جست و جو در نتایج

نمایش 1 - 0 کالا از 0

هیچ محصولی یافت نشد.

تشخیص بارداری و تخمک گذاری

تشخیص بارداری و تخمک گذاری

سایت داروبیار در این مقاله قصد دارد به معرفی تشخیص بارداری و تخمک گذاری  و بررسی تمام ابعاد مختلف   تشخیص بارداری و تخمک گذاری  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   تشخیص بارداری و تخمک گذاری  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

چنان چه می خواهید بدانید که باردار می باشید، ممکن است صبر کنید تا آزمایش بارداری انجام دهید تا ببینید باردار می باشید یا خیر. در واقع، ممکن است در مورد برخی از چیز هایی که در مدت کوتاهی پس از تخمک گذاری احساس می ‌کنید تعجب کنید؛ آیا می ‌توانند علائم بارداری باشند؟ در واقعیت، به احتمال زیاد علائم شما تا زمان از دست دادن قاعدگی شما (در حدود 14 DPO) شروع نمی ‌شود. اما شواهد حکایتی حاکی از آن است که ممکن است زودتر علائمی داشته باشیم. بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم.

در 4 DPO چه اتفاقی می ‌افتد؟

4 DPO یک مرحله ی بسیار اولیه در مرحله لوتئال چرخه ی شما یا زمان پس از آزاد شدن تخمک است. چنان چه تخمک آزاد شده در طول تخمک گذاری بارور شود، این یک قدم اولیه برای باردار شدن است.

چنان چه تخمک در زمان تخمک گذاری توسط یک سلول اسپرم بارور شده باشد، تخمک بارور شده به زیگوت تبدیل می ‌شود. در نهایت، زیگوت در لوله های فالوپ حرکت می ‌کند و راه خود را برای تبدیل شدن به مورولا یا بلاستوسیست باز می ‌کند. این مرحله ی شروع یک جنین است. هنگامی که یک جنین در دیواره ی رحم شما کاشته می ‌شود، شما باردار در نظر گرفته می ‌شوید.

اما همه ی این ها زمان می ‌برد. در 4 DPO، لقاح چنان چه اتفاق افتاده باشد، تازه رخ داده است و تخمک بارور شده به تازگی سفر خود را به سمت رحم آغاز کرده است. این طبیعی است که زنان در هنگام تلاش فعالانه برای باردار شدن از هر گونه تغییر بدنی آگاه باشند. برخی از زنان ممکن است این علائم را در همین اوایل تجربه کنند، اما چنان چه دقیقاً در 4 DPO احساس بارداری نمی ‌کنید، نگران نباشید چرا که از نظر فنی، اینطور نیست.

تشخیص بارداری و تخمک گذاری

آیا می ‌توانم علائم بارداری را در 4 DPO داشته باشم؟

برخی از زنان ممکن است علائم خفیف را در 4 DPO تجربه کنند، اما به احتمال زیاد باید چند هفته صبر کنید. اولین علائم بارداری که ممکن است متوجه شوید عبارتند از:

 • گرفتگی عضلات: روز های اولیه ی بارداری ممکن است شامل گرفتگی شکم باشد. با این حال، این نیز نشانه ای از شروع دوره ی قاعدگی شما است.
 • لکه بینی: این ممکن است خونریزی لانه گزینی باشد و معمولاً حدود 6 تا 12 روز پس از بارور شدن تخمک گذاری اتفاق می ‌افتد. (تخمک قبل از این که بتواند لانه گزینی کند به زمان نیاز دارد تا به رحم برود.) چنان چه لکه بینی را در 4 DPO شروع کردید، ممکن است بخواهید با پزشک خود صحبت کنید چرا که احتمالاً ناشی از خونریزی لانه گزینی نیست.
 • حالت تهوع: این یک علامت رایج در بارداری است و به دلیل افزایش سطح هورمون ایجاد می ‌شود. در 4 DPO، ممکن است هنوز حالت تهوع نداشته باشید.
 • پستان های حساس: پستان های شما ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی حساس شوند. این علاوه بر این نشانه ی آن است که شما ممکن است دوره ی قاعدگی خود را شروع کنید.

عقب افتادن قاعدگی بارز ترین علامت بارداری است، اما چنان چه 4 DPO دارید، احتمالاً 9 تا 12 روز فرصت دارید تا این علامت را تجربه کنید. علائم دیگری که ممکن است در سه ماهه ی اول بارداری تجربه کنید عبارتند از:

 • خستگی
 • نفخ
 • هوس های غذایی
 • نوسانات خلقی
 • سردرد
 • یبوست
 • گرفتگی بینی

مهم است که در حین تغییر به بدن خود توجه ی زیادی داشته باشید. چنان چه در مورد علائم اولیه ی بارداری سوال یا نگرانی دارید با پزشک خود صحبت کنید.

بهترین زمان برای انجام تست بارداری چه زمانی است؟

چنان چه می ‌خواهید بدانید که باردار هستید، طبیعی است که برای نتیجه گیری نگران باشید. دقیق ترین و قابل اطمینان ترین نتایج از اولین روز قاعدگی از دست رفته شما نشان داده می ‌شود؛ احتمالاً در حدود 13 تا 15 DPO. چنان چه دوره های قاعدگی منظمی ندارید، ممکن است بهتر باشد حداقل سه هفته پس از بارداری قبل از انجام آزمایش صبر کنید. برخی از تست های بارداری ممکن است دستورالعمل های مخصوص آزمایشی را که انجام می ‌دهید داشته باشد. قبل از انجام آزمایش، بسته بندی آن را بررسی کنید.

آیا می توانم باردار باشم و آزمایش منفی باشد؟

چنان چه آزمایش شما منفی شد و هنوز فکر می ‌کنید باردار هستید، مطمئناً ممکن است. ممکن است آزمایش را خیلی زود انجام داده باشید و ابتدا نیاز به تولید هورمون های بارداری بیش تری داشته باشید. می ‌توانید با پزشک خود صحبت کنید، او ممکن است آزمایش خون را برای اولین و دقیق ترین نتایج توصیه کند. موارد مثبت کاذب نادر هستند. تست های مثبت بارداری به ندرت نشان دهنده ی چیزی غیر از بارداری است، از جمله:

 • مشکل در تخمدان ها
 • یائسگی
 • دارو های حاوی هورمون hCG

تشخیص بارداری و تخمک گذاری

تست تخمک گذاری

تخمک گذاری فرآیند بلوغ نهایی تخمک (اووسیت) است. در زمان تخمک گذاری، تخمک بالغ از تخمدان خارج شده و وارد لوله فالوپ می ‌شود. لقاح زمانی اتفاق می ‌افتد که آن تخمک توسط اسپرم در وسط لوله ی فالوپ بارور شود. از آن جایی که طول عمر تخمک بالغ تقریباً به 18 ساعت پس از تخمک گذاری محدود می ‌شود، ورود اسپرم باید دقیقاً هماهنگ باشد. بنابراین، در یک چرخه ی قاعدگی طبیعی انسان، تنها ۱ تا ۲ روز امکان لقاح وجود دارد، چرا که اسپرم به طور معمول تنها تا چهل و هشت ساعت در دستگاه تناسلی زن زنده می ‌ماند. بنابراین بسیار مهم است که زمان تماس بین اسپرم و تخمک در این 1 تا ۲ روز باشد.

تخمک گذاری را می توان با چندین روش تشخیص داد: آزمایش پیش بینی تخمک گذاری، نمودار دمای پایه ی بدن (BBT)، سونوگرافی، سطح پروژسترون خون و بیوپسی آندومتر. دو روش اول بیش تر مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

تست پیش بینی تخمک گذاری: این آزمایش افزایش هورمون LH (هورمون لوتئین کننده) در ادرار یا افزایش هورمون استروژن در بزاق را تشخیص می ‌دهد. آزمایش ادرار بیش تر مورد استفاده قرار می ‌گیرد و از بین این دو روش قابل اعتماد تر است. تقریباً بیست و چهار تا چهل و هشت ساعت قبل از تخمک گذاری، هورمون LH در یک دوره ی بیست و چهار ساعته افزایش و کاهش می ‌یابد. این یک سیگنال برای تخمک برای رسیدن به بلوغ نهایی است و علاوه بر این وسیله ای برای پیش بینی زمان تخمک گذاری است (از این رو به آن تست پیش بینی می گویند). لقاح با وسایل طبیعی (مقاربت) یا مصنوعی (تلقیح) باید توسط آشکارساز افزایش LH تا روز یا روز بعد از مثبت شدن تست LH زمان بندی شود.

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی تشخیص بارداری و تخمک گذاری

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی   تشخیص بارداری و تخمک گذاری  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد   تشخیص بارداری و تخمک گذاری  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که عقب افتادن قاعدگی بارز ترین علامت بارداری می باشد، اما چنان چه 4 DPO دارید، به احتمال زیاد 9 تا 12 روز فرصت دارید تا این علامت را تجربه کنید. علائم دیگری که ممکن است در سه ماهه ی اول بارداری تجربه کنید عبارتند از: خستگی، نفخ، هوس های غذایی، نوسانات خلقی، سردرد، یبوست، گرفتگی بینی

مهم است که در حین تغییر به بدن خود توجه ی زیادی داشته باشید. چنان چه در مورد علائم اولیه ی بارداری سوال یا نگرانی دارید با پزشک خود صحبت کنید.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی تشخیص بارداری و تخمک گذاری  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.