جست و جو در نتایج

نمایش 1 - 0 کالا از 0

هیچ محصولی یافت نشد.

بطری داروخوری

بطری دارو خوری کودک

سایت داروبیار در این مقاله قصد دارد به معرفی بطری دارو خوری کودک  و بررسی تمام ابعاد مختلف بطری دارو خوری کودک  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   بطری دارو خوری کودک  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

نحوه ی استفاده از دارو های مایع برای کودکان

بسیاری از دارو های کودکان به شکل مایع می باشند. قورت دادن دارو های مایع برای کودکان راحت تر از قرص ها است. با این حال، مطمئن شوید که از آن ها به روش صحیح استفاده کنید تا کودک شما مقدار مورد نیاز خود را دریافت کند. در اینجا چیزی است که والدین باید بدانند.

انواع دارو های مایع

2 نوع داروی مایع وجود دارد:

  • دارو هایی که می ‌توانید بدون نسخه ی پزشک بخرید
  • دارو هایی که پزشک تجویز می ‌کند.

دارو های OTC

  • همه ی دارو های OTC دارای برچسب یکسانی می باشند. برچسب اطلاعات مهمی در مورد دارو می ‌دهد. می ‌گوید برای چه چیزی است، چگونه از آن استفاده کنیم، چه چیزی در آن است و چگونه باید مراقب آن بود.
  • نمودار روی برچسب را بررسی کنید تا ببینید چه مقدار دارو باید بدهید. چنان چه وزن فرزندتان را می ‌دانید، ابتدا از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که وزن کودک شما به کیلوگرم با وزن کودک شما به پوند متفاوت می باشد.
  • برچسب را بررسی کنید تا مطمئن شوید برای نوزادان و کودکان کم تر از 6 سال بی خطر می باشد.
  • مهم است که از ابزار دوزی که روی آن علامت گذاری شده است استفاده کنید. علامت گذاری ها به شما کمک می ‌کند تا مقدار مناسب دارو را اندازه گیری کنید. ابزار های دوز شامل سرنگ های خوراکی، قاشق های دوز، قطره چکان و فنجان های دوز می باشد. همیشه ابزار دوز را با بطری دارو نگه دارید. چنان چه ابزار دوز همراه با بطری داروی شما نیست، از داروساز یا پزشک خود بخواهید که یکی از آن ها را تجویز کند.

بطری دارو خوری کودک

دارو های مایع با نسخه

پزشک کودک شما ممکن می باشد یک داروی مایع تجویز کند. این دارو ها دارای برچسب متفاوتی نسبت به دارو های OTC خواهند بود. همیشه قبل از دادن دارو به فرزندتان برچسب آن را بخوانید.

مانند دارو های OTC، مهم است که همیشه از ابزار دوز (مانند سرنگ خوراکی) همراه دارو استفاده کنید. چنان چه ابزار دوز همراه دارو ارائه نشده است، از داروساز یا پزشک بخواهید که به شما یک ابزار دوز بدهد.

غلظت های مختلف دارو های نوزاد و کودکان

برخی از دارو ها ممکن است در غلظت برای نوزادان و کودکان متفاوت باشند. به این نکته توجه داشته باشید که داروی نوزاد ممکن است قوی تر از داروی کودکان باشد. والدین ممکن است این اشتباه را مرتکب شوند که دوز های بالاتری از داروی نوزاد را به کودک بدهند، چرا که فکر می ‌کنند آنقدر قوی نیست. مطمئن شوید دارویی که به فرزندتان می ‌دهید متناسب با وزن و سن او باشد.

سالانه بیش از ۵۰ هزار کودک به دلیل مسمومیت های تصادفی ناشی از دارو در اورژانس قرار می ‌گیرند. بسته بندی مقاوم در برابر کودک به جلوگیری از بسیاری از مسمومیت های مرتبط با دارو در بین کودکان کمک کرده است. اما یک گزارش جدید نشان می ‌دهد که باید کار های بیش تری انجام شود و والدین هنوز باید دارو ها را به درستی ذخیره کنند تا فرزندان خود را ایمن نگه دارند.

گروه Safe Kids Worldwide گزارش می ‌دهد که هر 12 روز یک کودک زیر 6 سال در ایالات متحده بر اثر مسمومیت تصادفی ناشی از دارو جان خود را از دست می  ‌دهد. هر 9 دقیقه یک کودک به همین دلیل به اورژانس مراجعه می ‌کند و در نتیجه هر ساعت یک کودک در بیمارستان بستری می ‌شود. این سازمان علاوه بر این از ۲ هزار والدین دارای کودکان زیر 6 سال در مورد دانش آن ها در مورد نحوه ی استفاده از دارو های ضد کودک نظرسنجی کرد. از هر 10 والدینی که مورد بررسی قرار گرفتند، 9 نفر می ‌دانند که دارو ها را باید دور از دید کودکان و بعد از هر بار مصرف در بالاترین سطح نگه داری کرد.

اما بسیاری از والدین باید نحوه ی کنار گذاشتن دارو ها را بهبود بخشند. از هر 10 والدین، تقریباً هفت نفر اعتراف کردند که دارو را در جایی که کودک دید، مانند قفسه ای بالاتر از ارتفاع پیشخوان نگه داری می ‌کنند. این گزارش به تحقیقاتی اشاره می ‌کند که نشان می ‌دهد حدود نیمی از مسمومیت  های دارویی بدون نسخه بوده است.

این نظرسنجی علاوه بر این نشان داد که از هر سه والدین یک نفر به اشتباه معتقد است که تا زمانی که کودک تحت نظر است، مهم نیست دارو در کجا نگه داری می ‌شود. با این وجود، بستری شدن در بیمارستان به دلیل مسمومیت های تصادفی در کودکان زیر 6 سال به هشت هزار و نهصد و هفتاد و دو مورد کاهش یافته است که نسبت به اوج خود در سال دو هزار و ده میلادی کاهش چهل و دو درصدی را نشان می ‌دهد. ویزیت های اورژانس برای مسمومیت های دارویی کودکان نیز به حدود پنجاه و هفت هزار کاهش یافت که بیست و پنج درصد کاهش داشت. با این حال، کاهش در هر دو دسته بین سال‌ های دو هزار و چهارده و دو هزار و پانزده میلادی کاهش یافت و نشان داد که باید کار های بیش تری انجام شود.

طراحی بسته بندی مقاوم در برابر کودک

موفقیت بسته بندی مقاوم در برابر کودکان ممکن می باشد تا حدی مسئول تداوم تعداد بالای مسمومیت های کودکان باشد. در آزمایشی که Safe Kids Worldwide برای CBS News راه اندازی کرد، چندین کودک بین 3 تا 5 سال توانستند در چند ثانیه شیشه های قرص های مقاوم در برابر کودکان را باز کنند. بسته بندی مقاوم در برابر کودکان که به آن بسته بندی ویژه نیز می ‌گویند، باید هم برای کودکان مقاوم باشد و هم مناسب سالمندان باشد. بنابراین تولید کنندگان نمی ‌توانند آن قدر باز کردن را برای بچه‌ ها سخت کنند که بزرگسالان بزرگ‌ تر هم نتوانند داخل بطری‌ ها وارد شوند.

بطری دارو خوری کودک

با استفاده از بطری های داروی خوری کودک، به راحتی دارو یا ویتامین ها را با خیال راحت و دقیق به نوزاد می ‌دهید. همان طور که پیش‌ تر هم گفته شد، دارو هایی برای کودکان تجویز می ‌شوند باید با دوز دقیق به آن ها داده شود تا مشکلی برای سلامتیشان به وجود نیاید، به همین منظور، این بطری ها برای اندازه گیری دقیق، به وضوح بر حسب میلی لیتر و قاشق چای خوری درجه بندی می ‌شوند. این بطری ها داروی مایع را با سرعت جریان ایمن برای نوزاد توزیع می ‌کنند. به طور معمول این نوع بطری ها به وسیله ی متخصص اطفال طراحی می ‌شوند تا از استاندارد بالایی بهره ببرند؛ علاوه بر این ها نیز این مسئله به کاهش آب دهان و تف کردن کمک می ‌کند

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی   بطری دارو خوری کودک

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی   بطری دارو خوری کودک  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد   بطری دارو خوری کودک  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که بسیاری از دارو های کودکان به شکل مایع هستند. قورت دادن دارو های مایع برای کودکان راحت تر از قرص ها است. با این حال، مطمئن شوید که از آن ها به روش صحیح استفاده کنید تا کودک شما مقدار مورد نیاز خود را دریافت کند.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی   بطری دارو خوری کودک  کرده باشیم.

 

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.