در حال بارگزاری ...
افزودن به علاقه مندی
مقایسه

قرص سی لاکس دینه ۲۵ عددی Dineh C-Lax 25 Tablets

شناسه محصول:
شناسه محصول:
تولید کننده: Dineh
فروشنده: داروبیار
12,500 تومان تخفیف
تعداد
امتیاز محصول
نقد و بررسی اجمالی
بیشتر

قرص گیاهی سی لاکس دینه دارای اثرات قاطع ملین و مسهل است و برای رفع یبوست های ناشی از ضعف اعمال روده بزرگ به کار می رود. قرص گیاهی سی لاکس با کمک در تخلیه روده، از تنبلی آن جلوگیری می کند.

تحويل سريع تحويل سريع
پشتيباني 24 ساعته پشتيباني 24 ساعته
پرداخت در محل پرداخت در محل
روز ضمانت بازگشت 7 روز ضمانت بازگشت
ضمانت اصالت كال ضمانت اصالت كالا

محصولات مرتبط

 • نقد و بررسی
 • نظرات کاربران
نقد و بررسی اجمالی
قرص سی لاکس دینه ۲۵ عددی Dineh C-Lax 25 Tablets
نقد و بررسی

قرص گیاهی سی لاکس دینه دارای اثرات قاطع ملین و مسهل است و برای رفع یبوست های ناشی از ضعف اعمال روده بزرگ به کار می رود. قرص گیاهی سی لاکس با کمک در تخلیه روده، از تنبلی آن جلوگیری می کند.

ادامه مطلب
نقد و بررسی تخصصی

قرص گیاهی سی لاکس دارای اثرات قاطع ملین و مسهل است و برای رفع یبوست های ناشی از ضعف اعمال روده بزرگ به کار می رود. قرص گیاهی سی لاکس با کمک در تخلیه روده، از تنبلی آن جلوگیری می کند.

اثرات درمانی و فارماکولوژی

مواد موثره سنا (سنوزیدها) در روده کوچک جذب نشده و در روده بزرگ توسط فلور نرمال به متابولیت فعال رئین آنترون (مشتقات 1 و 8 دی هیدروکسی آنتراسن) تبدیل می شوند.

Senna Benefits, Uses & History: Gaia Herbs®

اثر فارماکولوژیکی سنوزیدها وابسته به دو مکانیسم مختلف زیر است:

الف) افزایش ترشح کلرید فعال و در نتیجه افزایش آب و الکترولیت محتویات روده.

ب) افزایش حرکات دودی و کاهش زمان جذب مایعات به دلیل عبور سریع محتویات روده.

دستور مصرف

به عنوان ملین:

– بزرگسالان و کودکان 12 سال به بالا: روزانه 1 تا 2 قرص

– کودکان 10 تا 12 ساله: 1/2 دوز بزرگسالان

– جهت سنین پایین تر، مصرف شربت سی لاکس دینه توصیه می شود.

– سالمندان ابتدا با نصف دوز معمول درمان را آغاز نمایند.

به عنوان مسهل:

– 2 تا 3 قرص با هم، قبل از خواب به همراه یک لیوان آب

تداخلات دارویی

مصرف فرآورده های حاوی سنا با گلیکوزیدهای قلبی دیژیتال، ضد آریتمی ها، استروژن، ایندومتاسین، نیفدیپین تداخل اثر دارد.

عوارض جانبی

– ممکن است باعث تغییر رنگ ادرار به قهوه ای قرمز یا زرد گردد که از لحاظ کلینیکی مهم نمی باشد.

– در افراد حساس ممکن است باعث بروز درد و اسپاسم در ناحیه شکم شود که دراین صورت، استفاده از گرایپ واتر دینه توصیه می گردد.

موارد منع مصرف

– مانند سایر ملین ها در مورد دردهای شکمی با منشا ناشناخته، انسداد روده، بیماری های التهابی حاد روده و آپاندیسیت منع مصرف دارد.

– در کودکان کمتر از 2 سال مصرف نشود.

مصرف در بارداری و شیردهی

منع مصرف دارد.

نکات قابل توجه

– در صورت نیاز روز مره به ملین ها باید علت یبوست بررسی گردد زیرا مصرف طولانی مدت ملین ها عموما منجر به کمبود الکترولیت ها (و به خصوص پتاسیم) و عوارض مربوطه می گردد.

– مصرف بیش از 2 هفته به طور مداوم از فرآورده های حاوی سنا توصیه نمی شود زیرا مصرف طولانی مدت، پاسخ روده بزرگ را به سنوزیدها کاهش داده و باعث تضعیف عضلات کولون و افزایش دوز اثربخشی دارو و عوارض مربوط به آن می گردد.

– دارو ترجیحا قبل از خواب و با 1 الی 2 لیوان آب مصرف شود.

– جهت رسیدن مواد موثره به روده بزرگ و تبدیل به ترکیبات فعال و ایجاد اثر ملینی 8 الی 12 ساعت زمان لازم است.

شرایط نگهداری

در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد، دور از نور و رطوبت نگهداری شود.

قرص گیاهی سی لاکس:

Senna Tea: Benefits, Weight Loss, and Precautions

یبوست یک عارضه ی گوارشی می باشد که باعث کند شدن و سخت شدن دفع در افراد می شود. وقتی حرکات روده به درستی صورت نگیرد و یا تعداد حرکات نامنظم و از حالت طبیعی کمتر باشد، یبوست پدید می آید. میانگین زمان حرکت روده ای در افراد مختلف متفاوت است.

فردی ممکن است سه بار در روز دفع داشته باشد و شخص دیگر شاید دو بار در هفته عمل دفع را انجام دهد. اما در صورتی که انسان در طول 3 روز دفع انجام ندهد می توان گفت به عارضه یبوست مبتلاست و باید به طور جدی در صدد تشخیص و رفع علل احتمالی و در پی آن بهبود این عارضه برآید. با این وجود چنانچه یبوست همچنان وجود داشته باشد و هر از گاهی اتفاق بیفتد درمان این اختلال با استفاده از قرص سی لاکس که در رفع این عارضه بسیار مفید و موثر می باشد روند دفع را بهبود می بخشد.

علائم و روش تشخیص یبوست:

اصلی ترین نشانه بروز یبوست در افراد دفع کمتر از دو بار در هفته و سختی در مدفوع کردن می باشد. درد و تورم در ناحیه شکم و بروز حالت تهوع نیز از دیگر علائم بروز یبوست در افراد می باشد.

برای تشخیص این عارضه بیشتر مردم به آزمایش خاصی نیاز ندارند و دفع غیر طبیعی بیانگر این حالت می باشد. اما تعداد کمی از بیماران که با مشکلات جدی روبه رو شده اند و یا دوره یبوست آن ها بیش از 2 هفته شده، باید برای آزمایش به پزشک مراجعه کنند تا منبع اصلی بیماری شناخته و درمان شود. در صورتی که یبوست به دلیل سرطان کولون باشد، شناسایی زودهنگام و درمان آن بسیار ضروری است.

آشنایی با قرص گیاهی سی لاکس (C-Lax):

قرص گیاهی سی لاکس دارای اثرات مسهل و ملین است و به منظور رفع یبوست های گاه و بی گاه ناشی از ضعف اعمال روده بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. قرص گیاهی سی لاکس به تخلیه روده کمک و باعث جلوگیری از تنبلی آن می شود. این محصول از شرکت دینه با افزایش تحریکات روده سبب بهبود عارضه یبوست و تسهیل در دفع می شود.

چه افرادی باید از قرص گیاهی سی لاکس استفاده کنند:

قرص گیاهی سی لاکس مجتمع صنایع دینه ایران یک داروی گیاهی و حاوی برگ و عصاره گیاه سنا و اسانس رازیانه می باشد که برای درمان کوتاه مدت یبوست مورد استفاده قرار می گیرد و موجب تحریک روده و پیشگیری از تنبلی آن می شود. هر چند که این قرص برای درمان یبوست بسیار مفید است اما در صورت مصرف مداوم آن، کارکرد منظم روده ها وابسته به وجود سنا می شود، پس باید از این فرآورده طبیعی تا زمانی که روده، به حالت عادی باز می گردد، استفاده گردد و روده در انجام اعمال طبیعی و منظم خود دچار وابستگی به عوامل محرک خارجی نگردد.

مکانیزم اثر قرص سی لاکس:

Herbs Senna Leaves at Rs 100/pack | Senna Leaves | ID: 1208821688

قرص گیاهی سی لاکس دارای 550 میلی گرم برگ سنای غنی شده با عصاره (معادل 15 ميلـي گـرم سنوزيد B) و 3 میلی گرم اسانس میوه رازیانه است.

آزمایش های صورت گرفته نشان می دهد كه سنوزيدهاي A,B توسط باكتري هاي روده بزرگ متابوليز شده، ‌تبديل به مشتقات فعال Rhein-anthrone مي شوند.

اين تركيبات باعث تحريک و افزايش حركات پريستالتيک روده و در نتيجه كاهش جذب آب و الكتروليت ها می گردد و همچنين ترشح مايعات در روده بزرگ را از طريق تحريك ترشح كلرايد فعال و در نتیجه افزایش آب و الکترولیت محتویات روده افزايش مي دهند. به این ترتیب حرکات دودی دستگاه گوارش افزایش و زمان جذب مایعات به دلیل عبور سریع محتویات روده کاهش می یابد. مواد موثره اسانس رازیانه به دلیل داشتن اثرات آنتي اسپاسموديک، مانع ايجاد درد و كرامپ ناشي از مصرف سنا مي گردند.

نحوه مصرف قرص سی لاکس:

باید توجه داشته باشید که همه داروها طبق نظر و دستور پرشک مصرف شود.

به طور کلی مصرف این قرص به عنوان ملین برای بزرگسالان از 12 سال به بالا روزانه 1 تا 2 قرص و برای کودکان بین 10 تا 12 سال، 1 قرص قبل از خواب به همراه یک لیوان آب توصیه می شود.

قابل ذکر است که برای درمان یبوست درکودکان کمتر از 10 سال، شربت سی لاکس باید مورد استفاده قرار گیرد. سالمندان نیز باید با نصف دوز معمول، درمان با سی لاکس را آغاز نمایند.

در صورتیکه قرص گیاهی سی لاکس به منظور تخلیه روده و بعنوان مسهل استفاده شود، بهتر است 2 تا 3 عدد قرص با هم قبل از خواب به همراه یک لیوان آب مصرف گردد.

موارد منع مصرف گیاهی سی لاکس :

افرادی که دچار خون ریزی رکتوم، دردهای شکمی با منشاء ناشناخته، انسداد روده و بیماری آپاندیسیت می باشند از مصرف این قرص خودداری کنند. هم چنین استفاده طولانی مدت از این قرص و وابستگی به آن باعث اختلال در مکانیزم طبیعی دفع بدن خواهد شد.

قرص گیاهی سی لاکس در زمان بارداری به دلیل افزایش فشار به رحم و احتمال سقط، و نیز در زمان شیردهی به دلیل امکان ترشح مشتقات آنتراکینون در شیر مادر و بروز اسهال در نوزاد توصیه نمی شود.

عوارض مصرف قرص سی لاکس:

این محصول از شرکت دینه به دلیل طبیعی و گیاهی بودن دارای کمترین عوارض جانبی می باشد و در مقایسه با داروهای شیمیایی اثر بخشی بالای آن در طی بیش از 25 سال به اثبات رسیده است.

با این حال به برخی از عوارض جانبی مصرف قرص گیاهی سی لاکس اشاره می کنیم.

 • در برخی از افراد پس از مصرف این قرص رنگ ادرار قهوه ای می شود اما این موضوع جای نگرانی ندارد و چند روز بعد از قطع دارو، رنگ ادرار به حالت طبیعی باز خواهد گشت.
 • در برخی افراد ممکن است موجب ایجاد درد و اسپاسم در ناحیه شکم شود که در این صورت برای رفع آن می توان از گرایپ واتر دینه استفاده شود.

 

تداخل دارویی قرص گیاهی سی لاکس با سایر داروها:

مصرف فرآورده های حاوی سنا با گلیکوزیدهای قلبی دیژیتال و ضد آریتمی ها، تداخل دارد.

دانستنی ها مهم درباره مصرف قرص سی لاکس:

 • اثر این قرص پس از 8 الی 10 ساعت در بدن ظاهر می شود به همین دلیل بهترین زمان برای مصرف قرص گیاهی سی لاکس قبل از خواب می باشد.
 • به منظور دفع راحت تر مواد زائد از بدن و تسریع اثر بخشی این قرص گیاهی، هر روز حداقل 6 تا 8 لیوان آب مصرف کنید. این کار باعث نرمی مدفوع و راحت تر شدن دفع می گردد.
 • اگر همزمان با یبوست به عارضه های دیگری مانند استفراغ و تهوع نیز مبتلا هستید، قبل از مصرف قرص گیاهی سی لاکس با پزشک متخصص خود مشورت نمایید.
 • دارو را مطابق با دستور و تجویز پزشک مصرف کنید و از استفاده خودسرانه قرص خودداری کنید.
 • در زمان استفاده از قرص گیاهی سی لاکس از مصرف دیگر مسهل ها اجتناب کنید.
 • افراد کهن سال ممکن است حساسیت بیشتری نسبت به تاثیر مصرف این دارو نشان دهند. بنابراین بهتر است درمان را با دوز پایین تری از دارو آغاز نمایند.
 • برای کودکان زیر ده سال از شربت سی لاکس استفاده شود.
 • از آنجایی که مصرف طولانی مدت سی لاکس و سایر ملین های محرک باعث ایجاد وابستگی عمل روده ها به یک عامل تحریک کننده ی خارجی و بطور خاص ماده موثره گیاه سنا در قرص گیاهی سی لاکس می گردد، توصیه می شود عامل اصلی و علت بروز یبوست با جدیت پیگیری گردد و در نهایت مصرف مایعات کافی، غذاهای حاوی فیبر بالا و تحرک و فعالیت فیزیکی کافی در برنامه روزانه گنجانده شود تا عامل اصلی ایجاد یبوست بطور کامل از سیستم گوارش حذف گردد.

محصولات مشابه خریداری شده

اطلاع به من در زمان : موجود شدن
0 سبد
بیشتر
دسته ها
جستجو
پروفایل
تماس
دسته بندی ها
مکمل ‌دارویی
مکمل های بدنسازی
مادر و کودک
تجهیزات حفاظت فردی
تجهیزات پزشکی
آرایشی
بهداشتی
محصولات زناشویی
پکیج ها