نمایش 1 - 12 کالا از 56

زینک

قیمت قرص زینک

زینک یا روی، در سیستم بدنی انسان نقش حیاتی دارد؛ به طوری که بدن قادر نیست این ماده ی حیاتی را تولید و ذخیره سازی کند.

بنابراین، باید هر روز به اندازه کافی از آن استفاده کنید. در حقیقت، روی بعد از آهن دومین ماده معدنی فراوان در بدن است و در هر سلول وجود دارد. مصرف قرص زینک میتواند به برآورده کردن این نیاز ضروری بدن شما کمک کند.

قرص زینک چیست؟

قرص زینک برای تامین مهم ترین املاح معدنی بدن، یعنی زینک یا روی مصرف می گردد. این قرص را میتوان یکی از مکمل هایی دانست که با میزان سلامت انسان رابطه ی مستقیمی دارد؛ به طوری که بعد از آهن، بیشترین تراکم را در سیستم بدن انسان دارد.

تفاوت قرص زینک پلاس، زینک و یونی زینک در چیست؟

قرص زینک فقط شامل عنصر زینک یا روی می باشد. برای اینکه ویتامین ها و املاح معدنی دیگری را جذب کنید، می بایست از سایر مکمل ها استفاده کنید. ولی قرص زینک پلاس علاوه بر داشتن روی، قادر است تا مواد مورد نیاز دیگری را برای بدن فراهم سازد. این مواد شامل موارد زیر است:

ویتامین های گروه ب
ویتامین C
املاح معدنی

نکته: وجود ویتامین ها و املاح معدنی در قرص زینک پلاس،‌ سبب افزایش تاثیر مثبت آن می شود.

یکی دیگر از مکمل های زینک، یونی زینک نام دارد. این قرص ها افزون بر زینک، ویتامین ها و املاح دیگری را دارا هستند. این مواد عبارتند از:

سولفات مونوهیدرات
ویتامین های گروه ب
فولیک اسید
املاح معدنی مانند کلسیم و دی پانتوتنات

دوره ی مصرف قرص زینک چقدر است؟

استفاده از قرص زینک به منظور تقویت بدن است. از این رو نمی توان گفت که برای یک دوره ی محدود از این قرص استفاده کنید. شما میتوانید این قرص را برای دوره های بسیار طولانی نیز مصرف کنید. چرا که بدن انسان به گونه ای است که در طول روز به زینک و یا حتی سایر ویتامین و املاح معدنی نیازمند است.

مزایای استفاده از قرص زینک چیست؟

سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

مصرف قرص زینک برای بهبود عملکرد سلول های ایمنی بدن، موثر می باشد. زینک به دلیل نقش مهمی که در ایمنی بدن دارد، کمبود آن سبب اختلال در عملکرد سیستم ایمنی بدن میشود. در بیماری هایی مانند اچ آی وی و سندرم داون که با ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن مرتبط هستند، مصرف قرص زینک  می تواند مقاومت بدن را در مقابل این بیماری ها افزایش دهد.

پیشگیری از عفونت

مصرف قرص زینک و مکمل های آن، سبب کاهش خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی، ویروسی و انگلی می گردد.

کمک به کاهش و کنترل التهاب

زینک یا روی سبب کاهش سیتوکین‎های التهابی می گردد. برای اثبات این سخن میتوانیم به تحقیقات انجام شده بر روی تعدادی افراد مسن اشاره کنیم. شایان ذکر است که اغلب این افراد به کمبود روی دچار هستند.

این مطالعات اثبات می کند که مصرف روی، سبب کاهش سیتوکین ها التهابی گردید. افزون بر آن در درمان اختلالات التهابی مانند آکنه، آسمع سندرم روده ی تحریک پذیر نیز موثر است.

در التیام زخم موثر است

مصرف قرص زینک در بهبود زخم های پوستی، الخصوص بیماران دیابتی موثر است و کمبود آن نیز سبب تاخیر در دوره ی درمان زخم می گردد.

برای تنظیم قند خون مفید است

مصرف قرص زینک  نقش مهمی را در کنترل قند خون و ترشح انسولین ایفا می کند. برخی از مطالعات نشان می دهد که  این قرص میتواند به حفظ سطح قند خون و به درمان حساسیت بدن شما نسبت به انسولین کمک کند. بنابراین میتوان نتیجه گرفت مکمل های زینک برای تنظیم میزان قند خون در افرادی که به انواع دیابت ها مبتلا هستند، کارساز می باشند.

تحریک حافظه

تحقیقات زیادی در رابطه با نقش روی در تحریک حافظه انجام شده است. یکی از این تحقیقات در دانشگاه تورنتو انجام گرفته است که در نهایت محققین این دانشگاه به این نتیجه رسیده اند که زینک یا روی، نقش زیادی را در حفظ تعادل ارتباط نورون ها با یکدیگر ایفا می کند. بنابراین می توان گفت زینک بر میزان یادگیری ما و همچنین حافظه ی بلند مدت ما تاثیر زیادی می گذارد و در یک کلام میتوان گفت ذهن ما را تقویت می کند.

سرماخوردگی

مطالعه ای که در مجله Open Respiratory Medicine منتشر شد، نشان داد که مصرف روی، مدت زمان علائم سرماخوردگی را تا 40 درصد کاهش می دهد. وقتی روی در عرض 24 ساعت از شروع علائم مصرف شود، می تواند مدت و شدت بیماری را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

در پیشگیری از دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن موثر است

زینک یا روی برای سلامت چشم بسیار مفید است. با کند کردن پیشرفت دژنراسیون ماکولا و جلوگیری از کاهش بینایی، از آسیب سلول های شبکیه جلوگیری می کند.
باروری را افزایش می دهد

چندین مطالعه کمبود روی را با کیفیت پایین منی در مردان مرتبط می دانند که منجر به کاهش باروری می شود. مصرف قرص زینک، میزان اسپرم و توانایی تولید مثل را افزایش می دهد.

از قلب محافظت می کند

بیماری قلبی یک مشکل جدی است و حدود 33 درصد از مرگ و میرها را در سراسر جهان را به خود اختصاص می دهد. برخی از مطالعات نشان می دهد که مصرف  قرص زینک می تواند چندین عامل خطر برای بیماری های قلبی را بهبود بخشد و حتی سطح تری گلیسیرید و کلسترول را کاهش دهد. مرور 24 مطالعه نشان داد که مکمل های زینک  به کاهش سطح کلسترول LDL کل و “بد” و همچنین تری گلیسیرید در خون کمک می کند.

از اسهال جلوگیری می کند

کمبود زینک  اغلب با مشکلاتی مانند نفخ و اسهال همراه است. ثابت شده است که مصرف آن هم در پیشگیری و هم در درمان مشکلات گوارشی و اسهال موثر است.
تامین کننده ی انرژی بدن است

روی در تجزیه کربوهیدرات ها از غذاها، که یکی از منابع اصلی انرژی هستند، شرکت می کند. به همین دلیل، کمبود روی می تواند سطح انرژی پایینی را ایجاد کرده و در خستگی مزمن نقش داشته باشد. دریافت مقدار کافی زینک برای تامین انرژی مورد نیاز بدن و حفظ متابولیسم سالم مفید است.

به رشد و بهبود ماهیچه ها کمک می کند

زینک نقش مهمی در تقسیم سلولی و رشد سلولی دارد، بنابراین با بازیابی و حفظ قدرت در سیستم های عضلانی و اسکلتی، باعث بهبود و رشد ماهیچه ها می شود.

خرید قرص زینک پلاس

برای خرید قرص زینک باید به نکاتی توجه کنید که بر قیمت قرص زینک تاثیر م گذارد، از جمله:

نوع قرص زینک
تعداد قرص های موجود در بسته
دوز قرص های بسته بندی شده
خارجی یا ایرانی بودن قرص ها

عوارض مصرف بیش از حد قرص زینک

همانطور که کمبود زینک می تواند عوارضی برای سلامتی ایجاد کند، مصرف بیش از حد  قرص زینک نیز می تواند منجر به عوارض جانبی ناخواسته شود.

شایع ترین علت مسمومیت، مصرف زیاد این قرص است که می تواند علائم حاد و مزمن ایجاد کند. بعضی از آنها  عبارتند از:

تهوع و استفراغ
از دست دادن اشتها
اسهال
گرفتگی شکم
سردرد
کاهش سطح کلسترول HDL
سطوح بیش از حد روی می تواند در جذب آهن اختلال ایجاد کند

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.