نمایش 1 - 12 کالا از 102

مکمل ‌های گیاهی

…مکمل‌های گیاهی…

یکی از مهم‌ترین عوامل در حفظ سلامت و رشد بدن، تغذیه مناسب است و هر شخص باید در برنامه غذایی خود، مواد مورد نیاز بدن را جای دهد. در زندگی امروزه که استفاده از غذاهای فست فودی و غیر سالم افزایش یافته است، بخشی از ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن تامین نمی‌شود و این موضوع مشکلات متعددی مانند ریزش مو، شکنندگی ناخن، ضعف سیستم ایمنی بدن و … را به وجود می‌آورد. مکمل‌های گیاهی، برای جلوگیری از بروز این دسته از مشکلات تولید شدند و از سال‌ها پیش استفاده از آن‌ها رواج یافت.
یک رژیم غذایی کامل باید طیف وسیعی از مواد غذایی مانند سبزیجات، میوه، پروتئین، کربوهیدرات، ویتامین، غلات، حبوبات، گوشت قرمز و … را در خود داشته باشد و در صورت کمبود هر کدام از آن‌ها، بخشی از بدن دچار مشکل خواهد شد. مکمل‌های گیاهی بر پایه مواد طبیعی تولید شده و می‌تواند کمبودهای موجود در برنامه غذایی را برطرف سازند. مکمل‌های گیاهی به صورت قرص، کپسول، پودر و مایعات در بازار یافت شده و هر مکملی، با هدف خاصی تولید می‌شود.

توسط مکمل‌های گیاهی می‌توان ترکیباتی مانند ویتامین سی برای سلامت سیستم ایمنی، ویتامین D برای جذب بهتر منیزیم و کلسیم، خانواده اسیدهای چرب اشباع نشده مانند امگا 3 جهت حفظ سلامت چشم و قلب و … را دریافت کرد و استفاده از آن‌ها به کودکان، ورزشکاران، بانوان باردار، افراد سالمند و … توصیه می‌شود؛ البته هر فردی می‌تواند بسته به کمبودهای موجود در بدن و مواد غذایی، از مکمل‌های گیاهی استفاده کند اما مشورت با یک پزشک می‌تواند خیال شما را بابت مزایا و معایب مکمل‌ها راحت سازد.

مکمل های گیاهی برای ورزش:

ورزشکاران با وجود انجام تمرینات سخت ورزشی به انرژی بیشتری نسبت به سایر افراد نیاز دارند و استفاده از مکمل‌های گیاهی به آن‌ها کمک خواهد کرد این انرژی را تامین کنند. هم‌چنین بدن برای عضله سازی به پروتئین نیازمند است و این پروتئین قابل دریافت از انواع مکمل‌های غذایی گیاهی است. مادران باردار معمولا از جمله افرادی هستند که بیشتر از سایرین به مکمل‌های غذایی نیاز داشته و لازم است حتما تحت نظر پزشک، استفاده از مکمل‌های گیاهی یا مولتی ویتامین‌ها را آغاز کنند.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.