جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)
برند
طعم

نمایش 1 - 12 کالا از 21

تقویت سیستم ایمنی

تقویت سیستم ایمنی کودک

سایت داروبیار در این مقاله قصد دارد به معرفی تقویت سیستم ایمنی کودک  و بررسی تمام ابعاد مختلف   تقویت سیستم ایمنی کودک  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   تقویت سیستم ایمنی کودک  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

سرماخوردگی و آنفولانزا یک واقعیت زندگی برای بچه ها هستند، اما با گام های هوشمند شما می ‌توانید برای کمک به کاهش تعداد روز های بیماری کمک کنید. چه کاری می ‌توانید برای محافظت از کودک خود از آرایه بی پایان میکروب ها و ویروس هایی که آن ها روبرو هستند، حفاظت کنید؟ متأسفانه، به نوعی، بیمار شدن به سادگی بخشی از توصیف زندگی کودک است. چارلز شوبین، معاون دانشیار اطفال در دانشگاه مریلند می ‌گوید: “همه ما این جهان را با یک سیستم ایمنی بی تجربه وارد تجربه می ‌کنیم.” به آرامی، کودکان با مبارزه با یک سری از میکروب ها، ویروس ها و سایر موجودات، ایمنی خود را به دست می ‌آورند.

سیستم ایمنی بدن ما دفاع خط مقدم ما در برابر بیماری و عفونت است. هنگامی که نوزادان به دنیا می ‌آیند، سیستم ایمنی بدن آن ها کاملاً، توسعه نیافته است. در عوض، آن ها همراه با رشد کودک تکامل می ‌یابند و رشد می ‌کنند؛ در واقع تا زمان بلوغ اوج نمی ‌گیرند. به عنوان یک والدین، شما به طور واضح می ‌خواهید به فرزند خود بهترین فرصت ممکن را برای ایجاد یک سیستم ایمنی محکم بدهید. در اینجا نکاتی ساده برای کمک به پشتیبانی از عملکرد سیستم ایمنی بدن کوچک شما آورده شده است.

اطمینان حاصل کنید که فرزند شما به خوبی استراحت می ‌کند

تحقیقات نشان داده است که ارتباط مستقیمی بین چرخه های خواب و سیستم ایمنی کارآمد وجود دارد. خواب از پاسخ های ایمنی از جمله توانایی سیستم برای تشخیص اشکالات و باکتری هایی که قبل از آن مواجه شده است، پشتیبانی می ‌کند؛ در واقع اجازه می ‌دهد کمی از آن ها برای مبارزه با عفونت های آینده استفاده کنند.

رفتن به رختخواب در یک زمان معین هر شب مهم است، حتی در آخر هفته ها. کودک تازه متولد شده باید تا 18 ساعت روز بخوابد، بعد از مدتی این نیاز به ۱۲ تا ۱۳ ساعت کاهش می ‌یابد، کودکان 7 تا 12 ساله باید 10 ساعت و نوجوانان را 8 تا 9 ساعت بخوابند. در طول خواب، سیتوکین ها توسط سیستم ایمنی آزاد می ‌شوند و آنتی بادی ها افزایش می ‌یابد. هر دو خواب و سیستم روزانه به تنظیم فرآیند های ایمونولوژیک کمک می ‌کنند. مطالعات نشان داده اند که خواب پاسخ ایمنی انطباقی را به آنتی ژن های مهاجم افزایش می ‌دهد.

تمرکز بر تمام غذا ها

پایه های یک سیستم ایمنی قوی در مواد غذایی وجود دارد که شما می ‌خورد. ویتامین ها و مواد معدنی ضروری موجود در تمام غذا ها نقش مهمی در یک سیستم ایمنی در حال توسعه و همچنین یک بدن در حال رشد ایفا می ‌کنند. هر جا که ممکن است، اطمینان حاصل کنید که کودک نو پا شما مقدار زیادی از میوه ها و سبزیجات تازه، دانه های کامل، حبوبات و گوشت مصرف می ‌کند. تمرکز خود را برای جلوگیری از غذا های بسته بندی شده یا کنسروجات قرار دهید، چرا که این گونه مواد، چربی های اشباع، شکر و یا نمک غنی هستد و همه ی این ها می ‌توانند باکتری های مضر را تشویق کنند تا در بدن تکثیر شوند و دفاع از ایمنی را تضعیف کند.

تقویت سیستم ایمنی کودک

مواد مغذی در رژیم غذایی کودکان قرار دهید که از سیستم ایمنی حمایت می ‌کنند

فراتر از همه ی غذا ها، مواد مغذی خاصی وجود دارند که ممکن است به سیستم ایمنی بدن کمک کند. به عنوان مثال، مواد معدنی نقش مهمی در حفظ عملکرد سیستم ایمنی بازی می ‌کنند. تحقیقات نشان می ‌دهد که روی، یک آنتی اکسیدان است و دارای خواص ضد التهابی است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که فرزند شما مقدار زیادی از غذا های غنی از روی مانند گوشت، کره ی بادام زمینی و صدف ها را مصرف می ‌کند. مهم است که به یاد داشته باشید که مکمل های تغذیه ای باید فقط به عنوان بخشی از یک رژیم متعادل استفاده شوند.

با هم ورزش کنید

فعالیت بدنی در هر سنی مهم است و نظریه های متعددی پیشنهاد کرده اند که فعالیت بدنی متوسط می ‌تواند عملکرد ایمنی را تقویت کند.

سرگرمی هایی در زیر نور آفتاب داشته باشید

ویتامین D؛ در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید در پوست شکل می ‌گیرد؛ در واقع ترکیبی است که نقش مهمی در سلامتی فرزند شما دارد. نه تنها برای ساختار استخوان لازم است، بلکه به پاسخ ایمنی نیز در ارتباط بوده است. مطالعات نشان داده اند که کمبود ویتامین D با افزایش بیماری های خود ایمنی مرتبط است؛ یک پاسخ غیر طبیعی که در آن سیستم ایمنی بدن علیه ی سلول های سالم قرار می ‌گیرد. فرزندان والدینی که از نظر ویتامین D کمبود دارند و کسانی که مبتلا به بیماری خود ایمنی هستند، ممکن است بخواهند مکمل را تحت هدایت یک متخصص بهداشت و درمان در نظر بگیرند.

شست و شوی دست ها

زمانی که ما به دنبال تقویت سیستم ایمنی کودک هستیم، رعایت بهداشت بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که کودکان شما قبل از غذا خوردن دست خود را شستشو می ‌دهند و حمام رفتن، میکروب های پاتوژن و باکتری ها را از بین می ‌برد. شستشوی دست ها کمک می ‌کند تا از گسترش عفونت جلوگیری شود. آیا می ‌دانستید که یک گرم از مدفوع انسان می ‌تواند تا یک تریلیون میکروب داشته باشد؟ عمل ساده شستن دست ها با صابون و آب تعداد بچه هایی را که تا 40 درصد از اسهال بیمار می ‌شوند را کاهش می ‌دهد.

روال مسواک زدن

اطمینان حاصل کنید که فرزند شما مسواک خود را دارد و با خواهر و برادر به اشتراک گذاشته نشده است. چنان چه یک کودک بیمار شود، مسواک خود را بلافاصله بیرون بکشید و آن را با یک مسواک جدید جایگزین کنید. مسواک های کودکان را از توالت دور نگه دارید تا باکتری ها در هوا پخش نشوند و خود را به مسواک برسانند.

از استنشاق دود خودداری کنید

زندگی در یک خانه که دود و دخانیات در ان وجود دارد، شانس کودک برای گرفتن عفونت را افزایش می ‌دهد. با توجه به مراکز کنترل بیماری (CDC)، دود دست دوم باعث می ‌شود که کودک بیش تر حساس به عفونت های گوش، آسم، عفونت های تنفسی و علائم و همچنین افزایش خطر ابتلا به سندرم مرگ ناگهانی نوزادان (SIDS) باشد.

اجتناب از آنتی بیوتیک ها در صورت امکان

آنتی بیوتیک ها تنوع میکروب ها را در میکروبوم ما کاهش می ‌دهند. اکثر بیماری های دوران کودکی باکتریایی نیستند، بلکه ویروسی هستند، بنابراین آنتی بیوتیک آسیب بیش تری نسبت به سودی که دارند، به بدن کودک وارد می ‌کنند. باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک نیز یکی دیگر از عوارض آنتی بیوتیک ها هستند.

تقویت سیستم ایمنی کودک

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی تقویت سیستم ایمنی کودک

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی   تقویت سیستم ایمنی کودک  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد   تقویت سیستم ایمنی کودک  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که فراتر از همه ی غذا ها، مواد مغذی خاصی وجود دارند که ممکن است به سیستم ایمنی بدن کمک کند. به عنوان مثال، مواد معدنی نقش مهمی در حفظ عملکرد سیستم ایمنی بازی می ‌کنند. تحقیقات نشان می ‌دهد که روی، یک آنتی اکسیدان است و دارای خواص ضد التهابی است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که فرزند شما مقدار زیادی از غذا های غنی از روی مانند گوشت، کره ی بادام زمینی و صدف ها را مصرف می ‌کند. مهم است که به یاد داشته باشید که مکمل های تغذیه ای باید فقط به عنوان بخشی از یک رژیم متعادل استفاده شوند.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی   تقویت سیستم ایمنی کودک  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.