چه کسانی با قرص کیوتن باردار می‌شوند؟
چه کسانی با قرص کیوتن باردار می‌شوند؟

کیوتن (Q10) که با نام کوآنزیم کیوتن یا Ubiquinone (یوبی کینون) نیز شناخته می‌شود، یک ترکیب طبیعی است که در سلول های بدن انسان یافت می‌شود. این آنزیم نقش بسیار مهمی در تولید انرژی دارد و به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل می‌کند.
وقتی صحبت از باروری می‌شود، بدون شک اسم قرص های کیوتن را به دلیل قابلیت تسریع باروری را خواهید شنید. با افزایش سن، سطح کیوتن به طور طبیعی در بدن کاهش می‌یابد. کاهش سطح کیوتن در بدن باعث مشکل در فرآیند تخمک گزاری و همچنین مشکل در فرآیند باروری بگذارد.
با مصرف قرص‌های کیوتن، می‌توانید میزان این آنزیم ضروری را در بدن خود افزایش دهید. آنزیم کیوتن با کاهش میزان استرس باعث بهبود کیفیت تخمک گزاری در بدن انسان می‌شود. با اینکه کیوتن خواص بسیار زیادی دارد اما به صورت خود سر به مصرف کیوتن روی نیاورید و حتما با یک پزشک متخصص در ارتباط باشید. در ادامه به مزایای مصرف قرص کیوتن می‌پردازیم.

مزایای مصرف قرص کیوتن چیست؟

اول از همه، کیوتن یک آنتی اکسیدان قوی است. خاصیت آنتی اکسیدانی یعنی به خنثی کردن رادیکال های آزاد مضر در بدن کمک می‌کند، که می تواند از گرفتن سرطان جلوگیری کند.
همچنین کیوتن اثرات مثبتی بر سلامت قلب دارد. این کوآنزیم می‌تواند با حمایت از سطح فشار خون سالم و کاهش استرس به بهبود عملکرد قلب کمک کند. این امر به ویژه برای افراد مبتلا به بیماری های قلبی کمک بسیاری می‌کند و مصرف قرص کیوتن می‌تواند بسیار مفید باشد.
مهم تر از همه مصرف قرص کیوتن هم در زنان و هم در مردان کمک بسیار زیادی به قدرت باروری می‌کند. در زنان همانطور که گفته شد قرص ها کیوتن کیفیت تخمک گزاری را افزایش می‌دهد در مردان مصرف قرص کیوتن باعث افزایش تولید اسپرم می‌شود.
همچنین در بسیاری از مقالات پزشکی از کیوتن به عنوان یک آنزیم برای رفع خستگی و تولید انرژی نام برده میشود.

چه کسانی با قرص کیوتن باردار می‌شوند؟

کیا با قرص کیوتن باردار شدن؟

تمام کسانی که قصد باردار شدن دارند نام قرص های کیوتن را شنیده اند. و حتما این سوال برای آنها پیش آمده که
کیا با قرص کیوتن باردار شدند. در ادامه با ما همراه باشید تا هر اطلاعاتی که در این مورد وجود دارد را با شما به اشتراک بگزاریم.

در بیشتر مطالعات کارآزمایی بالینی، مکمل کیوتن اثر مثبتی بر خصوصیات اسپرم از جمله غلظت، ریخت‌شناسی و حرکت داشت و همچنین، کاهش تخریب DNA را به همراه داشت. همچنین، سطح آنزیم‌های آنتی‌اکسیدانی کاتالاز و سوپراکسید دیسموتاز و همین‌طور، ظرفیت تام آنتی‌اکسیدانی نسبت به قبل از مداخله، افزایش معنی‌داری داشت. با این وجود، برخی مطالعات اثر معنی‌داری از مکمل کیوتن بر خصوصیات اسپرم یافت نکردند.نتیجه‌گیری: در بیشتر مطالعات، تأثیر مثبت مکمل کیوتن بر روی پارامترهای اسپرمی، آسیب DNA، ظرفیت آنتی‌اکسیدانی و آنزیم‌‌های آنتی‌اکسیدانی اثبات شده است، اما به دلیل کم بودن مطالعات، انجام مطالعات کارآزمایی بیشتری در این زمینه لازم است. منبع

در حالی که هیچ اطلاعات قطعی برای پاسخ دادن به این سوال وجود ندارد، چندین مطالعه نشان داده اند که کیوتن ممکن است برای زنانی که مشکلات ناباروری را تجربه می‌کنند مفید باشد زیرا گفته شده است که مصرف قرص کیوتن کیفیت تخمک و ذخیره تخمدان را که از عوامل مهم باردار شدن هستند، بهبود می‌بخشد.
علاوه بر این، قرص کیوتن می‌تواند برای مردانی که به دنبال افزایش قدرت باروری خود هستند نیز مفید باشد. مشخص شده است که تعداد و تحرک اسپرم را بهبود می‌بخشد، که می‌تواند شانس لقاح را افزایش دهد.
با این که کیوتن قابلیت های خوبی را در زمینه باروری از خود نشان می‌دهد اما به تنهایی شاید جوابگو نباشد و باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا این قرص را در یک پروسه با قرص ها دیگر به شما معرفی کند تا نتایج دلخواه خود را کسب کنید.
این قرص نیز ممکن مانند هر قرص دیگری بر افراد مختلف اثرات مختلفی از خود نشان دهد.

بیشتر بخوانید:  تشخیص هیرویت اصل و تقلبی- تفاوت قرص هیرویت ایرانی و خارجی

آیا مصرف قرص کیوتن عوارض دارد؟

در حالی که مصرف قرص های کیوتن به طور کلی برای افراد بی خطر در نظر گرفته می‌شوند. اما مانند هر مکمل یا دارویی، واکنش های فردی ممکن است متفاوت باشد.
برخی از کسانی که از قرص های کیوتن استفاده کرده اند مشکلات گوارشی را پس از مصرف این قرص داشته اند مانند ناراحتی معده، حالت تهوع و اسهال، با این حال، این عوارض معمولا موقتی هستند
در بعضی موارد افرادی که آلرژی داشته اند علائمی مانند خارش پوستی و اگزما پوستی و دیگر علائم آلرژی را از خود نشان داده اند که در این شرایط باید سریعا به پزشک مراجعه کرد.
اگر از دارو یا مکمل خاصی استفاده می‌کنید حتما با پزشک خود در مورد اینکه همزمان با مکمل می‌توانید کیوتن هم مصرف کنید سوال بپرسید.
در اکثر مواقع مصرف کیوتن بدون هیچ عوارضی بوده است اما در صورت دیدن هر علائم عجیبی مصرف این قرص را قطع کنید.

مصرف کیوتن در زمان بارداری

بارداری یک چرخه بسیار حساس است که در این زمان جنین از بدن مادر تغذیه می‌کند و مصرف هرچیزی مانند مواد غذایی و داروهای پزشکی بر رشد و تکامل جنین تاثیر گذار است. در زمان بارداری تمامی مکمل های گیاهی و دارویی باید تحت نظر پزشک مصرف می‌شود چون ممکن است مصرف هر مکملی تاثیرات منفی بر رشد جنین شود و حتی ممکن است باعث رشد ناقص و منجر به ناقص به دنیا آمدن جنین شود. به همین خاطر برای مصرف قرص کیوتن هم باید با پزشک مشورت کرد اما در اکثر افراد مصرف قرص کیوتن در افراد بی خطر گزارش شده است ولی به دلیل حساس بودن مادر و جنین باید با پزشک مشورت کرد که در چه هفته ای می‌توان کیوتن مصرف کرد و به چه میزان باید مصرف کرد با دنبال کردن دستورات پزشک مصرف کیوتن هیچ عوارضی ندارد.

بیشتر بخوانید:  ویتامین های محلول در چربی کدامند؟

چطور تهیه کنیم؟

برای خرید قرص کیوتن نیاز به گرفتن نسخه از پزشک ندارید زیرا معایب خاصی ندارد و از مواد تسکین دهنده در ساخت این قرص استفاده نشده است. به همین دلیل برای خرید قرص کیوتن هم می‌توانید به داروخانه های حضوری و هم به داروخانه آنلاین داروبیار مراجعه کنید. خرید از داروخانه های آنلاین مزایای زیادی همچون موجود بودن همیشگی دارو و هم صرف کمتر زمان دارد به همین خاطر به راحتی می‌توانید به داروبیار مراجعه کنید و قرص کیوتن را به میزانی که نیاز دارید سفارش دهید. یا با مشاوران ما برای خرید، سفارش و نحوه مصرف قرص مشورت کنید تا کاملا با خیال آسوده به مصرف قرص کیوتن بپردازید.

کوآنزیم کیوتن 100 میلی گرمی گلدن لایف 30 عددی

کوآنزیم کیوتن 100 میلی گرمی گلدن لایف 30 عددی

مشاهده قیمت کوآنزیم کیوتن گلدن لایف در داروخانه آنلاین داروبیار

کپسول کوکیوتن 100 میلی گرم هلث برست 30 عددی

کپسول کوکیوتن 100 میلی گرم هلث برست 30 عددی

مشاهده قیمت کپسول کوکیوتن 100 میلی گرم هلث برست 30 عددی در داروخانه آنلاین داروبیار

کپسول کوکیوتن و ویتامین E فارما پلاس 60 عددی

مشاهده قیمت کپسول کوکیوتن و ویتامین E فارما پلاس 60 عددی در داروخانه آنلاین داروبیار

کپسول کیوتن پلاس یوروویتال بسته 60 عددی

مشاهده قیمت کپسول کیوتن پلاس یوروویتال بسته 60 عددی در داروخانه آنلاین داروبیار

نتیجه

آنزیم کیوتن در بدن انسان موجود است و باعث کاهش اضطراب و استرس و همچنین ساخت انرژی می‌شود. همچنین کیوتن باعث بهبود فرآیند تخمک گزاری در زنان می‌شود و در مردان باعث ساخت و تحرک بیشتر اسپرم ها می‌شود که عوامل بسیار مهمی در باروری هستند. با افزایش سن میزان آنزیم کیوتن بدن کاهش می‌یابد و با مصرف قرص کیوتن می‌توان سطح مورد نیاز کیوتن را بدست آورد. کیوتن می‌تواند به باروری کمک کند اما برای این منظور باید با پزشک متخصص خود مشورت داشته باشید. همچنین مصرف کیوتن در زمان بارداری مضر شناخته نشده است اما بهتر است نحوه مصرف را از متخصص پرس و جو کنید. برای خرید قرص کیوتن نیز می‌توانید به داروبیار مراجعه کنید و به راحتی سفارش خود را ثبت کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن قرص کیوتن به دست شما برسد.