مکمل های مناسب ریزش مو

مکمل های مناسب ریزش مو امروز دغدغه بسیاری از افراد اعم از زن و مرد در هر سنی ریزش مو است. اکثر افراد گله می کنند که چرا موهایشان ریزش پیدا کرده و این ریزش ناشی از چیست؟ ابتدا برای چاره جویی ریزش مو باید به دنبال دلایل آن باشید تا بتوانید این مشکل را به راحتی حل کنید. ریزش مو دلایل بسیار زیادی دارد برای مثال می توان تغییر هورمون ها و تغییرات پس از زایمان و افسردگی و ژنتیک و غیره را نام برد. البته که ریزش مو انواع مختلفی هم دارد برای مثال ریزش موی سکه ای و تاسی که هر یک از این دو به روش خاصی معالجه می شوند. اما بهترین روش که همواره می توان از آن استفاده کرد مصرف مکمل مناسب ریزش مو است. در ادامه در مورد انواع مکمل ریزش مو صحبت خواهیم کرد پس با  داروبیار همراه باشید.

انواع مکمل های مناسب ریزش مو

 

بر اساس تحقیقات صورت گرفته مکمل های زیادی برای جلوگیری از ریزش مو ساخته و عرضه شده اند. که هر کدام با تاثیر گذاری بر بدن سستی ریشه مو و ریزش آن می شوند. انواع مکمل مناسب ریزش مو در بازار به شرح زیر است:

  •         مکمل زینک ضد ریزش مو
  •         مکمل سلنیوم ضد ریزش مو
  •         مکمل آهن مناسب ریزش مو
  •         مکمل ویتامین آ و ای مناسب ریزش مو
  •         مکمل بیوتین ضد ریزش مو
  •         و مکمل های از این قبیل…

اگر برای خرید مکمل ضد ریزش مو مراجعه نموده باشید متوجه خواهید شد که هر یک از این مکمل ها به صورت تکی و یا به صورت ترکیبی هم وجود دارند. یعنی مکمل ترکیبی زینک و آهن و سلنیوم نیز در بازار وجود دارد. هم چنین شما عزیزان می توانید هر یک از این مکمل ها را به صورت پلاس که از ترکیبی معین، با مقدار کمی ویتامین های دیگر ترکیب شده خریداری کنید.

بیشتر بخوانید:  علائم اصلی اومیکرون

تاثیر مکمل زینک و سلنیوم بر ریزش مو

 

رشد و رویش مو ها نیازمند ویتامین هایی به نام زینک و سلنیوم است. در این میان روی هم نقش مهمی در جلوگیری از ریزش مو ایفا می کند. زمانی که شما مکمل زینک و سلنیوم مصرف می ‌کنید مطمئن هستید که روزانه مقدار مشخصی زینک و سلنیوم  وارد بدن شما می شود. این مقدار زینک و سلنیوم با ورود به بدن و در نهایت جذب از معده و ورود به خون به قسمت های رویش مو می رود و باعث استحکام ریشه مو می شود. در این صورت به مرور زمان ریزش مو های شما کاهش می یابد و دیگر شاهد طاسی و یا ریزش سکه ای نخواهید بود. البته که زینک و سلنیوم باعث افزایش سیستم ایمنی بدن هم می شود.

تاثیر مکمل آهن و بیوتین بر ریزش مو

 

خانم ها به دلیل اینکه هر ماه پریود میشوند میزان خون خروجی از بدن آن ها زیاد است، بنابراین طبیعی است که با فقر آهن روبرو شوند. هم چنین در زمان بارداری سطح بیوتین بدن کاهش پیدا می کند. همه این عوامل بر ریزش مو تاثیر گذار هستند. بنابراین بهترین چاره ‌جویی برای جلوگیری از ریزش مو، استفاده از مکمل مناسب ریزش مو آن هم از نوع بیوتین و آهن است. حتی با اندکی جستجو می توانید مکمل ترکیب بیوتین و آهن را در بازار پیدا و خریداری کنید. با مصرف مکمل بیوتین و آهن می ‌توانید کمبود این دو ماده را در بدن جبران کنید و سلامت مو های خود را از این طریق تضمین کنید. البته که ویتامین آ و ای هم باعث بهبود ریزش مو می‌ شود. البته که می توانید از ترکیب مکمل این دو ویتامین هم استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  ۵ غذای خام برای زیبایی پوست

خرید مکمل مناسب ریزش مو

 

اکنون که دیگر شما هم از فواید و مزایای مکمل مناسب ریزش مو مطلع هستید می توانید با انجام یک آزمایش خون از سطح سلنیوم و آهن و زینک بدن خود مطلع شوید و در صورت کمبود هر یک، مکمل مناسبی را تهیه کنید. برای خرید مکمل ضد ریزش مو می توانید از سایت های معتبر سفارش خود را ثبت کنید و پس از مدت کوتاهی در محل مورد نظر تحویل بگیرید. و یا اینکه به داروخانه های سراسر کشور مراجعه و با راهنمایی های مشاوره داروخانه مکمل مورد نظر خود را پیدا و خریداری کنید. البته که مصرف مکمل مناسب ریزش مو باید حتماً زیر نظر پزشک باشد، تا در مصرف آن زیاده‌ روی نشود و دوز مشخصی روزانه به بدن برسد. در این صورت پس از مدت کوتاهی نتایج شگفت انگیز و فوق العاده این مکمل‌ ها را خواهید دید.