جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)
برند
وزن
طعم

نمایش 1 - 12 کالا از 16

اشتها آور

اشتها اور کودک
سایت ما در این مقاله قصد دارد به معرفی اشتها اور کودک و بررسی تمام ابعاد مختلف اشتها اور کودک بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی درباره ی اشتها اور کودک هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید
بسیاری از بزرگسالان باعث کاهش اشتها می ‌شوند. در طول سال ها مردم متوجه شده اند که مصرف دارو های محرک مثل کافئین، آمفتامین، کوکائین تمایل به ایجاد گرسنگی کم تری دارند. همان طور که ممکن است انتظار داشته باشید، دارو های آرام بخش اثر متفاوتی دارند. اورکسین (یا oractine) یک داروی ترکیبی است که در اسرائیل ساخته شده است که برای افزایش اشتها و در نتیجه رشد می ‌شود. ماده اصلی فعال، Cyproheptadine HCL، یک داروی آرام بخش، آنتی هیستامین و آنتی تریترتونین است. مواد تشکیل دهنده دیگر اسید آمینه رژیم غذایی معمولی هستند. این دارو نباید با Orexin اشتباه گرفته شود، که ترکیبی از ویتامین های پیچیده B است.
Cyproheptadine HCL در درجه اول برای آلرژی داده می ‌شود. بعضی از مردم آن را برای از بین بردن آبریزش بینی و برخی از آن ها برای آلرژی جدی تر می ‌گیرند. یکی از عوارض جانبی این گونه دارو ها که توسط افراد مورد استفاده قرار می ‌گیرد، و دارو های مشابه برای آلرژی ها، افزایش اشتها و افزایش وزن است. این نشان می ‌دهد که این دارو به کسانی که می ‌خواهند افزایش اشتها و افزایش وزن داشته باشند، عمل می ‌کند. بنابراین، عوارض جانبی یک فرد ممکن است اثر مورد نظر شخص دیگری باشد.
از دست دادن اشتها یا بی اشتهایی، در بیماران مبتلا به سرطان می تواند علت مهمی از سوء تغذیه مرتبط با سرطان باشد، زمانی که افزایش یا کمبود مواد مغذی، انرژی یا پروتئین باعث عوارض جانبی بر بدن می ‌شود. سوء تغذیه اغلب به عنوان کاهش وزن بیش از 5 تا 10 درصد در طول دوره کم تر از 6 ماه و شاخص توده بدنی (BMI) کم تر از 18.5 تا 20 کیلوگرم در متر مربع تعریف می ‌شود. سوء تغذیه مرتبط با سرطان می ‌تواند تا 60 درصد از جمعیت سرطان کودکان را تحت تاثیر قرار دهد و می تواند موجب مرگ و میر و مرگ و میر شود.
چرا بعضی از بچه ها اشتهای کمی دارند؟
بعضی اوقات به هیچ وجه مشکلی برای اشتها وجود ندارد. به صورت سطحی، به نظر می ‌رسد که بچه های ما نمی ‌خواهند غذا بخورند، اما در زیر آن واقعاً مشکل در خوردن غذا است. هنگامی که بچه ها به بافت ها حساس هستند یا در جویدن غذا ها (مهارت های حرکتی دهان و دندان) مشکل دارند، غذا خوردن برایشان سخت و دردناک می ‌شود. این آدرنالین کودک را خاموش می ‌کند اشتهای آن ها خاموش می ‌شود. بچه ها فقط به اندازه کافی غذا می ‌خورند تا سیگنال های گرسنگی خود را خاموش کنند و چنان چه در طول روز به غذا یا شیر دسترسی داشته باشند، ممکن است هرگز گرسنه نباشند.
در صورت عدم رشد و یا وزن، بیش تر پزشکان و متخصصان اطفال فقط نگران اشتهای فرزند شما خواهند بود؛ اغلب اولین قدم تغذیه درمانی است و مرحله بعدی تلاش برای یک محرک اشتها دارویی تجویز شده است. در موردی که معمولاً تجویز می ‌شود ، پریاکتین است.
داروی Megestrol acetate
Mestrol یک دارو مبتنی بر پروژسترون است که پزشکان می ‌توانند در افراد مبتلا به بی اشتهایی، سرطان، اچ آی وی یا ایدز، اشتها را افزایش دهند. همچنین ممکن است سرطان پستان و سرطان آندومتر را درمان کند. این دارو در فرم مایع یا قرص موجود است. عوارض جانبی Mengestrol استات شامل ناراحتی معده، تغییرات خلقی و مشکلات خواب است. واکنش های جدی شامل تورم به علت ایجاد مایع در بافت ها، شروع یا بدتر شدن دیابت و لخته شدن خون است.
درنابینول
Dronabinol یک کانابینوئید است که پزشکان می توانند برای کمک به درمان بی اشتهایی مرتبط با ایدز تجویز کنند. همچنین می ‌تواند اشتها را در افراد مبتلا به سرطان افزایش دهد و همچنین تهوع و استفراغ را کاهش دهد که از درمان شیمی درمانی حاصل می ‌شود.
سیپروهپتادین (Cyproheptadine)
Cyproheptadine یک آنتی هیستامین است که برای از بین بردن علائم آلرژی مانند چشمان آبدار، آبریزش بینی، خارش چشمان یا بینی و عطسه استفاده می ‌شود. این کار با مسدود کردن یک ماده طبیعی خاص (هیستامین) که بدن شما در طول واکنش آلرژیک ایجاد می ‌کند، کار می ‌کند. این دارو همچنین یکی دیگر از مواد طبیعی بدن شما یعنی سروتونین را مسدود می کند. این دارو نباید در نوزادان تازه متولد شده استفاده شود.
چنان چه از فرم مایع این دارو استفاده می کنید، با استفاده از یک دستگاه اندازه گیری ویژه، دوز را با دقت اندازه گیری کنید. از یک قاشق خانه استفاده نکنید چرا که ممکن است دوز صحیح دریافت نکنید. دوز بر اساس سن، وضعیت پزشکی و پاسخ به درمان است. در کودکان، دوز ممکن است بر اساس وزن و اندازه بدن باشد.
مکمل ها
برخی از ویتامین ها و مواد معدنی، از جمله روی و ویتامین B1، می ‌توانند اشتها را افزایش دهند. مکمل های دیگر مانند اسید های چرب امگا 3 نیز، ممکن است اشتها را افزایش دهند. همچنین، بسیاری از طرفداران Naturopathy ادعا می ‌کنند که گیاهان تلخ می ‌توانند تمایل فرد به خوردن را افزایش دهند.
زینک
کمبود روی می ‌تواند نشانه ای مانند از دست دادن اشتها و عملکرد ایمنی ضعیف را ایجاد کند. همچنین ممکن است باعث تغییر در ادراک طعم، بهبود آهسته و ریزش مو شود. منبع تحقیقاتی در حیوانات نشان می ‌دهد که مصرف مکمل های روی ممکن است اشتها را در افراد مبتلا به کمبود روی تحریک کند. یکی از دارو هایی که برای این منظور استفاده می ‌شود، شربت نئوزینک است که معمولا باعث تقویت اشتها در کودکان می ‌شود.
ویتامین B1
ویتامین B1 برای رشد و توسعه بدن ضروری است. کمبود ویتامین B1 معمولا باعث کاهش ضایعات اشتها، کاهش وزن، سردرگمی و سایر علائم عصبی می ‌شود.
اسید های چرب امگا 3
اسید های چرب امگا 3 چربی های ضروری در رژیم غذایی انسان هستند. برخی از تحقیقات نشان می ‌دهد که چربی های امگا 3 مبتنی بر دریایی ممکن است اشتها را بهبود بخشد. ماهی های چرب مانند ماهی قزل آلا بسیار منابع بسیار خوبی از اسید های چرب امگا 3 هستند.
گیاهان تلخ
طرفداران طبیعت ناتوروپاتی ممکن است گیاهان طعم تلخ را به افرادی که می ‌خواهند اشتهای یا هضم خود را بهبود بخشند، توصیه کنند. بسیاری از مردم در سراسر جهان معمولاً این گیاهان را برای حمایت از فعالیت های گوارشی فوقانی استفاده می ‌کنند.
نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی اشتها اور کودک
در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی اشتها اور کودک به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد اشتها اور کودک آشنا سازیم .
به طور کلی باید اظهار کرد که بعضی اوقات به هیچ وجه مشکلی برای اشتها وجود ندارد. به صورت سطحی، به نظر می ‌رسد که بچه های ما نمی ‌خواهند غذا بخورند، اما در زیر آن واقعاً مشکل در خوردن غذا است. هنگامی که بچه ها به بافت ها حساس هستند یا در جویدن غذا ها (مهارت های حرکتی دهان و دندان) مشکل دارند، غذا خوردن برایشان سخت و دردناک می ‌شود. این آدرنالین کودک را خاموش می ‌کند اشتهای آن ها خاموش می ‌شود. بچه ها فقط به اندازه کافی غذا می ‌خورند تا سیگنال های گرسنگی خود را خاموش کنند و چنان چه در طول روز به غذا یا شیر دسترسی داشته باشند، ممکن است هرگز گرسنه نباشند. در صورت عدم رشد و یا وزن، بیش تر پزشکان و متخصصان اطفال فقط نگران اشتهای فرزند شما خواهند بود؛ اغلب اولین قدم تغذیه درمانی می باشد و مرحله بعدی تلاش برای یک محرک اشتها دارویی تجویز شده است. در موردی که معمولاً تجویز می ‌شود ، پریاکتین می باشد.
در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی اشتها اور کودک کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.