جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)
برند

نمایش 1 - 6 کالا از 6

خواب آور

خواب اور کودک

سایت داروبیار در این مقاله قصد دارد به معرفی خواب اور کودک  و بررسی تمام ابعاد مختلف خواب اور کودک بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی خواب اور کودک  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

چنان چه فرزند شما دچار مشکل خوابیدن یا خواب رفتن شود، دارو لزوما مشکل را حل نخواهد کرد. در استرالیا، دارو های خواب به ندرت مورد استفاده قرار می ‌گیرند تا به خواب کودکان کمک کنند؛ چرا که دارو ها می ‌توانند عوارض جانبی داشته باشند. حتی دارو های گیاهی یا طبیعی می ‌توانند عوارض جانبی برای کودکان داشته باشند. بعضی اوقات می ‌توانید تغییرات دیگری ایجاد کنید تا کودکتان بهتر بخوابد. این تغییرات شامل:

  • معرفی عادات خواب بهتر
  • محدود کردن غذا و نوشیدنی حاوی کافئین.

استفاده از دارو های خواب آور برای کودکان

برای یک مشکل خواب دشوار، پزشک شما ممکن است دارویی مانند ملاتونین یا آرام بخش را برای کمک به کودک شما تجویز کند. دکتر احتمالا پیشنهاد می ‌کند که فرزند شما در ترکیب با استراتژی  های رفتاری برای بهبود عادات خواب کودک شما، از داروی خواب آور برای مدتی کوتاه، روز ها یا ماه ها استفاده کند. با استفاده از استراتژی های رفتاری همراه با دارو های خواب آور می ‌تواند به کودک شما کمک کند تا زمانی که دارو مصرف می ‌کند، بهتر خوابید.

چنان چه پزشک شما دارو را تجویز کند تا به کودک شما کمک کند، از عوارض جانبی احتمالی دارو از وی بپرسید. برخی از دارو های خواب اور نیز در مغازه های مواد غذایی و بهداشتی موجود هستند. چنان چه می ‌خواهید از یکی از این دارو ها استفاده کنید، ابتدا با پزشک خود صحبت کنید. شما باید داروی کودک خود را چنان چه دکتر شما به شما توصیه می ‌کند این کار را انجام دهید، مورد استفاده قرار دهید. هرگز فرزندتان را بیش از دوز توصیه شده دارو ندهید چرا که با عوارض وحشتناکی مواجه خواهد شد.

خواب اور کودک

درمان های گیاهی

دارو های خواب آور گیاهی یا طبیعی مانند بابونه ، هاپ ، گل شور و گل راعی در بسیاری از مغازه های غذایی و بهداشتی موجود هستند؛ اما شواهد زیادی برای نشان دادن کمک به کودکان وجود ندارد. اسید های چرب والریان ، امگا 3 و امگا 6 (روغن ماهی) ممکن است کیفیت خواب را در برخی افراد بهبود بخشند. این مکمل ها عوارض جانبی زیادی ندارند، اما به طور کلی شواهد کافی برای نشان دادن کمک به خواب کودکان وجود ندارد.

دارو های خواب آور گیاهی همان عوارضی را ایجاد نمی ‌کنند که دارو های تجویز شده به وسیله ی پزشک شما یا در داروخانه خود از پیشخوان خریداری شده اند. مخلوط کردن دارو های تجویزی و دارو های بدون نسخه یا دارو های گیاهی از داروخانه یا فروشگاه مواد غذایی بهداشتی می ‌تواند بسیار خطرناک باشد. همیشه قبل از اقدام خود سرانه، ابتدا با پزشک یا دارو ساز خود مشورت کنید.

ملاتونین

ملاتونین یک هورمون است که به طور طبیعی زمانی که در تاریکی شب قرار می ‌گیرید، به وسیله ی مغز شما تولید می ‌‌شود. این به بدن شما کمک می ‌کند تا در شب به خواب برود. همچنین کمک می ‌کند تا ساعت بدن خود را از روزی به روز دیگر حفظ کنید.

چنان چه کودک شما دارای اختلال طیف اوتیسم (ASD) یا اختلال بیش فعالی کمبود توجه (ADHD) یا یک مشکل بصری از جمله نابینایی باشد، پزشک شما ممکن است ملاتونین را برای او تجویز کند. چنان چه کودک دچار اختلال خواب رفتن و بیدار شدن از خواب صبح است، پزشک شما ممکن است ملاتونین را برای وی تجویز کند.

چنان چه فرزند شما ملاتونین را مصرف می ‌کند، قبل از داشتن دوز شبانه، باید برای تختخواب آماده شود؛ این به این دلیل است که ملاتونین معمولا در عرض 30 الی ۶۰ دقیقه کار می ‌کند. شما نباید ملاتونین را به فرزند خود بدون مشاوره و نظارت مستقیم پزشک بدهید.

دارو های آرام بخش

دارو های آرام بخش عبارتند از دارو های ضد هیستامین Vallergan و Phenergan. فرزند شما باید دارو های آرام بخش را فقط تحت نظارت پزشک خود دریافت کند. به این نکته هم توجه داشته باشید که این دارو ها برای کودکان زیر سه سال توصیه نمی ‌شود. آن ها می ‌توانند عوارض جانبی مانند لرزش، بیش فعالی، رفتار چالش برانگیز و خواب آلودگی روزانه را در برخی از کودکان ایجاد کنند. استفاده از دارو های آرام بخش به خودی خود و بدون استراتژی های رفتاری برای بهبود روال خواب کودک شما، بسیار بعید است که به مشکل خواب کودک شما کمک کند.

قرص های خواب آور

قرص های خواب آوری مثل بنزودیازپین ها، گاهی اوقات برای بزرگسالان با مشکلات خواب تجویز می ‌شوند، اما اثرات آن ها در کودکان به اندازه کافی مورد مطالعه قرار نگرفته است. در شرایط نادر پزشک ممکن است تحت نظارت دقیق پزشکی یک قرص خواب آور برای کودک خود تجویز کند. توجه داشته باشید که برخی از قرص های خواب می ‌توانند اعتیاد آور باشند. همچنین، هرگز نمی ‌توان به فرزند خود دارو های تجویز شده برای شخص دیگری تجویز کرد.

سایر دارو های تجویزی

چنان چه فرزند شما دارای ADHD ، ASD ، مشکلات رفتاری ، تأخیر در رشد یا وضعیت پزشکی مثل فلج مغزی است و علاوه بر این بد می ‌خوابد ، این موضوع را با پزشک خود اطلاع دهید. متخصص اطفال کودک شما ممکن است بتواند دارو های اضافی را برای مشکلات خواب فرزند شما تجویز کند.

چگونه ملاتونین کار می ‌کند؟

ملاتونین در کنار ریتم شبانه روزی بدن شما کار می ‌کند. به عبارت ساده، ریتم شبانه روزی ساعت داخلی بدن شما است. ملاتونین همچنین به تنظیم دمای بدن، فشار خون، گلوکز خون، وزن بدن و سطوح برخی از هورمون ها کمک می ‌کند.

زمان قرار گیری در تاریکی، سطوح ملاتونین شما شروع به افزایش می ‌کنند و سیگنالینگ به بدن شما می ‌گوید که زمان خواب است. سپس مقدار این هورمون هنگام صبح کاهش می ‌یابد. ملاتونین همچنین به گیرنده های بدن شما متصل می ‌شود تا به شما کمک کند تا آرام باشید. به عنوان مثال، آن را به گیرنده های مغز خود متصل می ‌کند تا فعالیت عصبی را کاهش دهد. همچنین می ‌تواند سطوح دوپامین را کاهش دهد؛ دوپامین هورمونی که به شما کمک می ‌کند بیدار شوید و در برخی از جنبه های چرخه روز شبانه چشم خود دخیل باشید.

معمولا پزشکان قطره خوراکی ملاتونین 1 امی ویتال برای کودکان به خصوص کودکان بالای 6 سال تجویز می ‌کنند. این به این دلیل است که معمولا داروی های خوراکی برای مصرف کودکان راحت‌ تر و آسان‌ تر است و می ‌توان از این طریق به مشکل خوابیدن آن ها کمک کرد.

خواب اور کودک

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی خواب اور کودک

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی   خواب اور کودک  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد   خواب اور کودک  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که چنان چه فرزند شما دچار مشکل خوابیدن یا خواب رفتن شود، دارو لزوما مشکل را حل نخواهد کرد. در استرالیا، دارو های خواب به ندرت مورد استفاده قرار می ‌گیرند تا به خواب کودکان کمک کنند؛ چرا که دارو ها می ‌توانند عوارض جانبی داشته باشند. حتی دارو های گیاهی یا طبیعی می ‌توانند عوارض جانبی برای کودکان داشته باشند. بعضی اوقات می ‌توانید تغییرات دیگری به وجود آورید تا کودکتان بهتر بخوابد. این تغییرات شامل: معرفی عادات خواب بهتر، محدود کردن غذا و نوشیدنی حاوی کافئین.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی   خواب اور کودک  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.