جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)
برند

نمایش 1 - 12 کالا از 14

تقویت حافظه و تمرکز

بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه کودکان

داروخانه آنلاین داروبیار قصد دارد به معرفی شربت برای تقویت حافظه کودکان  و بررسی تمام ابعاد مختلف بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه کودکان  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی درباره ی بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه کودکان هستید، پیشنهاد می کنم ما را همراهی کنید.

در دنیای امروزی که از نظر فناوری در حال پیشرفت است، تمرکز و حفظ افکار برای کودکان بیش از پیش دشوار است. آیا شما موافق نیستید؟ بی دلیل به آن سن حواس پرتی نمی ‌گویند!

با این حال، چیز های جالب زیادی وجود دارد که می ‌تواند به شما در تقویت حافظه ی فرزندتان کمک کند. از غذا های تقویت‌ کننده ی حافظه گرفته تا بازی‌ ها و تمرین‌ های سرگرم‌ کننده که ما تعدادی از آن ها را برای شما گردآوری کرده ایم که می ‌توانید از امروز در خانه امتحان کنید. این بازی‌ های فکری و تمرین‌ ها به تغییر ساختار مغز کودک کمک می ‌کنند و حفظ کردن را افزایش می ‌دهند. در واقع، تحقیقات همچنین نشان می ‌دهد که چنین تمرینات مغزی ظرفیت های ریاضی کودک را افزایش می ‌دهد!

بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه کودکان

شما می توانید برای اطلاع از بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه کودکان با مشاورین داروبیار ارتباط برقرار کنید. هم چنین محصولات این صفحه را مشاهده و پس از مقایسه آنها، اقدام به خرید داروی تقویت حافظه و شربت افزایش تمرکز برای کودکان خود نمایید.

آهن یکی از مهم ترین مواد معدنی است که نقش شگفت آوری را در رشد و بهبود سلامت مغز کودک بازی می کند. کمبود آهن بر حافظه کودکان اثر منفی می گذارد و سبب می شود کودکان دایما احساس خستگی کنند و نتوانند بر فعالیتهای ذهنی تمرکز داشته باشند.

انواع ویتامین ها و مواد معدنی که کودکان برای رشد و تقویت حافظه به آن نیاز دارند به شرح زیرند:

 • ویتامین های گروه بی
 • ویتامین سی
 • ویتامین ایی

برای تقویت حافظه کودک چه کار کنیم؟

یک قصر خاطره بسازید

این یک ترفند فقط برای کودکان نیست. کاخ حافظه مکانی خیالی در ذهن شماست که می ‌توانید تصاویر یادگاری را در آن ذخیره کنید. Mnemonic به سیستمی از الگو ها یا تصاویر اشاره دارد. رایج‌ ترین نوع قصر حافظه شامل سفر در مکانی است که به خوبی می ‌شناسید، مانند یک ساختمان، مثلاً خانه یا مدرسه.

در طول این سفر، مکان‌ های خاصی وجود دارد که همیشه به همان ترتیب از آن ها بازدید می ‌کنید. شما می ‌توانید به فرزند خود یاد دهید که یک درس تاریخ یا یک داستان را به این روش به خاطر بسپارد.

یک برنامه زمان بندی تنظیم کنید

کودکان خردسال با آن ها رشد می ‌کنند و این ها روشی عالی برای تقویت حافظه ی کودک شما هستند. چنان چه کودک 3 ساله ی شما می ‌داند که می ‌تواند هر شب قبل از خواب کتاب بخواند، پس از شام به طور خودکار شروع به جستجوی کتاب می ‌کند. همانطور که او بزرگ تر می ‌شود، می ‌توانید با پرسیدن این که “قبل از خواب چه اتفاقی می ‌افتد؟” پیوند زبان و حافظه را تقویت کنید. همچنین می ‌توانید از فرزندتان بخواهید که برنامه ی زمانی خود را تنظیم کند و برنامه‌ های روزمره را با نظرات شما برنامه ‌ریزی کند.

تقویت حافظه و تمرکز کودک

اجازه ی الگوبرداری کودک از کار های شما

نوزادان و کودکان خردسال از اقدامات والدین خود الگو می گیرند. چنان چه می خواهید فرزندتان یاد بگیرد که چگونه کار جدیدی انجام دهد، ابتدا این کار را انجام دهید، سپس از فرزندتان کمک بخواهید و در نهایت از فرزندتان بخواهید که این کار را خودش انجام دهد.

تکرار به تقویت حافظه کاری و حفظ حافظه ی کودک شما کمک می کند. انجام دادن، به جای مشاهده ی ساده، به کودک شما کمک می ‌کند تا اطلاعات را محکم تر ذخیره کند. حتماً این عمل را در مناسبت‌ های مختلف و در زمان‌ های مختلف نیز تکرار کنید.

تمرکز را با موسیقی تقویت کنید

یکی از شاخص های کلیدی زیرکی و توانایی های فکری ما حافظه ماست. یک راه آرام بخش و اثبات شده برای تقویت حافظه ی کودک، موسیقی است. موسیقی این قدرت را دارد که به ما کمک کند تمرکز کنیم و در واقع می ‌تواند ذهن ما را دست کاری کند و به ما کمک کند تا یادداشت‌ های کامل‌ تری بسازیم و حفظ کنیم.

راه‌ های مختلفی برای استفاده از موسیقی برای کمک به کودکتان برای یادگیری چیز های جدید وجود دارد؛ موسیقی آرام آرام در پس‌زمینه به او کمک می ‌کند تمرکز کند، به او کمک می ‌کند تا به خاطر بسپارد و به خاطر بیاورد، و مهم‌ تر از همه، یادگیری یک ساز یا فرم موسیقی به او کمک می ‌کند تا به اوج برسد.

تقویت مثبت

همان طور که همه ی ما می ‌دانیم، انسان ها دوست دارند برای کار های خوبشان از آن ها قدردانی شود و کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آن ها دوست دارند مورد قدردانی قرار گیرند و این به آن ها کمک می ‌کند که این وظیفه را بهتر در حافظه ی خود حفظ کنند.

تقویت مثبت فرآیند تشویق یا ایجاد یک الگوی رفتاری از طریق ارائه ی پاداش های مشابه یا با استفاده از کلمات تشویق کننده هنگام نشان دادن رفتار است. این می ‌تواند شامل کار های ساده ای مانند مرتب کردن تخت، چیدمان جاکفشی یا غذا دادن به حیوان خانگی در زمان مناسب باشد. به یاد داشته باشید، کمی  قدردانی به فرزند شما کمک می ‌کند تا آن حافظه ی خوب را حفظ کند و در آینده ی آن الگو را به خاطر بیاورد.

با بازی های بدون صفحه ی نمایش اطلاعات را حفظ کنید

تحقیقات نشان داده است که بازی های حافظه برای کودکان به همان اندازه برای رشد مغز مهم هستند که جدول کلمات متقاطع برای افراد مسن مهم است. چنان چه می ‌خواهید فرزندتان از صفحه ی نمایش دور شود، قطعاً این راهی است که می ‌تواند در این امر به شما کمک کند.

مغز کودک دائماً در حال جذب اطلاعات جدید است و در مواقعی این ممکن است طاقت فرسا شود. دانستن نحوه ی حفظ مقدار مناسب اطلاعات یک هنر است و چنین ترفند ها و بازی های حافظه به این روند کمک می ‌کند. در این جا چند بازی واقعاً سرگرم کننده، واقعاً چالش برانگیز و واقعاً جالب حافظه ی بدون صفحه نمایش برای یادگیرندگان حرکتی آورده شده است:

 • Pengoloo
 • Coin Match
 • Card Match
 • Storyboard creation and Sequence
 • Sound Chain or Chinese Whispers
 • Simon Says
 • Tongue Twisters

شما همچنین می ‌توانید یک جعبه ی فعالیت مانند Flintobox را امتحان کنید. Flintobox با فعالیت‌ های خلاقانه و عملی برای درگیر کردن کودکان بدون تلفن هوشمند و تلویزیون طراحی شده است. جعبه‌ ها مملو از بازی‌ ها، پازل‌ ها و کتاب‌ های بسیار آموزشی و جالب هستند تا مفاهیم را در یک دوره ی زمانی به بچه‌ ها آموزش دهند.

از مثال های شخصی استفاده کنید

کودکان باید به اندازه ی کافی به داستان یا اطلاعات اهمیت دهند و باید آن را شخصاً مهم بدانند تا از فیلتر های مغز عبور کند و به عنوان حافظه ذخیره شود. از علایق فرزندتان برای ارتباط دادن او به مطالب استفاده کنید. با استفاده از اطلاعات با هم داستان بسازید. داستان ها روشی اثبات شده برای کمک به رشد تصاعدی حافظه ی کودک شما هستند و این الگو به او کمک می ‌کند تا اطلاعات را به سرعت به خاطر بیاورد. یک درس یا یک قافیه را به رویدادی که در زندگی فرزندتان رخ داده است متصل کنید و از او در مورد درس به روش های مختلف سؤال کنید.

تقویت حافظه و تمرکز کودک

بهبود عملکرد مغز با غذا های فوق العاده

نوع مناسب غذا در مقادیر مناسب می ‌تواند برای بدن ما معجزه کند. یک رژیم غذایی متعادل حیاتی است و می ‌تواند به بهبود عملکرد مغز، حافظه و تمرکز کودک کمک کند. در اینجا چند غذای فوق العاده وجود دارد که می تواند به تقویت حافظه ی کودک شما کمک کند:

 • ماهی های چرب مخصوصا سالمون
 • تخم مرغ پر از پروتئین، با زرده
 • کره ی بادام زمینی غنی از ویتامین E
 • غلات کامل مانند نان و غلات
 • بلغور جو دوسر
 • میوه ها و توت های غنی از آنتی اکسیدان
 • شیر و ماست
 • سبزیجات رنگارنگ و تازه

نتیجه گیری نهایی تقویت حافظه و تمرکز کودک

ما سعی کردیم درباره‌ ی تقویت حافظه و تمرکز کودک به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد تقویت حافظه و تمرکز کودک  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که چیز های جالب زیادی وجود دارد که می ‌تواند به شما در تقویت حافظه ی فرزندتان کمک کند. از غذا های تقویت‌ کننده ی حافظه گرفته تا بازی‌ ها و تمرین‌ های سرگرم‌ کننده که ما تعدادی از آن ها را برای شما گردآوری کرده ایم که می ‌توانید از امروز در خانه امتحان کنید. این بازی‌ های فکری و تمرین‌ ها به تغییر ساختار مغز کودک کمک می ‌کنند و حفظ کردن را افزایش می ‌دهند. در واقع، تحقیقات همچنین نشان می ‌دهد که چنین تمرینات مغزی ظرفیت های ریاضی کودک را بیش تر می کند

در پایان از این که تا انتها با داروخانه آنلاین داروبیار همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی تقویت حافظه و تمرکز کودک  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.