دارو برای ریزش مو
بهترین دارو های درمان ریزش مو

اگر به اطرافیان خود خوب دقت کنید متوجه می شوید که بیشتر افراد آن ها دچار نوعی ریزش مو شده اند. این ریزش مو دلایل مختلفی می تواند داشته باشد از جمله افسردگی، ژنتیک، کمبود ویتامین و مشکلات هورمونی و …. همه این دلایل را به مرور زمان و با دارو می توان درمان کرد. امروز هم در خدمت شما عزیزان هستیم با معرفی بهترین دارو های درمان ریزش مو که با راهنمایی های لازم روش استفاده از آن ها را فرا خواهید گرفت. قبل از هر چیز باید تحت آزمایش و بررسی قرار بگیرید تا مشخص شود دلیل اصلی ریزش مو شما چیست. سپس می توان بهترین داروی درمان ریزش مو تجویز کرد که البته پزشک متخصص بر اساس تجربه ای که دارد این کار را انجام می دهد. برای اطلاعات بیش تر در مورد این دارو ها تا پایان این مطلب با داروخانه انلاین داروبیار همراه باشید.

انواع دارو های درمان ریزش مو

دارو های زیادی در بازار وجود دارند اما باید در انتخاب و خرید آن ها دقت نمود زیرا برای برخی افراد ممکن است تاثیر عکس داشته باشد. از این رو باید به خاطر داشته باشید که دارو ها را از فروشندگان معتبر خریداری کنید. انواع دارو های درمان ریزش مو به شرح زیر است:

بیشتر بخوانید:  آیا قرص کلسی پاور چاق کننده است؟

دارو های هورمونی
دارو های تقویتی
دارو های ویتامینی و مکملی
دارو های تزریقی

پس می توان دریافت که دارو های زیادی برای درمان وجود دارند. اما در برخی موارد ممکن است افراد مبتلا به ریزش مو استفاده از دارو های گیاهی را ترجیح دهند. با این وجود به دنبال دارو های گیاهی می روند که یکی از آن ها حنا است. البته که این نوع درمان هم می تواند تاثیر گذار و مفید باشد. زیرا حنا باعث تقویت ریشه مو می شود. بنابراین بر روی رشد و جلوگیری از ریزش مو و افزایش ضخامت آن موثر است.

دارو های هورمونی برای درمان ریزش مو

داروی درمان ریزش مو

خانم های زیادی ممکن است بعد از ازدواج و یا قبل و بعد از زایمان دچار تغییرات هورمونی شدید شوند. از این رو بر ریزش مو های آن ها تاثیر می گذارد. در چنین شرایطی اگر به پزشک مراجعه کنند بهتر است زیرا پزشک بر اساس آزمایشات می تواند دارو های هورمونی مخصوصی تجویز کند. این تغییرات هورمونی ممکن است برای آقایان هم پیش آید و به مرور باعث ریزش مو های آن ها شود. اما چیزی که در این میان از اهمیت بالایی برخوردار است، نوع داروهای هورمونی می باشد. داروهای هورمونی می تواند سطح هورمون ها را بالا و یا پایین ببرند و در نهایت آن ها را تعادل بخشند و به این صورت مانع ریزش مو ها شوند.

داروهای تقویتی، مکملی و ویتامینی برای درمان ریزش مو

زمانی که شما برای درمان ریزش موهای خود به دکتر متخصص مراجعه می کنید و انجام آزمایشات شما نتیجه ای مبنی بر کمبود ویتامین نشان می دهد، پزشک متخصص برای شما داروهای ویتامینی و مکملی تجویز می کند که باعث جبران کمبود ویتامین و مکمل ها در بدن می شود. ویتامین های مورد نیاز برای جلوگیری از ریزش مو شامل ویتامین آ و ای و بیوتین و زینک و سلنیوم و آهن و … می شوند. البته که مصرف این داروها در دوره معین انجام می شود و پس از پایان یافتن دوره با انجام آزمایش می توانید افزایش سطح ویتامین ها و مواد مورد نیاز بدن پی ببرید. هم چنین ممکن است از داروهای تقویتی مثل شامپو های تقویتی و سرم ها طی این دوره استفاده شود، که تاثیرگذاری فوق ‌العاده ای دارد. در هر صورت این پزشک است که تشخیص می‌ دهد چه چیزی برای درمان ریزش موی شما بهتر است.

بیشتر بخوانید:  بهترین مارک کپسول امگا ۳

از بهترین داروهای درمان ریزش مو که بر پایه ویتامین های هستند عبارت انداز:

هیرویت برای درمان ریزش مو

اگر ریزش شدید دارید یا موهایتان نازک شده شما نیاز به یک مکمل کامل جهت تقویت ریشه موهایتان دارید و هیرویت بهترین انتخاب برای شماس زیرا این مکمل به خاطر داشتن تمام ویتامین های مناسب تغذیه لازم ریشه موهایتان را تامین میکند.

هیرویت

مشاهده قیمت هیرویت با 60 درصد تخفیف

کپسول هیرتامین ادونس فرمولا

تاثیر داروهای تزریقی در درمان ریزش مو

دارو برای درمان ریزش مو

منظور از داروهای تزریقی در واقع استفاده از داروهای مناسب برای انجام عمل مزوتراپی است. مزوتراپی در واقع روش جدیدی است که از طریق آن ویتامین های مورد نیاز ریشه مو از طریق سوزن به پوست سر تزریق می شود. تاثیر گذاری این روش بسیار سریع تر و راحت تر است زیرا به طور مستقیم به محل مورد نظر وارد می شود. انجام مزوتراپی توسط پزشک است. مزوتراپی مختلفی دارد و از تزریق ویتامین ها و بیوتین گرفته تا پلاسما تراپی گسترده تر می شود. در پلاسما تراپی پزشک سعی می‌ کند که پلاسما را از خون بیمار جدا نموده و به کف سر تزریق کند. که باعث افزایش استحکام ریشه مو و جلوگیری از ریزش آن می شود.