جست و جو در نتایج

نمایش 1 - 0 کالا از 0

هیچ محصولی یافت نشد.

سرلاک خوری

سایت ما در این مقاله قصد دارد به معرفی سرلاک خوری  و بررسی تمام ابعاد مختلف   سرلاک خوری  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   سرلاک خوری  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

سرلاک کودک یک غلات فوری است. بسته به نیاز های تغذیه ای آن گروه سنی خاص برای گروه های سنی مختلف ساخته شده است. با این حال، سازنده توصیه می ‌کند که سرلاک باید برای نوزادان بالای شش ماه استفاده شود، زمانی که شیر مادر به تنهایی برای تامین تغذیه ی لازم برای رشد و تکامل کودک کافی نیست. پس از معرفی اولیه، سرلاک باید با مخلوط کردن آن در شیر مادر یا شیر خشک استفاده شود.

چه زمانی نوزادان می توانند شروع به خوردن سرلاک کنند؟

WHO تغذیه ی انحصاری با شیر مادر را برای شش ماه اول زندگی نوزاد توصیه می ‌کند. آکادمی اطفال آمریکا (AAP) مصرف غذا های جامد را در سنین 4 تا 6 ماهگی توصیه می ‌کند. رفلکس گگ، که از خفگی در نوزادان جلوگیری می ‎کند، تا پنج ماهگی به خوبی رشد می کند. اما چنان چه این رفلکس زود تر ایجاد شود، با راهنمایی یک متخصص اطفال، می ‌توان تغذیه با مواد جامد را قبل از سن شش ماهگی شروع کرد، مشروط بر این که نشان گر های رشد زیر وجود داشته باشد:

  • نوزاد می ‌تواند بدون حمایت گردن را صاف نگه دارد و کنترل مناسبی روی گردن دارد.
  • کودک می ‌تواند بدون تکیه گاه بنشیند.
  • کودک به میل خود دهانش را باز می ‌کند و برای گرفتن غذا به جلو خم می ‌شود.

سرلاک خوری

6 دلیل بهتر بودن ترکیبات غذایی خانگی نسبت به سرلاک تجاری برای نوزادان

شرایط نگه داری

مخلوط‌ های غذای کودک مارک دار در کارخانه‌ ها تولید می ‌شوند و در انبار های بزرگ نگهداری می ‌شوند. هیچ راهی برای دانستن این که آیا شرایط نگهداری ایده آل است وجود ندارد، به ویژه از آن جایی که اغلب داستان های وحشتناکی در مورد هجوم جوندگان در چنین مکان هایی می ‌شنویم.

مواد نگه دارنده

مخلوط های مارک دار مانند سرلام ماندگاری طولانی دارند که وجود مواد نگه دارنده ی قوی را ثابت می ‌کند. تغذیه ی نوزادان با مواد نگه دارنده در چنین سنین پایینی رشد ارگانیک را مختل می ‌کند.

طعم های اضافه شده

وقتی یک ترکیب مارک دار ادعا می ‌کند که حاوی سیب است، نمی ‌توانید مطمئن باشید که آیا واقعا حاوی میوه است یا یک افزودنی با طعم سیب در آن وجود دارد. بسیاری از افزودنی‌ ها فقط در طبقه‌ بندی قند ها یا طعم‌ ها قرار می ‌گیرند، بنابراین شما واقعاً نمی ‌دانید با چه نوع مواد شیمیایی به کودک خود غذا می ‌دهید.

خنکی

مخلوط های فوری خانگی باید در مدت کوتاهی مصرف شوند تا اطمینان حاصل شود که حداکثر تازگی و تغذیه حفظ می ‌شود. هر چه چنین محصولی بیش تر در قفسه قرار گیرد، ارزش غذایی آن کم تر و تعداد مواد شیمیایی بیش تر می ‌شود.

سرلاک خوری

طعم مصنوعی

نوزادانی که به دلیل افزودنی‌ های اضافی در غذا به طعم مصنوعی عادت می ‌کنند، معمولاً غذای بسته‌ بندی شده را به غذا های تازه ترجیح می ‌دهند، که می ‌تواند منجر به عادات بد غذایی در طول عمر شود.

هزینه

باید به خاطر داشته باشید که برند های بزرگ اغلب برای برند سازی، بازاریابی و تبلیغات هزینه ای می ‌پردازند که هزینه ی همه ی آن ها توسط مصرف کنندگان پرداخت می ‌شود. با مخلوط های خانگی، شما فقط برای آن چه به دست می ‌آورید، هزینه پرداخت می ‌کنید.

نسل ما در حال حاضر شاهد افزایش بسیار زیادی در بروز بیماری های سبک زندگی است و بیش تر این بیماری ها ناشی از تغذیه ی ناسالم همراه با سبک زندگی کم تحرک است. مطالعه ی تغذیه ی نوزادان و کودکان نوپا نشان می ‌دهد که الگو های غذایی ناسالم از دوران نوزادی تا نوجوانی ادامه می ‌یابد و کیفیت رژیم غذایی با گذشت سال ها کاهش می ‌یابد. پروژه ی HabEat علاوه بر این می ‌گوید که مشارکت والدین و ترویج تغذیه ی سالم در سه سال اول زندگی کودک، زمینه را برای ذائقه ها و عادات غذایی مادام العمر فراهم می ‌کند. از آن جایی که فرزند شما در چنین مرحله ی حیاتی رشد قرار دارد، آیا ترجیح می ‌دهید به طعم غذای بسته بندی شده مصنوعی و حاوی مواد شیمیایی یا تازگی و تغذیه ی ساده ی یک چیز خانگی عادت کند؟ بنابراین مادر ها، دفعه ی بعد که فکر می ‌کنید از قفسه ی سوپر مارکت به سراغ جعبه ی غذای مارک دار کودک می ‌روید، لطفاً سعی کنید این مقاله را به خاطر بسپارید و ما مطمئن هستیم که خوشحال‌ تر می ‌شوید که به فرزندتان مخلوط غذای کودک خانگی بدهید و خوشحالیم که کار درست را انجام می ‌دهید.

سرلاک خوری چیست؟

سرلاک خوری ظرفی است که برای تغذیه ی کودک با سرلاک مورد استفاده قرار می ‌گیرد. همان طور که می ‌دانید، کودکان در سنین پایین به درستی نمی ‌توانند غذا را وارد دهان خود کنند و باید از ابزار های کمکی موجود در بازار برای تسهیل تغذیه ی آن ها استفاده کرد. سرلاک خوری این امکان را برای کودکان فراهم می ‌کند تا بتوانند به راحتی این کار را انجام دهند و از تغذیه ی خود لذت ببرند. برخی از شرکت ها سرلاک خوری خود را طوری طراحی می ‌کنند که شما علاوه بر سرلاک، قادر به استفاده ی مواد دیگری مثل سوپ نیز هستید و در عمل می ‌توان با یک تیر چند نشان زد.

در زمان خرید چنین وسایلی، حتما به جنس آن ها دقت کنید چرا که جنس آن ها می ‌تواند به شدت در کیفیت آن ها تاثیر بگذارد. معمولا سرلاک خوری  هایی با جنس سیلیکون کیفیت مناسبی دارند و طوری طراحی می ‌شوند که کودک و نوزاد شما بتواند به راحتی آن را در دست بگیرد و به تنهایی استفاده کند. به این موضوع دقت کنید که جنس سرلاک خوری نباید از موادی باشد که ماده ی مضری در آن ها وجود داشته باشد چرا که به شدت بر سلامت کودک شما تاثیر خواهد گذاشت.

بعضی از سرلاک خوری ها از درجه بندی خوبی برخودار می باشند و به همین دلیل والدین می ‌توانند هر روز مقدار مشخصی از سرلاک را به کودک بدهند. سرلاک خوری که انتخاب می ‌کنید باید طوری باشد که به راحتی قابل شست و شو باشد، چرا که باید بتوانید مواد باقی مانده را از آن حذف کنید تا با گذشت زمان، باکتری ها شروع به فعالیت و آلوده کردن محیط سرلاک خوری نکنند.

سرلاک خوری

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی سرلاک خوری

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی   سرلاک خوری  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد   سرلاک خوری  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که سرلاک کودک یک غلات فوری است. بسته به نیاز های تغذیه ای آن گروه سنی خاص برای گروه های سنی مختلف ساخته شده است. با این حال، سازنده توصیه می ‌کند که سرلاک باید برای نوزادان بالای شش ماه استفاده شود، زمانی که شیر مادر به تنهایی برای تامین تغذیه ی لازم برای رشد و تکامل کودک کافی نیست. پس از معرفی اولیه، سرلاک باید با مخلوط کردن آن در شیر مادر یا شیر خشک استفاده شود.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت داروبیار همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی   سرلاک خوری  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.