انواع داروی آسم و نحوه اثر گذاری آن ها

انواع داروی آسم و نحوه اثر گذاری آن ها حتماً با بیماری آسم آشنایی دارید و می دانید که این بیماری باعث اختلال در تنفس می شود. این بیماری از سال های دور وجود داشته و در هر دوره ای به نحوی برای درمان آن دارویی تجویز شده است. البته که امروزه دارو های جدید تری برای درمان بیماری آسم ساخته شده اما اثر گذاری هر یک از دارو ها مختص خودش است. یعنی اثر گذاری یک دارو ممکن است کوتاه مدت و اثر گذاری داروی دیگری بلند مدت باشد. البته که تنوع دارو ها بسیار زیاد است. تجویز دارو ها نیز بستگی به سطح بیماری شما دارد. اکنون در خدمت شما هستیم و معرفی انواع دارو های درمان کننده آسم و نحوه اثر گذاری آن ها، پس لطفاً برای یافتن اطلاعات بیش تر تا پایان این مطلب با داروبیار  همراه باشید.

برای درمان آسم چه دارو هایی تاثیر گذار هستند؟

 

 

اگر شما عزیزان هم مبتلا به آسم هستید و نگران درمان خود می باشید توصیه می کنیم با انواع داروهای این بیماری آشنا شوید تا بتوانید اطلاعات بیش تری در مورد درمان خود کسب کنید. داروهایی که خدمتتان عرض می کنیم همگی در داروخانه های سراسر کشور وجود دارند و طبق نظر پزشک قابل خریداری هستند. انواع داروی آسم به شرح زیر است:

  •         یکی از رایج ترین دارو ها تئوفیلین و آمینوفیلین می باشد.
  •         از دیگر داروها می توان فلوتیکازون و بودزونید را نام برد.
  •         هم چنین فلونیزولید و سیکلزونید از جمله دارو های آسم هستند.
  •         بکلومتازون و مومتازون از دیگر دارو های آسم می باشند.
بیشتر بخوانید:  شوره سر چیست؟

تئوفیلین و آمینوفیلین می ‌توانند در گشاد کردن رشته های تنفسی نقش داشته باشند و تنفس را ساده تر کنند. اما این داروها در گذشته استفاده می‌ شد اکنون از دارو های پیشرفته تری استفاده می شود که در ادامه به تاثیر گذاری دارو های جدید خواهیم پرداخت.

تاثیر گذاری دارو های درمان کننده آسم چگونه است؟

 

 

برخی مواقع ممکن است حمله تنفسی آسم ایجاد شود، در گذشته برای مهار چنین وضعیتی از کورتون استفاده می کردند. در واقع کورتون با خاصیت ضد التهابی مانع از ایجاد حمله تنفسی می شد. البته که اکنون هم این خاصیت را دارد اما از این دارو دیگر استفاده نمی شود. زیرا کورتون دارای عوارض بسیار زیادی است که می تواند برای انسان مضر باشد و در دراز مدت خطرناک است. با توجه به این که بیماران مبتلا به آسم باید در دراز مدت دارو مصرف کنند، مهم ترین چیز این است که از دارو هایی که عوارض کم تری دارند استفاده شود. بنابراین کورتون از این دسته حذف می شود. اما باید توجه داشته باشید که داروهایی مثل زیلون که تاثیر گذاری آن خیلی سریع است ممکن است عوارضی بر روی روح و روان انسان داشته باشد.

مصرف داروهای آسم

 

برای این که بیماری آسم را به موقع تشخیص دهید و برای درمان آن زود تر عمل کنید، باید علائم آن را بشناسید و در صورت وجود سریعاً به پزشک مراجعه کنید. زمانی که برای درمان آسم به پزشک مراجعه می کنید پزشک متخصص داروهایی با تاثیر کوتاه‌ مدت و بلند مدت دارند برای شما تجویز می کند. مصرف این داروها و باید دقیق و طبق نظر پزشک باشد. قطعاً دوز و دوره مصرف را نیز برای شما مشخص خواهد نمود. به هیچ عنوان نباید مصرف دارویی را قطع کنید زیرا در صورت لزوم پزشک این کار را انجام می ‌دهد. پس اگر پس از مدتی استفاده از داروهای آسم احساس کردید که تقریباً بهبود یافته ‌اید، حق قطع دارو ها را نخواهید داشت زیرا ممکن است تاثیر و نتیجه عکس داشته باشد. همچنین توجه داشته باشید که به هیچ عنوان داروی را سر خود استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید:  عوارض و خواص قرص ویتامین ث او پی دی فارما

خرید داروهای آسم

 

امروزه بازار دارو تنوع بسیار زیادی دارد. از این رو اگر شما برای خرید داروی آسم به داروخانه ها مراجعه کنید خواهید فهمید که از یک نوع دارو دوز های مختلف و یا برند های مختلفی وجود دارد. یعنی شرکت های زیادی در ساخت و تولید دارو با هم رقابت می کنند. به همین خاطر برای خرید هر دارو می توانید استعلام قیمت نیز بگیرید. خوشبختانه هر دارویی را که بخواهید در بازار می یابید و کشور به هیچ عنوان با کمبود دارو مواجه نیست. حتی اگر زمان کافی برای رفتن به داروخانه را ندارید می ‌توانید انواع دارو های استنشاقی و قرص های درمان کننده آسم را به صورت آنلاین سفارش دهید و پس از مدت کوتاهی درب محل مورد نظر تحویل بگیرید.