جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)
برند

نمایش 1 - 3 کالا از 3

دیابت

قرص قند و دیابت

قرص قند و قرص دیابت لوزالمعده را تحریک می کند و اجازه می دهد انسولین، هورمون کاهش قند سریعتر به خون منتقل شود. انسولین اطمینان می دهد که قند اضافی موجود در خون به سلول ها منتقل شده و به عنوان انرژی، مورد استفاده قرار می گیرد. اگر از قرص دیابت که باعث افزایش ترشح انسولین می شود استفاده میکنید، به رژیم غذایی خود توجه داشته باشید.

در ادامه با داورخانه آنلاین داروبیار همراه باشید

همه چیز در مورد مصرف قرص قند

دیابت نوع 2 که در اصطلاح عامیانه به آن دیابت می گویند نامی است که به شرایط ناتوانی فرد در حفظ تعادل قند خون گفته می شود. از جمله عواملی که باعث ایجاد و تشدید دیابت می شوند می توان به رژیم غذایی نامتعادل، اضافه وزن، استرس و اضطراب اشاره کرد. در این مقاله می خواهیم در مورد زمان و چگونگی استفاده از قرص قند توسط بیماران دیابتی صحبت کنیم.

داروهای دیابت چیست؟ چه کسانی می توانند از قرص قند استفاده کنند؟

داروهایی به نام “داروهای کاهش قند خون خوراکی” داروهایی هستند که بیماران دیابتی به صورت خوراکی مصرف می کنند. کلمه “hypoglycemic” نشان می دهد که این دارو قند خون را کاهش می دهد.

حال بیایید پاسخ اینسوالات را با هم بیابیم:

چه کسی می تواند قرص قند خون بخورد؟

چرا داروهای ضد دیابت مصرف می کنیم و این داروها چگونه بر بدن تاثیر می گذارند؟

چه زمانی از قرص دیابت استفاده می کنیم؟

انواع این داروها چیست؟

چه زمانی قرص های دیابت موثر نیستند؟

قیمت قرص قند چقدر است؟

چه کسانی می توانند از قرص  قند استفاده کنند؟

داروهای کاهنده قند خون در “دیابت نوع 2” استفاده می شوند. افراد مبتلا به دیابت نوع 2 لزوما نیازی به استفاده از انسولین ندارند تا قند خون خود را در سطح طبیعی نگه دارند. اما در صورت ابتلا به دیابت نوع 1 ، داروهای کاهنده قند خوراکی در درمان شما جایی ندارند و نیاز به تزریق انسولین خواهید داشت.

مصرف قرص دیابت

اگر پزشک این قرص ها را برای استفاده شما تجویز کرده است، بایستی از او بپرسید که چه زمان و چه مقدار باید مصرف شوند و چگونه اثر می گذارند. لذا داروهایی را که پزشک برای شما تجویز می کند، طبق دستور داده شده و در زمان های تعیین شده مصرف کنید و با توجه به نظر خود میزان دارو را افزایش، کاهش یا تغییر ندهید.

اگر مصرف دارو را فراموش کرده اید و کمتر از 2 ساعت از آن زمان گذشته است، داروی خود را طبق معمول همیشگی مصرف کنید. اما در صورتی که بیش از 2 ساعت گذشته است، دارو را نخورید و با پزشک خود تماس بگیرید و بپرسید چه کاری باید انجام دهید. هرگز دوز دو برابر دارو مصرف نکنید.

داروهایی که برای کاهش سطح قند بعد از غذا تجویز می شوند، درست قبل یا در شروع غذا مصرف می شوند.

اثرگذاری قرص قند به چه صورت است؟

این قرص لوزالمعده را تحریک می کند و اجازه می دهد انسولین، هورمون کاهش قند سریعتر به خون منتقل شود. انسولین اطمینان می دهد که قند اضافی موجود در خون به سلول ها منتقل شده و به عنوان انرژی، مورد استفاده قرار می گیرد. اگر از داروی کاهنده قند که باعث افزایش ترشح انسولین می شود استفاده میکنید، مصرف الکل را کنار بگذارید، زیرا می تواند منجر به هیپوگلیسمی شدید و قرمز شدن بیش از حد صورت شود.

دلایل عدم تاثیر داروهای ضد دیابت چیست؟

عدم تاثیر پس از شروع مصرف دارو: در برخی موارد مشاهده می شود که داروهای خوراکی ضد دیابت بعد از مدتی اثر خود را از دست می دهند. ناکارآمدی دارو را می توان در 5 تا 10 درصد از بیماران هر ساله مشاهده کرد.
انسولین بدن کمتر و کمتر تولید می شود.
کاهش اثر مقاومتی انسولین
تداخل دارویی و استرس شدید می تواند باعث عدم تاثیر و واکنش دارو شود. بهترین راه در چنین شرایطی این است که تا زمان رفع این شرایط انسولین تجویز شود و بعد از رفع، دوباره قرص های قند خون تجویز شود. اگر بدن شما به دارویی پاسخ مثبت نمی دهد، پزشک ممکن است گروه دیگری از قرص های دیابت را توصیه کند. آزمایش مجدد همان داروهای قبلی اغلب ناموفق است.
یکی از بزرگترین اشتباهات بیماران دیابتی ما این است که در حالی که از قرص قند استفاده می کنند، برنامه های تغذیه و ورزش خود را نادیده گرفته و فکر می کنند مصرف این قرص ها به طور کامل دیابت آن ها را درمان می کند! نباید فراموش کرد که با وجود روشهای درمانی مدرن ، تغذیه و ورزش همچنان مهمترین روش های درمانی در درمان دیابت نوع 2 هستند.

قیمت قرص قند برای دیابت

رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی مناسب، همراه با مصرف قرص دیابت، عناصر ضروری درمان دیابت نوع 2 هستند. همچنین درمان هر بیمار متناسب با شرایط جسمانی او ممکن است متفاوت از بیمار دیگری باشد. مثلا برخی از بیماران می توانند با استفاده از یک قرص  قند، روند درمان خود را طی کنند. اما برخی دیگر ممکن است از دو، سه یا چند نوع دارو استفاده کنند. هر یک از این داروها اثرات متفاوت و قیمت های متغیری دارند. به هر حال این وضعیت و دلایل آن توسط پزشک بیمار برای او توضیح داده می شود.

نکات مصرف قرص قند

توجه داشته باشید که بیماران دیابتی نوع 2 فقط برای کاهش قند خون به قرص های خوراکی نیاز دارند و هرگز نباید از انسولین استفاده کنند، زیرا در صورت استفاده از انسولین، این امر به یک عادت تبدیل می شود. در صورتی که بیمار دچار عوارضی در چشم ها، کلیه ها یا اعصاب شده باشد، می توان از انسولین به عنوان اولین دارو استفاده کرد. سطح قند خون بسیار بالا می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و بیماری های ثانویه مانند بیماری های کلیه، چشم و عصب را در دراز مدت افزایش دهد.

نکته دیگر اینکه افزایش فعالیت بدنی، رژیم غذایی و سایر تغییرات سبک زندگی برای درمان دیابت نوع 2 در همه افراد کافی و موثر نیست. اگر این روش درمانی در بازگرداندن متابولیسم موثر نباشد، حتما باید از قرص  قند که قند خون (گلوکز خون) را کاهش می دهند استفاده شود.

باید در نظر داشت که قرص های کاهش دهنده قند خون با دوز بالا، قند خون را سریعتر متعادل نمی کنند و حتی ممکن است با کاهش سریع قند خون، زندگی بیمار را به خطر بیندازند. به هر حال پزشک متخصص شما مناسب ترین درمان را برای شما توصیه می کند.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.