جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)
برند

نمایش 1 - 12 کالا از 17

مولتی ویتامین ‌های دوران بارداری و شیردهی

مولتی ویتامین های دوران بارداری و شیردهی

سایت داروبیار در این مقاله قصد دارد به معرفی مولتی ویتامین های دوران بارداری و شیردهی  و بررسی تمام ابعاد مختلف   مولتی ویتامین های دوران بارداری و شیردهی  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   مولتی ویتامین های دوران بارداری و شیردهی  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

ویتامین های دوران بارداری برای حمایت از سلامت مادر و رشد جنین در دوران بارداری طراحی شده اند. پیش بینی بارداری دشوار می باشد. ممکن است یک ماه، یک سال یا بیش تر برای باردار شدن یک زن طول بکشد تا باردار شود. علاوه بر این، بسیاری از تحولات حیاتی جنین قبل از این که یک زن حتی بداند باردار است رخ می ‌دهد. نتایج یک مطالعه در سال دو هزار و شانزده میلادی نشان داد که در سال دو هزار و یازده میلادی، تقریباً نیمی (چهل و پنج درصد) از بارداری ها برنامه ریزی نشده بود.

مصرف ویتامین قبل از تولد از چه زمانی باید شروع شود؟

به دلیل شیوع حاملگی ناخواسته و علاوه بر این نامشخص بودن سرعت یا آهستگی حاملگی، مصرف ویتامین های دوران بارداری باید 3 ماه قبل از اقدام به بارداری شروع شود. این برای اطمینان از این که کمبود های تغذیه ای بالقوه اصلاح شده است یا نیاز ها افزایش یافته است. چنان چه نمی ‌توان ویتامین های دوران بارداری را از 3 ماه قبل شروع کرد، مکمل اسید فولیک باید حداقل 1 ماه قبل از اقدام برای باردار شدن شروع شود. این بسیار مهم است چرا که اسید فولیک به رشد و نمو کمک می ‌کند و لوله ی عصبی که بعداً به طناب نخاعی، ستون فقرات، مغز و جمجمه ی کودک تبدیل می ‌شود، بین هفته ی 4 تا 6 بارداری تشکیل می ‌شود، در واقع قبل از این که بیش تر زنان بدانند باردار هستند. این می ‌تواند به کاهش خطر نقص لوله ی عصبی کمک کند. این نکته را هم در نظر داشته باشید که ویتامین های دوران بارداری باید در تمام طول بارداری ادامه یابد.

نتایج یک نظرسنجی در سال دو هزار و هفده میلادی به وسیله ی March of Dimes نشان داد که تنها سی و چهار درصد از زنان هجده تا چهل و پنج ساله که در دوران بارداری فعلی یا آخرین بارداری خود ویتامین دوران بارداری مصرف کرده اند. اگر چه نود و هفت درصد از آن ها یک ویتامین قبل از تولد مصرف کردند، اما ممکن است این ویتامین در زمان بهینه برای جلوگیری از نقایص مادرزادی، که شیوع سالانه صد و بیست هزار در ایالات متحده یا 3 درصد از تولد ها در سال دارد، شروع نشده باشد. استفاده از ویتامین های دوران بارداری قبل از آگاهی از بارداری در جمعیت های اقلیت کم تر بود، به طوری که فقط ده درصد از بیماران آفریقایی آمریکایی و بیست و هفت درصد از بیماران اسپانیایی تبار قبل از این که بدانند باردار هستند، آن ها را مصرف می ‌کردند.

مولتی ویتامین ‌های دوران بارداری و شیردهی

بیماران باردار چه ویتامین هایی باید مصرف کنند؟

کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان (ACOG) توصیه می ‌کند که تمام بیماران زن در سنین باروری در مورد رژیم غذایی و مکمل‌ های ویتامینی خود غربالگری شوند تا اطمینان حاصل شود که مقدار مصرف روزانه توصیه شده برای کلسیم، آهن، ویتامین A، ویتامین B6 و ویتامین را رعایت می ‌کنند. مکمل اسید فولیک باید برای این بیماران نیز بدون توجه به دریافت اسید فولیک در رژیم غذایی تشویق شود تا خطر نقص لوله ی عصبی کاهش یابد.

علی رغم این که در سال هزار و نهصد و نود و هشت میلادی به وسیله ی آکادمی ملی پزشکی به عنوان یک ماده ی مغذی ضروری توصیه شد، نقش کولین در رشد مادر و جنین هنوز شناخته نشده است. از بیست و پنج ویتامین برتر دوران بارداری، هیچ کدام حاوی چهارصد و پنجاه میلی گرم مقدار توصیه شده ی روزانه نبود و اغلب فقط صفر تا پنجاه و پنج میلی گرم در روز را تامین می ‌کند. پتانسیل باروری از کشور های با درآمد بالا مانند ایالات متحده، کولین کافی را از رژیم غذایی خود دریافت می ‌کنند. کولین به عنوان یک ماده ی مغذی مهم در دوران بارداری در حال ظهور است چرا که نقش مهمی در رشد لوله ی عصبی، رشد حافظه، تکثیر سلول های بنیادی ایفا می ‌کند. تصور می ‌شود که کولین مستقل از مصرف اسید فولیک بر خطر ایجاد نقص لوله ی عصبی تأثیر دارد.

چه زمانی می ‌توان ویتامین قبل از تولد را قطع کرد؟

بیمارانی که باردار هستند ممکن است با پایبندی طولانی مدت به ویتامین دوران بارداری خود به دلیل عوارض نامطلوب مانند مزه ی ماهی به دلیل دوکوزاهگزانوئیک اسید (DHA)، یبوست ناشی از آهن یا کلسیم، یا حالت تهوع عمومی ناشی از مصرف ویتامین دوران بارداری با معده ی خالی دچار مشکل شوند. بنابراین، تعادل ظریفی بین توصیه به زنان در مورد مدت زمان مناسب مصرف برای مزایای سلامتی مادر و نوزاد و جلوگیری از مصرف مکمل های غیر ضروری به دلیل اثرات نامطلوب که می ‌تواند بر کیفیت زندگی بیماران تأثیر بگذارد، وجود دارد.

چنان چه مادران قادر به تغذیه با شیر مادر باشند، تغذیه با شیر مادر به خوبی به عنوان بهترین گزینه ی تغذیه برای نوزادان شناخته شده است. یکی از ارزش های شیردهی تامین ویتامین ها و مواد مغذی ضروری در شیر مادر می باشد. با این حال، این بحث وجود دارد که آیا صرفاً دنبال کردن یک رژیم غذایی متعادل ممکن است برای تأمین این مواد مغذی ارزشمند برای نوزادان کافی باشد یا خیر. CDC توصیه می ‌کند که مکمل های غذایی را در مادرانی که شیر می ‌دهند تنها در صورت پیروی از رژیم های غذایی محدود (مانند رژیم های گیاهخواری) ادامه دهند. آن ها بیان می ‌کنند که مکمل های غذایی ممکن است برای زنانی که با شیر مادر تغذیه می ‌کنند و رژیم های متعادل مصرف می ‌کنند، مفید باشد. مکمل ها احتمالاً بیش ترین فایده را برای رفع نیاز های افزایش یافته به ید دارند. هیچ سازمان پیشروی، هیچ توصیه ی مشخصی از ویتامین یا مکمل های غذایی در دوران شیردهی ارائه نمی ‌دهد.

اکثر زنان همان ویتامین دوران بارداری را که در دوران شیردهی مصرف می ‌کنند ادامه می ‌دهند، اما نیاز های تغذیه ای متفاوت و منحصر به‌ فردی در دوران بارداری وجود دارد. ACOG هیچ توصیه ی قطعی در مورد مدت زمان مصرف مکمل‌ های دوران بارداری در دوران پس از زایمان یا این که کدام ویتامین‌ ها باید مکمل شوند، ارائه نمی ‌کند. نشان داده شده است که مکمل با DHA، ویتامین D، اسید فولیک یا ید باعث بهبود حدت بینایی، هماهنگی دست و چشم، توجه، حل مسئله و پردازش اطلاعات نوزاد می ‌شود. WHO ادامه ی ویتامین های دوران بارداری را برای حداقل 3 ماه در دوره ی پس از زایمان در مناطق جغرافیایی با شیوع بالای (چهل درصد) کم خونی در بارداری. بیست و شش افزایش مصرف کولین تا پانصد و پنجاه میلی گرم در روز در دوران شیردهی توصیه می ‌شود. در صورتی که مکمل با توجه به این داده ها برای مادر قابل تحمل و مقرون به صرفه باشد، ممکن است تغذیه با شیر مادر ارزشمند باشد.

مولتی ویتامین ‌های دوران بارداری و شیردهی

داروسازان می ‌توانند نقش کلیدی در حصول اطمینان از مصرف مکمل های مناسب قبل از تولد و پس از تولد به وسیله ی بیماران داشته باشند؛ از جمله اطمینان از این که بیماران از فرمولاسیون هایی استفاده می ‌کنند که حاوی ویتامین ها و مواد مغذی توصیه شده به وسیله ی سازمان های پیشرو در دوز های مناسب است. داروسازان می ‌توانند هم زنانی را که از روش‌ های پیشگیری از بارداری استفاده می ‌کنند و هم زنانی را که به‌ طور فعال قصد باردار شدن دارند از نظر نیاز های بالقوه ی مکمل، با این پرسش که “آیا قصد بارداری در 12 ماه آینده را دارید؟” برنامه ریزی قبل از بارداری انجام شود تا اطمینان حاصل شود که بیماران می ‌توانند از پیامد های نامطلوب بهداشتی مرتبط با بارداری و نقایص مادرزادی احتمالی قبل از وقوع آن ها جلوگیری کنند. حداقل باید به تمام بیماران زن با پتانسیل باروری توصیه شود که اسید فولیک مصرف کنند، حتی چنان چه به روش های پیشگیری از بارداری پایبند باشند، تا خطر نقص لوله ی عصبی کاهش یابد.

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی مولتی ویتامین های دوران بارداری و شیردهی

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی   مولتی ویتامین های دوران بارداری و شیردهی  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد   مولتی ویتامین های دوران بارداری و شیردهی  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که ویتامین های دوران بارداری برای حمایت از سلامت مادر و رشد جنین در دوران بارداری طراحی شده اند. پیش بینی بارداری دشوار می باشد. ممکن است یک ماه، یک سال یا بیش تر برای باردار شدن یک زن طول بکشد تا باردار شود. علاوه بر این، بسیاری از تحولات حیاتی جنین قبل از این که یک زن حتی بداند باردار است رخ می ‌دهد. نتایج یک مطالعه در سال دو هزار و شانزده میلادی نشان داد که در سال دو هزار و یازده میلادی، تقریباً نیمی (چهل و پنج درصد) از بارداری ها برنامه ریزی نشده بود.

 

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت ممنون و سپاس گزار هستیم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی   مولتی ویتامین های دوران بارداری و شیردهی  کرده باشیم.

 

 

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.