جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)

نمایش ۱ - ۱۲ کالا از ۵۶

قرص قلب

از جمله بیماری هایی که زنگ خطری برای افراد میانسال به شمار می آید، بیماری های قلبی و عروقی است. امروزه حدود 40 درصد از سهم مرگ و میر در ایران به این بیماری مربوط می شود. بیماری های قلبی و عروقی علاوه بر خطر مرگ، عوارض جبران ناپذیری را برای فرد به وجود می آورند. در نتیجه لازم است که احتمال ابتلا به این بیماری ها را تا حد امکان کاهش دهیم. یکی از روش های پیشگیری که می تواند به سرعت خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش دهد، قرص قلب است. البته دارو های قلب عوارض جانبی داشته و مصرف آنها برای تمامی افراد توصیه نمی شود. برای شناخت دارو قلب مناسب خود همراه ما باشید.

بیماری قلبی و عروقی به چه معناست؟

قلب یکی از اعضای حیاتی در بدن است، که وظیفه پمپاژ خون در بدن را دارد. قلب از طریق رگ های خونی که به آن متصل هستند، خون را به قسمت های مختلف می فرستد. زمانی که در پمپاژ خون اشکالی رخ دهد، مطمئنا فرد به یکی از بیماری های قلبی و عروقی مبتلا می شود.

یکی از رایج ترین بیماری های قلبی، سکته یا حمله قلبی است. زمانی که لخته های خون در مسیر رگ ها قرار می گیرند و مانع رسیدن به موقع خون به نقاط مختلف بدن می شوند، سکته قلبی رخ می دهد. احتمال مرگ در اثر حملات قلبی در تمام کشور های دنیا بسیار بالاست.

7 علامت حمله قلبی

توجه داشته باشید، که بی توجهی به بیماری های قلبی و تاخیر در درمان باعث می شود، تا آسیب بیشتری به بافت های بدن شما وارد شود و به عوارض خطرناک تری دچار شوید. در صورتی که یک یا دو مورد از علائم زیر را احساس کردید، سریعا به اورژانس مراجعه کنید. در نظر داشته باشید، که امتناع از مراجعه به بیمارستان، تبعات بسیاری را به همراه خواهد داشت.

علائم حمله قلبی:

تپش قلب سریع یا نامنظم
تنگی نفس
استفراغ و حالت تهوع
احساس درد در قفسه سینه
احساس درد در ناحیه دست، گردن، پشت و فک
سوزش معده
خستگی مفرط و اضطراب

چه کسانی در معرض ابتلا به بیماری های قلبی هستند؟

طبق آمار به دست آمده، خطر ابتلا به بیماری ها قلبی در مردان بیشتر است. عواملی که درصد ابتلا به حملات قلبی را افزایش می دهد:

فعالیت بدنی کم
چاقی
فشار خون بالا
دیابت
کلسترول بالا
سیگار
بیماری های ارثی

انواع قرص قلب

برای کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی می توانید از قرص های زیر استفاده کنید:

قرص تپش قلب:

قرص های پروپرانولول، کلردیازپوکساید و دیازپام برای تپش قلب شدید مناسب هستند.

قرص قلب در بارداری:

بهتر است که زنان باردار در سه ماه اول از هیچ کدام از دارو های قلب و عروق استفاده نکنند. چرا که این قرص ها برای جنین مشکلاتی را ایجاد می کند و لازم است تا حتما زیر نظر پزشک باشد.

قرص تقویت قلب:

برای قلب هایی که عملکرد ضعیفی دارند، استفاده از قرص های تقویتی توصیه می شود. این دسته از قرص ها ماهیچه های قلب را قدرت مند تر می کنند.

 قرص نارسایی قلبی:

برای درمان بیماری نارسایی قلبی باید از داروهایی استفاده کنید، که باعث دفع سریعتر سدیم و کلر می شوند. برای مصرف دارو حتما از پزشک متخصص کمک بگیرید.

 رقیق کننده قلب:

به قرص هایی که از غلیظ شدن خون در بدن جلوگیری می کنند، قرص های رقیق کننده قلب گفته می شود.

معرفی رایج ترین قرص های قلب و عروق

زمانی که برای مشکلات قلبی و عروقی به پزشک مراجعه می کنید، به احتمال زیاد یکی از داروهایی که در زیر معرفی شده است، برای شما تجویز می شود. در ادامه به معرفی رایج ترین قرص های قلب می پردازیم.

قرص قلب درد دیلتیازم

این دارو برای افرادی که دارای فشار خون بالا، تپش قلب و درد در قفسه سینه هستند، توصیه می شود. اگر به تازگی حمله قلبی داشته اید، به هیچ وجه از این دارو استفاده نکنید. مصرف قرص دیلتیازم، برای افرادی با فشار خون بسیار پایین مناسب نیست.

مصرف این قرص می تواند باعث اختلال در سیستم گوارشی، سردرد و برافروختگی شود.

قرص قلب پروپرانولول

اگر تپش قلب شما نامنظم است و یا فشار خون بالایی دارید، بهتر است که از این قرص استفاده کنید. این دارو باعث کاهش استرس و اضطراب فرد می شود. از عوارض جانبی پروپرانولول می توان به اسهال و استفراغ، مشکلات در خواب و یا خستگی مفرط اشاره کرد.

قرص قلب آمیودارون

اگر اختلالی در ضربان قلب شما رخ داده است و یا تپش قلب دارید، لازم است تا قرص آمیودارون مصرف کنید. البته در نظر داشته باشید، که این قرص را باید در حالتی که در بیمارستان بستری هستید، مصرف کنید تا ضربان قلب شما دائما با دستگاه چک شود.

این دارو عوارض جانبی بسیاری دارد:

اختلال در بینایی
تنگی نفس شدید
کاهش وزن
سرگیجه و سردرد
مشکلات کبدی و ریوی

قرص قلب و عروق اسمولول

از این دارو در شرایط اورژانسی و حین عمل جراحی استفاده می شود. زمانی که در بازه عمل جراحی، فشار خون فرد بالا می رود، مصرف این قرص ضروری است.

آسپرین

آسپرین علاوه بر اینکه خطر حملات قلبی را کاهش می دهد، احتمال سکته مغزی را نیز کم می کند. از این قرص زمانی که فرد تنگی نفس دارد و میزان اکسیژن در قلب او کاهش یافته است، استفاده می شود.

قرص قلب ایزوسورباید دی نیترات

از این قرص قلببرای پمپاژ بهتر خون در رگ های بدن استفاده می شود. اغلب این دارو را در هنگام حملات قلبی و به صورت زیر زبانی توصیه می کنند. از عوارض جانبی آن می توان به سردرد و سرگیجه اشاره کرد.

کاربرد بتاکسولول

اگر به دیابت مبتلا هستید، قرص بتاکسولول را با احتیاط مصرف کنید. این قرص برای کاهش فشار موجود در داخل چشم توصیه می شود. یکی از عوارض جدی آن را می توان خشکی چشم دانست.

قرص قلب کارودیلول

اگر به نارسایی قلبی دچار هستید، مصرف کارودیلول برای شما ضروری است. این قرص قلب باعث گشاد شدن عروق و کاهش ضربان قلب می شود. از عوارض جانبی آن می توان به حالت تهوع، افزایش وزن و سرگیجه اشاره کرد.

مقایسه ( 0 مورد )