جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)
برند
وزن

نمایش 1 - 12 کالا از 17

بی سی ای ای

مکمل bcaa

یکی از مکمل‌های محبوب بین ورزشکاران به خصوص بدنسازان، مکمل بدنسازی بی سی ای ای (BCAA) است که با نام آمینواسیدهای شاخه‌دار نیز شناخته می‌شود و برای عضله سازی کاربرد زیادی دارد. شما می توانید قیمت مکمل bcaa را با ضمانت اصالت کالا از داروخانه آنلاین داروبیار تهیه کنید.

بدن ما برای ساخت و حفظ عضلات، به هشت آمینو اسید مختلف نیاز دارد که این آمینو اسیدها باید به مقدار مشخصی وارد بدن شوند. از هشت آمینو اسید، سه مورد آن در داخل ترکیب مکمل بدنسازی بی سی ای ای وجود دارد؛ در نتیجه مکملی اثر گذار بر روی روند عضله سازی است و در عین حال مانع از گرفتگی و درد شدید می‌شود.

بی سی ای ای به طور طبیعی از مواد غذایی مانند عدس، لوبیا، گوشت گاو و مرغ، بادام، نخود و غلات وارد بدن می‌شود و ورزشکاران برای رسیدن به نتیجه مورد نظر خود از مکمل بدنسازی استفاده می‌کنند. مکمل بدنسازی بی سی ای ای باید با پروتئین وی ترکیب شده و قبل یا بعد از تمرین میل شود.

در صورتی که تصمیم بگیرید از مکمل بدنسازی بی سی ای ای قبل از تمرین استفاده کنید، بدن درد شما در حین تمرین و پس از آن تا حد زیادی کاهش یافته و خستگی زیادی حس نخواهید کرد؛ اما چنانچه قصد داشته باشید از مکمل بی سی ای ای بعد از تمرینات خود کمک بگیرید، به سرعت عضله سازی بدن افزوده خواهد شد. در طول روز می‌توان 12 گرم از مکمل بی سی ای ای را استفاده کرد؛ البته بهتر است قبل از شروع دوره مصرف این مکمل، با یک متخصص یا پزشک در مورد دز مورد نیاز بدن مشورت داشته باشد.

نتایج استفاده از مکمل بدنسازی بی سی ای ای

به سرعت عضله سازی و حفظ آن کمک می‌کند.
درد عضلات را پس از انجام تمرینات سخت، تسکین داده و مانع از بروز درد بیشتر می‌شود.
برخی متخصصین بر این باورند که مصرف این مکمل می‌تواند برای افراد مبتلا به بیماری کبدی سیروز مفید باشد.
مکمل BCAA از ایجاد خستگی عضلانی جلوگیری کرده و در حین انجام تمرینات سخت ورزشی، می‌تواند به سطح انرژی بدن یاری رساند.

بهترین بی سی ای ای

با توجه به اینکه BCAA ها تنوع بالایی دارند، در بازار برندهای مختلفی اقدام به تولید این مکمل کرده اند. بهترین سی ای ای ها عبارت انداز:

بی سی ای ای دوبیس
بی سی ای ای ساپلند
بی سی ای ای ویتاپی
بی سی ای ای ژن استار

قیمت مکمل bcaa

همان طور که اشاره کردیم مکمل‌های BCAA در برندهای مختلفی تولید می‌شوند. از این رو قیمت‌های متفاوتی نیز دارند. با مراجعه به داروخانه آنلاین داروبیار به راحتی می‌توانید از کلیه قیمت bcaa داروخانه اطلاع پیدا کرده و در خرید خود موفق‌تر عمل کنید.

چه کسانی باید BCAA بخرند؟

مصرف مکمل‌های آمینو اسید شاخه‌دار می‌تواند به شما کمک کند از راه‌های مختلف از تمرینات خود نتایج بیشتری دریافت کنید. اول، BCAA ها بلوک های سازنده بافت عضلانی هستند، بنابراین می توانند به افزایش ریکاوری بعد از تمرین کمک کنند. BCAA می تواند منجر به افزایش قدرت عضلانی و اندازه عضلانی شود.

علاوه بر این، به نظر می رسد که BCAAs به جلوگیری از آسیب عضلانی در جلسات تمرینی خیلی سخت کمک کند. تحقیقات نشان می‌دهد که مکمل BCAA می‌تواند درد و کاهش قدرت و عملکرد را کاهش دهد.

اگر می خواهید ترکیبات ترمیم کننده عضلات را دریافت کنید و در عین حال کالری دریافتی خود را پایین نگه دارید، BCAA ها نیز می توانند بسیار مفید باشند.

در حالی که یک شیک پروتئینی می تواند برای افزایش حجم عضلات عالی باشد، BCAA ها می توانند نجات دهنده واقعی باشند.

مزایای BCAA عبارت انداز:

  • توانایی آنها در جلوگیری از آسیب عضلانی
  • تقویت بازیابی عضلات
  • کمک به قدرت عضلانی
  • افزایش توده عضلانی

مصرف مکمل BCAA قبل یا بعد از جلسه باشگاه راهی عالی برای استفاده از این مزایا است.

آیا مکمل bcaa حجم می دهد؟

مکمل بی سی ای ای یا همان امینو اسید های زنجیره ای  در حال حاضر به عنوان یکی از برترین مکمل های رشد عضلات و بهبود و  آسیب دیدگی های بین تمرینات شناخته می شود.

با این وجود فوائد مکمل bcaa چیزی بیشتر از آن است. تحقیقات و مطالعات اخیر نشان داده اند که استفاده از مکمل بی سی ای به بهبود عملکرد کبد و تناسب اندام کمک می کند. اما مزایای مکمل bcaa تنها رشد عضلات و تناسب اندام نیست و مزایای بیشتری هم دارد که می توانید از داروخانه آنلاین داروبیار تهیه کنید.

مکمل bcaa در بدن چه نقشی دارد؟

آمینو اسید های زنجیره ای رایج ترین مکمل هایی هستند که به عنوان یک راه سریع برای بهبود عملکرد ورزشکاران است. بی سی ای ای شامل هر گونه آمینو اسیدی است که دارای زنجیره است و از یک طرف به شاخه می رسد بی سی ای ای شامل سه نوع آمینو اسید است به نام والین، ایزولیسین و لوسین.هر سه آمینو اسید ذکر شده جزو آمینو اسیدهای ضروری بدن هستند یعنی  بدن قادر به ساختن آن ها نیست و باید از راه های دیگر ی مانند مصرف عذا و مکمل ها تامین شوند. بی سی ای ای بر خلاف سایر آمینو اسید ها به جای کبد در عضلات تجزیه می شود و نقش خمهمی در تولید انرژی برای انجام تمرینات است.

علاوه بر این این آمینو اسید های شاخه دار به سایر جنبه های سلامتی مانند حفظ سطح طبیعی قند خون و عضله سازی دارد. بنابراین بی سی ای ای در حجم دهی و عضله سازی و حفظ سلامتی بدن نقش مهمی دارد.

bcaa مفید است یا مضر

در سال های اخیر تحقیقات متعددی که درمورد آمینو اسید های شاخه دار انجام شده است نشان می دهند که bcaa مزایای فراوانی دارد و مصرف متعادل و متوسط آن بی خطر است. اما حتما قبل از مصرف با پزشک یا مربی متخصص  و کارشناس تغذیه مشورت کنید تا درمورد نحوه و زمان و مقدر مصرف شما را راهنمایی کند.
در هر صورت حتما مصرف bcaa را با دوز پایین مصرف کنید و در صورت بروز حساسیت حتما به پزشک مراجعه کنید.

نقش بی سی ای ای در کاهش وزن و عضله سازی

تحقیقات متعدد نشان می دهند که بین کاهش وزن و مکمل بی سی ای ای پیوند بالایی دارد.
یک مطالعه ی صورت گرفته نشان داد که مصرف بی سی ای ای باعث افزایش حجم توده های عضلانی بدون چربی  و کاهش چربی بدن می شود. نکته ی جالب این است عضله سازی با مصرف بی سی ای ای بسیار بیشتر از مصرف پروتئین وی همراه با تمرینات مقاومتی است.

اما توجه کنید که مصرف مکمل bcaa باید در کنار رژیم غذایی خوب ذو تمرینات مناسب و مکمل آن ها باشد تا بتواند باعث حجم گیری و عضله سازی شود و تاثیرات مطلوبی به بار بیاورد. علاوه بر این یک مطالعه ای بر روی حیوانات انجام شد، این مطالعه نشان داد مصرف طولانی مدت مکمل لوسین به کاهش چربی بدن کمک قابل توجهی می کند که حتی از مصرف پروتئین وی برای کاهش چربی هم با اهمیت تر است.

خرید bcaa

اثرات مثبت مکمل بی سی ای ای در کاهش چربی چیزی است که در سال های اخیر انجام شده است و تحقیقات این امر را تایید می کنند اما این بدین معنا نیست که اگر شما هر وعده پیتزا و غذاهای چرب بخورید و برنامه ی ورزشی خود را به موقع انجام ندهید مکمل بی سی ای ای می تواند برای شما معجزه کند.

نکته ی دیگر این است که حتما مکمل بی سی ای ای را از جاهای معتبر مثل داروخانه و یا سایت هایی که معتبر هستند تهیه کنید تا از اصل و اورجینال بودن آن مطمئن شوید زیرا مصرف مکمل های تقلبی نه تنها نمی تواند به حجم گیری و عضله سازی کمک کند و شما را به هدفتان برساند بلکه آسیب هایی نیز بر سلامت شما وارد می کند.

مکمل BCAA چه کار می کند؟

مکمل BCAA در بین ورزشکاران و بدنسازان بسیار محبوب است زیرا به بدن شما کمک می کند بدون اینکه کالری زیادی داشته باشد، تا بافت عضلانی را بسازد و ترمیم کند. این مکمل یک راه مطمئن برای رساندن مواد مغذی به عضلات شما است و اغلب در ترکیب با سایر مواد در مکمل های قبل از تمرین، حین تمرین یا بعد از تمرین عملکرد بهتری دارد

چگونه BCAA در بدن شما کار می کند؟

پاسخ: آمینو اسیدها بلوک های سازنده پروتئین در بدن شما هستند و BCAA بلوک های سازنده فیبرهای عضلانی هستند. بنابراین، اگر می‌خواهید عضله اضافه کنید، قدرت به دست آورید یا آسیب عضلانی را ترمیم کنید، به یک منبع ثابت از آمینو اسیدهای شاخه دار نیاز دارید. BCAA ها با تامین مواد مورد نیاز بدن برای سنتز عضله جدید و ترمیم قسمت های آسیب دیده عضله عمل می کنند.

آیا مکمل های BCAA ضروری هستند؟

پاسخ: اگر فقط برای سالم ماندن و تناسب اندام به باشگاه می روید، شما نیازی به مکمل BCAA ندارید. BCAA به ریکاوری کمک می کند، از عضلات شما در برابر آسیب محافظت می کند، و حتی می تواند به حفظ عملکرد سیستم ایمنی شما در سطح بالایی در هنگام انجام تمرینات سخت کمک کند. اگر به آرامی روی تردمیل راه می‌روید، BCAA برای شما ضروری نیست.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.