جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)
برند
وزن
طعم

نمایش 1 - 12 کالا از 19

کربوهیدرات

کربوهیدرات بدنسازی

اگر به لیست مواد مغذی مورد نیاز بدن نگاهی بیاندازید، نام ماکرونوترینت‌ها را خواهید دید. ماکرونوترینت به مواد غذایی گفته می‌شود که در طول روز باید به میزان مشخصی آن‌ها را استفاده کرد. سه ماکرونوترینت مهم مورد نیاز بدن ما چربی، پروتئین و کربوهیدرات است که باید به میزان کافی در داخل برنامه غذایی گنجانده شوند. یک فرد عادی با رژیم غذایی صحیح می‌تواند کربوهیدرات کافی برای انجام فعالیت‌های روزانه را تامین سازد اما برای ورزشکاران حرفه‌ای این امر با کمک مکمل امکان پذیر خواهد بود. ورزشکاران برای انجام حرکات ورزشی خود، از مکمل‌های carbo کمک می‌گیرند تا بدن انرژی کافی برای انجام حرکات متنوع حین تمرین را داشته باشد.

خرید کربوهیدرات

خرید کربوهیدرات داروخانه آنلاین داروبیار با ارسال رایگان و بهترین قیمت فراهم شده است.

کربوهیدرات بدنسازی یکی از مکمل‌های محبوب نزد ورزشکاران است که به افزایش سطح انرژی بدن کمک زیادی می‌رساند. به طور طبیعی حدود 50 درصد انرژی مورد نیاز بدن از طریق کربوهیدرات تامین می‌شود و در صورت کمبود کربوهیدرات، بدن دچار مشکلاتی مانند خستگی و ضعف سیستم ایمنی خواهد شد. به طور کلی دو نوع کربوهیدرات وجود دارد؛ کربوهیدرات ساده و کربوهیدرات پیچیده. کربوهیدرات ساده ( مانند گلوکز و فروکتوز) انرژی بدن را به سرعت افزایش داده و نوع پیچیده آن، انرژی را با روند آهسته‌ای آزاد می‌کند. کربوهیدرات پیچیده ( مانند نشاسته و فیبر) از لحاظ ارزش غذایی برای ماهیچه‌ها مفیدتر است و در به صورت طبیعی در حبوبات، سبزیجات، جو، برنج، گندم و … وجود دارد.

زمانی که شما به عنوان یک ورزشکار به انجام تمرینات مختلفی می‌پردازید، گلیکوژن یا کربوهیدرات ذخیره شده در بافت بدن تجزیه می‌شود و سپس به گلکوز تغییر پیدا می‌کند تا بتواند انرژی مورد نیاز عضلات در حین تمرین را فراهم سازد. مکمل کربوهیدرات علاوه بر افزایش سطح انرژی بدن، نقش مهمی در بهبود عملکرد مغزی ایفا می‌کند. استفاده از کربوهیدرات بدنسازی تاثیر مثبتی بر روی مغز خواهد داشت و موجب افزایش تمرکز، جلوگیری از تغییرات روحی و … می‌گردد. نوع تمرین و سن شما تعیین کننده میزان دز مناسب برای مصرف خواهد بود. در صورتی که بیش از حد نیاز بدن خود از مکمل carbo استفاده کنید، دچار مشکلاتی مانند خواب‌ آلودگی یا درد معده خواهید شد.

دقت داشته باشید که در صورت کمبود کربوهیدرات، بدن از پروتئین‌ها برای تامین انرژی عضلات استفاده خواهد کرد که نتیجه آن کاهش سطح پروتئین در بدن است. خود پروتئین عامل عضله سازی است و سوختن آن‌ به عنوان منبع انرژی، مانع از حجم سازی عضلات می‌شود. در صورت کمبود کربوهیدرات در بدن ورزشکاران امکان بروز بیماری های کبد و کلیه، بیماری دستگاه گوارشی و … وجود دارد. با تهیه مکمل بدنسازی carbo از این مشکلات جلوگیری خواهید کرد و علاوه بر آن، انرژی لازم برای انجام تمرینات ورزشی را در اختیار بدن خود قرار می‌دهید.

چرا بدنسازان به مکمل کربوهیدرات نیاز دارند؟

بدن انسان به گونه‌ای ساخته شده که اگر انرژی مورد نیاز خود را از طریق کربوهیدرات‌ها دریافت نکند، به ناچار سراغ پروتئین‌ها رفته و از آن‌ها کمک می‌گیرد. بدن هم برای ساختن عضله به پروتئین‌ها نیاز دارد و چنانچه مجبور به استفاده از آن‌ها شود، مشکلات زیادی برای بدن ایجاد خواهد شد. از دیگر آثار مصرف کم کربوهیدرات، افزایش فیبر بدن است که نتیجه آن بروز مشکل در سیستم گوارشی است. طبق نظر محققان حدود 55 درصد انرژی بدن باید از طریق کربوهیدرات‌ها تامین شود و عدم توجه به آن سبب ایجاد مشکلاتی مانند خستگی، درد عضلانی، خستگی ذهنی و … خواهد شد که با استفاده از مکمل کربو از بروز تمام این مشکلات جلوگیری خواهید کرد.

مکمل کربوهیدرات بدنسازی به عنوان یک منبع انرژی عمل می‌کند و این مکمل بدنسازی انرژی مورد نیاز برای انجام تمرینات سخت بدنسازی را در اختیار ورزشکاران قرار می‌دهد. نکته‌ای که هنگام استفاده از مکمل بدنسازی کربوهیدرات باید مورد توجه قرار گیرد، زمان استفاده و مقدار مکمل است. مصرف بیش از حد این مکمل سبب بروز مشکلاتی در تمرینات شما خواهد شد و حتی ممکن است احساس خواب آلودگی پیدا کنید. میزان مناسب کربوهیدرات بدنسازی بسته به وزن هر فرد و سختی تمرینات متفاوت خواهد بود و برای تعیین آن می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان داروخانه آنلاین داروبیار و یا از مربی خود یا اطلاعات درج شده بر روی مکمل کمک بگیرید.

 

 

وزن بدن (کیلوگرم) کربوهیدرات برای فعالیت کم (گرم) کربوهیدرات برای فعالیت متوسط (گرم) کربوهیدرات برای فعالیت بالا (گرم)
50-60 130-190 190-250 250-310
61-70 190-250 250-310 310-370
71-80 250-310 310-370 370-430
81-90 310-370 370-430 430-490
90+ 370-430 430-490 490-550

 

قیمت کربوهیدرات بدنسازی

قیمت کربوهیدرات داروخانه داروبیار با توجه به مواردی همچون حجم و مقدار آن و نیز برند تولید کننده متفاوت است. به طور کلی این مکمل قیمت مناسبی دارد و در صورت اطمینان از اصل بودن آن، خرید و استفاده از این مکمل ها برای بدن کاملا مفید است.

شما می توانید انواع مکمل کربوهیدرات با بهترین کیفیت و قیمت مناسب از داروخانه آنلاین داروبیار تهیه کنید.

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
سبد خرید خالی است.