جست و جو در نتایج

نمایش 1 - 0 کالا از 0

هیچ محصولی یافت نشد.

تست بارداری

… تست بارداری بی بی چک…

تست های بارداری، که عموما توسط خانم هایی که قصد بچه دار شدن دارند و یا مشکوک به بارداری هستند، انجام می شود، می تواند در دو نوع مختلف اعمال شود. یکی از این موارد به عنوان آزمایش حاملگی ادرار شناخته می شود، کیت های کوچکی که به راحتی از داروخانه ها تحت عنوان بی بی چک تهیه می شوند. پس از خرید بی بی چک می توان با چند قطره ادرار، تست بارداری را در منزل نیز انجام داد. دومین آزمایش، آزمایش خون است و درست مانند سایر آزمایشات خونی، با بررسی نمونه خون گرفته شده در شرایط آزمایشگاهی مشخص می شود.

اگرچه هر دو آزمایش راه حلی هستند که توسط افراد با احتمال بارداری مورد استفاده قرار می گیرند، اما انجام این آزمایش ها در زمان مناسب و به روش مناسب از نظر مورد اطمینان بودن نتیجه به دست آمده، بسیار مهم است. امروزه کیت های آزمایشی موسوم به تست های اولیه بارداری یا بی بی چک استفاده گسترده ای دارند و می توانند بارداری را در دوره های اولیه تشخیص دهند. حال باید ببینیم، هنگام انجام این تست ها به چه مسائلی باید توجه کرد؟ در اینجا همه آنچه باید در مورد خرید تست بارداری، قیمت بی بی چک و نحوه استفاده از آن را بدانید آورده شده است.

قیمت بی بی چک در داروخانه چند است؟

قیمت بی بی چک در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های آنلاین ممکن است متفاوت باشد و به برند و نوع محصول بستگی دارد. همچنین، بعضی از بی بی چک ها دارای ویژگی های خاصی مثل دقت و قابلیت تشخیص سریع تر و راحت تر علائم بارداری هستند که قیمت آنها از دیگر محصولات نسبتاً بالاتر است. لذا بهتر است قبل از خرید بی بی چک، اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کرده و با توجه به نیاز و بودجه خود، محصول مناسب را انتخاب کنید.

تست بارداری چیست؟

تست بارداری، آزمایشی است برای تشخیص حاملگی با اندازه گیری میزان هورمون Beta-HCG ، که با شروع بارداری در بدن، خون یا ادرار شروع به افزایش می کند. این هورمون به عنوان گنادوتروپین کوریونی انسانی یا هورمون بارداری شناخته می شود. اگرچه آزمایش بارداری خون به دلیل اینکه سطح Beta-HCG را در خون به طور مستقیم اندازه گیری می کند، قابل اطمینان تر است، اما به دلایلی نظیر سهولت در استفاده و عدم نیاز به مراجعه به بیمارستان، خرید بی بی چک و استفاده از آن رایج تر است.

تست حاملگی ادراری، که نخستین گزینه و انتخاب بسیاری از خانم های مشکوک به بارداری است، با ریختن چند قطره ادرار روی کیت انجام می شود. کیت آزمایش سطح Beta-HCG در ادرار را اندازه گیری می کند و یک خط (منفی) یا دو خط (مثبت) را نشان می دهد. در شرایط عادی، سطح هورمون Beta-HCG در زنانی که باردار نیستند در محدوده 0-10 mIU/ml می باشد. با شروع بارداری، سطح این هورمون به سرعت شروع به افزایش می کند. اگرچه میزان اطمینان آزمایشات ادرار بالا است، اما برای اطمینان از نتیجه قطعی مراجعه به مراکز انجام آزمایشات خون نیز مفید است، زیرا کیت های آزمایش گاهی اوقات می توانند نتایج کاذب بدهند.

البته این اتفاق به ندرت پیش می آید و بی بی چک ها کیت های حساسی هستند که می توانند حتی افزایش جزئی سطح هورمون Beta-HCG را تشخیص دهند. نکته دیگر اینکه قیمت تست بارداری بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد و خیلی راحت و آسان انجام میشود. شایان ذکر است بی بی چک در داروخانه آنلاین دارو بیار با مناسب ترین قیمت به فروش میرسد.

مشاهده انواع محصولات زناشویی در داروخانه آنلاین داروبیار

خرید بی بی چک

گفتیم که انجام تست حاملگی با استفاده از یک کیت تست بارداری مقرون به صرفه که در همه داروخانه ها یافت می شود، بسیار رایج است. مطمئن ترین روش برای انجام این تست، پیروی از دستورالعمل موجود در بسته ای است که هنگام خرید بی بی چک ارائه میشود.

روش استفاده از بی بی چک

به طور کلی آزمایش های بارداری را می توان به دو صورت انجام داد. یک اینکه می توان نمونه ادرار را در یک ظرف خالی پر کرد و کیت تست را در این ظرف غوطه ور ساخت، یا بی بی چک را برای لحظاتی در زیر ادرار جاری نگه داشت. در برخی دیگر از کیت های آزمایش نیز نمونه ادرار گرفته شده را، با استفاده از قطره چکان و به میزان مشخصی در ناحیه مربوطه بر روی کیت می ریزند.

به طور کلی ، 10-15 دقیقه باید منتظر ماند تا نتیجه نهایی دیده شود. نمونه ادرار را می توان در هر زمان از روز گرفت، اما انجام آزمایش با اولین ادرار در صبح به دستیابی به نتیجه مطمئن تر کمک می کند. به طور کلی، اگر در پایان دوره انتظار، یک خط واحد بر روی کیت دیده شود، نشان می دهد که نتیجه منفی است، یعنی باردار نیستید. اما دیده شدن دو خط نشان دهنده یک نتیجه مثبت، یعنی وجود حاملگی می باشد.

در آزمایشات اولیه، خط دوم ممکن است به دلیل سطح پایینBeta-HCG  نامشخص به نظر برسد. علاوه بر این، در مواردی که خطوط آنطور که باید ظاهر نمی شوند یا به طور کامل قابل رویت نیستند، ممکن است نتیجه آزمایش نامعتبر بوده و نیاز به تکرار داشته باشد. دستورالعمل ها و اطلاعات مربوط به این تست را می توان از دفترچه راهنمای موجود در کیت آزمایش بررسی کرد.

سوالات رایج کاربران در رابطه با نحوه استفاده بیببی چک

1. بهترین زمان انجام تست بارداری با بی بی چک

مطمئن ترین زمان برای انجام تست بارداری زمانی است که از موعد عادت ماهانه یا قاعدگی گذشته باشد. البته با استفاده از بی بی چک، می توان اطلاعات مربوط به بارداری را پس از 5 الی 6 روز پس از برقراری رابطه جنسی در دوران تخمک گذاری به دست آورد. با این حال، برای کسب نتیجه دقیق تر، بهتر است که قبل از انجام آزمایش خون یا آزمایش ادرار، منتظر تاخیر در قاعدگی باشید.

در نهایت اگر پس از خرید بی بی چک و انجام تست بارداری، نتیجه مثبت گرفتید، بهتر است در اسرع وقت با پزشک خود مشورت کنید تا آزمایش خون خود را انجام داده و معاینه شوید.

2. بهترین زمان انجام تست بارداری با بی بی چک

در این بخش به برخی سوالات رایج کاربران پاسخ داده ایم.

3. آیا داروها می توانند بر نتیجه تست بارداری تاثیر بگذارند؟

بله داروهای حاوی HCG می توانند نتیجه را تحت تاثیر قرار دهند. با این حال، بسیاری از داروها، از جمله آنتی بیوتیک ها و قرص های ضد بارداری، بر دقت آزمایش بارداری تاثیر نمی گذارند.

4. آیا احتمال اشتباه در نتیجه مثبت وجود دارد؟

اگر چه نادر است، اما این امکان وجود دارد که نتیجه مثبت کاذب باشد. اگر تخمک بارور شده شما بلافاصله پس از لانه گزینی در لوله های رحم سقط شود، یا اگر خیلی زود بعد از مصرف داروی تقویت کننده باروری حاویHCG ، آزمایش بارداری خانگی را انجام دهید، مثبت کاذب می تواند رخ دهد. حاملگی خارج رحمی یا یائسگی نیز می تواند نتایج آزمایش را گمراه کند.

5. آیا احتمال اشتباه نتیجه منفی وجود دارد؟

این احتمال وجود دارد که آزمایشات منفی شود. حتی اگر شما واقعا باردار باشید. به این وضعیت که بیشتر از موارد مثبت کاذب رایج است، منفی کاذب گفته می شود.

موارد زیر می توانند موجب ایجاد منفی کاذب شوند:

خیلی زود انجام دادن تست بارداری بلافاصله پس از تاخیر در قاعدگی، تشخیص HCG را دشوارتر می کند. لذا توصیه می شود برای دستیابی به قطعی ترین نتیجه، پس از یک هفته تاخیر در چرخه قاعدگی، زمانی که هورمون HCG در ادرار شما بیشتر به چشم می آید، تست بارداری را انجام دهید.
بررسی زودهنگام نتیجه، به یاد داشته باشید که زمان لازم برای اجرای تست خیلی مهم است و باید به طور کامل طی شود. مطابق دستورالعمل درج شده بر روی بسته و با استفاده از تایمر، تست خود را انجام دهید.
ادرار رقیق شده، نوشیدن بیش از حد مایعات قبل از انجام تست بارداری می تواند نتیجه منفی کاذب ایجاد کند. برای کسب دقیق ترین نتیجه، تست را اول صبح، زمانی که ادرار بیشترین غلظت را دارد، انجام دهید.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.