دسته بندی محصولات
۱۷+

دیگر دسته بندی ها

جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)
برند

نمایش 1 - 12 کالا از 25

تقویتی بانوان

مکمل تقویتی بانوان

همانطور که می دانید بدن همه ی افراد به انواع ویتامین ها و مواد معدنی نیاز دارد.بیشتر خانم ها برای اینکه بدنشان انرژی داشته باشد و خستگی را از خود دور کنند به مکمل تقویتی نیاز دارند.امروزه مکمل های تقویتی زیادی در بازار وجود دارد و این مکمل ها انواع مختلفی دارند خانم ها بهتر است از مکمل تقویتی بانوان و قرص مولتی ویتامین مخصوص بانوان استفاده کنند.

بدن بسیاری از خانم ها با کمبود ویتامین مواجه می باشد و از طریق مواد غذایی نیز ویتامین مورد نیاز بدن افراد تامین نمی شود بنابراین باید از مکمل های تقویتی استفاده کرد.

علاوه بر مصرف غذاهای سالم باید سعی کنید در کنار آن از مکمل تقویتی بانوان نیز استفاده کنید. ما در این مقاله قصد داریم شما را با فواید مکمل تقویتی بانوان آشنا کنیم.

مصرف قرص مولتی ویتامین برای زنان واجب و ضروری می باشد و همه ی خانم ها باید از قرص مولتی ویتامین استفاده کنند اما توجه کنید که مصرف مکمل تقویتی بانوان و قرص های مولتی ویتامین نباید خودسرانه و به مقدار زیاد وجود داشته باشد زیرا ممکن است برای فرد مشکلاتی را ایجاد کند شما قبل از مصرف مکمل تقویتی خانم ها باید با یک پزشک مشورت کنید و پزشک با بررسی بدن شما مقدار مناسب این مکمل ها و قرص ها را برایتان تجویز می کند و شما باید به اندازه از آن ها استفاده کنید.
 مکمل تقویتی بانوان دارای چه ویتامین هایی می باشد؟

1- ویتامین آ:

ویتامین آ برای بدن هر فرد نیاز می باشد و مکمل تقویتی بانوان دارای این ویتامین می باشد.

2-ویتامین دی:

همانطور که می دانید بسیاری از افراد از کمبود ویتامین دی در بدن خود رنج می برند زیرا ممکن است پوست این افراد خیلی کم در معرض نور آفتاب قرار بگیرد و به همین دلیل ویتامین دی مورد نیاز آن فرد تامین نشود به همین دلیل به این افراد توصیه می شود که مکمل تقویتی بانوان را خریداری کنند زیرا در این مکمل ویتامین دی وجود دارد و برای پوست مفید می باشد.

ویتامین دی در حفظ و سلامت استخوان ها نقش زیادی دارد و از پوکی استخوان جلوگیری می کند و به استحکام دندان ها نیز کمک می کند بنابراین سعی کنید حتما ویتامین دی مورد نیاز بدن خود را به خوبی تامین کنید.

3-ویتامین سی:

ویتامین سی موجود در مکمل تقویتی بانوان در تقویت سیستم ایمنی بدن خانم ها و تولید کلاژن پوست نقش موثری دارد.ویتامین سی می تواند چین و چروک های پوست را از بین ببرد . خانم های جوان باید حدود 75 میلی گرم از این ویتامین را روزانه مصرف کنند.

4- ب کمپلکس:

در مکمل تقویتی بانوان هشت ویتامین بی به طور کامل وجود دارد. این ویتامین در تولید انرژی خانم ها نقش موثری دارد. ب کمپلکس می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد و همچنین استفاده از این ویتامین خطر حمله قلبی و لخته خون را در افراد کاهش می دهد. بیوتین موجود در این ویتامین نیز می تواند باعث رشد موهای فرد شود.

5-آهن:

همانطور که می دانید بیشتر خانم ها با کمبود آهن در بدنشان مواجه هستند و بیشتر آهن بدن خود را در دوران عادت ماهیانه و بارداری از دست می دهند. و همچنین در غذاهایشان آهن زیادی را مصرف نمی کنند و به همین دلیل آهن مورد نیاز بدنشان به خوبی تامین نمی شود به همین دلیل برای تامین آن نیاز است که خانم ها حتما از مکمل تقویتی بانوان که دارای آهن می باشد استفاده کنند. زیرا کمبود آهن در بدن خانم ها ممکن است مشکلاتی را برای آن ها ایجاد کند.

6-منیزیم:

منیزیم یک ماده معدنی است که همه ی افراد اعم از خانم ها و آقایان به آن نیاز دارند.مکمل منیزیم برای مشکلات کم خوابی و گوارشی موثر می باشد. کمبود منیزیم در بدن می تواند مشکلاتی از  جمله گرفتگی عضلات،بی خوابی و خستگی را در بدن افراد به وجود بیاورد.

به همین دلیل مصرف مکمل تقویتی بانوان که دارای منیزیم می باشد برای همه ی خانم ها لازم و ضروری است.

7-زینک:

اکثر خانم ها از غذاهایی که زینک بالایی دارند استفاده نمی کنند و استفاده نکردن از زینک ممکن است برای آن ها مشکلاتی را ایجاد کند زیرا زینک نقش بسیار مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن و سلامت استخوان ها و حفاظت از پوست، مو و ناخن را دارد. بنابراین اکثر مکمل های تقویتی دارای زینک می باشند که به خانم ها توصیه می شود.

8-ویتامین k2:

این ویتامین یک ماده مغذی می باشد که برای بدن ضروری است اما این ویتامین  به اندازه کافی در بدن تامین نمی شود مصرف این ویتامین برای سلامت مغز و قلب و استخوان بسیار مفید و موثر می باشد و در اکثر مکمل های تقویتی و قرص های مولتی ویتامین وجود دارد.

9-پروبیوتیک:

یکی از مهم ترین مکمل تقویتی بانوان پروبیوتیک می باشد. بیشتر افراد آن را دریافت نمی کنند. پروبیوتیک ها می توانند از مشکلات روده ای در خانم ها جلوگیری کند  و از بیماری های التهابی و سرطان نیز پیشگیری می کند.

10-CoQ10:

این مکمل تقویتی یک آنتی اکسیدان بسیار قوی می باشد که باعث سالم نگه داشتن سلول های بدن می شود زمانی که سن افراد بالا می رود تولید این مکمل در بدن کاهش می یابد و بنابراین برای تامین آن نیاز است که افراد از مکمل های تقویتی استفاده کنند تا کمبود آن را در بدنشان جبران کنند.

11-آنتی اکسیدان:

از دیگر مکمل تقویتی بانوان می توان به مکمل های آنتی اکسیدان اشاره کرد. بدن هر فردی برای پیشگیری از سرطان، داشتن پوستی صاف و شفاف و … به آنتی اکسیدان نیاز دارد آنتی اکسیدان در برخی از غذاهای ما وجود دارد ولی مصرف غذاهایی که سرشار از آنتی اکسیدان می باشد به تنهایی نمی تواند آنتی اکسیدان مورد نیاز بدن را تامین کند و به همین دلیل برای تامین آن شما باید از مکمل های آنتی اکسیدانی استفاده کنید.

 12-مکمل مولتی ویتامین:

بدن ما به میوه و سبزیجات زیادی نیاز دارد اما بسیاری از افراد این موضوع را نادیده می گیرند و خیلی کم پیش می آید که خانمی میوه و سبزیجات را به اندازه کافی مصرف کند بنابراین خانم ها برای جبران این کمبود باید از مولتی ویتامین ها استفاده کنند.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.