ویتامین های ضروری بدن در بدن ساخته نمی ‌شوند!
ویتامین های ضروری بدن در بدن ساخته نمی ‌شوند!

 

سایت داروبیار در این مقاله قصد دارد به معرفی ویتامین های ضروری بدن در بدن ساخته نمی ‌شوند  و بررسی تمام ابعاد مختلف   ویتامین های ضروری بدن در بدن ساخته نمی ‌شوند  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   ویتامین های ضروری بدن در بدن ساخته نمی ‌شوند  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

بدن شما بسیاری از مواد مغذی که به عنوان غیر ضروری شناخته می ‌شوند را می ‌سازد که برای انجام وظایف خود به آن ها نیاز دارد. با این حال، برخی از مواد مغذی را نمی ‌توان به سرعت یا اصلاً برای رفع نیاز های روزانه تولید کرد. این ها مواد مغذی ضروری نامیده می ‌شوند. آن ها باید از منابع خارجی مانند غذا یا مکمل ها تهیه شوند. بدن شما به شش گروه از مواد مغذی ضروری وابسته است و هر کدام برای رشد، توسعه و سلامتی مستمر حیاتی هستند.

ویتامین ها ارگانیک هستند؛ بدان معنا که مشتق شده از مواد زنده هستند و  ترکیباتی هستند که بدن شما برای عملکرد صحیح به مقادیر کم نیاز دارد. از آن جایی که بدن شما نمی ‌تواند این مواد مغذی را بسازد، باید آن ها را از غذا یا مکمل ها دریافت کنید. ویتامین ها نقش مهمی در هضم دارند و برای تنظیم عملکرد بدن بسیار مهم هستند. ویتامین ها به دو شکل وجود دارند؛ محلول در چربی، که شامل ویتامین های A، D، E و K، و محلول در آب، که شامل ویتامین های B کمپلکس و ویتامین C است. برای مصرف طیف گسترده ای از ویتامین ها، میوه ها و سبزیجات تازه، غلات کامل، شیر کم چرب، ماهی و تخم مرغ در برنامه غذایی روزانه ی شما باید جای بگیرند.

بیشتر بخوانید:  بی اشتهایی در کودکان

13 ویتامین ضروری بدن شما ویتامین های A، C، D، E، K و ویتامین های گروه B هستند: ویتامین های گروه B خود شامل تیامین (B1)، ریبوفلاوین (B2)، نیاسین (B3)، اسید پانتوتنیک (B5)، پیراکسیدین (B6)، بیوتین. (B7)، فولات (B9) و کوبالامین (B12) است.

چهار ویتامین محلول در چربی A، D، E و K در بافت‌ های چربی بدن ذخیره می ‌شوند. 9 ویتامین دیگر محلول در آب هستند و بنابراین باید به طور منظم دوباره پر شوند چرا که از طریق ادرار از بدن خارج می ‌شوند. ویتامین B12 تنها ویتامین محلول در آب است که در کبد ذخیره می ‌شود. بهترین راه برای دریافت 13 ویتامین ضروری، داشتن یک رژیم غذایی متعادل از مواد غذایی مختلف است.

ویتامین های ضروری بدن در بدن ساخته نمی ‌شوند!
ویتامین های ضروری بدن در بدن ساخته نمی ‌شوند!

ویتامین A

ویتامین A نقش مهمی در رشد و تکامل سلولی دارد. علاوه بر این باعث سلامت پوست، مو، ناخن، لثه، غدد، استخوان و دندان می ‌شود. از شب کوری جلوگیری می ‌کند و ممکن است به پیشگیری از سرطان ریه کمک کند. ماهی قزل آلا، سایر ماهی های آب سرد، زرده ی تخم مرغ، محصولات لبنی غنی شده منابع خوبی برای دریافت این ویتامین اند.

ویتامین D

ویتامین D به عنوان یک ویتامین ضروری به جذب کلسیم کمک می ‌کند و استخوان ها و دندان ها را قوی می ‌سازد و آن ها را حفظ می ‌کند. ویتامین D را از کجا دریافت کنیم؟ این ویتامین را می ‌توان از شیر غنی شده، نوشیدنی های سویا یا برنج غنی شده، کره، زرده ی تخم مرغ، ماهی چرب، روغن کبد ماهی دریافت کرد. در هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب نیز توسط بدن ساخته می ‌شود.

بیشتر بخوانید:  چه غذاهایی با داروها تداخل دارند؟

ویتامین E

ویتامین E از اسید های چرب محافظت می ‌کند. ماهیچه ها و گلبول های قرمز را حفظ می ‌کند و به عنوان یک آنتی اکسیدان مهم عمل می ‌کند. تخم مرغ، روغن های گیاهی، مارگارین، سس مایونز، آجیل، دانه ها، غلات غنی شده منابع خوبی برای دریافت این ویتامین هستند.

ویتامین K

ویتامین K یک ویتامین ضروری برای بدن شماست. بدن شما برای لخته شدن خون مناسب به آن نیاز دارد. برای دریافت این ویتامین، کافیست از منابع غذایی مثل اسفناج، کلم بروکلی، سبزیجات برگ سبز و جگر استفاده کنید.

ویتامین های ضروری بدن در بدن ساخته نمی ‌شوند!
ویتامین های ضروری بدن در بدن ساخته نمی ‌شوند!

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی   ویتامین های ضروری بدن در بدن ساخته نمی ‌شوند

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی   ویتامین های ضروری بدن در بدن ساخته نمی ‌شوند  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد   ویتامین های ضروری بدن در بدن ساخته نمی ‌شوند  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که بدن شما بسیاری از مواد مغذی که به عنوان غیر ضروری شناخته می ‌شوند را می ‌سازد که برای انجام وظایف خود به آن ها نیاز دارد. با این حال، برخی از مواد مغذی را نمی ‌توان به سرعت یا اصلاً برای رفع نیاز های روزانه تولید کرد. این ها مواد مغذی ضروری نامیده می ‌شوند. آن ها باید از منابع خارجی مانند غذا یا مکمل ها تهیه شوند. بدن شما به شش گروه از مواد مغذی ضروری وابسته می باشد و هر کدام برای رشد، توسعه و سلامتی مستمر حیاتی هستند.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی   ویتامین های ضروری بدن در بدن ساخته نمی ‌شوند  کرده باشیم.

بیشتر بخوانید:  فواید شربت ایمنوس ویتابیوتکس