جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)
برند

نمایش 1 - 3 کالا از 3

قاعدگی

قرص قاعدگی برای تسکین درد و تنظیم چرخه قاعدگی

گاهی اوقات ممکن است یک زن از درد قاعدگی یا تاخیر در آن بدون بارداری رنج ببرد که باعث می شود او از قرص قاعدگی استفاده کند. تاخیر در قاعدگی بدون بارداری یکی از مواردی است که باعث نگرانی و ناراحتی زنان می شود؛ بنابراین آن ها در مورد راه هایی برای کمک در پریود شدن فکر می کنند. اما نباید از هیچ قرصی برای کاهش چرخه قاعدگی جز  با مشورت پزشک استفاده کنید. اما قرص های قاعدگی برای کاهش درد و تنظیم قاعدگی کدام اند؟ با داروخانه آنلاین داروبیار همراه باشید

قرص قاعدگی
موثرترین قرص قاعدگی

در اینجا محبوب ترین و پرکاربرد ترین قرص های چرخه قاعدگی وجود دارد:

1- مدروکسی پروژسترون

مدروکسی پروژسترون دارویی است که به دلایل مختلف از جمله برای ایجاد قاعدگی توسط پزشک تجویز می شود. این دارو یک پروژسترون مصنوعی است. این هورمون به طور طبیعی در بدن پس از تخمک گذاری تولید می شود، یعنی زمانی که تخمک از تخمدان آزاد می شود. این دارو همچنین به زنانی داده می شود که بیش از سه ماه قاعدگی نامنظم داشته اند.

مصرف این نوع دارو ممکن است با برخی از عوارض جانبی همراه باشد که شایع ترین آن ها عبارتند از:

سردرد
حالت تهوع
تورم سینه
تغییر خلق و خو

عوارض جانبی مصرف این دارو همچنین ممکن است شامل علائم زیر باشد:

تغییر در جریان و شدت قاعدگی
ظاهر آکنه
افزایش وزن
خستگی و مشکل خواب

2- نورتیسترون

نورتیسترون همچنین یک قرص قاعدگی  و هورمون پروژسترون است.

این دارو به دلایل مختلف استفاده می شود که مهم ترین آن ها عبارتند از:

مشکل یائسگی
خونریزی غیرطبیعی رحم
اندومتریوز
قرص های ضد بارداری
قاعدگی شدید
قاعدگی نامنظم

مهم است بدانید که مصرف این قرص قاعدگی باید طبق دستور پزشک باشد. عوارض جانبی موارد زیر را در بر می گیرد:

افزایش وزن
تورم در سینه
افزایش رشد مو در نقاط ناخواسته بدن
قاعدگی طولانی
میگرن

قرص ویتامین C برای قاعدگی

گاهی مصرف قرص  ویتامین C می تواند به کاهش قاعدگی شما کمک کند . دلیل این امر به دلیل تأثیر ویتامین C بر سطح پروژسترون و استروژن، هورمون های مسئول چرخه قاعدگی است. نباید مکمل های ویتامین C را برای کاهش پریود بدون مشورت با پزشک و اطمینان از عدم بارداری مصرف کنید.

قرص تنظیم قاعدگی
قرص برای تنظیم قاعدگی

تا زمانی که بدن هورمون های کنترل کننده چرخه قاعدگی را تنظیم کند؛ قاعدگی نامنظم در دختران در سال های اول قاعدگی طبیعی است. اما بی نظمی قاعدگی برای سال ها چیزی است که باید برای سایر مشکلات سلامتی بررسی شود. بنابراین برخی از پزشکان یا ارائه دهندگان خدمات درمانی ممکن است قرص هایی را برای تنظیم چرخه تجویز کنند؛ اما قرص قاعدگی مناسب برای این مشکل چیست؟

قرص های تنظیم چرخه قاعدگی قرص های ضد بارداری هستند که راه حلی موثر برای مشکلات چرخه قاعدگی نامنظم است؛ زیرا با تنظیم هورمون ها در بدن با سرعت ثابت، اختلالات قاعدگی را تنظیم می کند و همچنین علائم را کاهش می دهد. این قرص ها قبل از پریود و علائمی که در این دوره رخ می دهد، مصرف می شوند.

چگونه برای تنظیم چرخه قاعدگی قرص بخوریم؟

قرص های تنظیم قاعدگی در اصل قرص های هورمونی هستند که به مدت 21 روز قبل از دوران قاعدگی مصرف می شوند. روزانه یک قرص به طور همزمان مصرف می شود و پس از تکمیل یک بسته، قاعدگی در عرض چند روز می آید. سپس بسته جدیدی در پنجمین روز شروع می شود.

بهترین قرص قاعدگی برای تنظیم چرخه آن چیست؟

قرص های هورمونی زیادی وجود دارد که برای تنظیم چرخه قاعدگی استفاده می شود، مانند قرص Primolt Noor  یا قرص Climen و دیگر قرص های هورمونی که برای جلوگیری از بارداری استفاده می شوند؛ اما برای کشف نوع مناسب برای شما، ابتدا باید آن را امتحان کنید. تحت نظر پزشک باشید و مصرف این قرص ها را بدون نسخه شروع نکنید.

قرص برای درد قاعدگی

درد و گرفتگی دوره ای (دیسمنوره) شایع است. بیشتر دختران و زنان در دوره ای از پریود دچار درد های متفاوتی می شوند. در برخی از زنان این درد آنقدر شدید است که نمی توانند فعالیت های معمول روزانه خود، مانند رفتن به محل کار یا مدرسه را یک تا سه روز در ماه انجام دهند.

در زنانی که دردهای قاعدگی بدی دارند، اغلب رحم بیش از حد پیام رسان شیمیایی پروستاگلاندین تولید می کند. این منجر به گرفتگی های دردناک در پایین شکم می شود که ممکن است به پشت یا ران نیز سرایت کند. گاهی اوقات رشد خوش خیم (غیر سرطانی) مانند فیبروم نیز نقش دارد. درد بسیار شدید دوره ای همچنین می تواند علامتی از اندومتریوز باشد؛ جایی که نوع بافتی که رحم را ترسیم می کند در خارج از رحم رشد می کند. قرص قاعدگی مناسب برای درد آن به شرح زیر است:

مسکن ها مانع از تولید پروستاگلاندین می شوند

اغلب از مسکن های ضد التهابی برای تسکین دردهای دوره ای، به ویژه داروهای دیکلوفناک، ایبوپروفن و ناپروکسن استفاده می شود. این داروها همه ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) هستند. آن ها تولید پروستاگلاندین ها را مهار می کنند و می توانند از این طریق درد پریود را تسکین دهند. بسیاری از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی بدون نسخه در داروخانه ها موجود است.

محققان Cochrane Cooperation – یک شبکه بین المللی از محققان – به دنبال مطالعات بالینی این داروها بودند تا دریابند که آیا این داروها کمک می کنند و چقدر خوب تحمل می شوند. آن ها 80 مطالعه با کیفیت خوب شامل بیش از 5800 دختر و زن بین 12 تا 47 ساله پیدا کردند. این مطالعات اثر مسکن را با دارونما (داروی تقلبی) یا سایر داروها مقایسه کرد.. این مطالعات شامل زنان مبتلا و بدون اندومتریوز بود.

تحقیقات نشان می دهد: NSAID ها می توانند درد پریود را تسکین دهند

مطالعات نشان می دهد که NSAID ها در تسکین درد دوره بیشتر از دارونما موثر بودند:

از هر 100 دختر و زنی که از داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی استفاده نمی کردند، 82 نفر همچنان بعد از چند ساعت درد شدیدی داشتند.
51نفر از 100 دختر و زنی که از داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی استفاده کردند، پس از چند ساعت همچنان درد شدیدی داشتند.

بنابراین مسکن ها در 31 نفر از 100 دختر و زن درد را تسکین دادند.

برخی مطالعات NSAID ها را با استامینوفن (پاراستامول) مقایسه کردند. آنها پیشنهاد می کنند که داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی کمی موثرتر از استامینوفن در تسکین دردهای دوره ای هستند. تحقیقات کافی وجود ندارد تا بتوان گفت آیا برخی از NSAID ها موثرتر از دیگران هستند یا خیر.

مطالعات همچنین نشان می دهد که داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی گاهی اوقات می توانند عوارض جانبی داشته باشند: از هر 100 دختر و زن 2 تا 3 نفر دچار مشکلات معده، تهوع، سردرد یا خواب آلودگی بودند.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.