درباره مراقبت های روزانه انواع پوست بیش تر بدانید
درباره مراقبت های روزانه انواع پوست بیش تر بدانید

پوست یکی از مهم ترین و بیرونی ترین سیستم ایمنی بدن محسوب می شود که زیبایی و درخشش آن بسیار مهم است و افراد زیادی برای جوان تر نشان دادن آن تلاش می کنند. بنابراین مهم است که شما عزیزان به صورت روزانه به پوست خود رسیدگی کنید تا مانع هرگونه آسیب و چروک و پیری و افتادگی آن شوید. اما قبل از هر چیز باید نوع پوست خود را تشخیص دهید تا بتوانید مراقبت های متناسب با آن را در پیش گیرید. همان طور که می دانید سه نوع پوست وجود دارد پوست خشک و چرب و مختلط که هر کدام مراقبت های روزانه مخصوص خود را می طلبد. به همین خاطر امروز در خدمت شما عزیزان هستیم تا در این زمینه اطلاعات لازم را بدهیم پس از شما دعوت می‌ کنیم که تا پایان این مطلب داروبیار را دنبال کنید.

چگونه نوع پوست خود را بشناسیم

برای این که نوع پوست خود را مشخص کنید باید حدود یک روز وقت صرف کنید. زیرا فعالیت هایی را به شما یاد خواهیم داد که با انجام آن ها متوجه نوع پوست خود خواهد شد بنابراین می توانید مراقبت های روزانه متناسب با آن را انجام دهید و از تقویت و صاف و یکدست شدن آن لذت ببرید. البته باید به صورت زیر عمل کنید:

درباره مراقبت های روزانه انواع پوست بیش تر بدانید
درباره مراقبت های روزانه انواع پوست بیش تر بدانید
  • ابتدا باید صورت خود را با یک شوینده مناسب مثل صابون به طور کاملاً تمیز بشویید.
  • چند ساعت صبر کنید اگر همچنان پوست شما هیچ عمر چربی و رطوبت این گیرد قطعاً از نوع خشک است.
  • اگر در ناحیه چانه و پیشانی کمی چرب شود و در بقیه نواحی مثل گونه خشک باشد پوست شما از نوع مختلف هست.
  • و در نهایت اگر در نواحی دماغ و چانه و پیشانی کمی چرب شود قطع به یقین پوست شما چرب می باشد.
بیشتر بخوانید:  شربت ایمنوس ویتابیوتکس تقویت کننده سیستم ایمنی

این روش ساده ترین و بهترین روش برای تشخیص نوع پوست است.

استفاده از ضدآفتاب به صورت روزانه برای مراقبت از پوست

اگر کمی تحقیق نمایید متوجه می شوید که همه متخصصین پوست توصیه می کنند ضد آفتاب را به صورت روزانه متناسب با پوست خود استفاده کنید. منظور از متناسب بودن ضد آفتاب با پوست این است که بر روی تیوپ یا بسته بندی ضد آفتاب نوع پوست شما درج شده باشد. البته که استفاده از ضد آفتاب فقط برای بیرون رفتن نیست بلکه شما زمانی که در خانه هم هستید می توانید از ضد آفتاب استفاده کنید زیرا کرم های ضد آفتاب در برابر انواع نور مقاومت می کند و پوست را سالم نگه می دارد برای همین ممکن است نور هایی که در خانه وجود دارند نیز به پوست صورت آسیب برسانند. البته که اگر از خانه قصد بیرون رفتن هم دارید می‌ توانید از ضد آفتاب برای انواع قسمت های دیگر مثل دست ها و هم چنین پا ها نیز استفاده کنید.

روتین پوستی برای مراقبت روزانه پوست

حتما شنیده اید که افرادی که پوست خیلی خوبی دارند مدام روتین پوستی خود را رعایت می‌ کنند. در این میان روتین پوستی هر فردی متناسب با پوست او متفاوت است. اما به طور کلی بهتر است افراد برای پوست خود ابتدا تونر استفاده نموده و هر گونه چربی و میکروب و حتی آرایش را از روی پوست پاک کنند. پس از آن استفاده از میسلارواتر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فرم ها و یا ژل های شست و شوی که برای پوست استفاده می شوند باید مرغوب و دارای مواد مغذی باشند. علاوه بر این ها پس از شست و شوی صورت باید از کرم های آبرسان استفاده کرد که باعث آبرسانی و تغذیه پوست شده و شادابی و استحکام خیلی خوبی به پوست می دهد. به همه این عملیات پشت سرهم روتین پوست می گویند.

بیشتر بخوانید:  فواید قرص زینک
درباره مراقبت های روزانه انواع پوست بیش تر بدانید
درباره مراقبت های روزانه انواع پوست بیش تر بدانید

استفاده از انواع ویتامین برای مراقبت روزانه پوست

اگر می خواهید پوستی صاف و شفاف داشته باشید و همه از سلامت پوست شما صحبت کنند توصیه می‌ کنیم که از ویتامین های مختلف استفاده کنید. البته استفاده از انواع ویتامین ها فقط به صورت قرص و دارو نیست و شما می توانید با تنظیم نمودن تغذیه خود انواع ویتامین ها به بهترین روش ممکن به بدن خود برسانید تا پوستتان تقویت شود. برای مثال بهترین روش استفاده از سبزیجات و روغن زیتون در انواع غذا می باشد که باعث رسیدن ویتامین های A و B و E و C به پوست می شود. البته ویتامین D هم تاثیر بسزایی در سلامت پوست دارد که بهتر است آن را به صورت قرص یا کپسول به صورت ماهی یکبار و در صورت کمبود ویتامین دی آن را به‌ صورت هفته ای یکبار مصرف کنید. قطعاً نتایج شگفت انگیز آن را بر روی پوست خود خواهید دید.