آیا ال آرژنین چربی سوز است؟
آیا ال آرژنین چربی سوز است؟

ال-آرژنین می تواند نتایج کاهش وزن شما را زمانی که همراه با یک رژیم غذایی کم کالری و ورزش استفاده می شود، بهبود بخشد. هیچ مکملی قرار نیست باعث شود تمام چربی های اضافی شما را ذوب شود. با این حال، شواهد اولیه‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد مکمل‌های خاص، از جمله ال-آرژنین، زمانی که همراه با رژیم غذایی کم کالری و ورزش استفاده می‌شوند، می تواند نتایج کاهش وزن شما را بهبود بخشند. قبل از مصرف ال آرژنین حتما با پزشک خود مشورت کنید، زیرا ممکن است برای همه بی خطر نباشد. در ادامه این مقاله از مجله داروخانه آنلاین داروبیار به بررسی اینکه آیا ال آرژنین چربی سوز است می پردازیم با ما همراه باشید.

آیا قرص ال آرژنین چربی سوز است؟

ال-آرژنین یک اسید آمینه است که یکی از بلوک های سازنده پروتئین در بدن شماست. طبق تحقیقات انجام شده، آرژنین می تواند به اولویت دادن به عضله سازی بر ذخایر چربی و محدود کردن افزایش وزن و چربی به دلیل رژیم غذایی پرچرب کمک کند. یک نتیجه مشابه، با اشاره به اینکه ال-آرژنین به افزایش احتمال چربی سوزی در بدن کمک می کند و اضافه شدن چربی جدید بدن را هم در افراد و هم در حیوانات به حداقل می رساند؛ در نتیجه به کاهش وزن کمک می کند، اگرچه مکانیسم ها هنوز کاملاً مشخص نیستند. تحقیقات بیشتر برای تأیید این نتایج و تعیین بهترین دوز برای کسانی که به دنبال بهبود نتایج کاهش وزن خود هستند، ضروری است. برای تعیین اینکه کدام دوز را باید امتحان کنید، با پزشک خود مشورت کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی اینکه چگونه ال آرژنین چربی سوز است، بپردازیم.

بیشتر بخوانید:  مکمل سی ال ای را با چه مکملی مصرف کنیم؟

برای خرید مکمل آرژنین کلیک کنید

ملاحظات کالری

حذف 500 کالری در روز از رژیم غذایی باعث کسری 3500 کالری در طول یک هفته می شود که تقریباً همان چیزی است که برای کاهش وزن ضروری است. کاهش کالری بیشتر از این می تواند به کاهش وزن کمک کند، اما پیروی از یک رژیم غذایی کم کالری متابولیسم شما را کند می کند و رسیدن به اهداف کاهش وزن را برای شما دشوارتر کند. مردان حداقل به 1800 کالری در روز نیاز دارند و زنان اگر نمی خواهند بر متابولیسم آنها تأثیر منفی بگذارند، نباید کمتر از 1200 کالری داشته باشند.

آیا ال آرژنین چربی سوز است

تغییرات رژیم غذایی توصیه شده برای کاهش وزن سالم

مصرف مکمل های ال آرژنین به خودی خود تأثیر زیادی بر کاهش وزن نخواهد داشت. برای رسیدن بهترین نتایج، باید تغییرات دیگری مانند داشتن یک رژیم غذایی متعادل و کم کالری و فعالیت بیشتر نیز ایجاد کنید. یک رویکرد سالم مصرف بیشتر میوه ها، سبزیجات، سالادها، سوپ های حاوی آبگوشت و سایر غذاهایی است که کالری زیادی در هر گرم ندارند.

اجتناب از غذاهایی که انرژی بیشتری دارند، مانند محصولات لبنی پرچرب، دسرها، گوشت های چرب و غذاهای سرخ شده، کاهش وزن را آسان تر می کند. این نوع رژیم غذایی با چگالی کم انرژی، می تواند برای بهبود نتایج کاهش وزن مفید باشد. این به این دلیل است که غذاهایی که چگالی انرژی پایینی دارند، فضای زیادی را در معده اشغال می‌کنند، بدون اینکه کالری زیادی داشته باشند. در عین حال اگر به اندازه کافی غذا بخورید تا احساس سیری کنید، راحت‌تر به اهداف کالری خود برسید.

بیشتر بخوانید:  کربوهیدرات را با چه مکملی مصرف کنیم؟

کاهش وزن خود را با ورزش افزایش دهید

شما می توانید با افزایش ورزش روزانه خود به مزایای ال آرژنین بیفزایید. ترکیبی از تمرینات عضله سازی و ورزش های هوازی به شما کمک می کند تا با کاهش وزن، عضله خود را حفظ کنید. در غیر این صورت، حدود یک چهارم وزنی که از دست می دهید به جای چربی، از ماهیچه ها تامین می شود. در حالی که حداقل 150 دقیقه در هفته ورزش هوازی و حداقل دو جلسه تمرین قدرتی در هفته برای بزرگسالان توصیه می شود، ممکن است لازم باشد حداقل 300 دقیقه فعالیت هوازی برای کاهش وزن داشته باشید. هر چه تمرین شدیدتر باشد، کالری بیشتری می سوزانید و می توانید کسری کالری بیشتری ایجاد کنید. اگر نگرانی دارید، از پزشک خود بپرسید که چه نوع ورزش برای سلامت و سطح تناسب اندام شما مناسب است.

موارد منع مصرف و عوارض جانبی احتمالی ال-آرژنین

مکمل های ال آرژنین می توانند عوارض جانبی از جمله اسهال، نفخ، فشار خون پایین، بدتر شدن علائم آسم و درد در شکم ایجاد کنند. آنها همچنین ممکن است با داروهای مورد استفاده برای کلسترول بالا و فشار خون بالا و همچنین داروهای انعقاد خون، نیترات ها، ویاگرا، دیورتیک ها و غیره تداخل داشته باشند. افراد مبتلا به بیماری کلیوی، آسم یا تبخال یا کسانی که اخیراً دچار حمله قلبی شده اند، نباید ال آرژنین مصرف کنند. ممکن است خطر سطح بالای پتاسیم را در افراد مبتلا به مشکلات کلیوی یا کبدی افزایش دهد. همیشه با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا مکمل های بدنسازی – از جمله ال آرژنین – برای شما بی خطر هستند یا خیر.

بیشتر بخوانید:  بی سی ای ای را با چه مکملی مصرف کنیم؟

شما می توانید نظرات خود را در مورد اینکه آیا ال آرژنین چربی سوز است یا خیر، با ما به اشتراک بگذارید.