فواید قرص زینک

فواید قرص زینک حتماً تا به حال نام قرص ‌زینک را شنیده اید و یا با آن آشنایی دارید و می دانید که از این قرص برای افراد مختلفی استفاده می شود. با اندکی تحقیق و جستجو می توانید متوجه فواید بی نظیر قرص زینک شوید. در واقع از این قرص برای درمان بیمار های مختلفی استفاده می شود که در ادامه به همه آن ها خواهیم پرداخت و تمام این خواص را برای شما عزیزان برخواهیم شمرد. البته که مصرف قرص زینک باید حتما زیر نظر پزشک باشد و این به این معنی نیست که اگر  داروبیار  فواید این قرص را برای شما گفته شروع به مصرف خودسرانه آن بکنید بلکه باید مشکلی که دارید را به پزشک بگویید و با انجام یک آزمایش میزان زینک خون شما مشخص شود سپس با تجویز پزشک شروع به مصرف این قرص نمایید. برای اطلاع از انواع فواید قرص زینک به ادامه مطلب توجه کنید.

 

خواص قرص زینک

 

مصرف قرص زینک هیچ‌ گونه محدودیت سنی و جنسیتی ندارد از این رو ممکن است حتی برای کودکان و میانسالان هم تجویز شود. تمام موارد زیر از خاص قرص زینک هستند لطفاً به موارد زیر توجه کنید:

 

  •         از قرص زینک برای درمان ریزش مو استفاده می شود.
  •         قرص زینک می تواند باعث رشد قد کودکان و نوجوانان شود.
  •         یکی دیگر از فواید قرص زینک برای زیبایی و استحکام ناخن ها می باشد.
  •         قرص زینک می تواند سیستم ایمنی بدن را قوی کند.
  •         از دیگر فواید قرص زینک می توان به بهبود رشد مو ها و ناخن ها اشاره کرد.
  •         و فوایدی از این قبیل…
بیشتر بخوانید:  کمبود ویتامین ث در بدن باعث بروز چه مشکلاتی می شود؟

با وجود جنگ فواید می توان دریافت که این وجود این قرص و چنین ترکیبی برای بدن چقدر ضرورت دارد. به همین خاطر می خواهیم هر یک از بخش ‌هایی که قرص زینک بر آن ها تاثیر گذار است را به طور کامل به شما عزیزان توضیح دهیم تا با آگاهی کامل برای خرید آن اقدام کنید.

 

تاثیر قرص زینک بر مو ها و ناخن ها

 

از قرص زینک برای درمان موها استفاده می‌ شود اما سوالی که پیش می آید این است که قرص زینک چه تاثیری می ‌تواند روی موها داشته باشد یا عملکرد این قرص بر روی مو ها چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که ساختار و ترکیبات این قرص به گونه ای است که می تواند بر روی فولیکول های مو تاثیر گذاشته و آن ها را در رویش مو و استحکام آن ها تقویت کند. به همین ‌خاطر پزشکان متخصص پوست و مو برای تقویت موهای آسیب دیده و جلوگیری از ریزش آنها سعی می کنند قرص زینک را تجویز کنند. البته که قرص زینک می تواند باعث استحکام ناخن ها هم شود پس اگر حس می کنید ناخن های شکننده ای دارید باید برای رفع این مشکل از قرص های زینک استفاده کنید.

 

تاثیر قرص زینک بر کودکان و نوجوانان

 

اگر کودک یا نوجوانی در خانه دارید که نگران رشد قدی و عضله او هستید توصیه می‌کنیم حتماً با یک پزشک تغذیه مشورت نموده و در صورت امکان قرص زینک مصرف کنید. قرص زینک با تاثیر بر غدد رشد کودک باعث می شود که قد کودک بلند شود البته که چنین اتفاقی به مرور زمان می افتد. و اینطور نیست که یکباره چنین چیزی شود. پس اگر رمانتیک افراد یعنی پدر و مادر کوتاه قد هستند در سنین پایین تر می توان با تحریک غدد رشد باعث افزایش قد شد که این تحریک تنها به وسیله قرص هایی مثل قرص زینک امکان پذیر است.

بیشتر بخوانید:  انواع ویتامین‌ های مورد نیاز بدن و مقدار مصرف آن ها

 

تاثیر قرص زینک بر سیستم ایمنی بدن چگونه است؟

 

 

سیستم ایمنی بدن هر چند مدت یکبار به خاطر شرایط ممکن است ضعیف شود از این رو باید آن را تقویت نمود. البته عمده تقویت سیستم ایمنی بدن بستگی به زینک و ویتامین ث دارد از این رو باید موادی را که دارای چنین ویتامین هایی هستند استفاده نمود اگر تغذیه مناسبی ندارید می توانید از قرص های زینک برای تقویت سیستم ایمنی استفاده نموده و مانع ابتلا به بیماری‌ ها و ویروس ها و میکروب ها شد. به خصوص امروزه که جهان با بیماری و ویروس کرونا درگیر است بنابراین باید طوری سیستم ایمنی بدن را قوی کرد که به هیچ بیماری مبتلا نشود و در صورت ابتلا به راحتی و بدون عوارض آن را پشت سر بگذارد.