نمایش 1 - 12 کالا از 37

مکمل های مادران

– مکمل های مادران

سایت ما در این مقاله قصد دارد به معرفی مکمل های مادران  و بررسی تمام ابعاد مختلف   مکمل های مادران  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   مکمل های مادران  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

شیر مادر بهترین غذا برای نوزادان و کودکان است. ذخایر تغذیه ای یک زن شیرده ممکن است در نتیجه بارداری و از دست دادن خون در هنگام زایمان کم و بیش تخلیه شود. شیردهی نیاز به مواد مغذی را افزایش می ‌دهد. حجم شیر مادر بسیار متفاوت است. مواد مغذی موجود در این شیر از رژیم غذایی مادر یا از ذخایر مواد مغذی او تامین می ‌شود.

مکمل مادران

تبدیل مواد مغذی موجود در غذا به مواد مغذی موجود در شیر مادر کامل نیست. برای داشتن وضعیت تغذیه ای خوب، زن شیرده باید دریافت مواد مغذی را افزایش دهد. شیر مادر انسان دارای ترکیب نسبتاً ثابتی است و فقط به طور انتخابی تحت تأثیر رژیم غذایی مادر قرار می ‌گیرد. میزان چربی شیر مادر تا حدودی متفاوت است. محتویات کربوهیدرات، پروتئین، چربی، کلسیم و آهن تغییر چندانی نمی ‌کند، حتی چنان چه مادر در رژیم غذایی خود دچار کمبود این میزان باشد.

با این حال، مادری که رژیم غذایی اش کمبود تیامین و ویتامین های A و D دارد، مقدار کم تری از این ویتامین ها را در شیر خود تولید می ‌کند. مادر باید در مورد مصرف یک رژیم غذایی ترکیبی توصیه شود. در هر ویزیت پس از زایمان، هم مادر و هم نوزاد باید معاینه شوند و توصیه هایی در مورد رژیم غذایی مادر و نوزاد ارائه شود. افزایش رضایت بخش در وزن نوزاد بهترین راه برای قضاوت در مورد کفایت رژیم غذایی نوزاد است. این نکته را در نظر بگیرید که مادران نباید کم تر از هزار و هشتصد کالری در روز دریافت کنند.

شیر مادر باید تغذیه ی مناسب شیرخوار را به عنوان ادامه ی تغذیه ی داخل رحمی تضمین کند و وضعیت تغذیه ی مادر و علاوه بر این رژیم غذایی او ممکن است بر ترکیب شیر مادر و در نتیجه دریافت مواد مغذی در شیرخوار تأثیر بگذارد. نیاز های تغذیه ای در دوران نوزادی بیش تر از هر مرحله ی دیگر رشد است و شواهدی وجود دارد که ترکیب شیر مادر با گذشت زمان تغییر می ‌کند تا با نیاز های در حال تغییر کودک سازگار شود. اگر چه مجموعه ی گسترده ای از ادبیات در مورد فیزیولوژی و بیماری زنان شیرده وجود دارد، متخصصانی که از آن ها مراقبت می ‌کنند اغلب دانش کافی در مورد نیاز های تغذیه ای آن ها ندارند.

تغییرات در رژیم غذایی مادر ممکن است منجر به تغییر در پروفایل اسید های چرب و سطوح ریزمغذی های خاص شود، اما این تغییرات با حجم یا کیفیت شیر ​​تولید شده مرتبط نیست. شیر همه ی مادران، حتی آن هایی که دچار سوء تغذیه هستند، از کیفیت تغذیه ای و ایمنی بسیار خوبی برخوردار است. بدن مادر همیشه نیاز های نوزاد را در اولویت قرار می ‌دهد و در نتیجه اکثر مواد مغذی مانند آهن، روی، فولات، کلسیم و مس همچنان به مقدار کافی و ثابت در شیر مادر دفع می ‌شود که هزینه ی ذخایر مادر را تمام می ‌کند. در صورت بروز قحطی و بلایا و زمانی که خطر سوء تغذیه ی کودک وجود دارد، رویکرد توصیه شده به وسیله ی WHO حمایت از شیردهی است که رشد صحیح نوزاد را تضمین کند و مکمل رژیم غذایی مادر است.

انرژی، پروتئین ها و مواد مغذی موجود در شیر انسان از رژیم غذایی و علاوه بر این ذخایر بدن مادر تامین می ‌شود. زنانی که مواد مغذی کافی را از منابع غذایی دریافت نمی ‌کنند ممکن است در معرض کمبود برخی از مواد معدنی و ویتامین‌ هایی باشند که عملکرد های مهمی را انجام می ‌دهند. چنان چه مادر رژیم غذایی خود را اصلاح کند یا مکمل های غذایی مصرف کند، می ‌توان از این کمبود ها پیشگیری کرد.

سن، وزن اولیه پس از زایمان، سطح فعالیت و متابولیسم فردی بر مقدار غذایی که هر زن برای دستیابی به وضعیت تغذیه ای مطلوب و تامین شیر کافی نیاز دارد، تاثیر می ‌گذارد. مدت و شدت شیردهی نیز تأثیر قابل توجهی بر نیاز های تغذیه ای مادر دارد، اما به ندرت مورد توجه قرار می ‌گیرد.

شیوع کمبود مواد مغذی بر اساس منطقه ی جغرافیایی، فرهنگ، عادات غذایی و سطح اجتماعی-اقتصادی متفاوت است. در اسپانیا، کمبود ریزمغذی‌ ها بیش تر از کمبود انرژی یا پروتئین است. محتوای برخی از مواد مغذی در شیر انسان به میزان دریافتی مادر بستگی دارد، به خصوص چنان چه رژیم غذایی او ناکافی باشد و در بیش تر موارد می ‌توان این کمبود ها را با استفاده از مکمل اصلاح کرد.

مکمل مادران

نیاز های تغذیه ای زنان در دوران بارداری و شیردهی افزایش می ‌یابد. در دوران شیردهی، غدد پستانی دارای درجه ای از استقلال متابولیک هستند که ترکیب شیر کافی را تضمین می ‌کند. همه ی مادران می ‌توانند شیر را در مقادیر مناسب و با کیفیت مناسب تولید کنند مگر این که به شدت دچار سوء تغذیه باشند. غلظت ویتامین های محلول در آب در شیر مادر به شدت به میزان دریافتی مادر بستگی دارد. غلظت ویتامین محلول در چربی بیش تر به ذخایر مادر بستگی دارد، اگر چه ممکن است به وسیله ی منابع خارجی افزایش یابد.

نشان داده شده است که نیاز های مادر نیز ممکن است در مراحل مختلف شیردهی متفاوت باشد. دریافت انرژی کافی و یک رژیم غذایی متعادل شامل میوه ها، سبزیجات و غذا های حیوانی به زنان کمک می ‌کند تا بارداری و شیردهی را بدون کمبود بگذرانند. برخی از نیاز های مواد مغذی، به ویژه آهن، ید، اسید فولیک و ویتامین A مورد نیاز از طریق منابع غذایی دشوار تر است و بنابراین ممکن است مادران نیاز به مصرف مکمل ها یا غذا های طبیعی غنی شده با این مواد مغذی داشته باشند.

پروتئین

افزایش پروتئین مورد نیاز در دوران شیردهی در مقایسه با انرژی مورد نیاز حداقل است. اما چنان چه انرژی دریافتی کم باشد، از پروتئین برای تولید انرژی استفاده می ‌شود. نیاز های اضافی در دوران شیردهی را می ‌توان با مصرف غذا های غنی از پروتئین (مثلاً یک تخم مرغ، بیست و پنج گرم پنیر یا صد و هفتاد و پنج گرم شیر) ارضا کرد.

چنان چه پروتئین دریافتی کافی نباشد، غلظت کازئین در شیر ممکن است ناکافی باشد. کازئین یک جزء تغذیه ای مهم شیر است و برای جذب کلسیم و فسفات در روده ی نوزاد مورد نیاز است و عملکرد های تعدیل کننده ی ایمنی دارد.

مقاومت به انسولین بیش تر به کیفیت پروتئین ارائه شده به وسیله ی رژیم غذایی بستگی دارد تا به مقدار آن، و بنابراین، مصرف پروتئین های مشتق شده از ماهی در دوران شیردهی به نظر می ‌رسد اثرات مفید طولانی مدتی بر تنظیم و حساسیت انسولین داشته باشد

مکمل مادران

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی   مکمل های مادران

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی   مکمل های مادران  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد   مکمل های مادران  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که  شیر مادر بهترین غذا برای نوزادان و کودکان است. ذخایر تغذیه ای یک زن شیرده ممکن است در نتیجه بارداری و از دست دادن خون در هنگام زایمان کم و بیش تخلیه شود. شیردهی نیاز به مواد مغذی را افزایش می ‌دهد. حجم شیر مادر بسیار متفاوت است. مواد مغذی موجود در این شیر از رژیم غذایی مادر یا از ذخایر مواد مغذی او تامین می ‌شود. تبدیل مواد مغذی موجود در غذا به مواد مغذی موجود در شیر مادر کامل نیست. برای داشتن وضعیت تغذیه ای خوب، زن شیرده باید دریافت مواد مغذی را افزایش دهد. شیر مادر انسان دارای ترکیب نسبتاً ثابتی است و فقط به طور انتخابی تحت تأثیر رژیم غذایی مادر قرار می ‌گیرد. میزان چربی شیر مادر تا حدودی متفاوت است. محتویات کربوهیدرات، پروتئین، چربی، کلسیم و آهن تغییر چندانی نمی ‌کند، حتی چنان چه مادر در رژیم غذایی خود دچار کمبود این میزان باشد.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت داروبیار همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی   مکمل های مادران  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.