جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)

اچ ام بی HMB

اچ ام بی چیست؟

HMB یا Beta-hydroxyl Beta- methyl butyrate از تفکیک طبیعی آمینو اسیدی به نام لوسین تولید می شود. به عبارت دیگر می‌توان گفت این ماده متابولیتی (محصول متابولیز شده یا دگرگون شده) از آمینو اسید Leucine (آمینو اسیدی که از آبکافت پروتئین‌ها ایجاد می‌شود) است. در بدن ما توسط پروتئین موجود در رژیم غذایی تولید می‌شود و مقدار کمی از آن توسط غذایی که می‌خوریم به مصرف می‌رسد. غذاهایی نظیر گربه ماهی و یونجه شامل مقادیر کمی از HMB هستند. عده ای از متخصصین عقیده دارند که HMB همانند استروئیدهای آنابولیک خاصیت عضله سازی وآنابولیکی دارد و می‌تواند یک جایگزین مجاز برای استروئیدها باشد.

مکمل اچ ام بی

hmb وظیفه محافظت و ترمیم بافت عضلانی بدن را دارد. این مکمل بدنسازی یکی از پرطرفدارترین مکمل ها بعد از کراتین به حساب می آِید. به طور معمول بدن انسان 1 گرم hmb تولید می کند اما ای مقدار برای ورزشکاران کافی نیست. چرا بافت عضلانی آنها در طور تمرین چندین بار آسیب دیده، سپس ترمیم می شود. مقدار مورد نیاز اپ ام بی در بدنسازان 3 گرم در روز است.

خرید hmb

قبل از خرید hmb حتما با یک متخصص مشورت کنید. اچ ام بی برای افرادی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند و در کنار آن عضلات خود را حفظ کنند، توصیه می شود. شما می توانید قیمت hmb را در داروخانه آنلاین داروبیار مشاهده کنید.

بهترین مارک اچ ام بی

شرکت های زیادی اقدام به تولید قرص های HMB کرده اند. در این میان محبوب‌ترین برندهای این مکمل عبارت انداز:

HMB ژن استار
HMB ویثر
HMB فانتوم نوتریشن

عوارض اچ ام بی

شما باید بدانید که مصرف طولانی مدت قرص اچ ام  بی و تمامی مکمل های بدنسازی دیگر می تواند عوارض جبران ناپذیری برای شما داشته باشد. از عوارض استفاده طولانی مدت این مکمل می توان به بیماری های قلبی، کلیوی و کبدی اشاره کرد. طبق مطالعات انجام شده نباید بیش از 8 هفته مصرف شود. در برخی تحقیقات دیگر در دوز پایین استفاده تا یکسال را بدون مانع دانسته‌اند. مصرف اچ ام بی برای بانوان در صورتیکه باردار و یا شیرده نباشند با مشورت پزشک و یا مربی در دوز پایین بلامانع است. مصرف این مکمل برای افراد زیر ۱۸ سال نیز ممنوع است.

مقایسه ( 0 مورد )