در حال بارگزاری ...
افزودن به علاقه مندی
مقایسه

پایلکس هیمالیا 60 عددی Himalaya Pilex 60 Tablets

شناسه محصول: 6260683600100
شناسه محصول: 6260683600100
تولید کننده: Himalaya
فروشنده: داروبیار
63,500 تومان تخفیف
تعداد
امتیاز محصول
نقد و بررسی اجمالی
بیشتر

قرص پایلکس هیمالیا حاوی ترکیبات موثر برای درمان هموروئید است. این فرآورده دارویی در درمان هموروئید، شقاق روده، بهبود رگهای واریسی و کاهش درد ناشی از هموروئید بسیار موثر است.

تحويل سريع تحويل سريع
پشتيباني 24 ساعته پشتيباني 24 ساعته
پرداخت در محل پرداخت در محل
روز ضمانت بازگشت 7 روز ضمانت بازگشت
ضمانت اصالت كال ضمانت اصالت كالا

محصولات مرتبط

  • نقد و بررسی
  • نظرات کاربران
نقد و بررسی اجمالی
پایلکس هیمالیا 60 عددی Himalaya Pilex 60 Tablets
نقد و بررسی

قرص پایلکس هیمالیا حاوی ترکیبات موثر برای درمان هموروئید است. این فرآورده دارویی در درمان هموروئید، شقاق روده، بهبود رگهای واریسی و کاهش درد ناشی از هموروئید بسیار موثر است.

ادامه مطلب
نقد و بررسی تخصصی

قرص پایلکس هیمالیا

قرص پایلکس هیمالیا حاوی ترکیبات موثر برای درمان هموروئید است. این فرآورده دارویی در درمان هموروئید، شقاق روده، بهبود رگهای واریسی و کاهش درد ناشی از هموروئید بسیار موثر است.

ویژگی های قرص پایلکس هیمالیا

این مکمل دارای ویژگی‌های زیر است:

  • بهبود هموروئید (بهبود شقاق، کاهش درد، خارش و خونریزی)
  • بهبود رگ های واریسی
  • حاوی منیزیم استئارات به عنوان ماده جانبی

نحوه مصرف

  • طبق دستور پزشک مصرف شود.
ترکیبات (به ازاي يک قرص) :

روش نگهداری :

درجای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

هشدار :

زنان باردار و شیرده، کودکان قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایند.
در صورت مصرف هرگونه دارو، قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.
بیش از میزان توصیه شده مصرف نکنید.

توضیحات :

هموروئید چیست؟

هموروئید یا بواسیر، به معنی ورم و آماس رگهای انتهای مقعد است. این بیماری یکی از شایع ترین بیماریهای مقعد بوده و میتواند دردناک باشد ولی معمولا رخداد آن جدی نیست.

سیاهرگهای خونی (وریدها) ممکن است در داخل مجرای مقعد (راست روده) متورم شوند و باعث ایجاد هموروئید داخلی شوند یا ممکن است در نزدیکی سوراخ مقعد باشند و سبب ایجاد هموروئید خارجی شوند. امکان ابتلا به هر دو نوع داخلی و خارجی به صورت همزمان وجود دارد و علائم و درمان به این بستگی دارد که فرد دچار کدامیک از این دو نوع شده باشد.

مویرگ‌های بخش ‌انتهایی دستگاه گوارش که موظف به مراقبت از کانال مقعد هستند، در هنگام دفع مدفوع خشک دچار کشش و ملتهب خواهند شد. کشیدگی دیواره‌ی سیاهرگ‌ها با کاهش توان انقباضی مانع پمپاژ خون به سمت نواحی بالاتر و بازگشت آن به قلب می‌شوند. بنابراین هر عاملی که مانع بازگشت خون داخل این عروق مخرج به قلب شود سبب افزایش فشار داخل این سیاهرگهای دهانه مقعد شده و سبب گشاد شدن وپیچ در پیچ شذن این عروق خواهد شد که به آن بواسیر یا هموروئید گفته میشود.

به طور کلی بیماری بواسیر یا هموروئید در نیمی از افراد بالای ۵۰سال در جامعه شایع میباشد که فقط برخی از آنها دارای نشان و علامت میشوند، البته به این مفهوم نیست که جوان ترها در خطر ابتلا به این بیماری نباشند. دربین مردم جامعه افراد چاق، خانمهای باردار و حتی ورزشکاران و افرادی که نسبت به بلند کردن اجسام سنگین اقدام میکنند بیشتر از سایر مردم در خطر ابتلا به بواسیر یا هموروئید هستند.جالب است بدانید بیش از 70% مردم در طول زندگی خود حداقل یکبار بیماری هموروئید را تجربه کرده اند.

چه عواملی باعث ایجاد بواسیر (هموروئید) میشوند؟
عدم مصرف روزانه‌ی آب به میزان کافی:

کم‌آبی بدن باعث سفت و سخت شدن مدفوع درون روده‌ها خواهد شد به صورتی که مدفوع سخت به سختی درون روده حرکت کرده و در سطح دیواره‌های درون کانال مقعد خراش ایجاد می‌کند.

مصرف نوشیدنی‌های حاوی الکل :

الکل باعث ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه گوارش می‌شود.

 مصرف ناکافی میوه و سبزیجات :

مصرف ناکافی میوه و سبزیجات و مواد غذایی حاوی فیبر منجر به کاهش سرعت حرکت مواد غذایی درون روده‌ها و ایجاد یبوست در فرد می‌شود.

 اضافه‌وزن :

چاقی و اضافه وزن علاوه بر ایجاد کم تحرکی در فرد و کاهش سرعت حرکات روده‌ای، فشار بیشتری را بر ناحیه مقعد وارد می‌کند.

 فعالیت‌های بدنی سنگین و نادرست :

ورزش‌های سنگینی که به شیوه‌های غیر اصولی با وارد کردن فشار زیاد بر بدن انجام می‌شود به خروجی دستگاه گوارش و کف لگن آسیب وارد می‌کند.

 پرهیز از فعالیت بدنی و زندگی ماشینی :

کم‌تحرکی و عادت به زندگی‌های ماشینی فعالیت دستگاه گوارش را کم می‌کند.

باقی ماندن طولانی مدت در وضعیت ایستاده یا نشسته :

شغل‌های نشسته امروزی مانند کارمندی یا رانندگی در مسافت‌های طولانی با تحت فشار قرار دادن مقعد زمینه‌ساز بیماری بواسیر هستند.

 حمل وسایل سنگین و بیشتر از توانایی جسمی فرد :

بلند کردن اجسامی با وزنی بیش از حد نرمال توان فیزیکی بدن فرد به عضلات کف لگن از جمله کانال مقعد آسیب می‌رساند.

 ازدیاد فشار شکمی با سرفه‌های شدید و مکرر :

با سرفه فشار ناحیه‌ی داخل شکم افزایش می‌یابد و با هر بار تکرار شدن آن عضلات کف لگن نیز تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد.

 زور زدن هنگام دفع مدفوع :

اجابت مزاج با زور عضلات ناحیه‌ی مقعد را بیش از حد کشیده و تحریک می‌کند.

 رابطه‌ی جنسی مقعدی :

به دلیل دریچه‌ای بودن عضلات ناحیه مقعد و بسته بودن آن در مواقع عادی، هنگام نزدیکی مقعدی آلت تناسلی با زور و فشار آن را باز می‌کند، همین فشار عضلات و اعصاب آن را تضعیف و کنترل بر دریچه را کم می‌کند. تکرار رابطه‌ی جنسی مقعدی دیواره‌ی عروقی این ناحیه را نیز نازک و تحریک می‌کند.

علائم و نشانه های هموروئید چیستند؟
شایع ترین علائمی که هم در هموروئید داخلی و هم در هموروئید خارجی مشاهده میشوند عبارتند از :

مشاهده خونریزی در هنگام عجابت مزاج، خون مشاهده شده روشن میباشد و خون تیره نیست.

درد در ناحیه مقعد، ممکن است حتی در هنگام شستن ناحیه نیز احساس درد کنید.

خارش در ناحیه مقعد

هموروئید داخلی ( Internal Hemorrhoids)

در بواسیر داخلی، معمولا خون تازه با رنگ روشن مشاهده میشود. در این نوع از بواسیر، رگهای دیواره ی روده در ناحیه ی راست روده (بخش انتهایی روده) متورم میشوند که عمدتا اندازه ی آنها کوچک است. در مواردی که اندازه ی بواسیر بزرگ باشد باعث بیرون افتادن آن از مقعد میشود که بسیار دردناک است و ممکن است توسط ماهیچه های اسفنگتر (دریچه) مقعد تحت فشار بیشتری قرار بگیرند.

در صورتی که خونرسانی به ناحیه قطع شود، درد نیز افزایش میابد. اگر هموروئید از مقعد خارج شود، شاهد وجود موکوز بر روی مدفوع نیز خواهید بود.

هموروئید خارجی ( External hemorroids )

هموروئید خارجی میتواند باعث تخریش و برآمده شدن پوست مقعد شود و یک برآمدگی دردناک را در اطراف و نزدیکی سوراخ مقعد بوجود آورد. به این حالت هموروئید ترومبوز شده نیز گفته میشود.

هموروئید در کودکان :

هموروئید یک وضعیت پزشکی کاملاً رایج است. هموروئید بیماری است که بر مردان و زنان تأثیر می‌گذارند و تخمین زده می‌شود که نیمی از جمعیت جهان در سن ۵۰ سالگی به آن مبتلا می‌شوند. از آن‌جایی که هموروئید به عنوان یک بیماری پیری شناخته می‌شود و در افراد مسن شایع‌تر است، اکثر افراد از احتمال ابتلا هموروئید در کودکان آگاهی ندارند. به گفته انجمن جراحان کولون آمریکایی، میلیون‌ها آمریکایی در سنین مختلف مبتلا به هموروئید هستند.بعضی از کودکان، تورم عروق خونی را در داخل و اطراف مقعد و رکتوم تجربه می‌کنند. همورویید اغلب باعث خونریزی حین اجابت مزاج و همچنین خارش، حساسیت و درد در اطراف دریچه مقعد می‌شود. یک کودک مبتلا به هموروئید ممکن است پس از اجابت مزاج در کاغذ توالت خون ‌ببیند. بنابراین اگر فرزندتان از خارش و سوزش در ناحیه مقعد شکایت کند، نباید هموروئید را به عنوان یک علت احتمالی نادیده بگیرید.

عوامل مختلفی می‌توانند باعث ایجاد هموروئید در کودکان شوند. نشستن کودک روی سطوح سخت یکی از این عوامل است. اما هموروئید در کودکان معمولاً به سبب یبوست ایجاد می‌شود. رژیم غذایی نامناسب وعدم تحرک می‌تواند مدفوع کودک را خشک و سفت کند، بنابراین عبور و دفع آن مشکل شده و عمل اجابت مزاج دشوار می‌شود. همانند بزرگسالان، این مشکل در کودکان باعث ایجاد آسیب در عروق رکتوم و ناحیه مقعد خواهد شد.

روش های درمان هموروئید در کودکان :

حمام روزانه‌ی کودک با آب گرم و سپس خشک نمودن محل، شستشو محل مقعد با صابون می‌تواند هموروئید را تحریک کند؛

آموزش روش صحیح خشک نمودن یا تمیز کردن مقعد بعد از اجابت مزاج به کودک و استفاده از دستمال مرطوب و نرم

حمام آب گرم نشسته در لگن به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دو تا سه بار و سپس خشک نمودن محل

مصرف داروهای ضد هموروئید بدون نسخه مخصوص کودک با نظر پزشک

مصرف دوز مناسب استامینوفن برای کنترل درد مقعد کودک

کمپرس یخ برای تسکین درد مقعد کودک

چنانچه هموروئید در عرض دو هفته بهبود نیافت یا خونریزی شدید رخ داد حتماً با پزشک تماس گرفته شود. در موارد شدید بیماری که با این روش‌ها کنترل نمی‌شود، معمولاً جراحی توصیه خواهد شد و از آن‌جایی که کودک در سن رشد است، روش باند لاستیکی برای از بین بردن هموروئید کودک پیشنهاد نخواهد شد.

هموروئید چگونه درمان میشود؟

در اکثر موارد هموروئید خارجی، درمان داخل منزل تمام چیزی است که به آن احتیاج دارید. به این معنی که با اضافه کردن غذاهای حاوی فیبر بالا و نوشیدن آب بیشتر فشار را در هنگام دفع مدفوع کاهش دهید. از طرفی برای رفع خارش ناحیه از پمادهای ضد خارش استفاده کنید. استفاده از ملین های طبیعی مثل روغن زیتون نیز کمک شایانی برای بهبود وضعیت خواهد کرد. این درمان علاوه بر نوع خارجی هموروئید، برای هموروئید داخلی نیز بسیار مؤثر و مفید میباشد. اما در صورتی که هموروئید داخلی در فرد، پیشرفته و شدید باشد ممکن است سایر روشهای درمانی لازم باشند.
در صورتی که هموروئید به درمان پاسخ مناسبی ندهد، استفاده از روش جراحی پیشنهاد میشود.

رگ های واریسی

وریدهای واریسی رگ های متورم و بزرگ شده ای هستند که می توانند دردناک و باعث ایجاد خستگی درقسمت پاها شوند.
بر اساس آمارهای منتشر شده در حدود نیمی از افراد میانسال امریکا دچار این مشکل هستند، اما این بیماری در چه افرادی بیشتر ایجاد می شود؟ افرادی که رژیمهای غذایی نامناسب (کم فیبر و چربی بالا) ،عدم فعالیت بدنی مناسب وافراد چاق و افرادی که در آنها عدم تعادل در ترشح هورمونها به چشم می خورد احتمال ابتلا نسبت به دیگران بیشتر است .عوامل خطر این عارضه عبارتند از ضعف ژنتیکی در رگها و یا دریچه ها، بیماری های کبدی، سوئ تغذیه ،ایستادن به مدت طولانی.

سرخرگها خون را از قلب به بخشهای مختلف بدن به گردش در می آورند اما نقش وریدها بازگرداندن این خون به قلب است. حرکت خون در وریدها به واسطه انقباض ها عضلات عروقی است، رگها دارای دریچه ای هستند که به صورت یک طرفه عمل می کنند زمانی که این دریچه ها همراه با با عضلات عروقی نتوانند به خوبی کار خودرا انجام دهند و خللی در جریان خون ایجاد شود باعث تجمع خون دررگها و کشیدگی و برامدگی و تورم در رگها می شودو سبب ایجاد وردیهای واریسی می شود که این عارضه بیشتر در پاها ایجاد می شود.رگ‌های واریسی در بیشتر موارد بدون علائم آزاردهنده هستند و مردم آنها را به چشم یک مشکل زیبایی می‌بینند. مقدار خونی که در رگ‌های واریسی تجمع می‌یابد، اندک است و بیشتر حجم خون به قلب بر‌می‌گردد، ولی با این اوصاف، داشتن واریس برای شما نوعی هشدار است که بدانید گردش خون شما مشکل دارد.در بعضی موارد، رگ‌های واریسی پاره می‌شوند و مشکلاتی از قبیل زخم‌های روباز پوستی و ورم را به‌وجود می‌آورند. زمانی‌که واریس با درد همراه باشد، فرد در ساق و پاها دچار درد عضلانی و ورم می‌شود. این علائم دردناک خواب راحت را از فرد سلب می‌کند و کار، ورزش و پیاده‌روی عادی را برای او مشکل می‌کند.برخی افراد و به‌ویژه خانم‌های باردار علائمی مانند احساس سنگینی و پر‌بودن در پاها، بی‌قراری، خستگی، گرفتگی عضلات، زخم‌های پوستی و خارش را تجربه می‌کنند. در رگ‌های واریسی ممکن است لخته‌ی خون شکل بگیرد و در این حالت شخص فورا باید تحت درمان قرار بگیرد.


اطلاع به من در زمان : موجود شدن
0 سبد
بیشتر
دسته ها
جستجو
پروفایل
تماس
دسته بندی ها
مکمل ‌دارویی
مکمل های بدنسازی
مادر و کودک
تجهیزات حفاظت فردی
تجهیزات پزشکی
آرایشی
بهداشتی
محصولات زناشویی
پکیج ها