نمایش 1 - 24 کالا از 66

مکمل کراتین

امروزه با افزایش تنوع برند محصولات، همچون مکمل های ورزشی، انتخاب بین برند های مختلف کار دشواری است. در ورزش بدنسازی و فیتنس، علاوه بر غذای سالم، مکمل های ورزشی به عنوان یک پارامتر ضروری به حساب می آیند. مکمل کراتین یکی از همین پارامتر های ضروری برای ورزشکارانی است که به دنبال افزایش حجم می باشند.

مکمل کراتین چیست و چه عملکردی دارد؟

مکمل کراتین به عنوان یکی از محبوب ترین مکمل های بدنسازی برای افرادی است که به دنبال افزایش حجم عضله می باشند.

امروزه ورزشکاران زیادی از کراتین استفاده می کنند اما شاید با نتایج و تاثیراتی که این مکمل بر بدن میگذارد آشنا نباشند.

چه غذاهایی کراتین دارد؟

کراتین مکملی است که به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد. سلول های ماهیچه ای انسان ها به صورت طبیعی دارای کراتین هستند. همچنین مواد غذایی که پروتئین زیادی در خود دارند، همچون گوشت قرمز و ماهی، حاوی مقداری کراتین هستند.

به دلیل اینکه ماهیچه ها بیشترین میزان پروتئین بدن را در خود جذب می کنند، لذا کراتین هم در ماهیچه ها به مقدار زیادی یافت می شود و تنها 5 درصد کراتین طبیعی بدن در مغز انسان وجود دارد.

کراتین بدنسازی در رشد عضلات نقش مهمی دارد. از کراتین بیشتر در ورزش هایی همچون بدنسازی که نیاز به استقامت بالا می باشد استفاده می کنند تا عملکرد عضلات را افزایش دهند. کراتین، کارایی بدن را افزایش می دهد و به سلول ها انرژی می بخشد.

تاثیر مصرف مکمل کراتین

مصرف مکمل کراتین باعث می شود تا عضلات ضعیف تر بدن، بتوانند مقاومت بالاتری نسبت به فشار وارد آمده از خود نشان دهند. مصرف به اندازه این مکمل باعث می شود تا ذخایر انرژی در بدن افزایش بیابد.

یکی از موضوعات مهم در بدنسازی استفاده از حداکثر نیرویی است که می تواند یک عضله تحمل کند. اگر انسان بتواند حداکثر نیروی لازم را بر روی عضله خاصی وارد کند، عضله به راحتی تخریب می شود. مکمل کراتین قابلیت تحمل عضله را برای ایجاد این فشار حداکثری به وجود می آورد. همچنین مکمل های دیگر در اینجا باید وارد میدان شده و در ترمیم عضله در طول شبانه روز کمک کنند.

بدنسازی همچون خیاطی می باشد و رابطه نزدیکی با یکدیگر دارند. در خیاطی، می توان پارچه ای که پاره شده است را با روش های متعددی دوخت و به هم اتصال داد. در نتیجه بعد از اتصال مجدد متوجه یک برآمدگی و افزایش حجم آن پارچه خواهید شد.

در بدنسازی نیز در طول تمرین سعی در تخریب عضلات خود می کنید و در زمان هایی که در باشگاه نیستید باید با استراحت و خواب کافی، نداشتن استرس، استفاده از مواد غذایی مناسب و مکمل های استاندارد، عضلات خود را ترمیم کنید. لذا بعد از مدتی متوجه افزایش حجم عضلات خود خواهید شد. چون در واقع عضله ی تخریب شده را مجدد همچون خیاطی بهم دوختید و ترمیم دادید.

توجه داشته باشید که مکمل بدنسازی، تنها نواقص غذایی شما را بر طرف می کنند و نمی توانند جایگزین غذای شما باشند

بهترین مکمل کراتین

حتی با در اختیار داشتن بهترین مکمل کراتین، در صورت استفاده غیر صحیح، نتیجه مطلوب را نخواهید گرفت. در بدنسازی علاوه بر توجه به نوع غذا و مکمل مصرفی، زمان مصرف هر کدام نیز اهمیت ویژه ای دارد. هر مکمل غذایی، ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد خود را داشته و کاربرد جداگانه ای نسبت به هم دارند. لذا باید در زمان درست و به موقع مصرف شوند تا نتیجه دلخواه خود را از آن بگیرید.

مکمل کراتین اغلب به صورت پودری می باشد که در وزن و حجم های مختلف در بازار به فروش می رسد. عموماً جهت بارگیری و افزایش ذخایر عضلانی از کراتین استفاده می کنند. میزان مصرف کراتین به میزان توده عضلانی بدنساز و هدفی که دارد وابسته است.

اغلب برای بارگیری و افزایش انرژی در طول تمرین، روزانه 20 گرم کراتین توصیه می شود. این 20 گرم را می توان در 4 وعده جداگانه مصرف کرد.

بعد از تقریبا یک هفته بارگیری می توانید میزان مصرف خود را از 20 گرم به 5 گرم در روز کاهش دهید تا از عملکرد و انرژی عضلات شما در طول تمرین کاسته نشود.

با مصرف کراتین به همراه وعده های غذایی حاوی پروتئین، میزان جذب آن را افزایش می دهید. نتیجه مطلوب از مصرف کراتین را عموماً بعد از 1 ماه مصرف شاهد خواهید بود.

افرادی که روزانه از مکمل کراتین استفاده می کنند، پیشنهاد میشود حتما در طول روز، آب زیادی مصرف کنند تا از احتباس آب عضلات جلوگیری شود.

قیمت کراتین بدنسازی

قیمت مکمل کراتین همچون مکمل های دیگر در ایران، با توجه به برند های متعددی که وجود دارد می تواند متغیر باشد. لذا جهت خرید مکمل کراتین پیشنهاد می شود حتما با یک متخصص و کارشناس صحبت کنید. با کمک گرفتن از یک مربی و کارشناس می توانید با قیمت کراتین بدنسازی و انتخاب بهترین مکمل کراتین آشنا شوید.

استفاده از برند مناسب مکمل کراتین، تاثیر بالایی در نتیجه و عملکرد ورزشی شما دارد. خرید از داروخانه آنلاین داروبیار این اطمینان را به شما می دهد که یک مکمل کراتین اصل و اورجینال با بهترین کیفیت را تهیه می کنید.

مکمل کراتین ترکیبی

با وجود مکمل های گوناگون در بازار، استفاده از یک مکمل صحیح نیازمند داشتن اطلاعات مناسب می باشد. مکمل کراتین دارای انواع مختلفی است. به عنوان مثال یکی از کراتین های موجود در بازار مکمل کراتین ترکیبی می باشد.

کراتین ترکیبی حاصل ترکیب چند کراتین با یکدیگر است. برخی شرکت ها با ترکیب چند کراتین و عرضه آنها در بازار، سعی می کنند تا توان و حجم عضلات شما را تحت تاثیر قرار دهند. برخی از کراتین های ترکیبی دارای چند نوع اسید آمینه، پروتئین، کربوهیدرات و … می باشند. اما مصرف بیش از اندازه و یا نا مناسب هر نوع مکمل غذایی ممکن است مخاطره آمیز باشد.

عوارض مصرف مکمل کراتین در ورزشکاران

تا به امروز مطالعات زیادی درباره عوارض مکمل کراتین صورت گرفته است اما با مصرف صحیح و مناسب این مکمل غذایی، هیچ خطری شما و بدن شما را تهدید نخواهد کرد.

در ورزش بدنسازی باید از حداکثر توان خود استفاده کنید تا مکمل ها نیز بتوانند حداکثر نتیجه مطلوب را به شما ارائه کنند. در صورت استفاده از مکمل کراتین و همچنین دیگر مکمل های موجود در بازار، اگر بخواهید تمرینات خود را کنار گذاشته و غذای مناسبی مصرف نکنید و یا خواب کافی نداشته باشید، مشکلات متعددی از قبیل بیماری های کلیوی، قلبی عروقی، و مشکلات گوارشی به سراغ شما می آیند. لذا تمامی اصول بدنسازی باید رعایت شوند تا همگی دست به دست هم داده و شما را به نتیجه مطلوبی که مد نظر دارید برسانند.

فراموش نکنید که در صورت داشتن بیماری های خاص، حتما قبل از مصرف کراتین با پزشک خود مشورت کنید. در نتیجه این مکمل غذایی هیچ گونه خطری برای شما ندارد، اگر تمامی اصول لازم و ضروری را در طول دوران تمرین خود رعایت کرده باشید.

مصرف آب زیاد در طول روز، به جذب راحت تر کراتین و نتیجه مطلوب تر کمک می کند.

سوالات متداول

مکمل کراتین چیست و چه کاربردی دارد؟

کراتین یک مکمل طبیعی است که در بدن انسان وجود دارد. سلول های ماهیچه ای انسان به طور طبیعی حاوی کراتین هستند. غذاهای سرشار از پروتئین مانند گوشت قرمز و ماهی نیز حاوی مقداری کراتین هستند.

اثرات مکمل کراتین

با مصرف مکمل های کراتین، عضلات ضعیف بدن در برابر فشاری که در معرض آن قرار می گیرند، انعطاف پذیرتر خواهند بود. مصرف این مکمل باعث افزایش ذخایر انرژی بدن می شود. یکی از مهمترین موضوعات در بدنسازی استفاده از حداکثر نیرویی است که یک عضله می تواند تحمل کند. اگر بتوان حداکثر نیروی لازم را به یک عضله خاص اعمال کرد، عضله به راحتی از بین می رود. مکمل کراتین استقامت عضله را برای رسیدن به این حداکثر وزن افزایش می دهد. همچنین، مکمل های دیگر باید در اینجا وارد شوند و به ریکاوری عضلات در طول روز و شب کمک کنند.

بهترین مکمل کراتین

اگرچه کراتین، یکی از بهترین مکمل های بدنسازی موجود است، اما در صورت استفاده نادرست از آن، ممکن است به نتایج دلخواه نرسید. در بدنسازی علاوه بر توجه به نوع غذای مصرفی و مکمل های غذایی، زمان مصرف هر بار نیز اهمیت دارد. هر مکمل غذایی ویژگی ها و خواص منحصر به فرد خود را دارد و متفاوت از یکدیگر استفاده می شود. بنابراین باید در زمان مناسب تکمیل شوند تا نتایج مطلوب از آن حاصل شود.

مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست