جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)
برند
وزن
طعم

نمایش 1 - 6 کالا از 6

انرژی زا

مکمل بدنسازی انرژی زا

همانطور که از نام مکمل‌های بدنسازی انرژی زا پیداست، محصولاتی هستند که باعث افزایش انرژی در بدن شده و یکی از محبوب‌ترین مکمل‌ها بین ورزشکاران به شمار می‌روند. از جمله موادی که به افزایش سطح انرژی کمک می‌کند، کافئین است. علاوه بر آن مواد دیگری مانند کراتین، کربوهیدرات و ویتامین‌ها هم می‌توانند نقش پر رنگی در تامین انرژی بدن ایفا کنند. هر کدام از این مواد تاثیرات مختلفی بر روی بدن می‌گذارند؛ به طور مثال جنسینگ باعث افزایش انرژی و بهبود تمرکز ذهنی می‌گردد و کراتین علاوه بر تامین انرژی، از بروز برخی بیماری‌ها مانند آلزایمر جلوگیری می‌کند.

به صورت طبیعی انرژی مورد نیاز بدن از طریق مواد غذایی تامین می‌گردد اما در صورت انجام فعالیت هایی بیشتری مانند ورزش، ممکن است بدن به انرژی بیشتری نیاز پیدا کند؛ در این شرایط استفاده از مکمل های انرژی زا توصیه می‌شود. ورزشکاران برای تمرینات سخت خود از این مکمل‌های بدنسازی استفاده می‌کنند تا بدن قوای لازم را داشته باشد و بیشتر آن‌ها باعث افزایش تمرکز و قدرت فکری هم می‌شوند. مکمل‌های بدنسازی انرژی زا به صورت قرص، پودر یا شربت تولید می‌شوند که نوع پودری آن بیشتر مورد علاقه ورزشکاران قرار دارد. مکمل پودری باید با مقداری آب با آبمیوه مخلوط شده و قبل از انجام تمرینات ورزشی میل شود.

انواع مکمل‌های بدنسازی انرژی زا عبارتند از:

کراتین
کربوهیدرات
کروپروتئین
ویتامین‌ها
کافئین
آمینو اسید
سی‌ال‌ای

کراتین مکملی است که به حجم سازی بدن کمک کرده و در مقابل کافئین مانع از بروز خستگی ذهنی و جسمی می‌گردد؛ به همین دلیل لازم است قبل از خریداری مکمل انرژی زا، انتظار خود را از آن مکمل مشخص کنید. دقت داشته باشید که نباید حجم زیادی از این مکمل را استفاده کنید زیرا مانند هر مکمل دیگری، باید به اندازه و مقدار مورد نیاز بدن مصرف شود. لازم به ذکر است که بدون مشورت مربی یا پزشک، استفاده از این مکمل را شروع نکنید؛ زیرا هر شخصی بسته به وزن و ساعات تمرین به مقدار مشخصی از آن نیاز دارد پس بهتر است قبل از خرید حتما با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.