چند داروی گیاهی برای آسم را بشناسید

چند داروی گیاهی برای آسم را بشناسید آسم یکی از بیماری های رایج تنفسی است که به خاطر عوامل زیادی به وجود می آید. معمولاً آسم در تغییر فصل ها و ایجاد آلرژن ها به وجود می آید. از این رو فردی که آسم دارد تحت تاثیر هر ذره کوچکی قرار میگیرد برای مثال هر ذره از گرد و غبار می تواند وضعیت تنفسی او را تحت تاثیر قرار دهد. به همین خاطر فردی که آسم دارد باید مراقب هوای اطراف خود باشد. برای درمان آسم از دارو های بسیار زیادی استفاده می شود. هر یک از این داروها می توانند اثر بلند مدت و کوتاه مدت داشته باشند. علاوه بر مصرف دارو های شیمیایی استفاده از دارو های گیاهی هم می تواند در درمان این بیماری تاثیر گذار واقع شود. امروز در خدمت شما عزیزان هستیم با معرفی داروهای گیاهی درمان کننده آسم پس با داروبیار همراه باشید.

انواع داروهای گیاهی برای درمان آسم

 

از قدیم بیماران را با روش ‌های سنتی درمان می کردند یکی از روش های سنتی استفاده از دارو های گیاهی بود. زیرا در آن زمان کسی دانش کافی برای ساخت دارو های شیمیایی نداشت. امروزه ما می‌خواهیم به داروهای گیاهی که می توانند بیماری آسم را بهبود بخشند صحبت کنیم. به موارد زیر توجه کنید:

  •         گلپر و عسل از قدیم برای کاهش سرفه استفاده می شدند.
  •         بابونه و دارچین از جمله دارو های مناسب برای درمان آسم هستند.
  •         زنجبیل و سیر از دیگر دارو های مورد استفاده هستند.
  •         برای درمان آسم می توانید از گیاهانی که حاوی امگا ۳ هستند استفاده کنید.
  •         شلتوک برنج و پونه از مفید ترین دارو های گیاهی در این زمینه هستند.
بیشتر بخوانید:  عوارض ناشی از کمبود فولیک اسید

با توجه به این موارد می ‌توان از فایده و تاثیر گذاری چنین دارو هایی مطلع شد البته که در ادامه این مطلب در مورد تاثیر گذاری این دارو ها خواهیم گفت.

تاثیر گذاری داروهای گیاهی بر درمان آسم چگونه است؟

 

 

همان طور که گفته شد عسل می‌ تواند میزان سرفه را کاهش دهد و هم چنین به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کند و تنفس را تقویت نماید. از جوشانده گل پر برای تقویت راه های تنفسی استفاده می شود. زنجبیل می تواند برای باز کردن و گشاد کردن راه های تنفسی موثر واقع شود. از این رو هر گاه بخواهید می توانید از دمنوش زنجبیل و یا پودر آن در غذا استفاده کنید. سیر یکی دیگر از گیاهان مهم و فوق العاده عالی برای از بین بردن محرک های آلرژن است. در واقع سیر مثل یک آنتی اکسیدان عمل می ‌کند و با داشتن ویتامین سی و بی می ‌تواند بیماری آسم را بهبود بخشد. گیاهانی که حاوی امگا ۳ هستند مثل بر روی کتان در درمان آسم تاثیر گذار می باشند. دمنوش پونه و شلتوک برنج از موارد تقویتی برای مجاری تنفسی است.

داروهای گیاهی را چگونه خریداری کنیم؟

 

 

برای خرید داروهای گیاهی درمان کننده آسم، می توانید از دو طریق اقدام کنید. یکی از ساده ‌ترین راه ‌ها این است که این داروها را به مقدار دلخواه از طریق آنلاین خریداری کنید. در این روش دیگر لازم نیست مدت زیادی را در ترافیک بمانید و یا مسافت زیادی رو طی کنید بلکه در خانه نشسته اید و به راحتی محصول مورد نظر را سفارش می دهید و پس از مدت کوتاهی درب منزل تحویل می گیرید. روش دیگر این است که برای خرید دارو های گیاهی به عطاری مراجعه کنید. خوشبختانه در سراسر کشور عطاری های مجهزی وجود دارند. در عطاری ها انواع و اقسام دارو های گیاهی با وزن دلخواه شما به فروش می رسد. قطعا انتخاب هر دو روش خریدی امن را برای شما به ارمغان می آورد .

بیشتر بخوانید:  کنترل آلرژی های فصل بهار و تابستان

نحوه مصرف داروهای گیاهی آسم چگونه است؟

 

 

برای مصرف دارو های گیاهی درمان آسم بهتر است از یک پزشک یا فردی که در طب سنتی آگاهی دارد سوال بپرسید. البته که دارو هایی که باید به صورت دمنوش استفاده شوند بهتر است به صورت روزانه مورد استفاده قرار گیرند. و همچنین دارو هایی که به صورت پودر در غذا باید استفاده شوند بهتر است بیش از ۱ قاشق چای خوری نشود. توجه داشته باشید که در استفاده از دارو های گیاهی هم باید بسیار محتاط باشید و بیش از اندازه دارویی را مصرف نکنید. زیرا مصرف بیش از اندازه از دارو های گیاهی می ‌تواند عوارضی نظیر اسهال و استفراغ و حالت تهوع را به دنبال داشته باشد. پس از یک دوره استفاده روزانه متوجه نتایج شگفت انگیز این دارو ها خواهید بود.