آکنه با چه دارویی درمان می شود؟

آکنه با چه دارویی درمان می شود؟ آکنه در واقع نوعی جوش است که به صورت سر سیاه خود را نشان می دهد. هر کسی در هر سن و جنسیتی می تواند آکنه بزند و هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد. اما دغدغه اصلی افراد از بین بردن و درمان آکنه است، چرا که مانع زیبایی می شود و جلوه خوبی ایجاد نمی کند. کسانی که بیش ترین میزان آکنه را دارند دختران و پسران نوجوان هستند. نوجوانان به خاطر سن و تغییراتی هورمونی که دارند مستعد ایجاد آکنه هستند. در هر صورت باید شرایط درونی و بیرونی بدن به تعادل برسد تا بتوان ایجاد آکنه را به حداقل رساند و در صورت امکان آن ها را از بین برد. برای اطلاع از دارو های درمان آکنه تا پایان این مطلب با داروبیار همراه باشید.

انواع دارو های درمان آکنه

 

قطعا شما هم یکی از افرادی هستید که وجود آکنه را تجربه کرده اید، و می دانید که چه قدر عذاب آور است. زیرا هر زمانی که جلوی آینه می ایستید به افزایش و ثابت بودن آکنه ها نگاه می کنید، اعصابتان خورد می شود. اما زمان آن رسیده که با شناسایی دارو های ضد آکنه، برای درمان آن ها اقدام کنید:

  •         دارو های آکنه انواع مختلفی دارند یک نوع از آن ها به صورت قرص است.
  •         برخی از آن ها به صورت کرم و ژل هستند.
  •         بعضی از آن ها به صورت اسکراب و صابون می باشند.
  •         البته که در برخی از آن ها اسپری و ماسک هم وجود دارد.
بیشتر بخوانید:  آیا قرص هیرویت باعث جوش صورت می شود؟

گاهی ممکن است آکنه را با روش نور درمانی از بین ببرند. در این روش با دستگاهی مخصوص صورت و یا قسمتی که آکنه دارد را در مقابل نور های مختلف قرار می دهند. محل مورد نظر تحت تاثیر نور قرار می گیرد و از آن تغذیه می کند، و به این صورت آکنه از بین خواهد رفت.

قرص های از بین برنده آکنه

 

قرص های از بین برنده آکنده به چند دسته تقسیم می شوند: یک دسته مربوط به ویتامین ها که برای تقویت و درخشندگی و پوست است. این دسته شامل انواع ویتامین های مورد نیاز پوست برای مثال A, C, E, D, B6, B12, B7 و غیره. دسته دیگر مربوط به قرص ها و کپسول های آنتی بیوتیک و به اصطلاح چرک خشک کن، است. البته که نوع و برند این نوع قرص ها را پزشک متخصص تعیین می کند. شما عزیزان هم باید طبق دستور پزشک دوز و دوره زمان قرص ها را مصرف کنید. با استفاده این نوع قرص ها، و جذب آن ها از معده و ورود به خون، به مرور زمان تاثیر گذاری آن را با از بین رفتن آکنه ها خواهید دید.

از بین بردن آکنه با کرم و ژل

 

برای این که آکنه های صورت خود را از بین ببرید بهتر است از کرم هایی که ضد آکنه هستند استفاده کنید. برخی کرم های ضد آفتاب و یا کرم های آرایشی دارای سرب هستند و یا این که با نوع پوست شما مطابقت ندارند. از این رو توصیه ما این است که از کرم هایی که با نوع پوست تان سازگاری دارد و ضد آکنه است استفاده کنید. هم چنین می توانید از انواع ژل های ضد آکنه و لایه بردار پوست استفاده کنید. به راحتی ژل را بر روی پوست خود به مدت ده دقیقه دورانی ماساژ دهید و بعد با آب ولرم به آرامی شست و شو دهید. اگر استفاده از ژل از بین برنده آکنه را در دوره معینی استفاده کنید، در پایان دوره از بین رفتن آکنه ها را به وضوح خواهید دید. از آن پس هر گاه به آیینه نگاه می کنید از یکدست و شفاف بودن پوست خود لذت می برید و دیگر شاهد آکنه های سر سیاه در چهره تان نخواهید بود.

بیشتر بخوانید:  مهم ترین گیاهان دارویی در درمان بیماری های گوارشی

استفاده از اسکراب و ماسک برای از بین بردن آکنه

 

برخی از پزشکان متخصص پوست و مو و زیبایی توصیه می ‌کنند که برای از بین بردن آکنه از اسکراب استفاده کنید زیرا و انواع اسکراب ها با عکس تمیز کردن سطح پوست و هم چنین از بین بردن آکنه های سر سیاه می شوند. در واقع اسکراب مانند یک لایه بردار عمل می کند و باید هر چند مدت یکبار استفاده شود. البته که استفاده از ماسک های تقویتی هم می تواند تاثیر گذاری فوق العاده برای از بین بردن آکنه ها داشته باشد. منظور از اسپری در واقع اسپری کردن گلاب و یا از بین برنده های آکنه است. و مهمترین و پر استفاده ترین روش شست و شوی صورت به وسیله صابون های ضد آکنه است.