در حال بارگزاری ...
افزودن به علاقه مندی
مقایسه

شیر خشک تروویتال 3 مخصوص کودکان بالای یکسال ۴۰۰ گرمی N. S. B. Truevital 3 Growing-Up Baby Milk Formula From 12 Month 400 g

شناسه محصول:
شناسه محصول:
دسته بندی: شیرخشک کودک
تولید کننده: Truevital
فروشنده: داروبیار
31,800 تومان تخفیف
تعداد
امتیاز محصول
نقد و بررسی اجمالی
بیشتر

شیر خشک تروویتال 3 مخصوص کودکان بالای یکسال از شیـر تازه گاو و فرمولاسیون آن بر اساس ترکیبات شیر مادر تهیه شده است. این محصول حاوی همه مواد مغذی ضروری جهت تأمین نیازهای شیرخوار شامل انرژی، انواع پروتئین و کربوهیدرات، اسیدهای چرب ضروری، مواد معدنی، وی...

تحويل سريع تحويل سريع
پشتيباني 24 ساعته پشتيباني 24 ساعته
پرداخت در محل پرداخت در محل
روز ضمانت بازگشت 7 روز ضمانت بازگشت
ضمانت اصالت كال ضمانت اصالت كالا

محصولات مرتبط

 • نقد و بررسی
 • نظرات کاربران
نقد و بررسی اجمالی
شیر خشک تروویتال 3 مخصوص کودکان بالای یکسال ۴۰۰ گرمی N. S. B. Truevital 3 Growing-Up Baby Milk Formula From 12 Month 400 g
نقد و بررسی

شیر خشک تروویتال 3 مخصوص کودکان بالای یکسال از شیـر تازه گاو و فرمولاسیون آن بر اساس ترکیبات شیر مادر تهیه شده است. این محصول حاوی همه مواد مغذی ضروری جهت تأمین نیازهای شیرخوار شامل انرژی، انواع پروتئین و کربوهیدرات، اسیدهای چرب ضروری، مواد معدنی، ویتامین ها و دیگر ترکیبات است.
در فرمولاسیون تروویتال مخصوص کودکان بالای یکسال علاوه بر لاکتوز از مالتودکسترین و ساکارز نیز استفاده شده است. با توجه به تغییر نیازهای تغذیه ای کودک، این محصول در مقایسه با تروویتال 2، حاوی مقدار پروتئین و مواد معدنی بیشتر و چربی و اکثر ویتامین ها کمتر است.

ادامه مطلب
نقد و بررسی تخصصی

شیر خشک تروویتال 3 مخصوص کودکان بالای یکسال

تروویتال کودکان بالای یکسال

این محصول همان فرمولای شماره 3 است که در بازار ایران با نام GUF در داروخانه ها عرضه می شود.

تروویتال مخصوص کودکان بالای یکسال از شیـر تازه گاو و فرمولاسیون آن بر اساس ترکیبات شیر مادر تهیه شده است. این محصول حاوی همه مواد مغذی ضروری جهت تأمین نیازهای شیرخوار شامل انرژی، انواع پروتئین و کربوهیدرات، اسیدهای چرب ضروری، مواد معدنی، ویتامین ها و دیگر ترکیبات است.

در فرمولاسیون تروویتال مخصوص کودکان بالای یکسال علاوه بر لاکتوز از مالتودکسترین و ساکارز نیز استفاده شده است. با توجه به تغییر نیازهای تغذیه ای کودک، این محصول در مقایسه با تروویتال 2، حاوی مقدار پروتئین و مواد معدنی بیشتر و چربی و اکثر ویتامین ها کمتر است.

این محصول براساس استانداردها و توصیه نامه های علمی مانند ESPGHAN و EU Directive و CODEX ALIMENTARIUS تهیه شده و این استانداردها را در مقادیر بهینه پوشش می دهد. 

این محصول حاوی اسیدهای چرب AA و DHA، پری بیوتیک های GOS و FOS با نسبت مناسب (9 به 1) و نوکلئوتیدها می باشد.

همچنین این محصول حاوی اسید سیالیک نیز هست.

این محصول فاقد گلوتن بوده و بیماران سلیاکی نیز می توانند از این محصول استفاده کنند.

شیر خشک تروویتال 3 مخصوص کودکان بالای یکسال

شیر خشک تروویتال ۳ شامل اسید سیالیک که یکی از مواد مغذی موجود در شیر مادر است که نقش بسیار مهمی در تکامل مغزی شیرخواران دارد و علاوه بر آن باعث کمک به سیستم ایمنی بدن کودک نیز می‌شود. این ماده بسیار مهم در شیر خشک‌ها بسیار کمیاب است و در بین انواع شیر خشک های موجود در ایران، تنها یک شیر خشک به نام شیر خشک تروویتال دارای اسید سیالیک است و بقیه شیرخشک ها فاقد آن هستند. بنابراین شیرخوارانی که در دوره اولیه زندگی خود مقادیر کافی اسید سیالیک دریافت می کنند، از نظر رشد مغزی و هوش نسبت به سایر شیرخواران شرایط بهتری دارند.

مطالعات نشان داده که غلظت اسید سیالیک در قشر خاکستری مغز بسیار بالاست. این ماده در ساختار غشایی سلول های عصبی قرار می‌گیرد و به عملکرد صحیح نورون‌ها کمک می‌کند. نقش اسید سیالیک در حافظه کوتاه مدت و بلند مدت و همچنین در قدرت یادگیری مغز اثبات شده است. احتمالا می‌دانید که یکی دیگر از عوامل بسیار مهم برای رشد و تکامل مغزی AA و DHA است، اسید سیالیک به عملکرد AA و DHA نیز کمک می‌کند.

شیر مادر بهترین غذا برای کودکان است، زمانی‌که با فقدان کامل یا عدم کفایت شیر مادر روبرو باشیم، شیر خشک تروویتال 3 جایگزین عالی برای شیر مادر است. تروویتال از شیر تازه گاو تهیه شده و فرمولاسیون آن بر اساس ترکیبات شیر مادر تهیه شده است. بنابراین متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند که بهتر است شیرخواران برای بهره مندی از رشد و هوش بالاتر، با شیر مادر تغذیه شوند و شیرخوارانی که به هر دلیل محروم از شیر مادر هستند بهتر است شیر خشک پرمیوم غنی شده AA و DHA و اسید سیالیک دریافت کنند که تنها نمونه از شیر خشک با این کیفیت در ایران شیر خشک تروویتال است. شیر خشک تروویتال 3 به عنوان بخش مایع رژیم غذایی همراه با غذاهای اصلی و نیز در تهیه غذاهای کمکی مانند فرنی قابل استفاده است.

نوکلئوتید

این محصول با 5 نوع نوکلئوتید غنی شده است. نوکلئوتیدها تامین کننده اجزای DNA و RNA بوده که جزیی از تمامی سلول های بدن هستند. نوکلئوتیدها برای انتقال انرژی در بدن ضروری می باشند. علاوه بر این در متابولیسم چربی‌ها و پروتئین‌ها نقش داشته و در سلامت و ترمیم دیواره روده‌ای تخریب شده در اثر اسهال یا سوءتغذیه، نیز مفید هستند. نوکلئوتیدها در شیر مادر نیز وجود دارند.

شیر خشک تروویتال 3 دارای مواد مغذی نیمه ضروری شامل ال-کارنیتین، تورین، کولین و اینوزیتول است. این شیرخشک فاقد گلوتن بوده و بیماران سلیاکی نیز می‌توانند از این محصول استفاده کنند. از لحاظ ظاهری تروویتال طعم و بوی طبیعی و مطلوب را بعد از آماده سازی ایجاد می‌نماید و در زمان آماده سازی به راحتی در آب حل می‌شود. تمام مواد اولیه تروویتال تحت گواهی حلال تولید شده اند‌.

ویژگی های شیر خشک تروویتال 3 مخصوص کودکان بالای یکسال

 • حاوی اسیدهای چرب AA و DHA با مقادیر بالا به جهت تقویت ضریب هوشی و قدرت حل مسئله در آینده و تکامل بهتر سلول های شبکیه چشم
 • افزایش قدرت یادگیری، افزایش حافظه کوتاه مدت و بلند مدت، افزایش هوش و تکامل سیستم عصبی
 • حاوی پره بیوتیک ها ی FOS و GOS در مقادیر بالا
 • دارای طعم و بوی طبیعی و مطلوب
 • قابل استفاده برای بیماران سلیاکی
 • دارای مواد مغذی نیمه ضروری
 • افزایش قدرت ایمنی شیرخوار
 • فاقد گلوتن

 

ترکیبات شیر خشک تروویتال 3 مخصوص کودکان بالای یکسال

وی پروتئین (بدون املاح معدنی)، روغن های گیاهی، مالتو دکسترین، لاکتوز، ساکاروز، املاح معدنی و انواع ویتامین ها، پره بیوتیک ها، اسید سیالیک، کولین، تورین، اسید آراشیدونیک، اسید دوکوزاهگزانوئیک، اینوزیتول، نوکلئوتیدها، طعم دهنده وانیل، ال- کارنیتین، شیر چربی گرفته شده

چطور مصرف کنیم

1- تمام ظروف (شیشه شیرخوری، پستانک و سرپوش شیشه) را که از قبل شسته شده در آب به مدت 10 دقیقه بجوشانید.

2- آب آشامیدنی تمیز را جوشانیده، بگذارید تا ولرم شود (حدودا دمای 40 درجه سانتیگراد) و دو سوم مقدار لازم (بطور دقیق مطابق جدول تغذیه) از آب ولرم را در شیشه شیرخوری بریزید.

3- به تعداد لازم (بطور دقیق مطابق جدول تغذیه)با پیمانه داخل قوطی، پودر تروویتال را اضافه کرده، سپس در آن را ببندید و خوب تکان دهید تا کاملا حل شود، بعد از آن یک سوم باقیمانده آب را در شیشه ریخته و دوباره تکان دهید.

4- پس از پایان تغذیه، باقیمانده شیر را کاملا تخلیه نمایید. به نحوی که ته مانده در شیشه باقی نماند. سپس شیشه شیر، سرپوش شیشه و پستانک را برای تغذیه بعد، به دقت بشویید و در جای مناسب نگهداری نمایید.

لطفا دقت کنید

باقیمانده غذای کودک را در ظرف نگه ندارید و آن را دور بریزید.

پس از بازکردن قوطی، حداکثر تا 30 روز مصرف نمایید.

شرایط نگهداری

در قوطی را بسته آن را در جای خشک و خنک غیر از یخچال نگهداری کنید.

معرفی شیر خشک تروویتال

شیر خشک ها عموما بر پایه شیر گاو تهیه می شوند. در تهیه شیر خشک، شیر مادر به عنوان گلدن استاندار در نظر گرفته می شود. بنابراین مقایسه ترکیب شیر مادر و شیر گاو اهمیت دارد.

قبل از هر چیزی به هدف از تغذیه کودک در سال اول زندگی می پردازیم.

 • اطمینان از رشد بهینه (قد، وزن، تکامل مغزی و اندام ها)
 • فراهم کردن شرایط تکامل بهینه سایکوموتورها ( هماهنگی سیستم عصبی و ماهیچه ای)

شیر خشک تروویتال با آخرین استاندارها و توصیه نامه ها در زمینه تغذیه کودک به صورت کامل انطباق دارد. این محصول مورد تایید استانداردها و توصیه نامه های علمی از قبیل ESPGHAN و EU Directive و CODEX ALIMENTARIUS و LSRO می باشد و این استـانداردهـا را در مقـادیر بهینه پوشش می دهد.
شیر خشک های موجود در بازار از نظر فرمولاسیون دارای سطح کیفی مختلفی هستند:

 • پرمیوم (فوق پیشرفته)
 • پیشرفته
 • استاندارد

 

دسته بندی مواد غذایی شیر

درشت مغذی های

 • آب (تنها ماده غذایی است که در شیر خشک وجود نیست و هنگام آماده کردن اضافه می شود)
 • کربوهیدرات ها – برای تولید انرژی
 • پروتیئن – برای تولید انرژی
 • چربی – برای تولید انرژی

 

ریز مغذی ها

 • ویتامین ها
 • مواد معدنی (املاح و مینرال ها)

 

مواد مغذی نیمه ضروری

 • کولین
 • تورین
 • ال-کارنتین
 • اینوزیتال
 • نوکلئوتیدها
 • اسید سیالیک

تروویتال یک شیر خشک فوق پیشرفته، علاوه بر پوشش نیازهای حداقلی، به دلیل استفاده از مواد اولیه با کیفیت، استفاده از مواد مغذی ضروری و نیمه ضروری در سطح بالا، اسید های چرب ضروری، پربیوتیک ها، نوکلئوتیدها و اسید سیالیک، به شیر مادر نزدیک است.

انواع شیر خشک تروویتال

 1. تروویتال شماره 1: دارای اسیدهای چرب، پربیوتیک ها، نوکلئوتید ها ،غنی شده با آهن، اسید سیالیک و بدون ساکاروز و مناسب برای نوزادان از بدو تولد تا 6 ماهگی
 2. تروویتال شماره 2: دارای اسیدهای چرب، پربیوتیک ها، نوکلئوتید ها ،غنی شده با آهن، اسید سیالیک و بدون ساکاروز و مناسب برای نوزادان از شش ماهگی
 3. تروویتال شماره 3: دارای اسیدهای چرب، پربیوتیک ها، نوکلئوتید ها ،غنی شده با آهن، اسید سیالیک و بدون ساکاروز و مناسب نوزادان از یک سالگی تا سه سالگی

 

در عکس ذیل انواع محصولات تروویتال را نشان داده می شود.

جدول ترکیبات و مواد تشکیل دهنده شیر خشک تروویتال

Truevital 3 Truevital 2 Truevital 1
459 کیلو کالری 487 کیلو کالری 511 کیلو کالری انرژی
1/13 گرم 9/12 گرم 11.1 گرم پروتئین
78/2 گرم 78/2 گرم 78/2 گرم پربیوتیک ها
20 گرم 20 گرم 20 گرم نوکلئوتیدها (5 نوع)
47/18 گرم 22 گرم 27 گرم چربی
4/61 گرم 9/58 گرم 56 گرم کربوهیدرات
3 گرم 3 گرم 9/2 گرم رطوبت
۳ گرم ۳ گرم ۳ گرم مواد معدنی
2367 میلی گرم 3375 میلی گرم 3980 میلی گرم اسید لینولئیک
328 میلی گرم 446 میلی گرم 550 میلی گرم اسید آلفالینولنیک
10 میلی گرم 60 میلی گرم 67 میلی گرم اسیدآراشیدونیک
10 میلی گرم 60 میلی گرم 61 میلی گرم اسید دوگوزاهگزانوئیک
185 میلی گرم 200 میلی گرم 185 میلی گرم سدیم
635 میلی گرم 681 میلی گرم 615.3 میلی گرم پتاسیم
538 میلی گرم 516 میلی گرم 460 میلی گرم کلسیم
419 میلی گرم 484 میلی گرم 372 میلی گرم کلر
345 میلی گرم 377 میلی گرم 250 میلی گرم فسفر
55 میلی گرم 55 میلی گرم 50 میلی گرم منیزیم
6/7 میلی گرم ۶ میلی گرم ۶ میلی گرم آهن
3/4 میلی گرم 3/4 میلی گرم 5 میلی گرم روی
357 میکروگرم 374 میکروگرم ۴۰۰ میکروگرم مس
29 میکروگرم 144 میکروگرم 170 میکروگرم منگنز
69 میکروگرم 105 میکروگرم 130 میکروگرم ید
19 میکروگرم 19 میکروگرم 20 میکروگرم سلنیوم
38 میلی گرم 24 میلی گرم 29.6 میلی گرم تورین
50 میلی گرم 61 میلی گرم 72.1 میلی گرم کولین
21 میلی گرم 30 میلی گرم 50 میلی گرم اینوزیتول
4/6 میلی گرم 5/10 میلی گرم 10 میلی گرم ال کارنیتین
1311 واحدبین الملل 1269 واحدبین الملل 1561 واحدبین الملل ویتامین آ
361 میکروگرم 464 میکروگرم 507.6 میکرو گرم ویتامین ب ۱
707 میکروگرم 803 میکروگرم 789 میکروگرم ویتامین ب ۲
293 میکروگرم 362 میکروگرم 412 میکروگرم ویتامین ب ۶
2/1 میکروگرم 6/1 میکروگرم 7/1 میکروگرم ویتامین ب ۱۲
2739 میکروگرم 3138 میکروگرم 3729 میکروگرم نیاسین
60 میلی گرم 6/61 میلی گرم 3/66 میلی گرم ویتامین ث
235 واحدبین الملل 220 واحدبین الملل 272 واحدبین الملل  ویتامین د ۳
2/8 واحدبین الملل 10 واحدبین الملل 3/12 واحدبین الملل  ویتامین ای
11 میکروگرم 96/13 میکروگرم 8/14 میکروگرم ویتامین بیوتین
32 میکروگرم 38 میکروگرم 50 میکروگرم ویتامین کا
63 میکروگرم 64 میکروگرم 3/76 میکروگرم اسید فولیک
3143 میکروگرم 2696 میکروگرم 2890 میکروگرم اسید پنتوتنیک

 

ویژگی ها و ویتامین های شیر خشک تروویتال نسبت به سایر شیر خشک ها

 • شیر خشک تروویتال به دلیل استفاده از مواد اولیه مرغوب و بالا بودن کیفیت پروتئین ها و ویتامین ها در رده کیفی پرمیوم می باشد، که بخاطر ارزش بیولوژیکی پروتیئن ها، بار کلیوی غیر ضروری را به کلیه های نوزادان وارد نمی کند.
 • مقادیر اسیدهای چرب AA و DHA در تروویتال که در هر سه شماره داریم نسبت به تمام برندهای موجود در بازار بالاتر است. این دو اسید چرب که در شیر مادر نیز هست، تاثیر روی تکامل سیستم عصبی، مغزی، بینایی و سیستم ایمنی می گذارد.
 • تروویتال حاوی پری بیوتیک های FOS و GOS در مقادیر بالا و با نسبت مناسب می باشد. پری بیوتیک ها به رشد میکروارگانیسم های طبیعی و مفید روده ای مثل بیفیدوباکتر و لاکتوباسیل ها کمک می کنند.
 • این محصول با 5 نوع نوکلئوتید غنی شده است. نوکلئوتیدها تامین کننده اجزای DNA و RNA بوده که جزیی از تمامی سلول های بدن می باشند. نوکلئوتیدها برای انتقال انرژی در بدن ضروری می باشند. علاوه بر این در متابولیسم چربی ها و پروتئین ها نقش داشته و در سلامت و ترمیم دیواره روده ای تخریب شده در اثر اسهال یا سوء تغذیه نیز مفید هستند. نوکلئوتید ها در شیر مادر نیز وجود دارند.
 • تروویتال دارای مواد مغذی نیمه ضروری شامل ال-کارنیتین، تورین، کولین و اینوزیتول می باشد.
 • تروویتال محصولی فاقد گلوتن بوده و بیماران سلیاکی نیز می توانند از این محصول استفاده کنند.
 • از لحاظ ظاهری تروویتال طعم و بوی طبیعی و مطلوب را بعد از آماده سازی ایجاد می نماید و در زمان آماده سازی براحتی در آب حل می شود.
برخی از مادران در دوران شیردهی نیاز به استفاده از شیر خشک در کنار شیردهی پیدا می‌کنند.

 

شیر خشک تروویتال برای رفلاکس کودک موثر است؟

رفلاکس به حالتی می گویند شیری که کودک خورده است دوباره در مری بالا می آید یا به دهان نوزاد برمی گردد. ممکن است نوزاد از سینه مادر شیر میخورد یا شیر خشک به او داده میشود تفاوتی ندارد. در هر دو کودک امکان عارضه رفلاکس وجود دارد. رفلاکس ممکن است خیلی سریع و خود به خود برطرف گردد. تقریبا نیمی از نوزادان در سه ماه اول تولد یک یا دو بار در روز شیر برگردانند. مادر عزیز خیلی نگران نباشید تعداد کمی از نوزادان ممکن است که دچار رفلاکس مزمن باشند که برای این موارد  حتما پزشک مراجعه شود و اکثرا هم با توصیه پزشک شیر خشک آنتی رفلاکس را شروع میکنند،  که شیرخشک تروویتال محصول درمانی آنتی رفلاکس ندارد.

جدول مصرف شیرخشک تروویتال در ماههای رشد کودک

سن / مقدار مصرف دفعات تغدیه در 24 ساعت تهیه شیشه شیر
تعداد پیمانه آب (میلی لیتر)
هفته اول و دوم 6 دفعه 3 90
هفته سوم و چهارم 6 دفعه 4 120
ماه دوم 5 دفعه 5 150
ماه سوم 5 دفعه 6 180
ماه چهارم 5 دفعه 7 210
ماه پنجم 5 دفعه 7 210
از 6 تا 12 ماهگی 3 تا 4 دفعه 7 210
از یک سالگی به بعد 2 تا 3 دفعه 7 210

 

شیر خشک تروویتال برای وزن گیری کودک

همیشه مادران برای وزن گیری نوزاد دلبندشان به دنبال شیر خشک خوب هستند. آنها گاهی با مشاوره پزشک انتخاب میکنند و گاهی چند برند مختلف را امتحان میکنند. شیر خشک تروویتال به دلیل استفاده از مواد اولیه مرغوب و بالا بودن کیفیت و نوع پروتئین ها و ویتامین ها و کربوهیدرات هایی که دارد تاثیر خوبی برای وزن دهی کودک دارد.

آیا یا شیر خشک تروویتال برای چاقی صورت خوب است؟

شیر خشک تروویتال بخاطر دارا بودن انرژی، مواد مغذی و ترکیباتی که دارد منجر به چاقی صورت به روش طبیعی می گردد.

سوراخ پستانک باید به اندازه ای باشد که اگر بطری را وارونه نگه دارید، در هر ثانیه از سوراخ های آن ۲ تا ۳ قطره شیر بچکد.

 

خواص، مزایا شیر خشک تروویتال

مطالعات نشان داده اند که اسید سیالیک موجود در شیر مادر می تواند باعث افزایش ضریب هوشی در شیرخواران شود. علاوه بر آن باعث کمک به سیستم ایمنی کودک نیز می شود. این ماده بسیار مهم در شیر خشک ها بسیار کمیاب است و در بین انواع شیر خشک های موجود در ایران، تروویتال تنها شیرخشک حاوی اسید سیالیک در ایران است.

 • با توجه به نقش اسید سیالیک در تکامل مغزی در دوران شیر خوارگی و با توجه به اینکه شیر مادر حاوی اسید سیالیک می باشد افزودن این ماده در شیر تروویتال نیز باعث تاثیر مثبت در رشد شیرخواران می شود .
 • وجود اسید سیالیک در شیرخشک تروویتال که مواد اولیه آن در کشور هلند تولید شده است اثرات مثبت این ماده در شیرخشک تروویتال نیز وجود دارد.

بنابراین شیرخوارانی که در دوره اولیه زندگی خود مقادیر کافی اسید سیالیک دریافت می کنند، از نظر رشد مغزی و هوش نسبت به سایر شیرخواران شرایط بهتری دارند.

مطالعات نشان داده نقش اسید سیالیک در حافظه کوتاه مدت و بلند مدت و همچنین در قدرت یادگیری مغز اثبات شده است. احتمالا می دانید که یکی دیگر از عوامل بسیار مهم برای رشد و تکامل مغزی AA و DHA است، اسید سیالیک به عملکرد AA و DHA نیز کمک می کند.

عوارض شیر خشک تروویتال

از عوارض شیر خشک بعلت کاهش مکیدن سینه مادر کم شدن شیر مادر است و همچنین در شیر خوران که با شیر خشک تغذیه می شوند تعداد دفعات مدفوع کمتر از شیر مادر تغذیه میشوند. نوع شیر خشک های استاندارد تفاوت چندانی با هم ندارند.

طریقه مصرف یا طرز تهیه شیر خشک تروویتال

مادر عزیز ابتدا بطری شیر خشک و سرپوش بطری را قبل از استفاده به دقت بشویید و خوب بجوشانید. آب آشامیدنی تمیز را بجوشانید و بگذارید تا حدود دمای 40 درجه ولرم شود.

بر طبق جدول تغذیه که هم در بالا ذکر شده و هم روی قوطی شیر خشک هم درج شده، حدودا دو سوم آب جوشانده شده مورد نیاز را داخل بطری ریخته و به کمک پیمانه داخل قوطی هم مقدار مورد نیاز پودر شیر را داخل بطری ریخته و درب آن را ببندید و حدود 15 ثانیه بطری را تکان دهید و بقیه آب را به آن اضافه کنید و مجددا بطری را تکان دهید.

هشدارها و نکات مهم پیش از مصرف

قبل تغذیه کودک با شیر خشک نکاتی هست که مادر حتما باید آنها را بدانید:

 1. مدفوع نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می شوند، متفاوت است.
 2. نوزادان شیرخشک و شیرمادر را با یک سرعت هضم نمی کنند.
 3. ممکن است نوزاد به شیرخشک حساسیت داشته باشد.
 4. میزان تغذیه نوزادان متفاوت است.
 5. بیشتر شیرخشک ها اساسا تفاوتی ندارند و یکسان هستند

 

انجام تست حساسیت

شاید فکر کنید که مگر شیرخشک مخصوص شیرخواران هم می‌تواند حساسیت‌زا باشد؟
پاسخ ما به این پرسش مثبت است؛ حساسیت به شیرخشک را می‌توان از روی علائمی که در پایین آورده شده، تشخیص داد و با تعویض نوع شیرخشک واکنش‌های حساسیتی را از بین برد.

علائم حساسیت کودک به شیرخشک تروویتال

علائم حساسیت به شیر خشک در نوزادان بسیار مشخص است مهمترین نشانه های حساسیت به شیرخشک  تروویتال در نوزاد عبارتند از: پس آوردن مکرر نوزاد، استفراغ، نشانه هایی از دل درد مثل گریه، اسهال، مدفوع خونی، کم بودن وزن نوزاد، کهیر، سرفه کردن یا خس خس سینه نوزاد، گرفتن بینی و ریزش اشک از چشم نوزاد، سخت نفس کشیدن و… از علائم حساسیت نوزاد به شیر خشک می باشد!

بطری شیرخوری باید دارای پوششی برای سر پستانک باشد تا از آلودگی پستانک جلوگیری نماید.

 

شرایط نگهداری شیر خشک تروویتال

برای نگهداری شیر خشک همانطور که روی قوطی هم نوشته شده:

 • در جای خشک و خنک نگهداری گردد.
 • قوطی را در دمای بین 12 تا 24 درجه نگهداری کنید.
 • قوطی را دریخچال نگذارید زیرا رطوبت می تواند باعث شود که پودر شیر به هم بچسبد و غلظت شیر خشک را بیشتر کند.
 • وقتی یک قوطی شیر خشک را باز می‌کنید، دستورالعمل روی قوطی دربارۀ محل نگهداری و آخرین زمان درست مصرف آن را رعایت کنید.
 • قوطی شیر خشک را فقط تا یک ماه بعد از باز کردن آن مصرف کنید، اما شما باز هم لازم است زمان روی قوطی را نگاه کنید.
 • اگر شیر خشک را با آب مخلوط کرده‌اید می‌توانید آن را تا ۲۴ ساعت داخل یخچال نگهداری کنید. اگر شیر بیشتر از دو ساعت بیرون مانده است آن را دور بریزید.

 

سایر سوالات متداول

تروویتال از نظر تپل کردن و وزن گیری بچه چطور است؟

شیر خشک تروویتال به دلیل استفاده از پروتئین با کیفیت، نوع پروتئین ها، کربوهیدرات ها، ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز کودک تاثیر خوبی برای وزن دهید کودک دارد.

آیا برای نوزادانی که حساسیت دارند خوب هست؟

اگر کودکی حساسیت به پروتئین شیر گاو و قند لاکتوز شیر گاو دارد تروویتال را نمی تواند مصرف کند و با مشورت پزشک از شیر خشک هایی مثل شیر سویا و یا شیر خشکی که پروتئین هیدرولیز شده دارند استفاده می توان کرد.

چه شیر خشکی برای وزن گیری خوب است؟

در تولید شیرخشک استانداردی وجود دارد که همه شرکت ها موظف به رعایت آن هستند به همین دلیل در اصل ماده غذایی تفاوتی وجود ندارد اما ممکن است بچه ها در پذیرش آن یکی را بر دیگری ترجیح دهند.
پس اگر کودکتان به محصولی عادت کرد همان مارک را برای او تهیه کنید. زیرا پذیرش بالا خودش کمک می کند که هضم بالایی داشته باشد و تاثیر روی وزن گیری کودک هم داشته باشد.

آیا شیر خشک تروویتال چاق کننده است؟

تروویتال به دلیل حلالیت بالا و طعم و مزه مطبوع، منجر به پذیرش بالا و هضم راحت برای نوزاد شما می گردد و کودک شما رشد خوبی دارد.

آیا شیر خشک تروویتال خوباست یا (نان، اپتامیل، ببلاک، سوپرامیل) بهتر است؟

شیر خشک تروویتال بعنوان تنها شیری که اسید سیالیک دارد و نزدیک به شیر مادر هست به عنوان شیر خشک خوب و با کیفیت شناخته شده است.

شیر خشک تروویتال ساخت کجاست؟

مواد اولیه شیر خشک تروویتال از کشور هلند وارد می گردد و تولید ایران است.

جمع بندی

تروویتال دارای خصوصیات شاخصی است که آن را به عنوان یک فرمولای پیشرفته و با کیفیت پرمیوم متمایز می کند:

 • حاوی اسید سیالیک (که فقط در شیر مادر داریم) جهت تقویت اثر DHA و کمک به تکامل سیستم عصبی
 • حاوی اسید های چرب ضروری (AA و DHA) با بالاترین مقادیر و بهترین نسبت
 • استفاده از آخرین دستاوردهای علمی و تکنولوژی تولید اروپایی
 • رعایت استانداردها و توصیه نامه علمی از نظر کیفیت، کمیت و نسبت های مواد مغذی
 • داشتن ریز مغذی های نیمه ضروری برای مطابقت حداکثری با گلدن استاندارد
 • حاوی پری بیوتیک ها با اثرات مفید متعدد
 • حاوی 5 نوع نوکلئوتید موجود در شیر مادر

اطلاع به من در زمان : موجود شدن
0 سبد
بیشتر
دسته ها
جستجو
پروفایل
تماس
دسته بندی ها
مکمل ‌دارویی
مکمل های بدنسازی
مادر و کودک
تجهیزات حفاظت فردی
تجهیزات پزشکی
آرایشی
بهداشتی
محصولات زناشویی
پکیج ها