جست و جو در نتایج

نمایش 1 - 0 کالا از 0

هیچ محصولی یافت نشد.

ضد آفتاب

ضد آفتاب کودک

سایت داروبیار در این مقاله قصد دارد به معرفی ضد آفتاب کودک  و بررسی تمام ابعاد مختلف ضد آفتاب کودک  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی ضد آفتاب کودک  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

تابستان به معنای زمان در استخر، قرار گرفتن در حیاط خلوت و بازی زیاد در فضای باز است و با توجه به این که مدرسه در حال تعطیل شدن است، بچه ها به طور کلی اشعه های نور خورشید را جذب می ‌کنند. برای در امان نگه داشتن آن ها از آفتاب سوختگی، آسیب های پوستی و سرطان پوست، والدین باید اطمینان حاصل کنند که فرزندانشان از کرم ضد آفتاب استفاده کنند.

اما انتخاب کرم ضد آفتاب برای کودکان به آسانی سرگردانی در داروخانه ی محلی شما نیست. کدام SPF مناسب است؟ اسپری ضد آفتاب مناسب است؟ آیا کودک من حتی به اندازه ی کافی برای استفاده از کرم ضد آفتاب بزرگ شده است؟

سونیا لوندر، تحلیل گر ارشد تحقیقاتی از گروه کاری محیط زیست می ‌گوید که بهترین راه برای محافظت از خود و فرزندانتان در برابر اشعه ی مضر UV، پوشیدن لباس‌ های محافظ، اطمینان از حضور در سایه و اجتناب از بیرون رفتن در زمان‌ هایی که شدید ترین نور خورشید است، است. با این حال، چنان چه زمانی که آفتاب می ‌تابد بیرون می ‌روید، کرم ضد آفتاب باید بخشی ضروری از روز شما باشد و انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب مهم است، چرا که برخی از آن ها می ‌توانند بیش تر از این که مفید باشند، مضر باشند.

اسپری یا لوسیون؟

استفاده از ضد آفتاب های اسپری بحث برانگیز است. استفاده از اسپری بدون استنشاق کودکان از مواد ناسالم ممکن است دشوار باشد. علاوه بر این، پوشاندن یکنواخت و کافی با اسپری ممکن است دشوار باشد. لوسیون‌ ها و کرم‌ های ضد آفتاب پوشش یکنواخت‌ تری نسبت به اسپری‌ ها ایجاد می ‌کنند و تمایل به جذب کم تری از طریق پوست دارند، این همان چیزی است که ما باید به دنبال آن باشیم.

ضد آفتاب کودک

از کدام مواد باید اجتناب کنم؟

اکسی بنزون (یک مختل کننده ی هورمون) و پالمیتات شبکیه (که در واقع ممکن است آسیب نور خورشید را تشدید کند) باید اجتناب شود.CDC  توصیه می کند که خانواده ها از استفاده از محصولات ضد آفتاب حاوی نانوذرات خودداری کنند. ما به اندازه ی کافی درباره ی تأثیر آن ها بر کودکان نمی ‌دانیم تا استفاده از آن ها را توصیه کنیم.

هنگام انتخاب ضد آفتاب به چه نکاتی توجه کنم؟

ضد آفتاب های حاوی اکسید های فلزی (مانند تیتانیوم یا روی) بی خطر ترین هستند، اما ممکن است گران باشند. آن ها علاوه بر این در حین استفاده یک قالب سفید رنگ به پوست اضافه می ‌کنند. ضد آفتاب هایی را انتخاب کنید که در برابر اشعه های UVA و UVB محافظت می ‌کنند. به دنبال عباراتی مانند «طیف گسترده» یا «چند طیف» روی برچسب بگردید.

از کدام SPF استفاده کنم؟

از کرم ضد آفتاب در محدوده ی SPF 30-50 استفاده کنید. هر چیزی بیش از 50 SPF به وضوح هیچ مزیت اضافی ارائه نمی ‌دهد و ممکن است مضر باشد. علاوه بر این، کرم های ضد آفتاب با SPF بیش از 50 احتمالاً قیمت بیش تری دارند.

ضد آفتاب های بالای 50 SPF در اروپا، کانادا و استرالیا ممنوع است. به گفته کار گروه محیط زیست، SPF های بالای 50 تمایل بیش تری به استفاده نادرست دارند، تعادل خوبی بین اشعه های UVA و UVB به اندازه ی کرم های ضد آفتاب با SPF کم تر ایجاد نمی ‌کنند و به دلیل غلظت بالای مواد شیمیایی موجود در آن ها ممکن است خطراتی برای سلامتی ایجاد کنند.

چه مقدار ضد آفتاب استفاده کنم؟

از کرم ضد آفتاب به میزان کافی استفاده کنید، به اندازه ای که یک لیوان شات را پر کنید. شما باید از آن استفاده کنید به طوری که سطح پوستتان را به خوبی بپوشاند و کار کند. به گزارش کار گروه محیط زیست، مطالعات نشان می ‌دهد که مصرف کنندگان کرم های ضد آفتاب تمایل دارند تنها از یک پنجم تا یک دوم مقدار توصیه شده ضد آفتاب استفاده کنند.

هر چند وقت یک بار باید ضد آفتاب را دوباره استفاده کنم؟

به طور کلی ضد آفتاب باید هر دو ساعت یک بار و پس از شنا یا فعالیت شدید تجدید شود. علی رغم آن چه ممکن است برچسب ها ادعا کنند، هیچ کرم ضد آفتابی واقعا ضد آب نیست. همه ی ضد آفتاب ها با تعریق یا حمام شسته می ‌شوند، بنابراین محافظت از آن ها کاهش می ‌یابد.

ضد آفتاب کودک

آیا کودک من آن قدر بزرگ شده است که از ضد آفتاب استفاده کند؟

استفاده از کرم ضد آفتاب برای کودکان 6 ماه به بالا توصیه می ‌شود. برای نوزادان زیر 6 ماه، متخصصان توصیه می ‌کنند از سایر اقدامات محافظتی در برابر آفتاب مانند نگه داشتن آن ها در نقاط سایه، استفاده از کلاه، نشستن زیر چتر های ساحلی و پوشیدن لباس های محافظ و لباس شنا استفاده کنند.

هوا چقدر باید آفتابی باشد تا به کرم ضد آفتاب نیاز داشته باشید؟

به عنوان یک قاعده ی کلی، چنان چه بیرون به اندازه ی کافی روشن است که نیازی به استفاده از فلاش روی دوربین خود نداشته باشید، باید از ضد آفتاب استفاده کنید.

چنان چه پوست فرزندم حساس باشد چه؟

به گفته ی لوندر، از آن جایی که پوست برخی از کودکان به ویژه به مواد آلرژی زا شیمیایی حساس است، یک روز قبل از این که قصد استفاده از آن را داشته باشید، کرم ضد آفتاب را با استفاده از مقدار کمی در داخل مچ دست کودک خود آزمایش کنید. چنان چه تحریک یا بثورات پوستی ایجاد شد، محصول دیگری را امتحان کنید یا از پزشک کودک خود بخواهید محصولی را پیشنهاد کند که کم تر احتمال دارد پوست کودک شما را تحریک کند.

هنگامی که با انتخاب گسترده ی ضد آفتاب‌ های موجود مواجه شدید، برچسب‌ ها را بخوانید، از محصولاتی با اثرات شناخته شده یا مشکوک بر سلامتی خودداری کنید و راهنمای سالانه گروه کاری محیط‌ زیست در مورد کرم‌ های ضد آفتاب را برای راهنمایی و اطلاعات در مورد برند های خاص بررسی کنید. مهم‌ تر از همه، مهم نیست که کدام کرم ضد آفتاب را انتخاب می ‌کنید، به یاد داشته باشید که زود تر آن را بمالید و اغلب آن را دوباره استفاده کنید.

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ضد آفتاب کودک

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی ضد آفتاب کودک  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد ضد آفتاب کودک  آشنا سازیم .

ضد آفتاب کودک

به طور کلی باید اظهار کرد که سونیا لوندر، تحلیل گر ارشد تحقیقاتی از گروه کاری محیط زیست می ‌گوید که بهترین راه برای محافظت از خود و فرزندانتان در برابر اشعه ی مضر UV، پوشیدن لباس‌ های محافظ، اطمینان از حضور در سایه و اجتناب از بیرون رفتن در زمان‌ هایی که شدید ترین نور خورشید است، است. با این حال، چنان چه زمانی که آفتاب می ‌تابد بیرون می ‌روید، کرم ضد آفتاب باید بخشی ضروری از روز شما باشد و انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب مهم است، چرا که برخی از آن ها می ‌توانند بیش تر از این که مفید باشند، مضر باشند.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی ضد آفتاب کودک  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.