، تقویت سیستم ایمنی، دفع مواد زائد در کلیه و شل کردن رگ های خونی می شود.

ال آرژنین در واقع به منظور تبدیل اسید آمینه به اکسید نیتریک مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که بخش زیادی از آرژنین در بدن برای سنتز کراتین و اورنیتین و همچنین به منظور تبدیل آمونیاک به اوره استفاده می شود. بخش کوچکی از این ماده نیز برای پیش ماده اکسید نیتریک به کار برده می شود.

این نوع مکمل به شکل های مختلف مانند قرص، ژل و پودر در بازار عرضه می شود. همچنین آرژنین را می توان در انواع برندهای ایرانی و خارجی تهیه کرد. قرص آرژنین معمولا در دو دوز 500 و 1000 میلی گرم تولید می شود و افراد بایستی متناسب با ساختار بدن خود و مشورت با پزشک، میزان دوز مصرفی را تعیین نمایند.

خرید آرژنین

آرژنین یک آمینو اسید مفید برای بدن است که به شکل طبیعی در تخم‌ مرغ، گوشت و … وجود دارد. این آمینو اسید وظیفه تولید اکسید نیتریک در بدن را بر عهده دارد که اکسید نیتریک باعث حرکت راحت‌تر خون در رگ‌ها می‌گردد. برخی پزشکان از آرژنین برای درمان بیماری‌های قلبی و گرفتگی رگ‌ها استفاده می‌کنند. علاوه بر خاصیت خون‌رسانی بهتر، با کمک مکمل آرژنین هورمون رشد بیشتری در بدن آزاد شده و در نتیجه موجب رشد بیشتر عضلات خواهد شد.

در طول دوره مصرف مکمل آرژنین، تولید کلاژن در بدن افزایش می‌یابد و با کم کردن چربی‌های غیر مفید بدن، کاهش وزن قابل توجهی با خود به همراه خواهد داشت. از جمله مهم‌ترین مزایای استفاده از مکمل آرژنین می‌توان به بهبود گردش خون در رگ‌ها، درمان بیماری های قلبی و گرفتگی رگ، کاهش التهاب عضلات، کنترل فشار خون، تنظیم قند خون و …. اشاره کرد.

مهم‌ترین آثار مکمل آرژنین

تقویت سیستم ایمنی بدن: یکی ازآثار مثبت مکمل آرژنین، تقویت سیستم ایمنی بدن است که منجر به حفظ سلامت بدن می‌شود.
تقویت عضلات: نیتریک اسید آزاد شده توسط مکمل آرژنین می‌تواند فشار خون بدن را تنظیم کرده و با افزایش جریان خون به سمت عضلات، مواد مغذی بیشتری به آن‌ها می‌رساند. با رسیدن مواد مغذی و اکسیژن بیشتر به عضلات، قدرت آن‌ها افزایش یافته و آسیب کمتری در طول تمرینات خواهند دید.
تقویت ماهیچه ها: برای رسیدن به عضلاتی خوش فرم و حفظ آن‌ها، مکمل آرژنین کاربردی خواهد بود.
حفظ شادابی پوست: در طول دوره مصرف مکمل آرژنین، هورمون های ضد پیری بیشتری ترشح شده و پوست بدن حالت شاداب و جوان خود را حفظ خواهد کرد.
بهبود ترمیم زخم‌ها: طبق تحقیقات انجام گرفته، مکمل آرژنین می‌تواند روند بهبود زخم‌ها را تسریع بخشد. علاوه بر تسریع روند ترمیم، با کنترل جریان خون در رگ‌ها، درد جاری در بدن را نیز کاهش می‌دهد.
متوقف کردن ریزش مو: جریان خون هدایت شده به سمت پوست سر و ریشه موها، از ریزش ان‌ها جلوگیری کرده و سبب تقویت موها خواهد شد.
کاهش وزن: با مصرف آرژنین، سوخت و ساز مفید بدن افزایش یافته و در نتیجه چربی‌ها تا حد زیادی کاهش می‌یابند.

فواید قرص ال آرژنین

یکی از مهمترین فواید مکمل های آرژنین بهبود جریان خون و ایجاد آرامش در رگ های خونی می باشد. این نوع مکمل ها باعث افزایش تولید اکسید نیتریک در بدن می شود و از تجزیه آن جلوگیری می کند. بنابراین می تواند باعث پیشگیری از گرفتگی رگ های خونی شود. این مکمل در کاهش فشار خون نیز موثر بوده و خطر ابتلا به فشار خون و سکته را کاهش می دهد.

مکمل ال آرژنین برای مردان

یکی از مزایایی که این مکمل آرژنین برای آقایان ایجاد می کند، تقویت قوای جنسی آنها است. در واقع افزایش جریان خون در بدن به وسیله این مکمل ها باعث می شود تا در آقایان اختلالات مربوط به نعوظ رفع شود و قوای جنسی آنها تقویت شود.

مصرف قرص یا ژل آرژنین باعث می شود تا زخم های موجود در بدن سریعتر ترمیم گردد. در واقع این مکمل می تواند به افزایش تولید اکسید نیتریک در بدن، رشد رگ های خونی و تولید کلاژن، در درمان زخم های مختلف، موثر باشد.

تقویت سیستم ایمنی مزیت دیگری است که با استفاده از مکمل آرژنین به دست می آید. این مکمل با تولید اکسید نیتریک می تواند بر روی سیستم ایمنی تاثیر مثبتی بگذارد و عوامل بیماری زا را از بین ببرد. بنابراین این مکمل می تواند برای افراد سالمند و زنان موثر واقع شود. این نوع آمینو اسید باعث کاهش عفونت در بیماران شده و با بالا بردن تعداد سلول های ایمنی، سطح لنفوسیت ها و آنتی بادی های طبیعی، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

برخی از آزمایش ها و تحقیقات بالینی صورت گرفته، نشان می دهد این مکمل در کاهش استرس و اضطراب در مردان و زنان موثر می باشد. در واقع این مکمل، سطح هورمون استرس در بدن را اصلاح می کند.

مکمل آرژنین برای افزایش قد

یکی از مهمترین فواید آرژنین تحریک هورمون رشد در بدن و افزایش قد است. با توجه به این که این مکمل یک آمینو اسید بوده، باعث ترشح هورمون رشد می شود. مواد تشکیل دهنده این قرص افزایش قد ال آرژنین، می تواند برای نوجوانانی که در سن رشد قرار دارند، مفید باشد و هورمون رشد آنها را تحریک کند.

مکمل ال آرژنین برای زنان

مکمل آرژنین می تواند میزان بارداری در زنان را افزایش داده و در پاسخ تخمدان به هورمون ها موثر باشد. علاوه بر این استفاده این نوع مکمل در باروری مردان نیز تاثیر گذار است و باعث افزایش تعداد و تحرک اسپرم ها می شود.

قرص ال آرژنین برای لاغری

آرژنین باعث چربی سوزی در بدن شده و سلول های چربی را از بین می برد. بنابراین در لاغر شدن افراد موثر است و باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود. در واقع چربی های اضافی در بدن با مصرف این مکمل از بین می روند و بافت عضلانی بیشتر می شود.

مکمل آرژنین در بدنسازی

مکمل های آرژنین در میان ورزشکاران طرفداران بسیاری دارد. ورزشکاران از افرادی هستند که برای رسیدن به وزن ایده آل و ایجاد بافت عضلانی در بدن، از مکمل های زیادی استفاده می کنند. آرژنین از جمله مکمل بدنسازی است که با عوارض اندکی که دارد و می تواند به عنوان یک چربی سوز مناسب شناخته شود.

آرژنین با تولید اکسید نیتریک و بهبود جریان خون، باعث می شود تا بدن پس از تمرینات سخت به سرعت ریکاوری کند. این مکمل پس از تمرینات سخت در سالن بدنسازی، در عضلات ورزشکار آرامش ایجاد می کند و جریان خود و اکسیژن بیشتری را به عضلات می رساند.

علاوه بر این مصرف مکمل آرژنین در بدن ورزشکاران باعث افزایش استقامت و کاهش خستگی می شود. در واقع این مکمل میزان اکسیژن رسانی به عضلات را افزایش می دهد. چرا که اکسیژن از طریق جریان خون منتقل می شود. بنابراین فرد می تواند بدون احساس خستگی، عملکرد استقامتی خود را افزایش دهد.

آمینو اسید یکی از مواد مفید برای چربی سوزی است. این مکمل در کنار دیگر مکمل های لاغری می تواند برای افرادی که تازه ورزش بدنسازی را شروع کرده اند، موثر باشد. همچنین این مکمل باعث ایجاد عضله در بدن ورزشکاران می شود. اکسید نیتریک با تاثیر بر متابولیسم گلوکز، این ماده را با سرعت بیشتری به سلول های عضلانی انتقال می دهد.

وزن بدن (کیلوگرم) مقدار ال-آرژنین روزانه (میلی‌گرم)
50-60 1000-1500
61-70 1500-2000
71-80 2000-2500
81-90 2500-3000
90+ 3000-3500

قیمت مکمل آرژنین

مکمل های آرژنین با قیمت های مختلف تولید و در بازار عرضه می شوند. در واقع عوامل مختلفی بر قیمت مکمل آرژنین تاثیر گذار است. این مکمل ها در انواع مختلف و به شکل های پودر، ژل، قرص، کپسول و… ساخته می شوند و هر کدام از آنها، دارای قیمت متفاوتی هستند.

بهترین مارک ال آرژنین

مکمل های آرژنین در کشورهای گوناگونی همچون ایران، آمریکا، آلمان، انگلیس و…  با برندهای مختلف تولید می شوند. هر کدام از برندها دارای قیمت مکمل آرژنین متفاوتی هستند. معمولا برندهای خارجی قیمت بالاتری نسبت به برندهای ایرانی دارند. بنابراین بهترین مارک ال آرژنین نمونه خارجی آنهاست. داروخانه آنلاین داروبیار اصالت محصولات خود را تضمین می کند، پس با خیال راحت اقدام به خرید آرژنین نمایید.

همچنین قرص ها و کپسول های آرژنین در دوزهای 500 و 1000 میلی گرم ساخته می شوند. هر کدام در بسته بندی محصول دارای تعداد مشخصی هستند. برای مصرف دوز مناسب این مکمل بایستی با پزشک مشورت نمود. میزان دوز و تعداد آن در هر بسته، در قیمت و خرید آرژنین موثر می باشد.

سوالات متداول:

مفیدترین اثرات مکمل آرژنین

تقویت سیستم ایمنی: یکی از اثرات مثبت مکمل آرژنین، تقویت سیستم ایمنی است که منجر به حفظ سلامت بدن می شود. تقویت عضلات: اسید نیتریک آزاد شده توسط مکمل های آرژنین می تواند فشار خون بدن را تنظیم کرده و با افزایش جریان خون به عضلات، مواد مغذی بیشتری را به آنها برساند. زمانی که مواد مغذی و اکسیژن بیشتری به ماهیچه ها برسد، قدرت آنها افزایش می یابد و آسیب کمتری در حین ورزش متحمل می شوند. عضله سازی: برای به دست آوردن و حفظ فرم عضلانی، به مکمل آرژنین نیاز دارید.

مکمل آرژنین در بدنسازی

مکمل های آرژنین در بین ورزشکاران طرفداران زیادی دارد. ورزشکاران افرادی هستند که از انواع مکمل های غذایی برای رسیدن به وزن ایده آل خود و ساخت بافت عضلانی در بدن خود استفاده می کنند. آرژنین یکی از معدود مکمل های بدنسازی است که عوارض جانبی کمی دارد. و می توان آن را یک چربی سوز مناسب نامید. آرژنین با تولید اکسید نیتریک و بهبود جریان خون به بدن کمک می کند تا پس از تمرینات سخت به سرعت بهبود یابد. این مکمل عضلات ورزشکار را بعد از تمرینات سخت در باشگاه شل می کند و اکسیژن و جریان خود را بیشتر به عضلات می رساند.

بهترین محصول ال آرژنین

مکمل های آرژنین در بسیاری از کشورها مانند ایران، آمریکا، آلمان، انگلستان و ... تولید می شوند. و برندهای مختلف هر برند قیمت متفاوتی برای مکمل های آرژنین دارد. برندهای خارجی گرانتر از برندهای ایرانی هستند. بنابراین بهترین مارک ال آرژنین نمونه خارجی آنهاست.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.