جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)
برند
وزن

نمایش 1 - 9 کالا از 9

سلامت دهان و دندان

مکمل تقویت دهان و لثه

برای حفظ سلامت دهان و لثه لازم است هر چند وقت یکبار به دندانپزشک مراجعه کنید و در کنار آن به صورت مرتب از نخ دندان و مسواک استفاده نمایید؛ اما تنها با تکیه بر این موارد نمی‌توان جلوی مشکلات مرتبط با دهان و لثه را گرفت و باید توجه ویژه‌ای هم به برنامه غذایی خود داشته باشید. غذاهایی که حاوی مقدار کمتری قند هستند، به سلامت دهان کمک زیادی خواهند کرد و از سمت دیگر نوشیدن مداوم آب، سبب کاهش باکتری‌های مضر خواهد شد.

در صورتی که مواد مورد نیاز بدن از طریق برنامه غذایی تامین نشود، باید از مکمل‌های تقویتی استفاده نمایید که کمبودهای غذایی موجود را رفع خواهند ساخت. مهم‌ترین مکمل‌ها برای حفظ سلامت دهان، دندان و لثه عبارتند از:

مکمل ویتامین دی: ویتامین دی در سلامت بخش‌های مختلفی از بدن مانند سیستم ایمنی، استخوان‌ها، عملکرد سلولی و … نقش مهمی را ایفا می‌کند و در صورت کمبود این ویتامین در بدن، سلامتی دندان‌ها هم به خطر خواهد افتاد.
پروبیوتیک: پروبیوتیک یکی از باکتری‌های مفید برای بدن است که در سلامت دستگاه گوارشی اثر مثبت خود را ثابت کرده است. وجود پروبیوتیک در مکمل‌ها، از دهان در برابر عفونت محافظت کرده و مانع از دفع باکتری‌های مهم برای سلامت دندان خواهد شد. با کمک مکمل پروبیوتیک التهاب دهان هم تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.
  کلسیم: فراوان‌ترین ماده معدنی موجود در بدن کلسیم است که نقش مهمی در سلامت استخوان‌ و دندان‌ها ایفا خواهد کرد. این ماده در بسیاری از غذاها یافت می‌شود اما برای افرادی که دچار کمبود کلسیم هستند، مکمل تقویتی آن توصیه می‌گردد.
منیزیم: منیزیم یکی از عناصر مهم در فعالیت‌های عصبی بدن به شمار می‌رود و کمبود آن می‌تواند مشکلات متعددی مانند بیماری های قلبی و پوکی استخوان به وجود آورد. اغلب مکمل‌های تقویتی دهان و دندان علاوه بر منیزیم حاوی عناصر دیگری هستند که با کمک هم به تقویت دندان‌ها و از بین رفتن باکتری‌های مضر کمک زیادی می‌کنند.

جهت سفارش و خرید انواع مکمل تقویت دهان و لثه از همین صفحه از داروخانه آنلاین داروبیار خریداری نمایید

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.